Haywood NorAm WJ/U23Trials - Heat Official Results | Zone4.ca

Haywood NorAm WJ/U23Trials - Heat Official Results

Date: Jan 5, 2013
Official  Results
Location: Lappe Nordic Ski Centre
Host Club: Lakehead Superior Nordic Association 

Jury
Technical Delegate:  Richard Lemoine 
Assistant Technical Delegate:  Shawn Sinclair 
Chief of Competition:  Grant Hall 
CCC Race Director:  Dave Dyer 
Obs. Time:
Wind Vel:  
Air Temp: Snow Temp:
Weather:

Senior Women 1.2 km. Classic  FIS Official 30 Racer Format with B-Final.bsl  
PL Bib Name CCC FIS DOB Prov Club Team Round Qualifying
1 2 Andrea Dupont 5573 3105105 1980 AB Rocky Mountain   A Final 0:03:18.10
2 3 Alysson Marshall 13482 3105084 1988 BC Larch Hills AWCA/NST A Final 0:03:18.26
3 1 Emily Nishikawa 13646 3105095 1989 YT Whitehorse AWCA/NST A Final 0:03:17.83
4 4 Kate Brennan 13269 3105066 1987 ON Kanata AWCA A Final 0:03:18.31
5 5 Marlis Kromm 14211 3105093 1990 AB Foothills AWCA A Final 0:03:18.39
6 7 Erin Tribe 13652 3105145 1989 ON Team Hardwood NDC TBay A Final 0:03:19.68
7 6 Amanda Ammar 12889 3105023 1986 AB Canmore   B Final 0:03:18.92
8 15 Zoe Roy 13631 3105090 1987 AB Rocky Mountain   B Final 0:03:26.25
9 8 Alana Thomas 13353 3105089 1988 ON Nakkertok-ON   B Final 0:03:20.64
10 12 Catherine Auclair 18884 3105141 1989 QC Université Laval   B Final 0:03:23.75
11 11 Brittany Webster 14219 3105097 1987 ON Highland Trailblazer   B Final 0:03:22.25
12 10 Camille Pepin 14569 3105137 1992 QC M.S.A. CNEPH B Final 0:03:21.73
13 17 Annika Hicks 18875 3105133 1991 AB Canmore AWCA Quarterfinal 0:03:29.32
14 18 Maja Zimmermann 14589   1990 AB Camrose   Quarterfinal 0:03:32.56
15 22 Caroline Drolet 14202 3105103 1990 QC Skibec   Quarterfinal 0:03:34.66
16 14 Rebecca Reid 18510 3105124 1992 BC Black Jack AWCA/BCST Quarterfinal 0:03:24.99
17 16 Andrea Lee 13764 3105143 1990 BC Strathcona Nordic NDC TBay Quarterfinal 0:03:29.17
18 19 Myriam Paquette 14477 3105152 1990 QC Université Laval   Quarterfinal 0:03:32.57
19 21 Heather Mehain 14162 3105154 1991 AB Sovereign Lake   Quarterfinal 0:03:33.54
20 23 Sheila Kealey 3485 3105048 1964 ON XC Ottawa   Quarterfinal 0:03:36.18
21 9 Heidi Widmer 14175 3105114 1991 AB Foothills   Quarterfinal 0:03:21.03
22 13 Kara Jaspers 14298   1991 ON Big Thunder   Quarterfinal 0:03:24.63
23 20 Daphne Haggarty 14363 3105119 1991 ON Big Thunder   Quarterfinal 0:03:32.97
24 24 Megan McTavish 4881 1341510 1977 ON XC Ottawa   Quarterfinal 0:03:36.44
25 25 Lauren Brookes 25727   1991 AB Camrose   Quarterfinal 0:03:39.17
26 26 Amie Mathews 14557 3105170 1991 ON Big Thunder   Quarterfinal 0:03:39.64
27 27 Mary Thompson 13739 3105138 1988 ON Team Hardwood   Quarterfinal 0:03:41.81
28 28 Ingrid Hagberg 18900 3105164 1991 ON XC Ottawa   Quarterfinal 0:03:42.07
29 30 Katherine Hall 13678   1989 ON Lappe   Quarterfinal 0:03:45.38
30 29 Marie-Eve Bilodeau-Corriveau 18901 3105153 1990 QC Université Laval   Quarterfinal 0:03:45.20
31   Kyla Vanderzwet 19694 3105187 1989 ON XC Ottawa   Qualification 0:03:46.62
32   Kelly Henry 13366   1983 ON Lappe   Qualification 0:03:47.39
33   Emma Norris 14523   1990 AB Camrose   Qualification 0:03:48.21
34   Candace Ball 18902   1990 ON Team Hardwood   Qualification 0:03:49.03
35   Ilona Gyapay 21565   1992 AB Camrose   Qualification 0:03:50.16
36   Kaitlyn McMahon 19587 3105142 1990 ON XC Ottawa   Qualification 0:03:50.27
37   Bronwyn Allan 14531   1992 QC Nakkertok Nordique   Qualification 0:03:51.27
38   Jennie Hissa 14558   1991 MB Kenora-MB   Qualification 0:03:59.71
39   Liza Rozina 28163 3105212 1989 ON XC Ottawa   Qualification 0:04:03.70
40   Lynsey Bialkowski 23603   1991 ON North Bay   Qualification 0:04:14.22


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4