Ontario Cup #4 - Sprint Finals | Zone4.ca

Ontario Cup #4 - Sprint Finals

Date: Mar 2, 2013
Official  Results
Location: Oro Station, Ontario
Host Club: Team Hardwood

Jury
Technical Delegate:  John Guthrie 
Chief of Competition:  Janet Gates 
Coach:  Pavlina Sudrich 
Obs. Time: 9:25
Wind Vel:  15 kph Wind Dir:
Air Temp: -8.0 C Snow Temp: -5.0 C
Weather: cloudy Snow Cond: Mac Groomed Pow

Junior Boys 1 km. Free    
PL Bib Name CCCLicence YOB Club Round QualifyTime
1 131 Joey Foster 28653 1996 Midland A Final 0:02:40.44
2 134 Colin Foley 23746 1995 Nakkertok-ON A Final 0:02:45.88
3 133 Jordan McTaggart 23730 1995 Nakkertok-ON A Final 0:02:44.49
4 135 Brendon Howard 25712 1996 Nakkertok-ON A Final 0:02:46.08
5 137 Liam Patterson 14612 1995 Big Thunder A Final 0:02:47.93
6 138 Sam Weichel 23733 1995 Georgian Bay A Final 0:02:49.18
7 140 David Askwith 25804 1995 Georgian Bay B Final 0:02:50.06
8 142 Andrew Avis 28641 1995 Highland Trailblazer B Final 0:02:50.60
9 139 Avery Vreugdenhil-Beaucler 25715 1996 Big Thunder B Final 0:02:49.59
10 132 Julian Smith 25614 1996 Georgian Bay B Final 0:02:43.88
11 145 Samuel Greer 25709 1996 Highland Trailblazer B Final 0:02:54.95
12 141 Aaron Birosh 21415 1996 North Bay B Final 0:02:50.13
13 144 Geoffrey Way-Nee 29401 1996 Kawartha Nordic Quarterfinal 0:02:53.13
14 148 Konrad Kuhne 23589 1996 Menihek Quarterfinal 0:02:56.69
15 155 Christopher Blakeney 27398 1996 Nakkertok-ON Quarterfinal 0:03:01.27
16 143 Brady Irving 23011 1995 Arrowhead Quarterfinal 0:02:52.55
17 146 Kieran Wilson 27361 1995 Nakkertok-ON Quarterfinal 0:02:56.02
18 147 Kieran Jones 26355 1996 Team Hardwood Quarterfinal 0:02:56.66
19 152 Tim Tindall 23766 1996 Laurentian Quarterfinal 0:02:59.46
20 160 Tristan Markov 29496 1996 Team Hardwood Quarterfinal 0:03:05.55
21 151 Isaac Alexander-Cook 27368 1995 Nakkertok-ON Quarterfinal 0:02:59.44
22 153 Ben Forestell 28167 1995 Arrowhead Quarterfinal 0:03:01.05
23 156 Robert Simpson-Spook 25730 1995 Team Hardwood Quarterfinal 0:03:01.43
24 157 Liam Ortiz 25698 1995 Soo Finnish Quarterfinal 0:03:01.84
25 159 Timothy Austen 26342 1996 Nakkertok-ON Quarterfinal 0:03:05.05
26 136 Graham Perry 25760 1995 Mono Quarterfinal 0:02:46.76
27 149 Nicholas Lanctot 25681 1996 North Bay Quarterfinal 0:02:57.12
28 150 Brady Harkonen 23621 1996 Lappe Quarterfinal 0:02:57.41
29 154 Langton Douglas   1995 HFL Nordic Quarterfinal 0:03:01.24
30 158 Nathan Johnston 25609 1996 Walden Quarterfinal 0:03:04.06
31   David Laurie 30238 1996 Kawartha Nordic Qualification 0:03:08.11
32   Scott Gillam   1995 Kawartha Nordic Qualification 0:03:08.38
33   Andreas Zbogar 25596 1996 Team Hardwood Qualification 0:03:10.93
34   Mark Schmidt 29480 1996 Highland Trailblazer Qualification 0:03:11.44
35   Joshua Stevens   1995 Arrowhead Qualification 0:03:12.25
36   Benjamin Strickland 26356 1995 Team Hardwood Qualification 0:03:13.67
37   Joshuah Nevills 25779 1996 Kawartha Nordic Qualification 0:03:21.74
38   Colin Macleod 27360 1996 Nakkertok-ON Qualification 0:03:22.75
39   Andrew Cays 26357 1996 Team Hardwood Qualification 0:03:23.61
40   David Hanson 25785 1995 Walden Qualification 0:03:23.65
41   Jason Greer 28650 1996 Georgian Qualification 0:03:26.01
42   Cameron Thompson   1995 Highland Trailblazer Qualification 0:03:30.71
43   Jack Williams   1980 Midland Qualification 0:03:33.46
44   Orion Austrup   1995 Arrowhead Qualification 0:03:33.49


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4