2013 Haywood Ski Nationals Interval Start-Classic | Zone4.ca



2013 Haywood Ski Nationals  Interval Start-Classic

Date: Mar 26, 2013
StartList
Host Club: Callaghan Valley Cross Country
Location: Whistler Olympic Park

Jury
Technical Delegate:  Mike Norton 
Chief of Competition:  Dirk Rohde 
CCC Race Director  Dave Dyer 
Assistant TD  Claude Chabot 
Obs. Time: 9:00 am
Wind Vel:  0 Wind Dir:
Air Temp: +2 Snow Temp: -2
Weather: Sunny Snow Cond: MCH GRM PWD

Junior Boys 7.5 km. Classic  3 x 2.5 km Course Info:  MC: 25m   HD: 34m   TC: 80m 
Bib Name SubCategory Club Team / University
149 Sheridan Meckert Junior Boys 2 Strathcona Nordics  
150 Isaak Andal Junior Boys 1 Caledonia  
151 Gordon Mason Junior Boys 1 Revelstoke Nordic  
152 Michael Wilford Junior Boys 1 Bulkley Valley  
153 Émile Plazanet Junior Boys 1 DÉFI-TM  
154 Andrew Cays Junior Boys 1 Team Hardwood  
155 Alex Brown Junior Boys 1 Strathcona Nordics  
156 Michael Solomon Junior Boys 2 Chelsea Nordiq  
157 Vincent Leclair Junior Boys 1 Les Aventuriers Team New Brunswick
158 Quinn Wildi Junior Boys 2 Hollyburn  
159 Alec Stapff Junior Boys 1 Strathcona Nordics  
160 Luke Taylor Junior Boys 1 Avalon Nordic XCNL
161 Nils Asfeldt Junior Boys 2 Athabasca Nordic  
162 August Myers Junior Boys 1 Orford  
163 James Wasteneys Junior Boys 2 Strathcona Nordics  
164 Pierre-Alexandre Vézina Junior Boys 1 Mont Ste-Anne  
165 Nick Lanctot Junior Boys 1 North Bay Nordic  
166 Paul Place Junior Boys 2 Chelsea Nordiq  
167 Judah Bucher Junior Boys 2 Larch Hills  
168 Brady Harkonen Junior Boys 1 Lappe Nordic  
169 Émile Vogel-Nakamura Junior Boys 1 Hollyburn  
170 Alexandre Leclerc Junior Boys 1 Chelsea Nordiq  
171 Gabriël Houde Junior Boys 2 DÉFI-TM  
172 Nathan Johnston Junior Boys 1 Walden Cross Country  
173 Jesse Williams Junior Boys 2 Nakkertok  
174 Clovis Lamarre Junior Boys 1 Monteriski  
175 Jonathan Bakker Junior Boys 1 Larch Hills  
176 Ben Dearing Junior Boys 2 Whiteshell Team Manitoba
177 Samuel Pouliot Junior Boys 2 Fondeurs-Laurentides  
178 Pearce Hanna Junior Boys 1 Edmonton Nordic Alberta Development Team
179 Robert Simpson-Spook Junior Boys 2 Team Hardwood  
180 Timothy Austen Junior Boys 1 Nakkertok  
181 Liam Ortiz Junior Boys 2 Soo Finnish  
182 Kieran Wilson Junior Boys 2 Nakkertok  
183 Sean Carter Junior Boys 2 Red River Nordic Team Manitoba
184 Alexandre Joly Junior Boys 1 Monteriski  
185 Idan Wolach Junior Boys 2 Rocky Mtn Racers Alberta Ski Team
186 Olivier Peloquin Junior Boys 1 Monteriski  
187 Graham Perry Junior Boys 2 Mono Nordic  
188 Kyle Flatman Junior Boys 2 Larch Hills  
189 Thomas Gore Junior Boys 2 Laurentian Nordic  
190 Eric Byram Junior Boys 1 Black Jack  
191 Matt Strum Junior Boys 2 Canmore  
192 John Connor Junior Boys 1 Larch Hills  
193 Antoine Hébert Junior Boys 1 Montériski  
194 Sacha Morin-Sirois Junior Boys 2 Nakkertok  
195 Tate MacDonald Junior Boys 1 U of A Nordic University of Alberta/ADT
196 Gabriel Price Junior Boys 1 Bulkley Valley  
197 Isaac Alexander-Cook Junior Boys 2 Nakkertok  
198 Avery Vreugdenhil-Beaucler Junior Boys 1 Big Thunder  
199 Nelson Allan Junior Boys 2 Canmore Alberta Ski Team
200 Andrew Avis Junior Boys 2 Highlands  
201 Aaron Fahey Junior Boys 1 Chelsea Nordiq  
202 Eloi Lemay Junior Boys 2 Fondeurs-Laurentides  
203 Sam Greer Junior Boys 1 Highlands  
204 Aidan Millar Junior Boys 2 Canmore Alberta Ski Team
205 Anders Cowper Junior Boys 1 Rocky Mtn Racers Rocky  Mountain Racers
206 Zacharie Turgeon Junior Boys 1 Skinouk  
207 Curtis Marchand Junior Boys 2 Skinouk  
208 Aaron Birosh Junior Boys 1 North Bay Nordic Ontario Ski Team
209 Konrad Kuhne Junior Boys 1 Menihek Nordic XCNL
210 Sam Morris Junior Boys 2 Hollyburn BC Ski Team
211 Joey Foster Junior Boys 1 Midland  
212 Kieran Jones Junior Boys 1 Team Hardwood  
213 David Askwith Junior Boys 2 Georgian Bay N  
214 Liam Patterson Junior Boys 2 Big Thunder  
215 Jordan McTaggart Junior Boys 2 Nakkertok  
216 Brendon Howard Junior Boys 1 Nakkertok Ontario Ski Team
217 Peter Hicks Junior Boys 1 Canmore Alberta Ski Team
218 Angus Foster Junior Boys 2 Big Thunder  
219 Maxime Raymond Junior Boys 1 Skibec  
220 Julian Smith Junior Boys 1 Georgian Bay N Ontario Ski Team
221 Frédéric Samson Junior Boys 2 Skibec  
222 Antoine Briand Junior Boys 2 Skibec  
223 Edouard Reed-Métayer Junior Boys 1 Mont Ste-Anne  
224 William Dumas Junior Boys 1 Chelsea Nordiq  
225 Zachary Cristofanilli Junior Boys 1 Orford  
226 Olivier Hamel Junior Boys 1 Skibec  
227 Thomas Hardy Junior Boys 2 Larch Hills  
228 Nicholas Pigeon Junior Boys 2 Skinouk  
229 Colin Foley Junior Boys 2 Nakkertok Ontario Ski Team
230 Alexis Dumas Junior Boys 2 Skibec Équipe du Québec
231 Ricardo Izquierdo-Bernier Junior Boys 2 Fondeurs-Laurentides Équipe du Québec


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2017 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4