Summer Solstice Alberta Cup XC #3 | Zone4.ca



Summer Solstice Alberta Cup XC #3

Date: Jun 1, 2013
StartList
Location: Canada Olympic Park
Host Club: Deadgoat Racing

 

Elite Men 30 km. MTB Race Mass Start    
Bib Name Club Start Time
3 Shawn Bunnin Deadgoat Racing 13:00:00.0
8 Matt Hadley XPREZO/RMCC 13:00:00.0
11 Erik Bakke Deadgoat Racing 13:00:00.0
12 Tom Amberiadis Onyerleft 13:00:00.0
15 Andre Sutton Hardcore Cycling Club 13:00:00.0
16 Peter Knight Hardcore Cycling Club 13:00:00.0
17 Brian Robinson Cyclemeisters/Bow Cycle 13:00:00.0
19 Bradley Kerr Regina Cycle Club 13:00:00.0
20 Devin Erfle Deadgoat Racing 13:00:00.0
999 Sam  Amberiadis Onyerleft 13:00:00.0

Expert Men 24 km. MTB Race Mass Start    
Bib Name Club Start Time
201 Brian Loewen Flexxaire CC 13:02:00.0
202 Chris Hubick United Cycle Racing 13:02:00.0
203 James Jensen Flexxaire CC 13:02:00.0
205 Brad Hall Redbike 13:02:00.0
210 Casey Dyck Terrascape Racing 13:02:00.0
213 Paul Martin Cyclemeisters/Bow Cycle 13:02:00.0
214 Alistair Hill Cyclemeisters/Bow Cycle 13:02:00.0
215 Trevor Pombert United Cycle Racing 13:02:00.0
221 Evan Wishloff Pedalhead Racing 13:02:00.0
223 Mark Jung Kokanee Redbike Race Team 13:02:00.0
224 Mark McConnell Synergy Racing 13:02:00.0
228 Adam Armstrong Redbike 13:02:00.0
229 Isaac Niles Bicisport 13:02:00.0
230 Sean Germaine Juventus 13:02:00.0
231 Geoff Clark Deadgoat Racing 13:02:00.0
232 Pat Doyle Deadgoat Racing 13:02:00.0
233 Jared Gervais Different Bikes Racing 13:02:00.0
234 Rafael Krezalek Hardcore Cycling Club 13:02:00.0
235 Alaric Fish Canmore Nordic Ski Club 13:02:00.0
236 Dan Peters Independent 13:02:00.0
237 Milos Kralik Cyclemeisters/Bow Cycle 13:02:00.0
238 Shane MacNaughton BCW 13:02:00.0

Elite Women 24 km. MTB Race Mass Start    
Bib Name Club Start Time
101 Kate Aardal Ridley's Cycle 13:04:00.0
102 Shantel Koenig Kokanee Redbike Race Team 13:04:00.0
106 Denise  Hill Cyclemeisters/Bow Cycle 13:04:00.0
111 Andrea Bunnin Deadgoat Racing 13:04:00.0

Expert Women 18 km. MTB Race Mass Start    
Bib Name Club Start Time
276 Shawna Donaldson Synergy Racing 13:06:00.0
500 Liah Harvie Rundle Mountain Cycling Club 13:06:00.0

Sport Men 18 km. MTB Race Mass Start    
Bib Name Club Start Time
303 Bryon Howard Team Niklas 13:08:00.0
304 Amit Dutta Terrascape Racing 13:08:00.0
306 Michael Johns Central Alberta Bicycle Club 13:08:00.0
308 Grant Woodford Independent 13:08:00.0
309 Ken Germaine Juventus 13:08:00.0
310 Aric Hartley Cyclemeisters/Bow Cycle 13:08:00.0
311 Bill McNair Cranked 13:08:00.0
312 Colin Bastarache United Cycle Racing 13:08:00.0
316 Thomas Yip Speed Theory 13:08:00.0
317 Ryan Wilkinson Ridley's Cycle 13:08:00.0
318 Ferenc Jacso Cyclemeisters/Bow Cycle 13:08:00.0
324 Kevin Wolsey Cyclemeisters/Bow Cycle 13:08:00.0
326 David Asselstine Natural High Cycling Club 13:08:00.0
327 Les Donohue Bicisport 13:08:00.0
328 Jon Burton Hardcore Cycling Club 13:08:00.0
329 J-M Tetrault Rocky Mountain Bike N Board 13:08:00.0
331 Brad Watson Independent 13:08:00.0
334 Stewart Hutchings United Cycle Racing 13:08:00.0
336 Damian Stachura Sports Shack Croakers 13:08:00.0
353 Mauricio Tascon Hardcore Cycling Club 13:08:00.0
354 Tyson Allan Independent 13:08:00.0
355 Tanner Broadbent Edmonton Road and Track Club 13:08:00.0
356 John Cadman Deadgoat Racing 13:08:00.0
357 Simon Dove Rundle Mountain Cycling Club 13:08:00.0
358 Graham Halsall Deadgoat Racing 13:08:00.0
359 Reid McClure Rundle Mountain Cycling Club 13:08:00.0
360 Marcus Henry Synergy Racing 13:08:00.0
361 Phil Puurunen Rundle Mountain Cycling Club 13:08:00.0
362 Ian Parker Cyclemeisters/Bow Cycle 13:08:00.0
363 Paul Robertson Independent 13:08:00.0
364 Mike Young Independent 13:08:00.0
365 Kyle Husband Deadgoat Racing 13:08:00.0
366 Michael Zelensky Terrascape Racing 13:08:00.0
367 Eric Trouillot Rundle Mountain Cycling Club 13:08:00.0
368 Dion Clark Cyclemeisters/Bow Cycle 13:08:00.0
369 Brad Dixon Rundle Mountain Cycling Club 13:08:00.0

Sport Women 12 km. MTB Race Mass Start    
Bib Name Club Start Time
501 Danielle LaRocque Spin Sisters 13:10:00.0
502 Marcy  Kimpton Speed Theory 13:10:00.0
504 Aubrey Blair-Pattison Crave Racing 13:10:00.0
505 Robin Pollard Rundle Mountain Cycling Club 13:10:00.0
506 Cindy Bonhage Deadgoat Racing 13:10:00.0
507 Brianna Roth Rebound Cycle 13:10:00.0
508 Michele Amberiadis Spin Sisters 13:10:00.0
509 Carthy Chan Cyclemeisters/Bow Cycle 13:10:00.0
510 Ramona Hill Spin Sisters 13:10:00.0
511 Britta Kristensen Cyclemeisters/Bow Cycle 13:10:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4