La Ronge Sask Cup #4 Free Dist (2013-2014) | Zone4.ca

La Ronge Sask Cup #4  Free Dist (2013-2014)

Date: Feb 1, 2014
Official  Results
Location: Don Allen Trails, La Ronge
Host Club: La Ronge Ski Club

Jury
Technical Delegate:  Dan Brisbin 
Chief of Competition:  Sid Robinson 
Coach:  Joan Jeffery 
Coach:  Brett Unrau 
Coach:  Natasha Ivanochko 
Obs. Time:
Weather:  Light snow
Air Temp: - 15 C Wind: W 18 km/hr
Trail: Soft, new snow

Atom Boys 1 0.7 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 5 Kaidan Andrews La Ronge   1/2 0:05:51.0  
2 3 Luke Harrington La Ronge   2/2 0:09:14.0 +3:23.0

Atom Boys 2 0.7 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
DNS 4 Gavan Andrews La Ronge   * *** ***

Atom Girls 2 0.7 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 8 Ruby Harrington La Ronge   2/2 0:07:54.0  

Atom Girls 3 0.7 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 6 Mila Kuppenbender La Ronge   1/2 0:05:31.0  
DNS 7 Emma Smith Sturgeon River   * *** ***

Peewee Boys 1 2 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 308 Caleb Baynton Flin Flon   7/12 0:14:14.0  
2 305 Milton Schinbein Sturgeon River   10/12 0:14:55.0 +41.0

Peewee Boys 2 2 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 304 Alex Wilson Sturgeon River   2/12 0:10:42.0  
2 306 Griffin Harrington La Ronge   4/12 0:11:27.0 +45.0
3 309 Kees Carriere La Ronge   6/12 0:13:55.0 +3:13.0
4 300 Nicholas Charles La Ronge   7/12 0:14:14.0 +3:32.0
5 301 Kane Ratt La Ronge   9/12 0:14:35.0 +3:53.0
6 307 Breck Thiel-Kajner Sturgeon River   11/12 0:15:10.0 +4:28.0
7 312 Jaxson Carter Sturgeon River   12/12 0:16:39.0 +5:57.0

Peewee Boys 3 2 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 311 Zackary Halland La Ronge    3/12 0:11:25.0  
2 302 Malachi Finlayson La Ronge   5/12 0:13:45.0 +2:20.0

Peewee Boys 4 2 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 303 Deondray Natomagan La Ronge   1/12 0:09:54.0  

Peewee Girls 1 2 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 321 Jessica Gill Sturgeon River   1/9 0:10:31.0  
2 316 Jazmin Boyer Sturgeon River    3/9 0:12:15.0 +1:44.0

Peewee Girls 2 2 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 315 Taryn Hamilton La Ronge    2/9 0:12:05.0  
2 320 Kelli Young La Ronge   9/9 0:23:18.0 +11:13.0

Peewee Girls 3 2 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 317 Alexus Halland La Ronge   4/9 0:12:33.0  
2 314 Gloria Eninew La Ronge   5/9 0:12:34.0 +1.0
3 318 Tara Whitbread Flin Flon   6/9 0:12:46.0 +13.0
4 322 Sarah Faktor Flin Flon   7/9 0:12:59.0 +26.0
5 319 Gracie Baynton Flin Flon   8/9 0:13:05.0 +32.0

Midget Boys 3 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Time Diff
1 638 Nathan Whitbread Flin Flon   0:13:16.0  
2 634 Luke Hepworth La Ronge   0:14:59.0 +1:43.0
3 636 Curtis Smith La Ronge   0:23:57.0 +10:41.0
DNS 637 Josh Smith Sturgeon River   *** ***

Midget Girls 3 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Time Diff
1 647 Paige Pomarenski Flin Flon   0:14:29.0  
2 646 Hanna Baynton Flin Flon   0:15:57.0 +1:28.0
3 645 Taylor Harrington La Ronge   0:17:05.0 +2:36.0
4 640 Cheyanne Broussie La Ronge   0:18:07.0 +3:38.0
5 648 Morgan Layton La Ronge   0:18:45.0 +4:16.0
6 641 Gracie Kuppenbender  La Ronge   0:23:05.0 +8:36.0
7 644 Harmony McKenzie La Ronge   0:23:41.0 +9:12.0
8 639 Hannah Green La Ronge   0:31:48.0 +17:19.0
9 643 Taralynn Roberts La Ronge   0:32:35.0 +18:06.0

Juvenile Boys 5 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Time Diff
1 620 Matt Gill Sturgeon River 31418 0:20:13.0  
2 621 Michio Green La Ronge 31403 0:20:48.0 +35.0
3 619 Jordan Comfort Saskatoon 31452 0:25:13.0 +5:00.0
DNS 618 Jesse Hepworth La Ronge SMDL 10 *** ***

Juvenile Girls 5 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Time Diff
1 632 Shannon Butler Saskatoon 29314 0:22:08.0  
2 631 Jenna Beaulieu Sturgeon River 31825 0:29:25.0 +7:17.0
3 628 Sydney Kuppenbender  La Ronge SMDL 13 0:32:25.0 +10:17.0
4 630 Tristen Clarke La Ronge SMDL 6 0:36:00.0 +13:52.0
DNF 629 Madison Abbott-Halland La Ronge SMDL 1 *** ***

Junior Boys 5 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Time Diff
1 615 Dylan Stryde La Ronge 25633 0:18:17.0  
2 617 Nicholas Martin Flin Flon 29395 0:19:21.0 +1:04.0
3 613 Evan Beaulieu Sturgeon River SMDL 2 0:32:08.0 +13:51.0
DNS 616 Toshio Green La Ronge 29396 *** ***

Junior Girls 5 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Time Diff
1 627 Mackenzie Grove Flin Flon 27501 0:21:40.0  
2 625 Anna Sigurdson Sturgeon River 29392 0:25:45.0 +4:05.0
DNS 626 Emma Donovan Regina 27482 *** ***

Junior Women 5 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Time Diff
1 624 Lauren Dyck Saskatoon 29306 0:23:25.0  

Senior Men 5 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Time Diff
1 610 Brett Unrau Flin Flon SMDL 15 0:18:44.0  
2 611 Ragnar Robinson La Ronge 19520 0:19:16.0 +32.0

Senior Women 5 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Time Diff
1 622 Haley Robinson La Ronge SMDL 14 0:21:15.0  

Master Men 1 6 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 602 Matt Mirasty   SMDL 16 2/6 0:20:57.0  

Master Men 4 6 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 601 Robin Butler Saskatoon SMDL 4 1/6 0:20:35.0  

Master Men 5 6 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 600 Evan Davies Ile a la Crosse SMDL 7 4/6 0:25:21.0  
2 604 Dean Grove Flin Flon SMDL 9 6/6 0:29:21.0 +4:00.0

Master Men 6 6 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 606 Duane Davis Flin Flon SMDL 8 5/6 0:27:40.0  

Master Men 7 6 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 605 Bill Jeffery Sturgeon River SMDL 11 3/6 0:22:02.0  

Master Women 4 5 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 609 Svenja Belaoussoff Sturgeon River SMDL 3 3/3 0:33:42.0  

Master Women 5 5 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 608 Kathy Butler Saskatoon SMDL 5 1/3 0:21:51.0  

Master Women 6 5 km. Free Mass Start    
PL Bib Name Club CCCLicence Overall Time Diff
1 607 Hilary Johnstone La Ronge SMDL 12 2/3 0:25:23.0  


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2018 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4