Teck BC Midget Championships 2014 - Int CL | Zone4.ca



Teck BC Midget Championships 2014 - Int CL

Date: Feb 8, 2014
StartList
Location: Larch Hills Ski Area
Host Club: Larch Hills Nordics

Jury
Technical Advisor:  Nancy Flood 
Chief of Competition:  Alan Corbett 
Chief of Course:  Dave Wallensteen 
Chief of Timing:  Keith Hepburn/Luke Heckrodt 
Race Secretary:  Rob Nash 
Chief of Stadium:  Al Hardy 
Obs. Time: 10:07am
Wind Vel:  None Weather: Cloudy
Air Temp: -14.5 deg.C Snow Temp: -13 deg.C
Snow Cond: Dry

2004 Girls 2 km. Classic    
Bib Name Club Start Time
1 Polly van Oort Revelstoke 10:00:15.0
2 Alexandra Luxmoore Revelstoke 10:00:30.0
3 Alexandra Peterson Larch Hills Nordic 10:00:45.0
4 Andrea Kraetzer Telemark 10:01:00.0
5 Stella La Grange Telemark 10:01:15.0
6 Elizabeth McCleary Toby Creek Nordic 10:01:30.0
7 Katie Thielman Larch Hills Nordic 10:01:45.0
8 Jordan Grialou Methow Valley 10:02:00.0
9 Zara Bucher Larch Hills Nordic 10:02:15.0
10 Naomi Swift Strathcona Nordic 10:02:30.0
11 Nadya Henrie Larch Hills Nordic 10:02:45.0
12 Lucinda Gullison Strathcona Nordic 10:03:00.0
13 Isabelle Wilkie Larch Hills Nordic 10:03:15.0
14 Teslyn Bates Larch Hills Nordic 10:03:30.0
15 Abby McLean Black Jack 10:03:45.0
16 Samantha Vukadinovic Larch Hills Nordic 10:04:00.0
17 Talia Brown Larch Hills Nordic 10:04:15.0
18 Anna Chatterton Strathcona Nordic 10:04:30.0
19 Cleo Vandermeirsch Hollyburn 10:04:45.0
20 Julianne Moore Larch Hills Nordic 10:05:00.0
21 Sara Chubey Larch Hills Nordic 10:05:15.0

2003 Girls 2 km. Classic    
Bib Name Club Start Time
22 Lindsay Worrell Methow Valley 10:07:30.0
23 Lys Milne Larch Hills Nordic 10:07:45.0
24 Jaclyn Elliott Revelstoke 10:08:00.0
25 Julia Hart Larch Hills Nordic 10:08:15.0
26 Sabien Edney Black Jack 10:08:30.0
27 Sophia van Varseveld Larch Hills Nordic 10:08:45.0
28 Emily MacLeod Revelstoke 10:09:00.0
29 Lena Nelson Methow Valley 10:09:15.0
30 Alexa Hunter Spud Valley 10:09:30.0
31 Juliet Webster Telemark 10:09:45.0
32 Lia Huggett Caledonia Nordic 10:10:00.0
33 Claire Van Bergeyk Larch Hills Nordic 10:10:15.0
34 Keeley Brooks Methow Valley 10:10:30.0
35 Masha Stich Toby Creek Nordic 10:10:45.0
36 Brynn Witwicki Caledonia Nordic 10:11:00.0
37 Marlie Molinaro Spud Valley 10:11:15.0
38 Zoe Plummer Sovereign Lake 10:11:30.0
39 Haley Kubian Toby Creek Nordic 10:11:45.0
40 Sophie Lepage Sovereign Lake 10:12:00.0
41 Savannah McKinney-Lincks Spud Valley 10:12:15.0
42 Arianna Morrone Revelstoke 10:12:30.0
43 Calissa Tamelin Toby Creek Nordic 10:12:45.0
44 Sydney Torrie Sovereign Lake 10:13:00.0
45 Mariane Bergeron-Vitez Hollyburn 10:13:15.0
46 Zoe Larson Revelstoke 10:13:30.0
47 Liv Aspholm Methow Valley 10:13:45.0

2002 Girls 2 km. Classic    
Bib Name Club Start Time
48 Mia Recknell Bulkley Valley 10:16:00.0
49 Sophie Lachapelle Telemark 10:16:15.0
50 Sydney Wilson Kimberley Nordic 10:16:30.0
51 Keeya Corbett Larch Hills Nordic 10:16:45.0
52 Lucy Elliott Larch Hills Nordic 10:17:00.0
53 Maggie Beckner Larch Hills Nordic 10:17:15.0
54 Sadie Bialuski Caledonia Nordic 10:17:30.0
55 Arriya Kuiper Spud Valley 10:17:45.0
56 Annelies Henckel Strathcona Nordic 10:18:00.0
57 Lillian Bakker Larch Hills Nordic 10:18:15.0
58 Maggie Rodwell Larch Hills Nordic 10:18:30.0
59 Amelia Wells Strathcona Nordic 10:18:45.0
60 Teagan Findlay Larch Hills Nordic 10:19:00.0
61 Josephine Cole Methow Valley 10:19:15.0
62 Breannah Bugslag Strathcona Nordic 10:19:30.0
63 Natalie Bennett Overlander Ski Club 10:19:45.0
64 Carolyn McCleary Toby Creek Nordic 10:20:00.0
65 Linnea Uunila Whistler Nordic 10:20:15.0
66 Hannah Vickers Revelstoke 10:20:30.0
67 Naomi Prohaska Spud Valley 10:20:45.0
68 Niamh Henry Hollyburn 10:21:00.0
69 Emma Wong Strathcona Nordic 10:21:15.0
70 Rebecca Brosch Revelstoke 10:21:30.0
71 Eden Thomas Revelstoke 10:21:45.0
72 Avery Hanson Larch Hills Nordic 10:22:00.0
73 Emmy Stapff Strathcona Nordic 10:22:15.0
74 Alexandra Apedaile Strathcona Nordic 10:22:30.0
75 Kolibri Drobish Hills Nordic Ski Club 10:22:45.0
76 Ajah Newsome Spud Valley 10:23:00.0

2001 Girls 2 km. Classic    
Bib Name Club Start Time
77 Claire Lesawich Bulkley Valley 10:25:15.0
78 Danica Ariano Sovereign Lake 10:25:30.0
79 Novie McCabe Methow Valley 10:25:45.0
80 Clara Hardy Sovereign Lake 10:26:00.0
81 Rachel Bates Larch Hills Nordic 10:26:15.0
82 Molly Miller Kimberley Nordic 10:26:30.0
83 Annika Torrie Sovereign Lake 10:26:45.0
84 Gretta Scholz Methow Valley 10:27:00.0
85 Haley Hanchard Bulkley Valley 10:27:15.0
86 Natalie Sokol-Snyder Hollyburn 10:27:30.0
87 Sylvie Johnston Strathcona Nordic 10:27:45.0
88 Holly Bartels Larch Hills Nordic 10:28:00.0
89 Sally Haaheim Telemark 10:28:15.0
90 Leah Nash Larch Hills Nordic 10:28:30.0
91 Flora Meihuizen Hollyburn 10:28:45.0
92 Megan Hart Larch Hills Nordic 10:29:00.0
93 Sakura Kawano Spud Valley 10:29:15.0
94 Julia Brown Larch Hills Nordic 10:29:30.0
95 Annika Ariano Sovereign Lake 10:29:45.0
96 Miika Park Revelstoke 10:30:00.0
97 Danika Fiala Caledonia Nordic 10:30:15.0
98 Hanna Schleppe Black Jack 10:30:30.0
99 Zoe Hallman Bulkley Valley 10:30:45.0
100 Aria Izik-Dzurko Larch Hills Nordic 10:31:00.0
101 Claire Engel Larch Hills Nordic 10:31:15.0
102 Natalie Wilkie Larch Hills Nordic 10:31:30.0
103 Sophie Edney Black Jack 10:31:45.0
104 Madison Land Sovereign Lake 10:32:00.0
105 Tyra Hallgren Telemark 10:32:15.0
106 Natalya Ariano Sovereign Lake 10:32:30.0
107 Abigail Ertel Telemark 10:32:45.0
108 Emma Levins Larch Hills Nordic 10:33:00.0
109 Grace Decker Larch Hills Nordic 10:33:15.0
110 Fiona Davies Spud Valley 10:33:30.0
111 Rachel Cuell Bulkley Valley 10:33:45.0
112 Kristyn Tamelin Toby Creek Nordic 10:34:00.0
113 Kate Milne Larch Hills Nordic 10:34:15.0
114 Julia Mamen Hollyburn 10:34:30.0
115 Michelle Kraetzer Telemark 10:34:45.0

2004 Boys 2 km. Classic    
Bib Name Club Start Time
116 Elliot Wilson Revelstoke 10:37:00.0
117 Francesco Morrone Revelstoke 10:37:15.0
118 Aidan Hay Hollyburn 10:37:30.0
119 Joshua Fiala Caledonia Nordic 10:37:45.0
120 Connor Levins Larch Hills Nordic 10:38:00.0
121 Garrett Siever Telemark 10:38:15.0
122 Haydn Kuiper Spud Valley 10:38:30.0
123 Jonas Decker Overlander Ski Club 10:38:45.0
124 Ben Kitamura Overlander Ski Club 10:39:00.0
125 Anders Schwarz Strathcona Nordic 10:39:15.0
126 Indra Sokol-Snyder Hollyburn 10:39:30.0
127 Cameron Hobbs Telemark 10:39:45.0
128 Lennox Davies Spud Valley 10:40:00.0
129 Sam Davison Hollyburn 10:40:15.0
130 Matthys Van Bylandt Hollyburn 10:40:30.0
131 Nikhil Filatow Telemark 10:40:45.0
132 Cameron Carelse Larch Hills Nordic 10:41:00.0
133 Jacob Hepburn Larch Hills Nordic 10:41:15.0
134 Finn Rodwell Larch Hills Nordic 10:41:30.0
135 Hugo Henckel Strathcona Nordic 10:41:45.0

2003 Boys 2 km. Classic    
Bib Name Club Start Time
136 Erik Haaheim Telemark 10:44:00.0
137 Markus Inkster Hollyburn 10:44:15.0
138 Nelson Luxmoore Revelstoke 10:44:30.0
139 Fraser Paiement Larch Hills Nordic 10:44:45.0
140 Emmerson Fraser Caledonia Nordic 10:45:00.0
141 Gregor Graham Telemark 10:45:15.0
142 Theodore Lemay Strathcona Nordic 10:45:30.0
143 Torin Andrews Sovereign Lake 10:45:45.0
144 Jack Davison Hollyburn 10:46:00.0
145 Martin Williamson Caledonia Nordic 10:46:15.0
146 Aidan Catlin Methow Valley 10:46:30.0
147 Jacob de Wijze Hollyburn 10:46:45.0
148 Conor Murphy Bulkley Valley 10:47:00.0
149 Gavin Johnston Strathcona Nordic 10:47:15.0
150 Mason Hawes Telemark 10:47:30.0
151 Emilio Cramer Hollyburn 10:47:45.0
152 Sebastien McGrady Strathcona Nordic 10:48:00.0
153 Carson Damery Strathcona Nordic 10:48:15.0
154 Zane Strome Methow Valley 10:48:30.0
155 Kai McGrady Strathcona Nordic 10:48:45.0
156 Ian Mayer Telemark 10:49:00.0
157 Brennan King Sovereign Lake 10:49:15.0
158 Trond May Larch Hills Nordic 10:49:30.0
159 Casey Lesawich Bulkley Valley 10:49:45.0
160 Evan Engel Larch Hills Nordic 10:50:00.0
161 Jake Bartels Larch Hills Nordic 10:50:15.0
162 Lucas Sadesky Sovereign Lake 10:50:30.0
163 Ivan Hanchard Bulkley Valley 10:50:45.0
164 Damian Georgyev Caledonia Nordic 10:51:00.0

2002 Boys 2 km. Classic    
Bib Name Club Start Time
165 Tristan Lee Telemark 10:53:15.0
166 Reese Critchlow Hollyburn 10:53:30.0
167 Hendrik de Calvares Strathcona Nordic 10:53:45.0
168 Liam Espedido Hollyburn 10:54:00.0
169 Jacob de Groot Bulkley Valley 10:54:15.0
170 Calvin Hepburn Larch Hills Nordic 10:54:30.0
171 Taz Oldaker Strathcona Nordic 10:54:45.0
172 Travis Grialou Methow Valley 10:55:00.0
173 Alexander Swift Strathcona Nordic 10:55:15.0
174 Connor Hobbs Telemark 10:55:30.0
175 Evan Luksay Strathcona Nordic 10:55:45.0
176 Aiden Noble Strathcona Nordic 10:56:00.0
177 Miller Kriese Bulkley Valley 10:56:15.0
178 Calder Guimond Strathcona Nordic 10:56:30.0
179 Stephen Lamon Strathcona Nordic 10:56:45.0
180 Stephen Moore Larch Hills Nordic 10:57:00.0
181 Ian DeLong Methow Valley 10:57:15.0
182 Grayson Mckinnon Telemark 10:57:30.0
183 Ryan Henrie Larch Hills Nordic 10:57:45.0
184 Walker Hall Methow Valley 10:58:00.0
185 Japheth Bucher Larch Hills Nordic 10:58:15.0
186 Drew Kanigan Overlander Ski Club 10:58:30.0
187 Gabriel Gledhill Strathcona Nordic 10:58:45.0

2001 Boys 2 km. Classic    
Bib Name Club Start Time
188 Alix Vandermeirsch Hollyburn 11:01:00.0
189 Kyle Blackwood-Yi Hollyburn 11:01:15.0
190 Erik Brosch Revelstoke 11:01:30.0
191 Ian Oliphant Sovereign Lake 11:01:45.0
192 Rory Finnegan Bulkley Valley 11:02:00.0
193 Hamish Graham Telemark 11:02:15.0
194 Peter Aspholm Methow Valley 11:02:30.0
195 Kurt Stothers Hollyburn 11:02:45.0
196 Callam Barry Strathcona Nordic 11:03:00.0
197 Emerson Worrell Methow Valley 11:03:15.0
198 Aidan Murphy Bulkley Valley 11:03:30.0
199 Lowell Hug Bulkley Valley 11:03:45.0
200 Sean Richardson Hollyburn 11:04:00.0
201 Eric Inkster Hollyburn 11:04:15.0
202 Micah Weme Bulkley Valley 11:04:30.0
203 Joe Davies Whistler Nordic 11:04:45.0
204 Alexander Hallberg Hollyburn 11:05:00.0
205 Merek Van Bylandt Hollyburn 11:05:15.0
206 Ben Van Bergeyk Larch Hills Nordic 11:05:30.0
207 Cameron McInnes Telemark 11:05:45.0
208 Michael Mott Methow Valley 11:06:00.0
209 Liam Hawes Telemark 11:06:15.0
210 Jesse Smids Bulkley Valley 11:06:30.0
211 Simon Blackie Revelstoke 11:06:45.0
212 Marco Bucher Bulkley Valley 11:07:00.0
213 Carter Fortney Telemark 11:07:15.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4