Teck BC Midget Championships 2014 - Relays | Zone4.ca



Teck BC Midget Championships 2014 - Relays

Date: Feb 8, 2014
StartList
Location: Larch Hills Ski Area - Salmon Arm
Host Club: Larch Hills Nordics

Race Committee
Chief of Competition:  Alan Corbett 
Chief of Course:  Dave Wallensteen 
Chief of Stadium:  Al Hardy 
Chief of Timing:  Keith Hepburn/Luke Heckrodt 
Competition Secretary:  Rob Nash 
Technical Advisor  Nancy Flood 
Obs. Time: 12:30pm
Wind Vel: Wind Dir:
Air Temp: Snow Temp:
Weather: Snow Cond:

Official Male 4 x 1.5 km. Classic\Free Relay    
Bib Team Club Lg Name Start Time
32 Radical Racers Strathcona Nordic 1
2
3
4
Evan Luksay
Hugo Henckel
Gavin Johnston
Carson Damery
13:45:00.0
33 Chomper Bompers Methow Valley Nordic Team 1
2
3
4
Peter  Aspholm
Ian  Delong
Emerson Worrell
Walker Hall
13:45:00.0
34 Minions Hollyburn 1
2
3
4
Jack Davison
Markus Inkster
Emilio Cramer
Jacob de Wijze
13:45:00.0
35 Reese's Pieces Hollyburn 1
2
3
4
Sean Richardson
Reese Critchlow
Eric Inkster
Kurt Stothers
13:45:00.0
36 Olympic Chaos Force Methow Valley Nordic Team 1
2
3
4
Zane Strome
Aiden  Catlin
Michael Mott
Travis Grialou
13:45:00.0
37 Holly-burners Hollyburn 1
2
3
4
Alexander Hallberg
Liam Espedido
Kyle Blackwood-Yi
Merek Van Bylandt
13:45:00.0
38 Beatles on Skis Strathcona Nordic 1
2
3
4
Gabe Gledhill
Callum Barry
Aiden Noble
Stephen Lamon
13:45:00.0
39 The Don't Ask Me's Larch Hills 1
2
3
4
Jake Bartels
Fraser Paiement
Jacob Hepburn
Japheth Bucher
13:45:00.0
40 Teosabandertaz Strathcona Nordics 1
2
3
4
Anders Schwarz
Sebastien McGrady
Taz  Oldakker
Theo Lemay
13:45:00.0
41 King Oli and Desky SLNC 1
2
3
4
Ian Oliphant
Torin Andrews
Brennan King
Lucas Sadesky
13:45:00.0
42 Caledonia Nordic  Caledonia Nordic Ski Club 1
2
3
4
Damian Georgyev
Joshua Fiala
Martin Williamson
Emmerson Fraser
13:45:00.0
43 My Favourite Team Strathcona Nordics 1
2
3
4
Alexander Swift
Kai McGrady
Hendrik de Calvares
Calder Guimond
13:45:00.0
44 Antarctic Nat'l Team Larch Hills 1
2
3
4
Ben VanBergeyk
Trond May
Calvin Hepburn
Stephen Moore
13:45:00.0
45 Mini Dudes Hollyburn 1
2
3
4
Matthys Van Bylant
Indra Sokol-Snyder
Aiden Hay
Sam  Davison
13:45:00.0
46 The Purple Hippopigs Bulkley Valley  1
2
3
4
Miller Kriese
Casey Lesawich
Connor Murphy
Jacob de Groot
13:45:00.0
47 The Marjars Bulkley Valley 1
2
3
4
Jesse Smids
Marco  Bucher
Rory Finnegan
Aidan Murphy
13:45:00.0
48 The Speed Demons Larch Hills 1
2
3
4
Finn Rodwell
Ryan Henrie
Evan Engel
Cameron Carelse
13:45:00.0
49 Telemarketers Telemark 1
2
3
4
Connor Hobbs
Ian Mayer
Gregor Graham
Carter Fortey
13:45:00.0
50 Telennosaurus Telemark 1
2
3
4
Nikhil Filatow
Eric Haaheim
Liam Hawes
Garret Siever
13:45:00.0
51 Arm Bandits Telemark 1
2
3
4
Hamish Graham
Grayson McKinnon
Cameron McInnes
Tristan Lee
13:45:00.0
52 Begbie Bandits Revelstoke Nordic 1
2
3
4
Simon Blackie
Nelson Luxmoore
Francesco Morrone
Erik Brosch
13:45:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4