2014 LSSD OCup3 Sprint Heats | Zone4.ca

2014 LSSD OCup3 Sprint Heats

Date: Feb 15, 2014
Official  Results
Location: Lappe Ski Centre
Host Club: Lakehead Superior Nordic Association

Jury
Technical Delegate:  Al White 
Chief of Competition:  Grant Hall 
Coach:  Eric Bailey 
Obs. Time: 12:30pm
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: -14.4 Snow Temp:
Weather: Snow Cond:

Junior Girl 1 km. Classic    
PL Bib Name CCC DOB Club Round QualifyTime
1 431 Camille Hamm 23768 1996 Big Thunder Nordic A Final 0:03:05.37
2 435 Madison Fraser 21418 1996 North Bay Nordic A Final 0:03:14.91
3 433 Sadie White 23767 1996 Big Thunder Nordic A Final 0:03:11.79
4 432 Mia Serratore 23769 1996 Big Thunder Nordic A Final 0:03:09.26
5 439 Claire Grall-Johnson 27379 1997 Nakkertok-ON B Final 0:03:24.91
6 437 Katherine Denis 25762 1996 Temiskaming B Final 0:03:22.79
7 436 Alexandra Stukator 30265 1997 Highland Trailblazer B Final 0:03:20.19
8 442 Shayna Herr 25701 1996 Georgian Nordic B Final 0:03:30.39
9 438 Logan Hong 23715 1996 Georgian Bay Quarterfinal 0:03:23.35
10 440 Erika Mihell 28155 1997 Soo Finnish Quarterfinal 0:03:25.73
11 441 Laura Inkila 25805 1997 Lappe Nordic Quarterfinal 0:03:29.86
12 443 Marie-Claire Henry 25704 1996 Georgian Nordic Quarterfinal 0:03:34.27
13 444 Sarah Hill 25571 1997 Team Hardwood Quarterfinal 0:03:39.00
14 445 Roxanna Kemp 28185 1997 Nakkertok-ON Quarterfinal 0:03:41.52
15 446 Keira Niemi 25728 1996 Skinouk Ontario Quarterfinal 0:03:42.11
16 447 Nicola Goldsmith 29280 1997 Nakkertok-ON Quarterfinal 0:03:50.19
17 448 Krista Buckner 23765 1996 Soo Finnish Quarterfinal 0:03:52.26
18 434 Soren Meeuwisse 27404 1997 Team Hardwood Quarterfinal 0:03:13.09
DNF   Alyssa Stowe 27371 1997 Nakkertok-ON Qualification ***


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4