2014 LSSD OCup3 Int St Classic - combined | Zone4.ca

2014 LSSD OCup3 Int St Classic - combined

Date: Feb 16, 2014
StartList
Location: Lappe Ski Centre
Host Club: Lakehead Superior Nordic Association

Jury
Technical Delegate:  Al White 
Chief of Competition:  Grant Hall 
Coach:  Eric Bailey 
Obs. Time: 11:30am
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: -17 Snow Temp:
Weather: sunny Snow Cond:

Open Male 10 km. Classic  5K x 2 laps  
Bib Name SubCategory CCCLic Seed DOB Club Team Start Time
193 Corey Ellah Senior Men   1 1993 Soo Finnish Algoma 11:13:30.0
226 Scott Hill Junior Men 19642 5 1994 Team Hardwood NDC TBay 11:30:00.0
231 Benjamin Wilkinson-Zan Junior Men 21479 5 1994 Nakkertok-ON NDC TBay 11:32:30.0
232 Jack Carlyle Senior Men 19782 5 1993 Soo Finnish NDC TBay 11:33:00.0
189 Andrew Ladouceur Junior Boy   1 1997 Team Hardwood   11:11:30.0
190 Roberto (Alex) Lake Senior Men   1 1993 Soo Finnish   11:12:00.0
191 Petri Bailey Senior Men   1 1992 Lappe Nordic Laurentian 11:12:30.0
192 Colin Pendziwol Junior Men   1 1994 Big Thunder Nordic Lakehead 11:13:00.0
194 Kieran Tomlinson Junior Boy 27393 2 1997 Nakkertok-ON   11:14:00.0
195 Leo Dube Junior Boy 27420 2 1997 Big Thunder Nordic   11:14:30.0
196 Patrick Marshall Junior Boy 27374 2 1997 Nakkertok-ON   11:15:00.0
197 Jason Greer Junior Boy 28650 2 1996 Georgian Nordic   11:15:30.0
198 Werner Schwar Senior Men 307 2 1966 Lappe Nordic   11:16:00.0
199 Mikell Blain-Rogers Junior Boy 29312 2 1997 North Bay Nordic   11:16:30.0
200 Tristan Markov Junior Boy 29496 2 1996 Team Hardwood   11:17:00.0
201 Antony Gunka Junior Boy 27099 2 1997 Big Thunder Nordic   11:17:30.0
202 Scott Gillam Junior Men 31835 2 1995 Kawartha Nordic   11:18:00.0
203 Nolan Scheier Junior Boy 27363 2 1997 Nakkertok-ON   11:18:30.0
204 David Laurie Junior Boy 30238 2 1996 Kawartha Nordic   11:19:00.0
205 Timothy Austen Junior Boy 26342 3 1996 Nakkertok-ON   11:19:30.0
206 Daniel Kerr Senior Men 30255 3 1993 Team Hardwood Team Hardwood 11:20:00.0
207 Brady Harkonen Junior Boy 23621 3 1996 Lappe Nordic   11:20:30.0
208 Marcus Nussbaum Junior Boy 27384 3 1997 Nakkertok-ON   11:21:00.0
209 Fergus Foster Junior Boy 25591 3 1997 Big Thunder Nordic   11:21:30.0
210 Sean Carter Junior Men 23618 3 1995 Red River Nordic Lakehead 11:22:00.0
211 Christopher Blakeney Junior Boy 27398 3 1996 Nakkertok-ON   11:22:30.0
212 Geoffrey Way-Nee Junior Boy 29401 3 1996 Kawartha Nordic   11:23:00.0
213 Nathan Johnston Junior Boy 25609 3 1996 Walden Nordic   11:23:30.0
214 Maks Zechel Junior Boy 27387 3 1997 Nakkertok-ON OST 11:24:00.0
215 Avery Vreugdenhil-Beaucler Junior Boy 25715 4 1996 Nakkertok-ON Carleton 11:24:30.0
216 Kieran Jones Junior Boy 26355 4 1996 Team Hardwood   11:25:00.0
217 Leif Lennie Senior Men 14616 4 1990 Big Thunder Nordic Lakehead 11:25:30.0
218 Aaron Birosh Junior Boy 21415 4 1996 North Bay Nordic   11:26:00.0
219 Brendon Howard Junior Boy 25712 4 1996 Nakkertok-ON OST 11:26:30.0
220 Angus Foster Junior Men 23596 4 1995 Big Thunder Nordic   11:27:00.0
221 Isaac Alexander-Cook Junior Men 27368 4 1995 Nakkertok-ON   11:27:30.0
222 Konrad Kuhne Junior Boy 23589 4 1996 Menihek Nordic XCNL 11:28:00.0
223 Ryan Jackson Junior Boy 28149 4 1997 Team Hardwood OST 11:28:30.0
224 Julian Alexander-Cook Junior Boy 27369 4 1997 Nakkertok-ON OST 11:29:00.0
225 Joey Foster Junior Boy 28653 5 1996 Team Hardwood   11:29:30.0
227 Greg Kilroy Senior Men 14386 5 1990 Big Thunder Nordic Lakehead 11:30:30.0
228 Harry Seaton Senior Men 13737 5 1987 Team Hardwood   11:31:00.0
229 Gavin Shields Junior Men 19224 5 1994 Lappe Nordic OST 11:31:30.0
230 Samuel Greer Junior Boy 25709 5 1996 Highland Trailblazer   11:32:00.0
233 David Askwith Junior Men 25804 5 1995 Georgian Bay OST 11:33:30.0
234 Julian Smith Junior Boy 25614 5 1996 Georgian Bay OST 11:34:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4