2014 LSSD OCup3 Free Technique Combined Categories | Zone4.ca

2014 LSSD OCup3 Free Technique Combined Categories

Date: Feb 17, 2014
StartList
Location: Lappe Ski Centre
Host Club: Lakehead Superior Nordic Association

Jury
Technical Delegate:  Al White 
Chief of Competition:  Grant Hall 
Coach:  Eric Bailey 
Obs. Time: 9:00
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: -15 Snow Temp:
Weather: cloudy Snow Cond:

Open Female 10 km. Free Pursuit  5K x 2 laps  
Bib Name SubCategory CCCLic YOB Club Team University Start Time Diff
365 Alannah Maclean Senior Women 19646 1993 Walden Nordic NDC TBay   10:56:00.0 ***
366 Jennifer Jackson Junior Women 21582 1995 Team Hardwood NDC TBay   10:56:02.0  
367 Daphne Haggarty Senior Women 14363 1991 Big Thunder Nordic Lakehead Lakehead 10:56:08.0 +57.2
368 Erin Tribe Senior Women 13652 1989 Team Hardwood NDC TBay   10:56:38.0 ***
369 Mia Serratore Junior Girl 23769 1996 Big Thunder Nordic OST   10:56:54.0 +5:26.3
370 Madison Fraser Junior Girl 21418 1996 North Bay Nordic OST   10:57:20.0 +3:16.3
371 Alexandra Slobodian Junior Women 23717 1995 Nakkertok-ON OST Carleton 10:57:31.0 +2:43.1
372 Holly Brown Junior Women 28645 1995 Nakkertok-ON     10:57:34.0 +1:05.7
373 Sadie White Junior Girl 23767 1996 Big Thunder Nordic OST   10:57:41.0 +1:09.2
374 Camille Hamm Junior Girl 23768 1996 Big Thunder Nordic     10:57:43.0 +3:43.4
375 Erika Mihell Junior Girl 28155 1997 Soo Finnish OST   10:57:47.0 +5:34.8
376 Soren Meeuwisse Junior Girl 27404 1997 Team Hardwood OST   10:57:51.0 +24.5
377 Kelly Henry Senior Women 13366 1983 Lappe Nordic     10:57:59.0 +1:24.6
378 Alyssa Stowe Junior Girl 27371 1997 Nakkertok-ON OST   10:58:03.0 +1:09.9
379 Amie Mathews Senior Women 14557 1991 Big Thunder Nordic Lakehead Lakehead 10:58:13.0 +54.4
380 Alexandra Stukator Junior Girl 30265 1997 Highland Trailblazer     10:58:38.0 +1:01.0
381 Katherine Denis Junior Girl 25762 1996 Temiskaming OST   10:58:38.0 +1:44.2
382 Logan Hong Junior Girl 23715 1996 Georgian Bay     10:58:44.0 +2:42.7
383 Shayna Herr Junior Girl 25701 1996 Georgian Nordic     10:59:06.0 +2:46.2
384 Laura Inkila Junior Girl 25805 1997 Lappe Nordic     10:59:19.0 +3:10.0
385 Maya Boivin Junior Women 26905 1995 Kenora-MB     10:59:25.0 +6:01.6
386 Claire Grall-Johnson Junior Girl 27379 1997 Nakkertok-ON     10:59:28.0 +2:41.4
387 Marie-Claire Henry Junior Girl 25704 1996 Georgian Nordic     10:59:58.0 +5:00.4
388 Roxanna Kemp Junior Girl 28185 1997 Nakkertok-ON     11:00:10.0 +7:31.7
389 Nicola Goldsmith Junior Girl 29280 1997 Nakkertok-ON     11:00:42.0 +6:46.2
390 Krista Buckner Junior Girl 23765 1996 Soo Finnish     11:01:00.0 +12:33.2
391 Keira Niemi Junior Girl 25728 1996 Skinouk Ontario     11:01:00.0 ***
392 Lynsey Bialkowski Senior Women 23603 1991 North Bay Nordic   Nipissing university 11:01:00.0 +6:38.6
393 Laura Thibodeau Senior Women   1993 Soo Finnish Algoma  Algoma 11:01:00.0 +27:11.9
394 Laerke Linndemann Senior Women   1988 Soo Finnish Algoma Algoma 11:01:00.0 ***
395 Dani Buckner Senior Women   1990 Soo Finnish   Laurentian 11:01:00.0 ***


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4