2014 LSSD OCup3 Free Technique Combined Categories | Zone4.ca

2014 LSSD OCup3 Free Technique Combined Categories

Date: Feb 17, 2014
Official  Results
Location: Lappe Ski Centre
Host Club: Lakehead Superior Nordic Association

Jury
Technical Delegate:  Al White 
Chief of Competition:  Grant Hall 
Coach:  Eric Bailey 
Obs. Time: 9:00
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: -15 Snow Temp:
Weather: cloudy Snow Cond:

PN Sit Women 3.2 km. Free Pursuit  1.6K x 2 laps  
PL Bib Name CCC DOB Club Team Classc Pl Free Pl Pursuit Diff
1 301 Tanya Quesnel 25798 1996 Walden Nordic OPNST 0:34:39.0 (1) 0:18:55.5 (1) 0:53:34.5  

Midget Boy 5.1 km. Free Pursuit  5.1K x 1 lap  
PL Bib Name CCC DOB Club Team Classc Pl Free Pl Pursuit Diff
1 303 Finn Dodgson   1999 Team Hardwood   0:07:30.0 (2) 0:15:48.8 (1) 0:23:18.8  
2 304 Hudson McCubbin 31808 1999 North Bay Nordic   0:07:36.0 (3) 0:15:51.9 (2) 0:23:27.9 +9.1
3 305 Alec Maclean 31416 1999 Team Hardwood   0:07:38.0 (4) 0:16:02.7 (3) 0:23:40.7 +21.9
4 302 Sebastien Gingras 29495 1999 Soo Finnish   0:07:29.0 (1) 0:16:20.0 (4) 0:23:49.0 +30.2
5 306 Isaac Rondeau-McNair 31888 1999 Porcupine Ski Runners   0:07:46.0 (5) 0:16:28.9 (5) 0:24:14.9 +56.1
6 307 Kai Meekis 25593 2000 Big Thunder Nordic   0:07:51.0 (6) 0:16:46.8 (6) 0:24:37.8 +1:19.0
7 308 Declan Barber 31417 1999 Team Hardwood   0:07:59.0 (7) 0:17:21.7 (7) 0:25:20.7 +2:01.9
8 309 Nicholas Randall 31037 2000 Big Thunder Nordic   0:08:15.0 (8) 0:18:19.9 (9) 0:26:34.9 +3:16.1
9 313 Keegan Tremblay   1999 Big Thunder Nordic   0:09:22.0 (12) 0:17:52.3 (8) 0:27:14.3 +3:55.5
10 310 Travis Halls   2000 Lappe Nordic   0:08:55.0 (9) 0:19:01.5 (10) 0:27:56.5 +4:37.7
11 312 Aleksi Luoma 31785 2000 Big Thunder Nordic   0:09:09.0 (11) 0:19:02.5 (11) 0:28:11.5 +4:52.7
12 311 Erik Schlyter   2001 Big Thunder Nordic   0:09:04.0 (10) 0:19:08.5 (12) 0:28:12.5 +4:53.7
13 315 Niklas Harkonen 31826 2000 Lappe Nordic   0:09:39.0 (14) 0:20:51.6 (13) 0:30:30.6 +7:11.8
14 314 Eli Greenwood   2000 Lappe Nordic   0:09:27.0 (13) 0:21:34.0 (14) 0:31:01.0 +7:42.2
15 317 Max Hollmann   2002 Lappe Nordic   0:10:03.0 (16) 0:21:41.0 (15) 0:31:44.0 +8:25.2
16 316 Alexander Randall 31038 2002 Big Thunder Nordic   0:10:00.0 (15) 0:21:57.7 (16) 0:31:57.7 +8:38.9
17 318 Isaac Story-Korman   2003 Temiskaming   0:10:51.0 (17) 0:22:54.5 (17) 0:33:45.5 +10:26.7
18 319 Matthew Randall   2004 Big Thunder Nordic   0:12:14.0 (18) 0:25:31.6 (18) 0:37:45.6 +14:26.8
19 320 Dylan Halls   2004 Lappe Nordic   0:14:00.0 (19) 0:29:48.9 (19) 0:43:48.9 +20:30.1

Midget Girl 5.1 km. Free Pursuit  5.1K x 1 lap  
PL Bib Name CCC DOB Club Team Classc Pl Free Pl Pursuit Diff
1 321 Shilo Rousseau 31427 2000 Soo Finnish   0:08:52.0 (1) 0:18:23.4 (1) 0:27:15.4  
2 325 Cara Pekos 29276 2002 Team Hardwood   0:10:12.0 (5) 0:20:07.5 (2) 0:30:19.5 +3:04.1
3 324 Milla Tarnopolsky 31861 2000 Highland Trailblazer   0:10:08.0 (4) 0:20:33.7 (3) 0:30:41.7 +3:26.3
4 323 Kristen Kornell 31882 2001 Porcupine Ski Runners   0:09:59.0 (3) 0:20:58.9 (4) 0:30:57.9 +3:42.5
5 326 Anna Stewart 30212 2003 Big Thunder Nordic   0:10:44.0 (6) 0:22:46.6 (5) 0:33:30.6 +6:15.2
6 322 Ashley Hortis   2001 Lappe Nordic   0:09:54.0 (2) 0:23:51.8 (9) 0:33:45.8 +6:30.4
7 327 Alex Wood   2000 Big Thunder Nordic   0:11:26.0 (7) 0:23:41.5 (8) 0:35:07.5 +7:52.1
8 329 Charlotte Johnston 31478 2001 Big Thunder Nordic   0:11:57.0 (9) 0:23:15.5 (6) 0:35:12.5 +7:57.1
9 330 Olivia Demetrakopoulos   2002 Big Thunder Nordic   0:12:06.0 (10) 0:23:27.2 (7) 0:35:33.2 +8:17.8
10 328 Emma Hansen   2000 Big Thunder Nordic   0:11:54.0 (8) 0:26:16.1 (10) 0:38:10.1 +10:54.7

Juvenile Girl 5.6 km. Free Pursuit  5.6K x 1 lap  
PL Bib Name CCC DOB Club Team Classc Pl Free Pl Pursuit Diff
1 331 Alison Pouw 29262 1998 Nakkertok-ON   0:26:06.0 (1) 0:18:45.1 (1) 0:44:51.1  
2 332 Heidi Ohrling 29435 1998 Highland Trailblazer   0:26:59.0 (2) 0:19:33.1 (3) 0:46:32.1 +1:41.0
3 338 Zoe Pekos 29275 1998 Team Hardwood   0:28:37.0 (8) 0:19:31.4 (2) 0:48:08.4 +3:17.3
4 333 Katherine Marshall 29288 1998 Nakkertok-ON   0:27:52.0 (3) 0:20:18.3 (5) 0:48:10.3 +3:19.2
5 336 Hanna Smith 29265 1998 Nakkertok-ON   0:28:14.0 (6) 0:20:04.1 (4) 0:48:18.1 +3:27.0
6 335 Hannah Story-Korman 29416 1999 Temiskaming   0:28:08.0 (5) 0:20:23.8 (7) 0:48:31.8 +3:40.7
7 334 Shelby Howard 29274 1998 Nakkertok-ON   0:28:08.0 (4) 0:20:28.1 (8) 0:48:36.1 +3:45.0
8 339 Mackenzie Cameron 29492 1998 Highland Trailblazer   0:28:46.0 (9) 0:20:41.0 (9) 0:49:27.0 +4:35.9
9 337 Heidi Stewart 27375 2000 Big Thunder Nordic   0:28:27.0 (7) 0:21:40.4 (10) 0:50:07.4 +5:16.3
10 340 Dylan Magner 27405 1998 Team Hardwood   0:30:20.0 (10) 0:20:20.8 (6) 0:50:40.8 +5:49.7
11 341 Katja Zbogar 30231 1998 Team Hardwood   0:32:11.0 (11) 0:22:11.0 (11) 0:54:22.0 +9:30.9
12 342 Nina Lennie 29269 1998 Nakkertok-ON   0:32:31.0 (13) 0:23:13.1 (12) 0:55:44.1 +10:53.0
DNS 343 Erin Cays 28174 1998 Team Hardwood   0:32:31.0 (12) *** DNS *** ***

Juvenile Boy 11.2 km. Free Pursuit  5.6K x 2 laps  
PL Bib Name CCC DOB Club Team Classc Pl Free Pl Pursuit Diff
1 344 Noah Thompson 29393 1998 Georgian Nordic   0:23:31.0 (1) 0:35:53.8 (2) 0:59:24.8  
2 347 Kyle Reinhardt 29299 1998 Walden Nordic   0:24:20.0 (4) 0:35:59.3 (3) 1:00:19.3 +54.5
3 345 Nicholas Schute 29281 1998 Nakkertok-ON   0:23:52.0 (2) 0:36:37.7 (6) 1:00:29.7 +1:04.8
4 353 Aidan Kirkham 31823 1998 Kanata   0:25:14.0 (10) 0:35:27.7 (1) 1:00:41.7 +1:16.8
5 348 Mitchell Slobodian 29267 1998 Nakkertok-ON   0:24:20.0 (5) 0:36:35.7 (5) 1:00:55.7 +1:30.8
6 355 Dawson Lyon 29291 1998 Nakkertok-ON   0:25:21.0 (12) 0:36:14.2 (4) 1:01:35.2 +2:10.4
7 357 Nicolas Lum 29271 1998 Nakkertok-ON   0:25:45.0 (14) 0:36:57.7 (7) 1:02:42.7 +3:17.9
8 356 Simon Smith 30262 1998 Georgian Bay   0:25:25.0 (13) 0:37:17.8 (8) 1:02:42.8 +3:18.0
9 354 Frederick Serratore 30220 1999 Big Thunder Nordic   0:25:16.0 (11) 0:37:28.6 (9) 1:02:44.6 +3:19.8
10 350 Martti Muzyka 27389 1999 Big Thunder Nordic   0:24:34.0 (7) 0:38:24.5 (10) 1:02:58.5 +3:33.7
11 351 Tobias Quinn   1998 Big Thunder Nordic   0:24:49.0 (8) 0:38:56.8 (11) 1:03:45.8 +4:21.0
12 346 Matteo Reich 29478 1998 Soo Finnish   0:24:02.0 (3) 0:39:47.7 (13) 1:03:49.7 +4:24.9
13 352 Emile Hamm 27365 1999 Big Thunder Nordic   0:25:12.0 (9) 0:39:52.8 (14) 1:05:04.8 +5:40.0
14 349 Aidan Carr 31481 1998 Big Thunder Nordic   0:24:31.0 (6) 0:40:52.3 (15) 1:05:23.3 +5:58.5
15 358 Anton Demetrakopoulos 30218 1998 Big Thunder Nordic   0:25:49.0 (15) 0:39:39.2 (12) 1:05:28.2 +6:03.4
16 360 Matjaz Cigler 31796 1999 Georgian Nordic   0:30:00.0 (17) 0:42:50.5 (16) 1:12:50.5 +13:25.7
17 359 Aidan Johnston 31477 1999 Big Thunder Nordic   0:27:19.0 (16) 0:45:35.1 (17) 1:12:54.1 +13:29.3

PN Standing Men 11.2 km. Free Pursuit  5.6K x 2 laps  
PL Bib Name CCC DOB Club Team Classc Pl Free Pl Pursuit Diff
1 361 Christopher Barclay 28196 1996 Walden Nordic   0:38:26.0 (1) 1:01:04.7 (1) 1:39:30.7  

PN Standing Women 11.2 km. Free Pursuit  5.6K x 2 laps  
PL Bib Name CCC DOB Club Team Classc Pl Free Pl Pursuit Diff
1 363 Robbi Weldon 14577 1975 Lappe Nordic   0:35:45.0 (1) 0:44:01.3 (1) 1:19:46.3  
2 364 Magarita Gorbounova 14409 1984 Kanata OPNST 0:35:45.0 (1) 0:45:20.7 (2) 1:21:05.7 +1:19.3
3 362 Christine Henry 24888 1991 Walden Nordic PONST 0:35:45.0 (3) 0:50:18.9 (3) 1:26:03.9 +6:17.5

Open Female 10 km. Free Pursuit  5K x 2 laps  
PL Bib Name SubCategory Rnk CCC DOB Club Team Classc Pl Free Pl Pursuit Diff
1 366 Jennifer Jackson Junior Women 1/4 21582 1995 Team Hardwood NDC TBay 0:25:03.0 (2) 0:36:54.0 (1) 1:01:57.0  
2 367 Daphne Haggarty Senior Women 1/5 14363 1991 Big Thunder Nordic Lakehead 0:25:09.0 (3) 0:37:51.2 (4) 1:03:00.2 +1:03.1
3 376 Soren Meeuwisse Junior Girl 1/17 27404 1997 Team Hardwood OST 0:26:52.0 (12) 0:37:18.5 (2) 1:04:10.5 +2:13.5
4 372 Holly Brown Junior Women 2/4 28645 1995 Nakkertok-ON   0:26:35.0 (8) 0:37:59.7 (6) 1:04:34.7 +2:37.7
5 373 Sadie White Junior Girl 2/17 23767 1996 Big Thunder Nordic OST 0:26:42.0 (9) 0:38:03.2 (7) 1:04:45.2 +2:48.2
6 379 Amie Mathews Senior Women 2/5 14557 1991 Big Thunder Nordic Lakehead 0:27:14.0 (15) 0:37:48.4 (3) 1:05:02.4 +3:05.4
7 378 Alyssa Stowe Junior Girl 3/17 27371 1997 Nakkertok-ON OST 0:27:04.0 (14) 0:38:03.9 (8) 1:05:07.9 +3:10.9
8 377 Kelly Henry Senior Women 3/5 13366 1983 Lappe Nordic   0:27:00.0 (13) 0:38:18.6 (9) 1:05:18.6 +3:21.6
9 380 Alexandra Stukator Junior Girl 4/17 30265 1997 Highland Trailblazer   0:27:39.0 (16) 0:37:55.0 (5) 1:05:34.0 +3:37.0
10 371 Alexandra Slobodian Junior Women 3/4 23717 1995 Nakkertok-ON OST 0:26:32.0 (7) 0:39:37.1 (13) 1:06:09.1 +4:12.1
11 381 Katherine Denis Junior Girl 5/17 25762 1996 Temiskaming OST 0:27:39.0 (17) 0:38:38.2 (10) 1:06:17.2 +4:20.2
12 370 Madison Fraser Junior Girl 6/17 21418 1996 North Bay Nordic OST 0:26:21.0 (6) 0:40:10.3 (16) 1:06:31.3 +4:34.3
13 374 Camille Hamm Junior Girl 7/17 23768 1996 Big Thunder Nordic   0:26:44.0 (10) 0:40:37.4 (17) 1:07:21.4 +5:24.4
14 382 Logan Hong Junior Girl 8/17 23715 1996 Georgian Bay   0:27:45.0 (18) 0:39:36.7 (12) 1:07:21.7 +5:24.7
15 383 Shayna Herr Junior Girl 9/17 25701 1996 Georgian Nordic   0:28:07.0 (19) 0:39:40.2 (14) 1:07:47.2 +5:50.2
16 386 Claire Grall-Johnson Junior Girl 10/17 27379 1997 Nakkertok-ON   0:28:29.0 (22) 0:39:35.4 (11) 1:08:04.4 +6:07.4
17 369 Mia Serratore Junior Girl 11/17 23769 1996 Big Thunder Nordic OST 0:25:55.0 (5) 0:42:20.3 (19) 1:08:15.3 +6:18.3
18 384 Laura Inkila Junior Girl 12/17 25805 1997 Lappe Nordic   0:28:20.0 (20) 0:40:04.0 (15) 1:08:24.0 +6:27.0
19 375 Erika Mihell Junior Girl 13/17 28155 1997 Soo Finnish OST 0:26:48.0 (11) 0:42:28.8 (20) 1:09:16.8 +7:19.8
20 387 Marie-Claire Henry Junior Girl 14/17 25704 1996 Georgian Nordic   0:28:59.0 (23) 0:41:54.4 (18) 1:10:53.4 +8:56.4
21 385 Maya Boivin Junior Women 4/4 26905 1995 Kenora-MB   0:28:26.0 (21) 0:42:55.6 (21) 1:11:21.6 +9:24.6
22 389 Nicola Goldsmith Junior Girl 15/17 29280 1997 Nakkertok-ON   0:29:43.0 (25) 0:43:40.2 (23) 1:13:23.2 +11:26.2
23 388 Roxanna Kemp Junior Girl 16/17 28185 1997 Nakkertok-ON   0:29:11.0 (24) 0:44:25.7 (24) 1:13:36.7 +11:39.7
24 392 Lynsey Bialkowski Senior Women 4/5 23603 1991 North Bay Nordic   0:32:18.0 (28) 0:43:32.6 (22) 1:15:50.6 +13:53.6
25 390 Krista Buckner Junior Girl 17/17 23765 1996 Soo Finnish   0:31:25.0 (26) 0:49:27.2 (25) 1:20:52.2 +18:55.2
26 393 Laura Thibodeau Senior Women 5/5   1993 Soo Finnish Algoma  0:40:01.0 (29) 1:04:05.9 (26) 1:44:06.9 +42:09.9
DNF 391 Keira Niemi Junior Girl * 25728 1996 Skinouk Ontario   0:31:39.0 (27) *** DNF *** ***
DNF 395 Dani Buckner Senior Women *   1990 Soo Finnish   0:40:50.0 (30) *** DNF *** ***
DNS 365 Alannah Maclean Senior Women * 19646 1993 Walden Nordic NDC TBay 0:25:01.0 (1) *** DNS *** ***
DNS 368 Erin Tribe Senior Women * 13652 1989 Team Hardwood NDC TBay 0:25:39.0 (4) *** DNS *** ***
DNS 394 Laerke Linndemann Senior Women *   1988 Soo Finnish Algoma 0:40:50.0 (31) *** DNS *** ***

Junior Boy 10 km. Free Pursuit  5K x 2 laps  
PL Bib Name CCC DOB Club Team Classc Pl Free Pl Pursuit Diff
1 396 Joey Foster 28653 1996 Team Hardwood   0:30:05.0 (1) 0:30:44.9 (1) 1:00:49.9  
2 397 Ryan Jackson 28149 1997 Team Hardwood OST 0:30:25.0 (2) 0:31:55.8 (4) 1:02:20.8 +1:30.9
3 398 Maks Zechel 27387 1997 Nakkertok-ON OST 0:30:42.0 (3) 0:31:57.6 (5) 1:02:39.6 +1:49.7
4 402 Kieran Jones 26355 1996 Team Hardwood   0:31:36.0 (7) 0:31:33.3 (3) 1:03:09.3 +2:19.4
5 405 Julian Smith 25614 1996 Georgian Bay OST 0:31:52.0 (10) 0:31:21.9 (2) 1:03:13.9 +2:24.0
6 399 Julian Alexander-Cook 27369 1997 Nakkertok-ON OST 0:31:20.0 (4) 0:31:59.8 (6) 1:03:19.8 +2:29.9
7 403 Brendon Howard 25712 1996 Nakkertok-ON OST 0:31:37.0 (8) 0:32:24.4 (7) 1:04:01.4 +3:11.5
8 404 Fergus Foster 25591 1997 Big Thunder Nordic   0:31:38.0 (9) 0:32:32.5 (9) 1:04:10.5 +3:20.6
9 400 Aaron Birosh 21415 1996 North Bay Nordic   0:31:26.0 (5) 0:32:55.2 (10) 1:04:21.2 +3:31.3
10 401 Samuel Greer 25709 1996 Highland Trailblazer   0:31:31.0 (6) 0:33:20.5 (14) 1:04:51.5 +4:01.6
11 406 Konrad Kuhne 23589 1996 Menihek Nordic XCNL 0:32:25.0 (11) 0:33:05.4 (12) 1:05:30.4 +4:40.5
12 410 Tristan Markov 29496 1996 Team Hardwood   0:33:02.0 (15) 0:32:32.2 (8) 1:05:34.2 +4:44.3
13 409 Avery Vreugdenhil-Beaucler 25715 1996 Nakkertok-ON Carleton 0:32:53.0 (14) 0:33:16.1 (13) 1:06:09.1 +5:19.2
14 411 Christopher Blakeney 27398 1996 Nakkertok-ON   0:33:25.0 (16) 0:33:03.3 (11) 1:06:28.3 +5:38.4
15 407 Marcus Nussbaum 27384 1997 Nakkertok-ON   0:32:25.0 (12) 0:34:05.6 (16) 1:06:30.6 +5:40.7
16 413 Geoffrey Way-Nee 29401 1996 Kawartha Nordic   0:34:15.0 (18) 0:33:44.6 (15) 1:07:59.6 +7:09.7
17 408 Timothy Austen 26342 1996 Nakkertok-ON   0:32:40.0 (13) 0:35:23.6 (19) 1:08:03.6 +7:13.7
18 412 Patrick Marshall 27374 1997 Nakkertok-ON   0:33:32.0 (17) 0:35:08.1 (18) 1:08:40.1 +7:50.2
19 414 David Laurie 30238 1996 Kawartha Nordic   0:34:44.0 (19) 0:35:55.9 (25) 1:10:39.9 +9:49.0
20 415 Nathan Johnston 25609 1996 Walden Nordic   0:35:27.0 (20) 0:35:24.9 (20) 1:10:51.9 +10:01.0
21 417 Mikell Blain-Rogers 29312 1997 North Bay Nordic   0:36:04.0 (22) 0:35:04.1 (17) 1:11:08.1 +10:18.2
22 416 Kieran Tomlinson 27393 1997 Nakkertok-ON   0:35:40.0 (21) 0:35:41.2 (22) 1:11:21.2 +10:31.3
23 418 Brady Harkonen 23621 1996 Lappe Nordic   0:36:40.0 (23) 0:35:42.5 (23) 1:12:22.5 +11:32.6
24 419 Nolan Scheier 27363 1997 Nakkertok-ON   0:36:54.0 (24) 0:35:44.7 (24) 1:12:38.7 +11:48.8
25 420 Jason Greer 28650 1996 Georgian Nordic   0:37:03.0 (25) 0:37:05.7 (26) 1:14:08.7 +13:18.8
26 422 Andrew Ladouceur   1997 Team Hardwood   0:39:27.0 (27) 0:35:27.5 (21) 1:14:54.5 +14:04.6
DNF 421 Antony Gunka 27099 1997 Big Thunder Nordic   0:37:43.0 (26) *** DNF *** ***

Open Male 15 km. Free Pursuit  5K x 3 laps  
PL Bib Name SubCategory Rnk CCC DOB Club Team Classc Pl Free Pl Pursuit Diff
1 428 Gavin Shields Junior Men 1/5 19224 1994 Lappe Nordic OST 0:32:19.0 (6) 0:48:54.4 (5) 1:21:13.4  
2 424 David Askwith Junior Men 2/5 25804 1995 Georgian Bay OST 0:30:53.0 (2) 0:50:31.7 (6) 1:21:24.7 +11.3
3 426 Angus Foster Junior Men 3/5 23596 1995 Big Thunder Nordic   0:31:06.0 (4) 0:51:13.8 (8) 1:22:19.8 +1:06.4
4 427 Isaac Alexander-Cook Junior Men 4/5 27368 1995 Nakkertok-ON   0:31:51.0 (5) 0:51:55.8 (9) 1:23:46.8 +2:33.4
5 429 Werner Schwar Senior Men 1/8 307 1966 Lappe Nordic   0:32:56.0 (7) 0:50:53.4 (7) 1:23:49.4 +2:36.0
6 430 Colin Pendziwol Junior Men 5/5   1994 Big Thunder Nordic Lakehead 0:33:11.0 (8) 0:52:29.0 (10) 1:25:40.0 +4:26.6
7 431 Daniel Kerr Senior Men 2/8 30255 1993 Team Hardwood Team Hardwood 0:33:49.0 (9) 0:54:36.2 (12) 1:28:25.2 +7:11.8
8 441 Andy Shields Senior Men 3/8 14504 1991 Lappe Nordic NDC TBay 0:46:16.0 (11) 0:45:21.3 (1) 1:31:37.3 +10:23.9
9 438 Bob Thompson Senior Men 4/8 14312 1991 Team Hardwood NDC TBay 0:46:16.0 (11) 0:45:25.1 (2) 1:31:41.1 +10:27.7
10 442 Evan Palmer-Charrette Senior Men 5/8 22598 1994 Lappe Nordic NDC TBay 0:46:16.0 (11) 0:46:56.5 (3) 1:33:12.5 +11:59.1
11 439 Nicholas Monette Senior Men 6/8 19580 1993 Team Hardwood NDC TBay 0:46:16.0 (11) 0:48:17.0 (4) 1:34:33.0 +13:19.6
12 440 David Lomas Senior Men 7/8 28860 1989 Soo Finnish Algoma 0:46:16.0 (11) 0:53:52.6 (11) 1:40:08.6 +18:55.2
13 433 Roberto (Alex) Lake Senior Men 8/8   1993 Soo Finnish   0:46:16.0 (11) 1:11:17.2 (13) 1:57:33.2 +36:19.8
DNS 423 Harry Seaton Senior Men * 13737 1987 Team Hardwood   0:29:24.0 (1) *** DNS *** ***
DNS 425 Leif Lennie Senior Men * 14616 1990 Big Thunder Nordic Lakehead 0:30:56.0 (3) *** DNS *** ***
DNS 432 Scott Gillam Junior Men * 31835 1995 Kawartha Nordic   0:34:56.0 (10) *** DNS *** ***
DNS 434 Corey Ellah Senior Men *   1993 Soo Finnish Algoma 0:46:16.0 (11) *** DNS *** ***
DNS 435 Jimmy Gunka Senior Men * 14417 1991 Big Thunder Nordic   0:46:16.0 (11) *** DNS *** ***
DNS 436 Scott Hill Junior Men * 19642 1994 Team Hardwood NDC TBay 0:46:16.0 (11) *** DNS *** ***
DNS 437 Jack Carlyle Senior Men * 19782 1993 Soo Finnish NDC TBay 0:46:16.0 (11) *** DNS *** ***
DNS 443 Benjamin Wilkinson-Zan Junior Men * 21479 1994 Nakkertok-ON NDC TBay 0:46:16.0 (11) *** DNS *** ***

Master Men 15 km. Free Pursuit  5K x 3 laps  
PL Bib Name CCC DOB Club Team Classc Pl Free Pl Pursuit Diff
1 444 Paul Inkila   1960 Lappe Nordic   0:34:40.0 (1) 0:55:14.0 (1) 1:29:54.0  
2 445 Mark Thomas   1957 Lappe Nordic   0:39:55.0 (2) 1:03:02.8 (2) 1:42:57.8 +13:03.8


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4