2014 Sigge's P'ayakentsut | Zone4.ca



2014 Sigge's P'ayakentsut

Date: Feb 22, 2014
StartList
Location: Whistler Olympic Park
Host Club: Callaghan Valley XC Ski

Jury
Technical Delegate:  Dan Miller 
Chief of Race  Sherryl Yeager 
Chief of Course:  Bert Ionson 
Chief of Timing  Elizabeth Hardy 
Chief of Stadium  Delores Franz Loz 
Race Secretary  Moira-Ann Handford 
Obs. Time: 1pm
Wind Vel: None
Weather: Light Snow Snow Cond: New

50KM Male 50 km. Free Mass Start    
Bib FirstName LastName Age Gender City Club SubCategory Start Time
13 Alex Brown 17 M Comox Strathcona 50 km Male (U 25) 10:00:00.0
14 Adam Woods 19 M Coquitlam UBC 50 km Male (U 25) 10:00:00.0
15 Evgeniy Panzhinskiy 27 M Vancouver Nordic Racers 50 km Male (25-29) 10:00:00.0
16 Cameron Mang 27 M Vancouver   50 km Male (25-29) 10:00:00.0
17 Martin Utley 28 M Vancouver   50 km Male (25-29) 10:00:00.0
18 Sergey Meshkov 30 M Burnaby   50 km Male (30-34) 10:00:00.0
19 Ryan Mahaffey 34 M Kingston   50 km Male (30-34) 10:00:00.0
20 Andrew Russell 31 M Victoria   50 km Male (30-34) 10:00:00.0
21 Chris Halldorson 33 M Vancouver Hollyburn XC 50 km Male (30-34) 10:00:00.0
22 Nicholas Utting 32 M burnaby Nordic Racers 50 km Male (30-34) 10:00:00.0
23 Richard Costello 30 M Vancouver Nordic Racers 50 km Male (30-34) 10:00:00.0
24 Tim Blair 36 M North Vancouver Nordic Racers 50 km Male (35-39) 10:00:00.0
25 Munny Munro 38 M whistler Whistler 50 km Male (35-39) 10:00:00.0
26 Patrick Graham 37 M Vancouver   50 km Male (35-39) 10:00:00.0
27 Michael Forbes 38 M North Vancouver   50 km Male (35-39) 10:00:00.0
28 Jeff Blair 35 M North Vancouver Hollyburn XC 50 km Male (35-39) 10:00:00.0
29 Rob Gosselin 39 M Vancouver Hollyburn XC 50 km Male (35-39) 10:00:00.0
30 Ryan Olson 37 M North Vancouver Nordic Racers 50 km Male (35-39) 10:00:00.0
31 Eric Westendorf 43 M Kirkland   50 km Male (40-44) 10:00:00.0
32 Glenn Bond 40 M Vernon Sovereign Lake 50 km Male (40-44) 10:00:00.0
33 Phil Villeneuve 40 M Canmore   50 km Male (40-44) 10:00:00.0
34 Heath Mccroy 43 M Canmore   50 km Male (40-44) 10:00:00.0
35 Leighton Poidevin 43 M Canmore   50 km Male (40-44) 10:00:00.0
36 Keith Hepburn 43 M Salmon Arm Larch Hills 50 km Male (40-44) 10:00:00.0
37 Peter Cardle 43 M North Vancouver Hollyburn XC 50 km Male (40-44) 10:00:00.0
38 Oliver Utting 40 M Burnaby Squamish 50 km Male (40-44) 10:00:00.0
39 Daryl Wood 42 M Squamish   50 km Male (40-44) 10:00:00.0
40 Andrew Benson 43 M Vancouver   50 km Male (40-44) 10:00:00.0
41 Tim Rickli 41 M Whistler Whistler 50 km Male (40-44) 10:00:00.0
42 Jay Murray 44 M Vancouver   50 km Male (40-44) 10:00:00.0
43 Graham Tutti 41 M North Vancouver   50 km Male (40-44) 10:00:00.0
44 Guy Legault 49 M Port Coquitlam Nordic Racers 50 km Male (45-49) 10:00:00.0
45 John Davies 49 M Pemberton Whistler 50 km Male (45-49) 10:00:00.0
46 Neil Swift 49 M Courtenay Strathcona 50 km Male (45-49) 10:00:00.0
47 Dan Packman 49 M Bend Other 50 km Male (45-49) 10:00:00.0
48 Andrew Stager 46 M North Vancouver Hollyburn XC 50 km Male (45-49) 10:00:00.0
49 James Shaw 45 M Brackendale   50 km Male (45-49) 10:00:00.0
50 Ed Marton 48 M Burnaby Nordic Racers 50 km Male (45-49) 10:00:00.0
51 Matteo Abel 45 M Brackendale   50 km Male (45-49) 10:00:00.0
52 Gerry Furseth 49 M Vancouver Nordic Racers 50 km Male (45-49) 10:00:00.0
53 Bertrand Plouvier 48 M Vancouver   50 km Male (45-49) 10:00:00.0
54 Bruno Bagneres 52 M N. Vancouver   50 km Male (50-54) 10:00:00.0
55 Richard MacKellar 51 M Garibaldi Highlands   50 km Male (50-54) 10:00:00.0
56 Rich Rawling 50 M Squamish Other 50 km Male (50-54) 10:00:00.0
57 John Herring 51 M Seattle Other 50 km Male (50-54) 10:00:00.0
58 Robbie Metza 54 M Whistler Whistler 50 km Male (50-54) 10:00:00.0
59 Jean-Yves Sauriol 50 M North Vancouver Nordic Racers 50 km Male (50-54) 10:00:00.0
60 David McKee 51 M North Vancouver Nordic Racers 50 km Male (50-54) 10:00:00.0
61 Geoffrey Wasteneys 53 M Vancouver Nordic Racers 50 km Male (50-54) 10:00:00.0
62 Ian Leighton 54 M Burnaby Hollyburn XC 50 km Male (50-54) 10:00:00.0
63 Todd Eastman 56 M Bellingham Other 50 km Male (55-59) 10:00:00.0
64 Andy Brown 59 M Comox Strathcona 50 km Male (55-59) 10:00:00.0
65 Stuart Hamilton 59 M Vancouver Whistler 50 km Male (55-59) 10:00:00.0
66 Douglas Pulleyblank 58 M Vancouver Nordic Racers 50 km Male (55-59) 10:00:00.0
67 Timothy McClure 55 M Roscommon   50 km Male (55-59) 10:00:00.0
68 Curtis Johnson 59 M Coulee City   50 km Male (55-59) 10:00:00.0
69 Stuart Loewen 55 M West Vancouver   50 km Male (55-59) 10:00:00.0
70 Reidar Zapf-Gilje 62 M Vancouver Nordic Racers 50 km Male (60-64) 10:00:00.0
71 Philip Graham 66 M St. John's Other 50 km Male (65-69) 10:00:00.0
72 Tom Breen 66 M Seattle   50 km Male (65-69) 10:00:00.0
73 Colin Gray 66 M Vancouver Nordic Racers 50 km Male (65-69) 10:00:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4