2014 Ontario Midget Championship | Zone4.ca

2014 Ontario Midget Championship

Date: Mar 1, 2014
Official  Results
Location: Coleman Towhship, ON
Host Club: Temiskaming Nordic Ski Club

Jury
Technical Delegate:  Al White 
Chief of Competition:  Barrie Story 
Coach:  Marylin Suke 
Race Start:  10:00 
Obs. Time: 09:00
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: Snow Temp:
Weather: Snow Cond:

Pee-Wee boy/garçon 3 3 km. Free    
PL Bib Name DOB Club Time Diff
1 416 Tomaz Cigler 2001 Georgian Nordic 0:11:45.1  
2 422 Declan MacDougall 2001 Soo Finnish 0:12:23.4 +38.3
3 439 Guillaume Pelchat 2002 pembroke Nordic 0:12:25.5 +40.4
4 431 Luka Cigler 2003 Georgian Nordic 0:12:39.0 +53.9
5 412 River McCubbin 2001 North Bay Nordic 0:12:50.7 +1:05.6
6 427 Isaac Story-Korman 2003 Temiskaming 0:12:52.9 +1:07.8
7 446 Max Hollmann 2002 Lappe Nordic 0:12:59.7 +1:14.6
8 413 Dylan Beck 2001 Georgian Bay 0:13:06.8 +1:21.7
9 421 Jack Moryto 2001 Pembroke Nordic 0:13:09.0 +1:23.9
10 442 Wesley Schlenker 2001 Georgian Bay 0:13:10.7 +1:25.6
11 433 Nicholas Poole 2001 Georgian 0:13:19.7 +1:34.6
12 411 Brett Stoppa 2001 North Bay Nordic 0:13:22.7 +1:37.6
13 451 Alexander Randall 2002 Big Thunder Nordic 0:13:26.4 +1:41.3
14 445 Raphael Guerout 2002 Deep River XC 0:13:46.5 +2:01.4
15 441 Edwynn Schwar 2003 Lappe Nordic 0:13:49.8 +2:04.7
16 420 Colin Welsh 2001 Arrowhead Nordic 0:13:51.9 +2:06.8
17 418 Riley de Gans 2002 Arrowhead Nordic 0:13:52.5 +2:07.4
17 415 Marco DiDiodato 2002 Team Hardwood 0:13:52.5 +2:07.4
19 450 Liam O'Brien 2001 Georgian Nordic 0:14:00.3 +2:15.2
20 419 Daelin Henschel 2001 North Bay Nordic 0:14:00.6 +2:15.5
21 432 Gavan Barrett 2002 Soo Finnish 0:14:11.1 +2:26.0
22 443 Reid Kidner 2002 Team Hardwood 0:14:14.9 +2:29.8
23 435 Ben Walker 2001 Georgian Nordic Parry Sound 0:14:16.1 +2:31.0
24 424 Adrian Grocott 2004 Highland Trailblazer 0:14:19.4 +2:34.3
25 447 James Gordon 2002 Team Hardwood 0:14:23.5 +2:38.4
26 437 Michael Anderson 2002 Georgian Nordic 0:14:24.6 +2:39.5
27 448 Thomas Poole 2003 Georgian 0:14:29.1 +2:44.0
28 426 Alek Blain-Rogers 2004 North Bay Nordic 0:14:40.7 +2:55.6
29 449 Eric Koski-Harja 2002 North Bay Nordic 0:15:26.5 +3:41.4
30 438 Lukas Hortis 2004 Lappe Nordic 0:15:37.2 +3:52.1
31 414 Matthew Randall 2004 Big Thunder Nordic 0:15:59.6 +4:14.5
32 423 Oliver Czerny 2003 Highland Trailblazer 0:16:04.0 +4:18.9
33 425 Derek Jones 2001 North Bay Nordic Ski Club 0:16:11.0 +4:25.9
34 436 Isaac Bergstrom 2003 Highland Trailblazer 0:16:16.9 +4:31.8
35 444 Christian Lefebvre 2002 Temiskaming 0:16:27.4 +4:42.3
36 417 Paul Leger 2001 Porcupine 0:16:43.2 +4:58.1
37 440 Alex De Fazio 2003 Team Hardwood 0:16:53.6 +5:08.5
38 429 Dylan Halls 2004 Lappe Nordic 0:17:35.1 +5:50.0
39 428 Brandon Lefevre 2001 Georgian Nordic ski Club 0:17:47.7 +6:02.6
40 434 Caleb Rondeau-McNair 2002 Porcupine Ski Runners 0:18:02.8 +6:17.7
41 430 Gordon Gauthier 2003 Temiskaming 0:18:43.8 +6:58.7


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4