Ontario Midget Championships | Zone4.ca

Ontario Midget Championships

Date: Mar 2, 2014
StartList
Location: 
Host Club: Temiskaming Nordic

Jury
Technical Delegate:  Al White 
Chief of Competition:  Barrie Story 
Chief of Course:  Anthony Story 
Coach:  Marilyn Suke 
Coach:   
 

Midget Boys 3 x 1.2 km. Free Relay    
Bib Team Lg Name Start Time
1   1
2
3
Malcom Thopmson
Mtjaz Cigler
Hudson McCubbin
12:15:00.0
2   1
2
3
Gavin Bottrell
Bentzi Claassen
Aleksi Luoma
12:15:00.0
3   1
2
3
Erik Ohrling
Daniel Graham
Niklas Harkonen
12:15:00.0
4   1
2
3
Spencer Vreugdenhil-B
James Beck
Malcom Thopmson
12:15:00.0
5   1
2
3
Hudson McCubbin
Nicholas Randall
Travis Halls
12:15:00.0

Midget Girls 3 x 1.2 km. Free Relay    
Bib Team Lg Name Start Time
6   1
2
3
Olivia Westbrooke
Quinlan Czerny
Sofia Czerny
12:25:00.0
7   1
2
3
Mlilla Tarnopolsky
Majken Bergstorm
Stephaine Svaikauskas
12:25:00.0
8   1
2
3
Heidi Stewart
Sophie Heroux
Heidi Stewart
12:25:00.0
9   1
2
3
Shaylynn Loewew
Anna Foley
Tessa Shwar
12:25:00.0
10   1
2
3
Trinity Komar
Stefanie Nolet
Sophie Ohrling
12:25:00.0
11   1
2
3
Colleen Beck
Alex Wood
Hannah Skelton
12:25:00.0
12   1
2
3
Miranda Cole
Hannah Cutler
Charlotte Johnston
12:25:00.0
13   1
2
3
Ashley Hortis
Erika Dabek
Audra Nicholson
12:25:00.0

Pee Wee Boys 3 x 1.2 km. Free Relay    
Bib Team Lg Name Start Time
15   1
2
3
Nicholas Poole
Lukas Hortis
Alexander Randall
12:35:00.0
16   1
2
3
Tomaz Cigler
Matthew Randall
Edwynn Schwar
12:35:00.0
17   1
2
3
Max Hollmann
Oliver Czerny
Liam O'Brien
12:35:00.0
18   1
2
3
Isaac Story-Korman
Isaac Bergstrom
Ben Walker
12:35:00.0
19   1
2
3
Luka Cigler
Christian Lefebvre
Adrian Grocott
12:35:00.0
20   1
2
3
Dylan Beck
Dylan Halls
Michael Anderson
12:35:00.0
21   1
2
3
Wesley Schlenker
Simon Anderson
Thomas Poole
12:35:00.0

Pee Wee Girls 3 x 1.2 km. Free Relay    
Bib Team Lg Name Start Time
22   1
2
3
Sloane Fabbro
Nadine Oliynyk
Anne Stewart
12:45:00.0
23   1
2
3
Jillian Cutler
Rachel Anderson
Molly Trayling
12:45:00.0
24   1
2
3
Emma Cornell
Sadie Campbell
Erin Doble
12:45:00.0
25   1
2
3
Monica Foley
Katie Wood
Sarah D'Hondt
12:45:00.0
26   1
2
3
Anna Stewart
Isabel Lewin
Lourena D'Hondt
12:45:00.0
27   1
2
3
Sierra MacDonald
Minnie Barbaro
Gabrielle Heroux
12:45:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2018 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4