2014 Coulee Cruiser | Zone4.ca

2014 Coulee Cruiser

Date: Jul 13, 2014
StartList
Location: Lethbridge, AB
Host Club: Bert & Macs Racing

 

Novice Men 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
400 Stewart Hutchings United Cycle Racing 10:00:00.0
408 Luke Sandham Terrascape 10:00:00.0
419 Andrew Keen Independent 10:00:00.0
444 Jordan Close Bert & Macs Racing 10:00:00.0
498 Brayden Baines Bert & Macs Racing 10:00:00.0

19-29 Citizen Men 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
486 Raymond Broadworth Independent 10:00:00.0
487 Leo Lacourciere independent 10:00:00.0
488 Calvin Gee Independent 10:00:00.0

30+ Citizen Men 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
491 Tim Cooney Headwinds Cycling Club 10:00:00.0
492 Dean Watkins 670 Collective 10:00:00.0
493 Chris Watkins 670 Collective 10:00:00.0
495 Curtis Marshall 670 Collective 10:00:00.0
496 Gavin Burnett Independent 10:00:00.0

Novice Women 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
610 Tracey Sherman Spin Sisters 10:01:00.0
612 Aubrey Demchuk Independent 10:01:00.0

19-29 Citizen Women 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
489 Allison Carroll Independent 10:01:00.0

30+ Citizen Women 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
499 Karen Alexander Independent 10:01:00.0
911 Lyndsay McCarty independent 10:01:00.0

Sport Youth Men 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
545 Noah Kende bicisport 10:02:00.0
546 Aidan Brown Rundle Mountain Cycling Club 10:02:00.0
575 Logan Keen Independent 10:02:00.0
581 Darwin Orsler XC Bragg Creek 10:02:00.0

Novice Youth Men 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
543 Cody Shimizu Independent 10:03:00.0
576 J.P. Cummings Cyclemeisters/Bow Cycle 10:03:00.0
584 Anthony Kende bicisport 10:03:00.0
588 Connor Hutchings Central Alberta Bicycle Club 10:03:00.0

U19 Citizen Men 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
995 Kaleb Muller Headwinds Cycling Club 10:03:00.0

Sport Youth Women 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
655 Charlize Street Cyclemeisters/Bow Cycle 10:04:00.0
665 Issy Orsler XC Bragg Creek 10:04:00.0

Novice Youth Women 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start

U19 Citizen Women 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start

Elite Men 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
101 Samuel Amberiadis Onyerleft/Fluid/FishCreek Nissan 12:00:00.0
122 Isaac Niles bicisport 12:00:00.0

Expert Men 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
202 Cameron McCarty Onyerleft 12:01:00.0
239 Paul Martin Cyclemeisters/Bow Cycle 12:01:00.0
244 David Franks Independent 12:01:00.0
250 Jason Redfern Pedalhead Race Room 12:01:00.0

Elite Women 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
3 Andrea Bunnin Deadgoat Racing 12:02:00.0
11 Nadine Mueller Mud, Sweat & Gears 12:02:00.0

Expert Women 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start

Sport Men 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
322 William Van Beek Onyerleft 12:04:00.0
325 Mike Mercer Onyerleft 12:04:00.0
326 Dion Clark Cyclemeisters/Bow Cycle 12:04:00.0
331 Aric Hartley Cyclemeisters/Bow Cycle 12:04:00.0
334 Colin Bastarache Pedalhead Roadworks 12:04:00.0
336 David Asselstine Double E Cycling 12:04:00.0
339 Adam Roberts bicisport 12:04:00.0
346 Trevor Roberts bicisport 12:04:00.0
370 Kevin Nemeth Bert & Macs Racing 12:04:00.0
374 John Olsen Speed Theory 12:04:00.0
379 Daniel Colbert Independent 12:04:00.0
386 Mitchell Robb Cyclemeisters/Bow Cycle 12:04:00.0
388 Aron Adrian 670 Collective 12:04:00.0
390 John Churchill Cyclemeisters/Bow Cycle 12:04:00.0
391 Tanner Broadbent ERTC 12:04:00.0
394 Dean Senkiw Onyerleft 12:04:00.0

Sport Women 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
508 Ramona Hill Spin Sisters 12:05:00.0
510 Gloria Sebulsky Spin Sisters 12:05:00.0
514 Fiona Mulvenna Spin Sisters 12:05:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4