Pedalhead Perogy XC Provincial Championships | Zone4.ca



Pedalhead Perogy XC Provincial Championships

Date: Jul 27, 2014
StartList
Location: Sunridge Ski Area
Host Club: Pedalhead Bicycle Works

 

Novice Men 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
401 Stephen Formstone Redbike 10:30:00.0
423 Caleb Huget United Cycle Racing 10:30:00.0
431 Kris Cottrell Mud Sweat & Gears 10:30:00.0

19+ Citizen Men 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
471 Jeffery Boyer Independent 10:30:00.0
472 Mark Jenkins Independent 10:30:00.0
474 Vaughn Shears Independent 10:30:00.0
476 Donald Gross Pedalhead Race Room 10:30:00.0
477 Will Gluth Independent 10:30:00.0
478 Samuel Kalinocka Independent 10:30:00.0
490 Rob Gomme   10:30:00.0
497 James Turkington Redbike 10:30:00.0

Novice Women 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
606 Sandy Chong Spin Sisters 10:32:00.0
610 Tracey Sherman Spin Sisters 10:32:00.0

19+ Citizen Women 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
473 Jennifer Shears Independent 10:32:00.0
475 Jessica Larocque Independent 10:32:00.0
479 Sarah Jane Kalinocka Independent 10:32:00.0
480 Nicole Joelson Independent 10:32:00.0

U17 Men 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
549 Adam Germaine Juventus 10:34:00.0
597 Logan Isaak Juventus 10:34:00.0

U15 Men 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
494 Lucas Gomme   10:38:00.0
576 J.P. Cummings Cyclemeisters/Bow Cycle 10:38:00.0
599 Baylen Coombe Rundle Mountain Cycling Club 10:38:00.0

U13 Men 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
550 Hayden Flater Hardcore Cycling Club 10:40:00.0
581 Darwin Orsler XC Bragg Creek 10:40:00.0

U13 Women 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
665 Issy Orsler XC Bragg Creek 10:40:00.0

Open Men 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
102 Shawn Bunnin Deadgoat Racing 13:00:00.0
104 Rafael Krezalek Revolution Cycle 13:00:00.0
107 Mike Sarnecki Kokanee Redbike 13:00:00.0
108 Andre Sutton Hardcore Cycling Club 13:00:00.0
109 Peter Knight Hardcore Cycling Club 13:00:00.0
111 Cameron McKnight Pedalhead Road Works 13:00:00.0
113 Erik Bakke Deadgoat Racing 13:00:00.0
114 Steve Martins Hardcore Cycling Club 13:00:00.0
123 Mike Blennerhassett Hardcore Cycling Club 13:00:00.0
124 Roddi Lega Pedalhead Race Room 13:00:00.0
125 Michael van den Ham Trek Red Truck p/b Mosaic Homes 13:00:00.0
126 Paul Ignatiuk Hardcore Cycling Club 13:00:00.0
135 Isaac Niles bicisport 13:00:00.0
208 Evan Wishloff Pedalhead Race Room 13:00:00.0
237 Terence Mckall Stuckylife.com 13:00:00.0
278 Sean Germaine Juventus 13:00:00.0
279 Peter Amberiadis Onyerleft/Fluid 13:00:00.0
899 Sam Amberiadis Onyerleft/Fluid 13:00:00.0

Open Women 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
1 Kate Aardal Ridley's Cycle 13:01:00.0
7 Denise Hill Cyclemeisters/Bow Cycle 13:01:00.0
8 Pepper Harlton Devon Bicycle Association 13:01:00.0
14 Julianne Engelhardt WinSport Mtn Bike 13:01:00.0
15 Karen Martins Hardcore Cycling Club 13:01:00.0
20 Chantell Widney Pedalhead Road Works 13:01:00.0
898 Shantel Koenig Kokanee Redbike 13:01:00.0

Master Men 30-39 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
117 Kyle Anderson Edmonton Road & Track Club 13:02:00.0
201 James Jensen Flexxaire 13:02:00.0
204 Justin Schiltroth Mud Sweat & Gears 13:02:00.0
220 Derek Chipping Redbike 13:02:00.0
221 Brian Loewen Flexxaire 13:02:00.0
250 Jason Redfern Pedalhead Race Room 13:02:00.0
255 Marcus Henry Synergy Racing 13:02:00.0
343 Ryan Young Terrascape Racing 13:02:00.0
380 Will du Toit Hardcore Cycling Club 13:02:00.0
395 Garrett Dymchuk Mud Sweat & Gears 13:02:00.0

Expert Women 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
290 Erin Walsh Hardcore Cycling Club 13:03:00.0

Master Men 40-49 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
210 Neil Johns Hardcore Cycling Club 13:05:00.0
236 Mark Jung Kokanee Redbike 13:05:00.0
238 Mark Rumsey Hardcore Cycling Club 13:05:00.0
328 Jason Reid Double E Cycling 13:05:00.0
361 Brad Dixon Rundle Mountain Cycling Club 13:05:00.0
396 Chris Check Pedalhead Race Room 13:05:00.0
482 Michael Cabigon Pedalhead Race Room 13:05:00.0

Sport Men 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
313 Amit Dutta Terrascape Racing 13:05:00.0
334 Colin Bastarache Pedalhead Road Works 13:05:00.0
335 Ryan Makela Independent 13:05:00.0
350 Kurt McGrath Hardcore Cycling Club 13:05:00.0
352 Jean-Michel Tetrault Rocky Mountain Bike n' Board 13:05:00.0
354 Jeremy Sebulsky Hardcore Cycling Club 13:05:00.0
379 Daniel Colbert Independent 13:05:00.0
387 Paul Holzman Mud Sweat & Gears 13:05:00.0
398 Keegan Brooks Hardcore Cycling Club 13:05:00.0
483 Kenneth Magleo Edmonton Road & Track Club 13:05:00.0
484 Bob Werner Hardcore Cycling Club 13:05:00.0
485 Scott Walker Crankys Bike Shop 13:05:00.0

Sport Women 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
510 Gloria Sebulsky Spin Sisters 13:08:00.0

Master Men 50+ 0 km. MTB Race Mass Start    
Bib FirstName LastName Club Assigned Start
235 Tracy Shearer Juventus 13:09:00.0
308 Michael Johns CABC 13:09:00.0
314 Louis Bugeaud Hardcore Cycling Club 13:09:00.0
372 Ken Germaine Juventus 13:09:00.0
397 David Johnston United Cycle Racing 13:09:00.0
430 Karol Siarka Independent 13:09:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4