PepsiCo TransRockies Run - Stage 3 Leadville | Zone4.ca

PepsiCo TransRockies Run - Stage 3 Leadville

Date: Aug 14, 2014
StartList
Location: Leadville to Camp Hale, CO
PepsiCo TransRockies Run 2014

Race Partners
PepsiCo  Michelob Ultra 
Gatorade  Balega 
Beaver Creek  Salt Stick 
Nathan  Rudy Project 
24.3 mi 39.1 km 2700'
Lays Crazy Creek
Pepsi Quaker Kicking Horse
Tropicana Arrowhead Point

TRR TEAMS 39.1 km. Mass Start  24.3 Miles  
Bib Name SubCategory City Team
5 Adam Behrendt & Scott Rosenzweig Team Open Men Bozeman, USA Bozeman Running Company
6 Chris Brenes & Scott Jensen Team Open Men Mercer Island, USA  
8 Ron Ellis & Warren Ellis Team Open Men Salmon Arm, CAN Eaglehomes.ca
9 Alan Joyner & Joe Joyner Team Open Men Warrensburg, USA Live To Run
12 Todd Mccavit & Trey Mccavit Team Open Men Dallas, USA Run TMC
14 Keisuke Mizumura & Yushi Nakashima Team Open Men Saitama, JPN Team Sahara
15 Brooks Rahmer & Peter Rahmer Team Open Men San Francisco, USA Rahmer
16 Ben Russell & Ben Semer Team Open Men Federal Way, USA The Ben Show
17 Joshua Sun & Rob Williams Team Open Men Davenport, USA Sunshine and Lil' Bison
19 Stacey Chaston & Stephanie Jones Team Open Women Colorado Springs, USA Double Trouble
20 Katrina Church & Tory Scholz Team Open Women Vancouver, CAN #getdirty
21 Marycarla Erausquin & Amy Firth Team Open Women San Diego, USA On the 7th Day They Rested
22 Phoebe Erdman & Joy Larkin Team Open Women Boulder, USA RC20s
23 Sonja Fjetland & Nancy Semer Team Open Women Kent, USA You Smell Delicious
25 Taryn Hand & Laura Hempel Team Open Women Corvallis, USA Vertebrata Ultra Running Team
26 Betsy Hoscheid & Taylor Thompson Team Open Women Bettendorf, USA Rainbow Connection
29 Sandra Lambert & Robyn Winters Team Open Women Aurora, USA False Summiteers
30 Carrie Neu & Christy Whittaker Team Open Women Cochrane, CAN  
31 Jennifer Arrowsmith & Ryan Stansfield Team Open Mixed San Diego, USA Team Leneuefa
33 Tara Benedict & Christopher Dykzeul Team Open Mixed Parnell, NZL Team USANZ
34 Matthew Brabeck & Brittany Brickweg Team Open Mixed Aliso Viejo, USA Brabeck Lay Back Stay Back
35 Lisette Caissie & Jason Luchtefeld Team Open Mixed Canmore, CAN Bonobos
36 David Canfield & Emily Yu Team Open Mixed San Francisco, USA  
37 David Dickson & Erica Mckenzie Team Open Mixed Corvallis, USA Team TimTam
39 Kara Henry & Joe Mills Team Open Mixed Boulder, USA Team Ibex
40 Katie Idle & Paul Reader Team Open Mixed North Vancouver, CAN Star Alignment
41 Melanie Labelle & Sebastien St-Hilaire Team Open Mixed Mont-Royal, CAN Team Esprit de Corps
42 Amber Monforte & Ryan Weibel Team Open Mixed South Lake Tahoe, USA Marriage Counseling
43 Meaghan Murray & Thomas Neuberger Team Open Mixed Baltimore, USA Believe in the Run
45 Rachel Ramirez & Steve Ramirez Team Open Mixed Superior, USA Ramirez
46 Erin Sprague & Peter Stine Team Open Mixed Morgan Hill, USA Old Man Petey
47 Teodora Von Frenckell & Wippe Von Frenckell Team Open Mixed Grankulla, FIN Daddy Daughter Duo
48 Richard Kraus & Mirriam Balubal Team 100+ Open Vancouver, CAN  
49 Katie Mazzia & Sarah McMahn Team 80+ Women Eagle, USA Salomon Superfly
50 David Becket & Kevin Kernan Team 80+ Men Glen Ellyn, USA Chicago Flatlanders
51 Richard Bowry & Alistair Munro Team 80+ Men Toronto, CAN  
52 Daniel Dahl & Mark Dahl Team 80+ Men Denver, USA  
53 Chris Elmore & Gary Worrall Team 80+ Men Brea, USA Team 5150
54 Jonathon Eng & Gary Wallesen Team 80+ Men Portland, USA Athletes Lounge
55 Dan Forbes & Matt Mahaffy Team 80+ Men Portland, USA Crop Dusters
56 Gary Fotios & Chris Hill Team 80+ Men Bristol, GBR RR50
57 David Hicks & Bill Kellagher Team 80+ Men Vail, USA Rocky Mountain Slumpbusters
58 Hozumi Nakai & Jeremy Peters Team 80+ Men Vancouver, CAN Jake and the Fatman
59 Luther Torrez & Ron Torrez Team 80+ Men Aurora, USA Bertha's Boys
60 Tim Welker & Tom Welker Team 80+ Men Tabor, USA Team Double Vision
61 Ouida Barker & Fran Cox Team 80+ Women Weatherford, USA  
62 Lori Beireis & Cindy Scully Team 80+ Women North Liberty, USA Flatlanders No Flatline
63 Magdalena Boulet & Caitlin Smith Team Open Women Oakland, USA The Endurables
64 Skye Colclough & Ann Ongena Team 80+ Women Westlake Village, USA Two INKnBURN Mommas
65 Amber Dennison & Dawn Jackson Team 80+ Women Glendora, USA Sole Sisters
66 Sara Graham & Donna Peters Team 80+ Women Woodinville, USA Shooting Stars
67 Sabina Helton & Trish Riley Team 80+ Women Rancho Palos Verdes, USA So Cal Gals
68 Meagan Kinley & Karen Stone Team 80+ Women El Paso, USA Honey Badgers
70 Paula Lunt & Theresa Withee Team 80+ Women Tenants Harbor, USA Maine-iacs
73 Kelly Wathne & Laura Yost Team 80+ Women Pocatello, USA Hard Core Girls
74 Antony Birks & Denise Birks Team 80+ Mixed Mansfield, GBR Mansfield
75 Cortney Boyce & Eric Iacobucci Team 80+ Mixed Alexandria, USA DC Flatlanders
76 Chuck Brenner & Sara Williams Team 80+ Mixed Augusta, USA  
78 Matt Crain & Allison Sutphin Team 80+ Mixed Marion, USA CatDog
79 Sylvie Di Tacchio & Babou Philippe Team 80+ Mixed Chasselay, FRA French Lovers
80 Iain Hughes & Dawn Rhodes Team 80+ Mixed West Chester, USA  
81 Joe Huising & Karon Huising Team 80+ Mixed Edmonton, CAN Ultrageeks
83 Amy Kwilinski & Kevin Kwilinski Team 80+ Mixed Naperville, USA 25 More!
84 Matt LaCombe & Nancy LaCombe Team 80+ Mixed Bellevue, USA PuddleRunners
85 Mervyn Lee & Michelle Pua Team 80+ Mixed Singapore, SIN 2 Baobaos
86 Barbara Mezaki & Rene Rodarte Team 100+ Open Alta Loma, USA Team Forbearance
88 Rosana Navarro & Luis Verano Team 80+ Mixed Castrillon, ESP Icaro
89 Daryl Parish & Stephanie Parish Team 80+ Mixed Bakersfield, USA Suck it up
90 Fabienne Pattison & Joshua White Team 80+ Mixed Montpelier, USA Kenbe La
91 John Sanders & Dianna Torrez Team 80+ Mixed Phoenix, USA Team KMF
93 Andrew White & Shari White Team 80+ Mixed Flagstaff, USA  
94 Bryan Sarg & Jason Neas Team Open Men Golden, USA Run For I
96 Alexandra Lea & Shannon Thompson Team Open Women Vancouver, CAN Team Fit Socks
97 Trasie Phan & Sheryl McMillian Team 80+ Women San Marcos, USA ULTRA University
98 Dini Nagel & Sheila Berlin Team 80+ Women Fort Collins, USA Team 20
99 Ian Torrence & Emily Harrison Team Open Mixed Flagstaff, USA adiUltra/Nathan Team
104 Tina Spooner-Whyte & Paul Berensmeier Team 100+ Open Forest Knolls, USA Paul & Tina
105 Laura Stephen & Dan Burrier Team 100+ Open Brooklyn & Abiquiu, USA Dos Rios
106 Hugo Cebrowski & Atilio Maresca Team 100+ Open Buenos Aires, ARG Team Argentina
107 Scoot Crandall & Wendy Crandall Team 100+ Open Fort Collins, USA 40 Bliss
108 Charisse Hansen & Grafton Houston Team 100+ Open Langebaan, RSA Team Lotus
109 Claude Hicks & Cheryl Lager Team 100+ Open Newort News, USA Ultra Slackers
110 Clarance Howatt & Mike Lakusta Team 100+ Open Sherwood Park, CAN  
111 Niqui Johnson & Tim Johnson Team 100+ Open Frederick, USA Team Urbana
113 Joy Peterson & Karen Peterson Team 100+ Open Williston, USA RC50s
114 Eduardo Pintabona & Daniela Valdes Team 100+ Open San Isidro, ARG Los Argento


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4