2014-2015 LSSD Ontario Cup #1 - classic interval | Zone4.ca



2014-2015 LSSD Ontario Cup #1

Date: Dec 20, 2014
StartList
Location: Lappe Ski Center
Host Club: Lakehead Superior Nordic Association

Jury
Technical Delegate:  Len Pizzey 
Chief of Competition:  Grant Hall 
Chief of Course  Eric Bailey 
Obs. Time: 10:00am
Wind Vel:  calm Wind Dir:
Air Temp: -4 Snow Temp:
Weather: cloudy Snow Cond:

Midget Girl 3.5 km. Classic   Course Info:  MC: 16m   HD: 22m   TC: 80m 
Bib Name YOB Club University Start Time
301 Olivia Demetrakopoulos 2002 Big Thunder   10:00:30.00
302 Carley Kiiskila 2004 Lappe   10:01:00.00
303 Ainsley Carr 2002 Big Thunder   10:01:30.00
304 Sibley Duckert 2002 Big Thunder   10:02:00.00
305 Brooke Ailey 2004 Lappe   10:02:30.00
306 Tessa Schwar 2001 Lappe   10:03:00.00
307 Anna Stewart 2003 Big Thunder   10:03:30.00
308 Charlotte Johnston 2001 Big Thunder   10:04:00.00
309 Kristen Kornell 2001 Porcupine   10:04:30.00
310 Ashley Hortis 2001 Lappe   10:05:00.00

Juvenile Boy 5 km. Classic   Course Info:  MC: 28m   HD: 32m   TC: 133m 
Bib Name YOB Club University Start Time
311 Keegan Tremblay 1999 Big Thunder   10:13:30.00
312 Spencer Vreugdenhil-Beaucler 2000 Georgian Bay   10:14:00.00
313 Alexander Maycock 1999 Mono   10:14:30.00
314 James Beck 1999 Georgian Bay   10:15:00.00
315 Malcolm Thompson 2000 Georgian   10:15:30.00
316 Aidan Johnston 1999 Big Thunder   10:16:00.00
317 Oliver Grocott 1999 Highland Trailblazer   10:16:30.00
318 Martti Muzyka 1999 Big Thunder   10:17:00.00
319 Frederick Serratore 1999 Big Thunder   10:17:30.00
320 Matjaz Cigler 1999 Georgian   10:18:00.00
321 Sebastien Gingras 1999 Soo Finnish   10:18:30.00
322 Isaac Rondeau-Mcnair 1999 Porcupine   10:19:00.00

Female Group 5 km. Classic   Course Info:  MC: 28m   HD: 32m   TC: 133m 
Bib Name YOB Club University Start Time
323 Katherine Hall 1989 Lappe   10:24:30.00
324 Becky Puiras 1978 Lappe   10:25:00.00
325 Lindsay Inkila 1992 Lappe Nipissing 10:25:30.00
326 Britt Bailey 1990 Lappe Lakehead 10:26:00.00
327 Fiona McKenna 1963 Lappe   10:26:30.00
328 Heather F. Wilson 1997 Team Hardwood   10:27:00.00
329 Heidi Ohrling 1998 Highland Trailblazer   10:27:30.00
330 Kynyn Doughty 1996 Highland Trailblazer   10:28:00.00
331 Laura Inkila 1997 Lappe   10:28:30.00
332 Mia Serratore 1996 Big Thunder   10:29:00.00
333 Alexandra Stukator 1997 Highland Trailblazer   10:29:30.00
334 Moira Haggarty 1993 Big Thunder Lakehead 10:30:00.00
335 Bryana Van Leeuwen 1994 Big Thunder Lakehead 10:30:30.00
336 Daphne Haggarty 1991 Big Thunder Lakehead 10:31:00.00
337 Camille Hamm 1996 Big Thunder Lakehead 10:31:30.00

Juvenile Girl 5 km. Classic   Course Info:  MC: 28m   HD: 32m   TC: 133m 
Bib Name YOB Club University Start Time
338 Alex Wood 2000 Big Thunder   10:32:00.00
339 Tess Wortley 2000 Highland Trailblazer   10:32:30.00
340 Milla Tarnopolsky 2000 Highland Trailblazer   10:33:00.00
341 Hannah Story-Korman 1999 Temiskaming   10:33:30.00
342 Heidi Stewart 2000 Big Thunder   10:34:00.00

Midget Boy 5 km. Classic   Course Info:  MC: 28m   HD: 32m   TC: 133m 
Bib Name YOB Club University Start Time
343 Matthew Randall 2004 Big Thunder   10:38:30.00
344 Lukas Hortis 2004 Lappe   10:39:00.00
345 Erik Schlyter 2001 Big Thunder   10:39:30.00
346 Tomaz Cigler 2001 Georgian   10:40:00.00
347 Max Hollmann 2002 Lappe   10:40:30.00
348 Dylan Halls 2004 Lappe   10:41:00.00
349 Eli Greenwood 2000 Lappe   10:41:30.00
350 Travis Halls 2000 Lappe   10:42:00.00
351 Alexander Randall 2002 Big Thunder   10:42:30.00
352 Niklas Harkonen 2000 Lappe   10:43:00.00
353 Aleksi Luoma 2000 Big Thunder   10:43:30.00
354 Kai Meekis 2000 Big Thunder   10:44:00.00
355 Nicholas Randall 2000 Big Thunder   10:44:30.00

Male Group A 15 km. Classic   Course Info:  MC: 34m   HD: 36m   TC: 420m 
Bib Name YOB Club University Start Time
356 Brady Harkonen 1996 Lappe   11:00:00.00
357 Hayden Gorman 1995 Big Thunder Lakehead 11:00:30.00
358 Paul Inkila 1960 Lappe   11:01:00.00
359 Adam Kates 1980 Big Thunder   11:01:30.00
360 Werner Schwar 1966 Lappe   11:02:00.00
361 Greg Kilroy 1990 Big Thunder   11:02:30.00
362 Geoffrey Way-Nee 1996 Kawartha Nordic Lakehead 11:03:00.00
363 Gavin Shields 1994 Lappe   11:03:30.00

Junior Boy 7.5 km. Classic   Course Info:  MC: 34m   HD: 36m   TC: 210m 
Bib Name YOB Club University Start Time
364 Toby Quinn 1998 Big Thunder   11:09:00.00
365 Anton Demetrakopoulos 1998 Big Thunder   11:09:30.00
366 Aidan Carr 1998 Big Thunder   11:10:00.00
367 Simon Smith 1998 Georgian Bay   11:10:30.00
368 Fergus Foster 1997 Big Thunder   11:11:00.00
369 Matteo Reich 1998 Soo Finnish   11:11:30.00
370 Noah Thompson 1998 Georgian   11:12:00.00

Master Men 7.5 km. Classic   Course Info:  MC: 34m   HD: 36m   TC: 210m 
Bib Name YOB Club University Start Time
371 Neal McNair 1969 Porcupine   11:12:30.00
372 Keith Ailey 1974 Lappe   11:13:00.00
373 Mark Thomas 1957 Lappe   11:13:30.00


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4