2014 Haywood NorAm/Buff Sprints CL Qualifer | Zone4.ca



 2014 Haywood NorAm/Buff Sprints CL Qualifer

Date: Dec 19, 2014
StartList
Location: Sovereign Lake
Host Club: Callaghan Valley and Sovereign Lake

Jury
Technical Delegate:  Ken Hewitt 
Asst. Technical Delegate  Sherryl Yeager 
Chief of Competition  Sharon Clarke 
Natl Race Director  Dave Dyer 
Jury  Troy Hudson 
Jury  Dirk Rohde 
Obs. Time: 11:35
Wind Vel:  6.4 Wind Dir: SSE
Air Temp: -2.1 C Snow Temp: -1.2 C
Weather: Snow Cond: soft

Girls 1 km. Classic    
Bib Name YOB SubCategory CCCPoints Club Start Time
140 Chiaki Yamamoto 1997 Junior Girls 71.73 Black Jack 10:35:00.00
141 Emma Smedley 1999 Juvenile Girls 67.87 SLN 10:35:15.00
142 Michelle Metza 1998 Junior Girls 67.7 SLN 10:35:30.00
143 Jenna Horembala 1999 Juvenile Girls 63.89 Hollyburn 10:35:45.00
144 Maxine Forder 2000 Juvenile Girls 62.19 Hollyburn 10:36:00.00
145 Dana Allen 1997 Junior Girls 60.13 Telemark 10:36:15.00
146 Kelsey Truran 1999 Juvenile Girls 57.27 Hollyburn 10:36:30.00
147 Madeleine Guimond 1999 Juvenile Girls 56.13 Strathcona 10:36:45.00
148 Maya Swift 1999 Juvenile Girls 50.9 Strathcona 10:37:00.00
149 Anna Macisaac-Jones 2001 Juvenile Girls 50.52 RMR 10:37:15.00
150 Aleksandra Petrova 2000 Juvenile Girls 50.07 Foothills 10:37:30.00
151 Sally Haaheim 2001 Juvenile Girls 0 Telemark 10:37:45.00
152 Alisa Feuz 2000 Juvenile Girls 0 Spud Valley 10:38:00.00
153 Kaede Kawano 1999 Juvenile Girls 0 Spud Valley 10:38:15.00
154 India McIsaac 2000 Juvenile Girls 0 RMR 10:38:30.00
155 Sarah Burns 2000 Juvenile Girls 0 Hollyburn 10:38:45.00
156 Benita Peiffer 2000 Juvenile Girls 0 Whistler 10:39:00.00
157 Katia Lumb 2000 Juvenile Girls 0 Hollyburn 10:39:15.00
158 Clara Hardy 2001 Juvenile Girls 0 SLN 10:39:30.00
159 Danica Ariano 2001 Juvenile Girls 0 SLN 10:39:45.00
160 Bronwyn Moore 1999 Juvenile Girls 0 Black Jack 10:40:00.00
161 Gillian Gowling 1999 Juvenile Girls   RMR 10:40:15.00
162 Sophie Edney 2001 Juvenile Girls   Black Jack 10:40:30.00
163 Stella Ajani 1997 Junior Girls   SS Aus 10:40:45.00
164 Julia Long 1999 Juvenile Girls   Whistler 10:41:00.00
165 Olivia Jeffrey 1998 Junior Girls   Whistler 10:41:15.00
166 Michelle Kraetzer 2001 Juvenile Girls   Telemark 10:41:30.00


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2017 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4