2014 Haywood NorAm/Buff Sprints CL Qualifer | Zone4.ca



 2014 Haywood NorAm/Buff Sprints CL Qualifer

Date: Dec 19, 2014
StartList
Location: Sovereign Lake
Host Club: Callaghan Valley and Sovereign Lake

Jury
Technical Delegate:  Ken Hewitt 
Asst. Technical Delegate  Sherryl Yeager 
Chief of Competition  Sharon Clarke 
Natl Race Director  Dave Dyer 
Jury  Troy Hudson 
Jury  Dirk Rohde 
Obs. Time: 11:35
Wind Vel:  6.4 Wind Dir: SSE
Air Temp: -2.1 C Snow Temp: -1.2 C
Weather: Snow Cond: soft

Boys 1 km. Classic    
Bib Name YOB SubCategory CCCPoints Club Start Time
170 Michael Macisaac-Jones 1997 Junior Boys 78.6 RMR 10:43:45.00
171 Matthew Bull 1998 Junior Boys 75.59 SS Aus 10:44:00.00
172 Kayden Sim 1997 Junior Boys 75.06 Hollyburn 10:44:15.00
173 Rowan Morris 1997 Junior Boys 74.01 Hollyburn 10:44:30.00
174 Cam Fitzmaurice 1998 Junior Boys 72.21 Hollyburn 10:44:45.00
175 Seth Van Varseveld 1998 Junior Boys 66.05 Larch Hills 10:45:00.00
176 Nelson Kleer 1998 Junior Boys 63.66 Larch Hills 10:45:15.00
177 David Bakker 1999 Juvenile Boys 62.03 Larch Hills 10:45:30.00
178 Eric Embleton 1998 Junior Boys 60.97 SLN 10:45:45.00
179 Tallon Noble 1999 Juvenile Boys 60.29 Strathcona 10:46:00.00
180 Philip-Maynard Davies 1999 Juvenile Boys 58.18 Hollyburn 10:46:15.00
181 James Hardy 1998 Junior Boys 55.25 Larch Hills 10:46:30.00
182 Connor McGrady 1999 Juvenile Boys 55.01 Strathcona 10:46:45.00
183 Konrad Van Varseveld 2000 Juvenile Boys 54.86 Larch Hills 10:47:00.00
184 Arley Morris 2000 Juvenile Boys 0 Hollyburn 10:47:15.00
185 Remi Drolet 2000 Juvenile Boys 0 Black Jack 10:47:30.00
186 Sean Richardson 2001 Juvenile Boys 0 Hollyburn 10:47:45.00
187 Ian Williams 2000 Juvenile Boys 0 Telemark 10:48:00.00
188 Matthew Salmon 2000 Juvenile Boys 0 Strathcona 10:48:15.00
189 Ross Lamon 2000 Juvenile Boys 0 Strathcona 10:48:30.00
190 Samuel Ree 2001 Juvenile Boys 0 Vermilion 10:48:45.00
191 Michael Murdoch 2000 Juvenile Boys 0 Whistler 10:49:00.00
192 Ian Oliphant 2001 Juvenile Boys 0 SLN 10:49:15.00
193 Stephen Moore 2002 Juvenile Boys   Larch Hills 10:49:30.00
194 Hamish Graham 2001 Juvenile Boys   Telemark 10:49:45.00
195 Finlay Clarke 1998 Junior Boys   SS Aus 10:50:00.00


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2017 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4