2014 Haywood NorAm/Buff Sprints CL Heats Final | Zone4.ca



 2014 Haywood NorAm/Buff Sprints CL Heats Final

Date: Dec 19, 2014
Official  Results
Location: Sovereign Lake
Host Club: Callaghan Valley and Sovereign Lake

Jury
Technical Delegate:  Ken Hewitt 
Asst. Technical Delegate  Sherryl Yeager 
Chief of Competition  Sharon Clarke 
Jury  Dave Dyer 
Jury  Troy Hudson 
Obs. Time:
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: Snow Temp:
Weather: Snow Cond:

Senior Women 1.2 km. Classic  comp_30_bf_2014.bsl  
PL Bib Name YOB CCCL FISL Club Team Round QualifyTime
1 105 Olivia Bouffard-Nesbitt 1992 19676 3105179 Fond-Laur RMR A Final 0:03:36.59
2 103 Alysson Marshall 1988 13482 3105084 Larch Hills AWCA-NST A Final 0:03:31.81
3 101 Andrea Dupont 1980 5573 3105105 RMR   A Final 0:03:28.87
4 102 Heidi Widmer 1991 14175 3105114 Foothills AWCA-NST A Final 0:03:31.10
5 107 Alannah Maclean 1993 19646 3105169 Walden NDC TBay A Final 0:03:38.13
6 104 Dahria Beatty 1994 22610 3105146 Whitehorse AWCA-NST A Final 0:03:33.91
7 106 Cendrine Browne 1993 24461 3105190 Fond-Laur CNEPH-NST B Final 0:03:37.74
8 109 Annika Hicks 1991 18875 3105133 Canmore   B Final 0:03:40.30
9 108 Hannah Mehain 1998 29487   SLN BCST B Final 0:03:38.95
10 112 Katie Weaver 1997 26344 3105224 Hollyburn BCST B Final 0:03:50.58
11 113 Molly Miller 2001 31431   Kimberley   B Final 0:03:50.83
12 110 Kendra Murray 1993 22984 3105219 Whitehorse   B Final 0:03:42.92
13 111 Kajsa Heyes 1992 14562 3105181 Hollyburn Nipissing Quarterfinal 0:03:47.74
14 114 Brandy Stewart 1977 13899 3105192 Nakkertok   Quarterfinal 0:03:52.64
15 115 Rachel May 1999 29419   Larch Hills BCDS Quarterfinal 0:04:01.30
16 116 Eliza-Jane Kitchen 1997 25739   Hollyburn BCST Quarterfinal 0:04:02.51
17 117 Avalon Wasteneys 1997 29387   Strathcona   Quarterfinal 0:04:03.22
18 119 Shelby Dickey 1994 21473   Highland T   Quarterfinal 0:04:05.91
19 120 Annika Richardson 1998 27417 3105236 Hollyburn BCST Quarterfinal 0:04:07.89
20 123 MacKenzie McLean 2000 29484   Kimberley   Quarterfinal 0:04:16.90
21 118 Carina Eberhardt 1991 24634 3205410 Freudenstadt   Quarterfinal 0:04:04.64
22 121 Erica Kreitz 1997 29471   Caledonia BCST Quarterfinal 0:04:08.15
23 122 Jenna Sim 1999 28153   Hollyburn BCDS Quarterfinal 0:04:08.47
24 124 Anna Goodwin 1999 29456   Hollyburn   Quarterfinal 0:04:20.89
25 126 Emma Camicioli 1993 25732 3105206 RMR RMR Quarterfinal 0:04:24.83
26 125 Emily Handford 1998 31052   Hollyburn   Quarterfinal 0:04:22.21
27 127 Emily Dickson 1997 31013   Caledonia   Quarterfinal 0:04:27.99
28 128 Sage Robine 1998 29444   Black Jack   Quarterfinal 0:04:30.87
29 129 Ilona Gyapay 1992 21565   Hay River RMR Quarterfinal 0:04:32.14
30 130 Michaela McLean 1999 29447   Black Jack Black Jack Quarterfinal 0:04:32.76
31   Sage Bialuski 1998 27505   Caledonia BCDS Qualification 0:04:35.03


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2017 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4