2014-2015 LSSD Ontario Cup #1 - Free technique | Zone4.ca



2014-2015 LSSD Ontario Cup #1

Date: Dec 21, 2014
StartList
Location: Lappe Ski Center
Host Club: Lakehead Superior Nordic Association

Jury
Technical Delegate:  Len Pizzey 
Chief of Competition:  Grant Hall 
Chief of Course  Eric Bailey 
Obs. Time: 10:00am
Wind Vel:  calm Wind Dir:
Air Temp: -3 Snow Temp:
Weather: cloudy Snow Cond:

Midget Girl 3.5 km. Free Mass Start   Course Info:  MC: 16m   HD: 22m   TC: 80m 
Bib Name YOB Club University Start Time
401 Kristen Kornell 2001 Porcupine   9:00:00.00
402 Charlotte Johnston 2001 Big Thunder   9:00:00.00
403 Anna Stewart 2003 Big Thunder   9:00:00.00
404 Tessa Schwar 2001 Lappe   9:00:00.00
405 Ashley Hortis 2001 Lappe   9:00:00.00
406 Ainsley Carr 2002 Big Thunder   9:00:00.00
407 Olivia Demetrakopoulos 2002 Big Thunder   9:00:00.00
408 Sibley Duckert 2002 Big Thunder   9:00:00.00

Juvenile Boy 7.5 km. Free Mass Start   Course Info:  MC: 28m   HD: 32m   TC: 204m 
Bib Name YOB Club University Start Time
411 Oliver Grocott 1999 Highland Trailblazer   9:07:00.00
412 Frederick Serratore 1999 Big Thunder   9:07:00.00
413 Martti Muzyka 1999 Big Thunder   9:07:00.00
414 Sebastien Gingras 1999 Soo Finnish   9:07:00.00
415 Matjaz Cigler 1999 Georgian   9:07:00.00
416 Isaac Rondeau-Mcnair 1999 Porcupine   9:07:00.00
417 Aidan Johnston 1999 Big Thunder   9:07:00.00
418 James Beck 1999 Georgian Bay   9:07:00.00
419 Spencer Vreugdenhil-Beaucler 2000 Georgian Bay   9:07:00.00
420 Malcolm Thompson 2000 Georgian   9:07:00.00
421 Alexander Maycock 1999 Mono   9:07:00.00
422 Keegan Tremblay 1999 Big Thunder   9:07:00.00

Juvenile Girl 7.5 km. Free Mass Start   Course Info:  MC: 28m   HD: 32m   TC: 204m 
Bib Name YOB Club University Start Time
431 Hannah Story-Korman 1999 Temiskaming   9:21:00.00
432 Heidi Stewart 2000 Big Thunder   9:21:00.00
433 Milla Tarnopolsky 2000 Highland Trailblazer   9:21:00.00
434 Tess Wortley 2000 Highland Trailblazer   9:21:00.00
435 Alex Wood 2000 Big Thunder   9:21:00.00

Midget Boy 5 km. Free Mass Start   Course Info:  MC: 28m   HD: 32m   TC: 133m 
Bib Name YOB Club University Start Time
441 Kai Meekis 2000 Big Thunder   9:36:00.00
442 Nicholas Randall 2000 Big Thunder   9:36:00.00
443 Aleksi Luoma 2000 Big Thunder   9:36:00.00
444 Niklas Harkonen 2000 Lappe   9:36:00.00
445 Alexander Randall 2002 Big Thunder   9:36:00.00
446 Travis Halls 2000 Lappe   9:36:00.00
447 Matthew Randall 2004 Big Thunder   9:36:00.00
448 Max Hollmann 2002 Lappe   9:36:00.00
449 Erik Schlyter 2001 Big Thunder   9:36:00.00
450 Eli Greenwood 2000 Lappe   9:36:00.00
451 Tomaz Cigler 2001 Georgian   9:36:00.00

Male Group 10 km. Free Mass Start   Course Info:  MC: 28m   HD: 32m   TC: 266m 
Bib Name YOB Club University Start Time
461 Greg Kilroy 1990 Big Thunder   9:52:00.00
462 Gavin Shields 1994 Lappe   9:52:00.00
463 Fergus Foster 1997 Big Thunder   9:52:00.00
464 Geoffrey Way-Nee 1996 Kawartha Nordic Lakehead 9:52:00.00
465 Werner Schwar 1966 Lappe   9:52:00.00
466 Noah Thompson 1998 Georgian   9:52:00.00
467 Matteo Reich 1998 Soo Finnish   9:52:00.00
468 Brady Harkonen 1996 Lappe   9:52:00.00
469 Simon Smith 1998 Georgian Bay   9:52:00.00
470 Aidan Carr 1998 Big Thunder   9:52:00.00
471 Anton Demetrakopoulos 1998 Big Thunder   9:52:00.00
472 Adam Kates 1980 Big Thunder   9:52:00.00
473 Paul Inkila 1960 Lappe   9:52:00.00
474 Hayden Gorman 1995 Big Thunder Lakehead 9:52:00.00
475 Toby Quinn 1998 Big Thunder   9:52:00.00
476 Keith Ailey 1974 Lappe   9:52:00.00

Female Group B 10 km. Free Mass Start   Course Info:  MC: 28m   HD: 32m   TC: 266m 
Bib Name YOB Club University Start Time
481 Daphne Haggarty 1991 Big Thunder Lakehead 9:59:00.00
482 Bryana Van Leeuwen 1994 Big Thunder Lakehead 9:59:00.00
483 Moira Haggarty 1993 Big Thunder Lakehead 9:59:00.00
484 Camille Hamm 1996 Big Thunder Lakehead 9:59:00.00
485 Mia Serratore 1996 Big Thunder   9:59:00.00
486 Alexandra Stukator 1997 Highland Trailblazer   9:59:00.00
487 Heidi Ohrling 1998 Highland Trailblazer   9:59:00.00
488 Laura Inkila 1997 Lappe   9:59:00.00
489 Fiona McKenna 1963 Lappe   9:59:00.00
490 Kynyn Doughty 1996 Highland Trailblazer   9:59:00.00
491 Nicole Dumonski 1995 Big Thunder Lakehead 9:59:00.00
492 Heather F. Wilson 1997 Team Hardwood   9:59:00.00
493 Marilyn Ailey 1974 Lappe   9:59:00.00
494 Becky Puiras 1978 Lappe   9:59:00.00
495 Katherine Hall 1989 Lappe   9:59:00.00


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4