Mountainview Nordic Ski Cross | Zone4.ca

Mountainview Nordic Ski Cross

Date: Feb 22, 2015
StartList
Location: 
Host Club: 

Jury
Technical Delegate:   
Chief of Competition:   
Chief of Course:   
Coach:   
Coach:   
Obs. Time:
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: Snow Temp:
Weather: Snow Cond:

2003 and Younger Boy 1 km. Free    
Bib Name Club Start Time
421 Cameron Herr Georgian 0:30:00.0
422 Ben Cornell Highland Trailblazer 0:30:20.0
423 Thom Poole Georgian Nordic 0:30:40.0
424 Braxton Dickey Highland Trailblazer 0:31:00.0
425 Alex De Fazio Team Hardwood 0:31:20.0
426 Benjamin Shearing Arrowhead Nordic 0:31:40.0
427 Tenzen Kipps Mono Nordic 0:32:00.0
428 Sullivan Macdonald Team Hardwood 0:32:20.0
429 Luka Cigler Georgian 0:32:40.0
430 William Poole Georgian Nordic 0:33:00.0
431 Robert Bougai Team Hardwood 0:33:20.0
432 Andrew Bougai Team Hardwood 0:33:40.0

2003 and Younger Gir 1 km. Free    
Bib Name Club Start Time
433 Erica Rogers Mono Nordic 0:34:00.0
434 Sadie Campbell Highlands Nordic 0:34:20.0
435 Marissa Goman Georgian 0:34:40.0
436 Sophie Lau Team Hardwood 0:35:00.0
437 Erin Doble Team Hardwood 0:35:20.0
438 Roxanna Welsh Arrowhead Nordic 0:35:40.0
439 Jayneigh Hesler   0:36:00.0
440 Sophia Marshall Arrowehad Nordic 0:36:20.0
441 Anna Jaklova Arrowhead Nordic 0:36:40.0
442 Rachel Anderson   0:37:00.0
443 Emma Cornell Highland Trailblazer 0:37:20.0
444 Meghan Rogers Mono Nordic 0:37:40.0
445 Amy Lau Team Hardwood 0:38:00.0
446 Mya Marshall Arrowhead Nordic 0:38:20.0
447 Isabel Lewin Highland Trailblazer 0:38:40.0

02/01 Boys Combo 1 km. Free    
Bib Name SubCategory Club Start Time
501 Liam O'Brien 2001 Boys Georgian Nordic 0:30:00.0
505 Nick Poole 2001 Boys Georgian Nordic 0:31:20.0
507 Dylan Beck 2001 Boys Georgian Bay nordic 0:32:00.0
508 Reid Kidner 2002 Boys Team Hardwood 0:32:20.0
509 Michael Anderson 2002 Boys   0:32:40.0
510 Ben Walker 2001 Boys Georgian 0:33:00.0
511 Forrest Kipps 2002 Boys Mono Nordic 0:33:20.0
512 Wesley Schlenker 2001 Boys Georgian Bay Nordic 0:33:40.0
513 Willow Bramwell 2002 Boys   0:34:00.0
514 James Gordon 2002 Boys Team Hardwood 0:34:20.0
515 Austin Lane 2001 Boys   0:34:40.0
516 Ethan Graves 2001 Boys   0:35:00.0
517 Riley de Gans 2002 Boys Arrowhead Nordic 0:35:20.0
502 Sebastian Horton 2002 Boys Arrowhead Nordic 0:30:20.0
503 Colin Welsh 2001 Boys Arrowhead Nordic 0:30:40.0
504 David Laughton 2002 Boys Arrowhead Nordic 0:31:00.0
506 Owen bell 2002 Boys Mountain View Midland 0:31:40.0

2002 Girls 1 km. Free    
Bib Name Club Start Time
518 Sierra Macdonald Team Hardwood 0:35:40.0
519 Julia Shannon Team Hardwood 0:36:00.0
520 Lily Wortley Highland Trailblazer 0:36:20.0
521 Fiona Shearing Arrowhead Nordic 0:36:40.0
522 Leyla Barber Team Hardwood 0:37:00.0
523 Sofie Ohrling Highland Trailblazer 0:37:20.0
524 Molly Trayling Team Hardwood 0:37:40.0
525 Cara Pekos Team Hardwood 0:38:00.0
526 Madeleine Kaminski Team Hardwood 0:38:20.0
527 Jessica Rogers Mono Nordic 0:38:40.0

00/99/98 Boys Combo 1 km. Free    
Bib Name SubCategory Club Start Time
528 William Gordon 2000 Boys Team Hardwood 0:39:00.0
529 Jason Pekos 1998 Boys Team Hardwood 0:39:20.0
530 Mattias Shikatani 1998 Boys Team Hardwood 0:39:40.0
531 Alec Maclean 1999 Boys Team Hardwood 0:40:00.0
532 Bentzi Claassen 2000 Boys Team Hardwood 0:40:20.0
533 Kyle Reinhardt 1998 Boys   0:40:40.0
534 Finn Dodgson 1999 Boys Team Hardwood 0:41:00.0
535 Noah Walker 2000 Boys Snow Dogs 0:41:20.0
536 Waldon Moreau 1998 Boys Mono Nordic 0:41:40.0
537 Declan Barber 1999 Boys Team Hardwood 0:42:00.0
538 Simon Smith 1998 Boys   0:42:20.0

01/00/99 Girls Combo 1 km. Free    
Bib Name SubCategory Club Start Time
539 Simone Manning 1999 Girls hardwood 0:42:40.0
540 Stephanie Svaikauskas 2001 Girls Highlands Trailbalzers 0:43:00.0
541 Claudia De Fazio 2001 Girls Team Hardwood 0:43:20.0
542 Marsha Lane 2001 Girls   0:43:40.0
543 Colleen Beck 2001 Girls Georgian bay nordic 0:44:00.0
544 Sarah Powell 2000 Girls Midland Snow Dogs 0:44:20.0
545 Kathryn Vance 2000 Girls Team Hardwood 0:44:40.0
546 Bella Spevak 1999 Girls Team Hardwood 0:45:00.0

97/18+ Men Combo 1 km. Free    
Bib Name SubCategory Club Start Time
547 Devin Martin 18+ Men Mono Nordic 0:45:20.0
548 Steve Goman 18+ Men Georgian 0:45:40.0
549 Ryan Jackson 18+ Men Team Hardwood 0:46:00.0
550 Owen Gray 18+ Men   0:46:20.0
551 Davis Ross 18+ Men   0:46:40.0
552 Kieran Jones 18+ Men Team Hardwood 0:47:00.0
553 Ron Howden 18+ Men Team Hardwood 0:47:20.0
554 Austin Valjas 1997 Boys Hardwood 0:47:40.0
555 Peter Lister 18+ Men   0:48:00.0
556 Joey Foster 18+ Men   0:48:20.0
557 Jordan Cascagnette 18+ Men Nipissing U 0:48:40.0
558 Andrew Ladoucer 1997 Boys   0:49:00.0
559 Colin Rhodes 18+ Men Waterloo Region 0:49:20.0
560 Pascal Laperriere 18+ Men   0:49:40.0
561 Quin Martin 18+ Men Mono Nordic 0:50:00.0
562 Brandon Whetham 18+ Men Nordic Snow Dogs 0:50:20.0
563 Dave Ohrling 18+ Men Highland Trailblazer 0:50:40.0
564 Liam Fox 18+ Men Varsity Blues U of T 0:51:00.0
565 John Hauser 18+ Men   0:51:20.0
566 Thomas Wood 18+ Men Midland Ski Club 0:51:40.0
567 Alex Negri 1997 Boys   0:52:00.0

98/18+/40+ W Combo 1 km. Free    
Bib Name SubCategory Club Start Time
568 Jessica Roach 1998 Girls Team Hardwood 0:52:20.0
569 Anne Marie Rogers 40+ Women Mono Nordic 0:52:40.0
570 Gillian Harries 18+ Women Midland Ski Club 0:53:00.0
571 Tracy Marshall 40+ Women Arrowhead Nordic 0:53:20.0
572 Madison Fraser 18+ Women Team Hardwood 0:53:40.0
573 Katie Madden 18+ Women Team Hardwood 0:54:00.0
574 Elisabeth Cianni 1998 Girls   0:54:20.0
575 Maria Moreau 40+ Women Mono Nordic 0:54:40.0
576 Zoe Pekos 1998 Girls Team Hardwood 0:55:00.0

40+ Men 1 km. Free    
Bib Name Club Start Time
577 John Williams   0:55:20.0
578 Richard Thomas Team Hardwood 0:55:40.0
580 Brett Maxwell   0:56:20.0
581 Petr Jakl Arrowhead Nordic 0:56:40.0
582 Tom Welsh Arrowhead Nordic 0:57:00.0
583 Bob Archer Midland Ski Club 0:57:20.0
584 Richard Cornell Highland Trailblazer 0:57:40.0
585 Bill Trayling   0:58:00.0
586 Oleg Bougai Team Hardwood 0:58:20.0
587 Brian Rogers Mono Nordic 0:58:40.0
588 Ghislain Henry Georgian Nordic 0:59:00.0
589 Tony Shearing Arrowhead Nordic 0:59:20.0
590 Dale Wood   0:59:40.0
579 Rob Horton Arrowhead Nordic 0:56:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2020 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4