Midland Loppet 2017 | Zone4.ca

Midland Loppet 2017

Date: Jan 8, 2017
StartList
Location: Mountainview Ski Center, Midland, ON
Host Club: Midland Ski Club

Jury
Technical Delegate:   
Chief of Competition:   
Chief of Course:   
Coach:   
Coach:   
Obs. Time:
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: Snow Temp:
Weather: Snow Cond:

15 km Classic 15 km. Classic Mass Start    
Bib Name ccc_club agegroup Start Time
1 Dan Macdonald Team Hardwood Masters Men 0:10:00.00
2 Jillian Flower   Masters Women 0:10:00.00
3 Harry Vanderlugt Team Hardwood Masters Men 0:10:00.00
4 Jack Sasseville Team Hardwood Masters Men 0:10:00.00
5 Matthew Nelson Georgian Bay Nordic Masters Men 0:10:00.00
6 Oleg Bougai Arrowhead Nordic Masters Men 0:10:00.00
8 Brett Hotchkiss Vermilion Nordic Open (1986-1998) Men 0:10:00.00
9 Tracy Marshall Arrowhead Nordic Masters Women 0:10:00.00
10 Jane Ravenshaw Team Hardwood Masters Women 0:10:00.00
11 Stephen Flower   Masters Men 0:10:00.00
12 Jordan Cascagnette Nipissing U Open (1986-1998) Men 0:10:00.00
13 Richard Thomas Team Hardwood Masters Men 0:10:00.00
14 Bryan Dubeau Georgian Bay Nordic Masters Men 0:10:00.00
15 Kim Getty Team Hardwood Masters Women 0:10:00.00
17 Ivan MacKenzie Team Hardwood Masters Men 0:10:00.00
18 Shelley Doble Arrowhead Nordic Masters Women 0:10:00.00
19 Stan Kaczmarek   Masters Men 0:10:00.00
20 Rauno Makinen   Masters Men 0:10:00.00
21 Connor Psiuk Nipissing University Open (1986-1998) Men 0:10:00.00
22 Ghislain Henry Georgian Nordic Masters Men 0:10:00.00
23 Spencer Vreugdenhil-Beaucler Georgian Bay Nordic Junior (1999-2000) Boys 0:10:00.00
24 Glenn Meeuwisse Team Hardwood Masters Men 0:10:00.00
25 Susan Kaczmarek   Masters Women 0:10:00.00
26 Tom Welsh Arrowhead Nordic Masters Men 0:10:00.00
27 Thomas Wood Midland Ski Club Open (1986-1998) Men 0:10:00.00
28 Drew Bursey Nipissing University Open (1986-1998) Men 0:10:00.00
54 Daniel Bertini Team Hardwood Masters Men 0:10:00.00
56 David White Georgian Bay Nordic Masters Men 0:10:00.00
57 Mary Thompson   Open (1986-1998) Women 0:10:00.00

15 km Skate 15 km. Free Mass Start    
Bib Name ccc_club agegroup Start Time
51 Karly Lockhart Kenora Nordic (MB) Open (1986-1998) Women 0:10:00.00
52 John Webb   Masters Men 0:10:00.00
53 Drew Hutcheson Arrowhead Nordic Masters Men 0:10:00.00
55 Jeff Golisky   Masters Men 0:10:00.00

9 km Classic 9 km. Classic Mass Start    
Bib Name ccc_club agegroup Start Time
501 Natalya Whitla Team Hardwood Junior (1999-2000) Girls 0:15:00.00
502 Frank De Fazio Team Hardwood Masters Men 0:15:00.00
503 Graham Shearing Arrowhead Nordic Junior (1999-2000) Boys 0:15:00.00
504 Janice De Fazio Team Hardwood Masters Women 0:15:00.00
505 Connor Good Team Hardwood Junior (1999-2000) Boys 0:15:00.00
506 Lindsay Raymond Georgian Nordic Junior (1999-2000) Girls 0:15:00.00
507 Leyla Barber Team Hardwood Juvenile (2001-2002) Girls 0:15:00.00
508 Matjaz Cigler Georgian Nordic Junior (1999-2000) Boys 0:15:00.00
509 John Williams   Master Men 0:15:00.00

9 km Skate 9 km. Classic Mass Start    
Bib Name ccc_club agegroup Start Time
151 Bentzi Claassen Team hardwood Junior (1999-2000) Boys 0:15:00.00
152 Mike Cascagnette   Masters Men 0:15:00.00
153 Owen Harries   Masters Men 0:15:00.00

5 km Classic 5 km. Classic Mass Start    
Bib Name ccc_club agegroup Start Time
201 Gillian Harries Midland Ski Club Open (1986-1998) Women 0:20:00.00
202 Kate Redmond Georgian Nordic Juvenile (2001-2002) Girls 0:20:00.00
203 Owen Johnstone Arrowhead Nordic Juvenile (2001) Boys 0:20:00.00
204 Claudia De Fazio Team Hardwood Juvenile (2001-2002) Girls 0:20:00.00
205 Noah Redmond Georgian Nordic Midget (2002-2003) Boys 0:20:00.00
206 Marco Di Diodato Team Hardwood Midget (2002-2003) Boys 0:20:00.00
207 Fiona Shearing Arrowhead Nordic Juvenile (2001-2002) Girls 0:20:00.00
208 Campbell Wright Team Hardwood Juvenile (2001) Boys 0:20:00.00
209 Sophia Marshall Arrowhead Nordic Midget (2003-2004) Girls 0:20:00.00
210 Lila Yuhasz-Bell Georgian Bay Nordic Juvenile (2001-2002) Girls 0:20:00.00
211 Peter Hoffman   Masters Men 0:20:00.00
212 Joel Zandvliet Georgian Bay Nordic Midget (2002-2003) Boys 0:20:00.00
213 Anna Zandvliet Georgian Bay Nordic Midget (2003-2004) Girls 0:20:00.00
214 Erin Doble Arrowhead Nordic Midget (2003-2004) Girls 0:20:00.00
215 Ann Blomberg   Masters Women 0:20:00.00
216 Alex De Fazio Team Hardwood Midget (2002-2003) Boys 0:20:00.00
217 Colin Welsh Arrowhead Nordic Juvenile (2001-2002) Girls 0:20:00.00
218 Wesley Schlenker   Juvenile (2001) Boys 0:20:00.00
219 Riley de Gans Arrowhead Nordic Midget (2002-2003) Boys 0:20:00.00
220 Sebastian Horton Arrowhead Nordic Midget (2002-2003) Boys 0:20:00.00
221 Robbie Raikou Team Hardwood Juvenile (2001) Boys 0:20:00.00
222 Michael Anderson Georgian Nordic Midget (2002-2003) Boys 0:20:00.00
223 Robert Bougai Arrowhead Nordic Midget (2002-2003) Boys 0:20:00.00
224 Leon Ewald Team Hardwood Midget (2002-2003) Boys 0:20:00.00
225 Anna George Georgian Nordic Juvenile (2001-2002) Girls 0:20:00.00
226 Luka Cigler Georgian Nordic Midget (2002-2003) Boys 0:20:00.00
227 Sarah Groh Georgian Bay Nordic Midget (2003-2004) Girls 0:20:00.00
228 Kelly Lawson Team Hardwood Juvenile (2001-2002) Girls 0:20:00.00
229 Thom Poole Georgian Nordic Midget (2002-2003) Boys 0:20:00.00
230 Gemma Bunn Georgian Nordic Midget (2003-2004) Girls 0:20:00.00
231 Julia Shannon Team Hardwood Juvenile (2001-2002) Girls 0:20:00.00
232 Maeve Conaghan Team Hardwood Juvenile (2001-2002) Girls 0:20:00.00
233 Nick Poole Georgian Nordic Juvenile (2001) Boys 0:20:00.00
234 Reid Kidner Team Hardwood Midget (2002-2003) Boys 0:20:00.00
235 Rachel Anderson Georgian Nordic Midget (2003-2004) Girls 0:20:00.00
236 Sierra Macdonald Team Hardwood Juvenile (2001-2002) Girls 0:20:00.00
237 Kelsey Smith Arrowhead Midget (2003-2004) Girls 0:20:00.00
238 Leyla Kester Team Hardwood Juvenile (2001-2002) Girls 0:20:00.00
239 Joan  MacMillan   Masters Women 0:20:00.00

3 km Classic 3 km. Classic Mass Start    
Bib Name ccc_club agegroup Start Time
301 Ellen Groh Georgian Bay Nordic Peewee (2005-2007) Girls 0:25:00.00
302 adam marshall Team Hardwood Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
303 Mya Marshall Arrowhead Nordic Peewee (2005-2007) Girls 0:25:00.00
304 Leah Redmond Georgian Nordic Peewee (2005-2007) Girls 0:25:00.00
305 Simon Anderson Georgian Nordic Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
306 Kurtis Verstraten Georgian Nordic Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
307 Aleida Nelson Georgian Bay Nordic Peewee (2005-2007) Girls 0:25:00.00
308 Mia Smith Georgian Nordic Peewee (2005-2007) Girls 0:25:00.00
309 Will Poole Georgian Nordic Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
310 Anna Jaklova Arrowhead Nordic Peewee (2005-2007) Girls 0:25:00.00
311 Joshua Strydom Georgian Nordic Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
312 Genevieve Dubeau Georgian Bay Nordic Peewee (2005-2007) Girls 0:25:00.00
313 Connor MacGregor Georgian Nordic Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
314 Thomas Larson Team Hardwood Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
315 Roxanna Welsh Arrowhead Nordic Peewee (2005-2007) Girls 0:25:00.00
316 Manius MacGregor Georgian Nordic Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
317 Thomas Bushey Georgian Nordic Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
318 Andrew Bougai Arrowhead Nordic Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
319 Aidan Nelson Georgian Bay Nordic Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
320 Eric Good Team Hardwood Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
321 Nathan Golisky   Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
322 Liam Ryan Team Hardwood Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
323 Sullivan Macdonald Team Hardwood Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
324 Mikko Henry Georgian Bay Nordic Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
325 Jackson Smith Arrowhead PeeWee (2004-2007) Boys 0:25:00.00
326 Logan  Chabot   Peewee (2004-2007) Boys 0:25:00.00

1.5 km Classic 1.5 km. Classic Mass Start    
Bib Name ccc_club agegroup Start Time
401 Sofia Smith Georgian Nordic 2008 and Younger Girls 0:30:00.00
402 Desmond Bird   2008 and Younger Boys 0:30:00.00
403 Parker Chabot Georgian Nordic 2008 and Younger Girls 0:30:00.00
404 Noeah Leadbetter   2011 Girls ? 0:30:00.00

1.5 km Skate 1.5 km. Classic Mass Start    
Bib Name ccc_club agegroup Start Time
451 Seraphine Dubeau Georgian Bay Nordic 2008 and Younger Girls 0:30:00.00


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2017 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4