2017 SOD Night Race Series Classic - January 27th |
||
Date: Jan 27, 2017 | Location: Hardwood Ski & Bike Host Club: |
|
|
Para Nordic Female 1.6 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
Para Nordic Male 1.6 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
Atom Girls 1.6 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
PeeWee Girls 1.6 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
19:00:45.0 | 1 | Arden Leadston | Arrowhead Nordic Ski Club |
19:01:00.0 | 2 | Cora Raikou | Team Hardwood |
19:01:15.0 | 3 | clara marshall | |
19:01:30.0 | 4 | Mya Marshall | Arrowhead |
19:01:45.0 | 5 | Roxanna Welsh | Arrowhead Nordic |
19:02:00.0 | 6 | Anna Jaklova | Arrowhead Nordic |
19:02:15.0 | 7 | Dale Graham | Arrowhead Nordic |
Midget Girls 3.2 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
19:02:30.0 | 8 | Emma Cornell | Highlands Trailblazers |
19:02:45.0 | 9 | Rachel Anderson | Georgian Nordic |
19:03:00.0 | 10 | Hannah Rydlo | Highlands Trailblazers |
19:03:15.0 | 11 | Erin Doble | Arrowhead Nordic |
19:03:30.0 | 12 | Lucy Kraychyk | Highland Trailblazers |
19:03:45.0 | 13 | Isabel Lewin | Highlands Trailblazers |
19:04:00.0 | 14 | Sophia Marshall | Arrowhead Nordic |
Atom Boys 1.6 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
Peewee Boys 1.6 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
19:04:30.0 | 15 | Eric Good | Team Hardwood |
19:04:45.0 | 16 | Thomas Larson | Team Hardwood |
19:05:00.0 | 17 | Liam Ryan | Team Hardwood |
19:05:15.0 | 18 | Andrew Bougai | |
19:05:30.0 | 19 | Simon Anderson | Georgian Nordic |
19:05:45.0 | 20 | Sully Macdonald | hardwood |
19:06:00.0 | 21 | Adam Marshall | Team Hardwood |
Midget Boys 3.2 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
19:06:15.0 | 22 | Campbell Wright | Hardwood |
19:06:30.0 | 23 | Sage Fry | Highlands Trailblazers |
19:06:45.0 | 24 | Leon Ewald | Team Hardwood |
19:07:00.0 | 25 | Alex De Fazio | Team Hardwood |
19:07:15.0 | 26 | Michael Anderson | Georgian Nordic |
19:07:30.0 | 27 | Riley De Gans | arrowhead |
19:07:45.0 | 28 | Luka Cigler | Georgian Nordic |
19:08:00.0 | 29 | Reid Kidner | Team Hardwood |
19:08:15.0 | 53 | Ben Ballentine |
Juvenile Girls 4.8 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
19:09:15.0 | 30 | Sierra Macdonald | hardwood |
19:09:30.0 | 31 | Maeve Conaghan | Team Hardwood |
19:09:45.0 | 32 | Anna George | Georgian Nordic |
19:10:00.0 | 33 | Leyla Barber | Team Hardwood |
19:10:15.0 | 34 | Kelly Lawson | Team Hardwood Nordic |
19:10:30.0 | 35 | Claudia De Fazio | Janice De Fazio |
19:10:45.0 | 36 | Julia Shannon | Team Hardwood |
Junior Girls 8 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
19:11:00.0 | 37 | Natalya Whitla | Hardwood |
Master Women 8 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
19:11:15.0 | 38 | Tracy Marshall | Arrowhead Noric |
19:11:30.0 | 39 | Marion Tilstra | Hardwood |
Junior Women 8 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
19:11:45.0 | 41 | Jessica Roach | Team Hardwood |
19:12:00.0 | 42 | Zoe Pekos | Team Hardwood |
Open Women U23 8 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
Open Women Senior 8 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
19:12:15.0 | 43 | Marla Bailey | Team Hardwood |
Juvenile Boys 4.8 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
19:13:30.0 | 44 | Robbie Raikou | Team Hardwood |
Junior Boys 8 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
19:13:45.0 | 45 | Bentzi Claassen | Team hardwood |
19:14:00.0 | 46 | Connor Good | Team Hardwood |
Master Men 8 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
19:14:45.0 | 47 | Petr Jakl | Arrowhead Nordic |
19:15:00.0 | 48 | Gary Pluim | |
19:15:15.0 | 49 | Tom Welsh | Arrowhead Nordic |
Junior Men 8 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
19:15:30.0 | 50 | Alec Maclean | Team Hardwood |
19:15:45.0 | 51 | Declan Barber | Team Hardwood |
19:16:00.0 | 52 | Finn Dodgson | Hardwood |
Open Men U23 8 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |
Open Senior Men 8 km. Classic |
Start Time | Bib | Name | ClubName |