Biathlon Manitoba Provincials 2017 | Zone4.ca

Biathlon Manitoba Provincials 2017

Date: Feb 18, 2017
StartList
Location: Falcon lake
Host Club: Biathlon Manitoba

Race Info
Start Time:   
End Time:   
Obs. Time:
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: Snow Temp:
Weather: Snow Cond:

Masters Men 35+ 6 km. Sprint  Red| Blue| Pink  
Bib Name Club Start Time
2 Warren Pletz Qu'Appelle Valley Nordic Ski Club 13:00:30.0
3 Tom Landine Biathlon Esterhazy 13:01:00.0
4 Tim Wehner Kenora Nordic and Biathlon Club 13:01:30.0
5 Kenton Frith Red River Nordic Ski & Biathlon 13:02:00.0

Senior Boys 15-16 6 km. Sprint  Orange| Pink| Pink  
Bib Name Club Start Time
6 Matthew Mora Red River Nordic Ski & Biathlon 13:02:30.0
7 Logan Pletz Qu'Appelle Valley Nordic Ski Club 13:03:00.0
8 Lucas Smith Red River Nordic Ski & Biathlon 13:03:30.0
9 Mathew Viikeri Lake Superior Biathlon 13:04:00.0
10 Mark Naylor Red River Nordic Ski & Biathlon 13:04:30.0
11 Liam Pelletier Red River Nordic Ski & Biathlon 13:05:00.0

Dev Men 19+ 6 km. Sprint  Red| Blue| Pink  
Bib Name Club Start Time
12 Adam Johnston Kenora Nordic and Biathlon Club 13:05:30.0

Dev Women 19+ 6 km. Sprint  Red| Blue| Pink  
Bib Name Club Start Time
13 Michelle Simone Kenora Nordic and Biathlon Club 13:06:00.0
14 Jennifer Findlay Kenora Nordic and Biathlon Club 13:06:30.0

Youth Men 17-18 7.5 km. Sprint  Green| Red| Pink  
Bib Name Club Start Time
15 Keegan Tremblay Lake Superior Biathlon 13:07:00.0
16 Ian Mitchell Red River Nordic Ski & Biathlon 13:07:30.0
17 Bowen LeMay Red River Nordic Ski & Biathlon 13:08:00.0
18 Zachary Enns Birch Mountain Sports 13:08:30.0

Youth Women 17-18 6 km. Sprint  Orange| Pink| Pink  
Bib Name Club Start Time
19 Emily Davidson Birch Mountain Sports 13:09:00.0

Senior Girls 15-16 6 km. Sprint  Orange| Pink| Pink  
Bib Name Club Start Time
20 Alexisse Bérard Red River Nordic Ski & Biathlon 13:09:30.0
21 Jeannette Comte Birch Mountain Sports 13:10:00.0
22 Kaylee Dean Red River Nordic Ski & Biathlon 13:10:30.0
23 Payton Zilkalns Kenora Nordic and Biathlon Club 13:11:00.0

Dev Senior Girls 15-18 6 km. Sprint  Orange| Pink| Pink  
Bib Name Club Start Time
24 Emily Hunt Red River Nordic Ski & Biathlon 13:11:30.0

Junior Boys 13-14 4.5 km. Sprint  Blue Yellow Yellow  
Bib Name Club Start Time
25 Jarred Mora Red River Nordic Ski & Biathlon 13:40:00.0
26 David Froese Red River Nordic Ski & Biathlon 13:40:30.0
27 Kyle Gelderland Kenora Nordic and Biathlon Club 13:41:00.0
28 Lévi Brunelle Red River Nordic Ski & Biathlon 13:41:30.0
29 Michael Goegan Lake Superior Biathlon 13:42:00.0
30 Jett Dobson Lake Superior Biathlon 13:42:30.0
31 Quinn Brait Kenora Nordic and Biathlon Club 13:43:00.0
32 Brandon Plante Kenora Nordic and Biathlon Club 13:43:30.0
33 Trooper Mann-Baxter Red River Nordic Ski & Biathlon 13:44:00.0
34 Torin Frith Red River Nordic Ski & Biathlon 13:44:30.0
35 Matthew Waboose Lake Superior Biathlon 13:45:00.0

Junior Girls 13-14 4.5 km. Sprint  Blue Yellow Yellow  
Bib Name Club Start Time
36 Meaghan Smith Red River Nordic Ski & Biathlon 13:45:30.0
37 Abby Davidson Birch Mountain Sports 13:46:00.0
38 Emma Malkoske Red River Nordic Ski & Biathlon 13:46:30.0

Dev Boys 11-14 3.75 km. Sprint  Yellow Yellow Yellow  
Bib Name Club Start Time
39 Aiden Paquette Kenora Nordic and Biathlon Club 13:47:00.0
40 Joshua Enns Birch Mountain Sports 13:47:30.0
42 Matthew Nikkel Red River Nordic Ski & Biathlon 13:48:00.0

Dev Girls 11-14 3.75 km. Sprint  Yellow Yellow Yellow  
Bib Name Club Start Time
43 Torie Patterson Biathlon Esterhazy 13:48:30.0

Juvenile Boys 11-12 3.75 km. Sprint  Yellow Yellow Yellow  
Bib Name Club Start Time
44 Geoffrey Heal Birch Mountain Sports 13:49:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4