2017 Boxing Day Classic | Zone4.ca



2017 Boxing Day Classic

Date: Jan 7, 2018
StartList
Location: Lappe Ski Centre
Host Club: Lappe Nordic

 

Boys 5 & Under 0.1 km. Classic    
Bib Name Start Time
1 Talon Wheeler 13:00:30.0
2 Carter Cameron 13:01:00.0
3 Yannik Cameron 13:01:30.0
4 Michael Hill 13:02:00.0
5 Luukas Puiras 13:02:30.0

Girls 5 & Under 0.1 km. Classic    
Bib Name Start Time
6 Kirsti Puiras 13:03:00.0
7 Juliette Sarrazin 13:03:30.0

Atom Boys 1 km. Classic    
Bib Name Start Time
8 Caeden Hakanen 13:14:00.0
9 Jack Nyitrai 13:14:30.0
10 Jake Vaillant 13:15:00.0
11 Felix Doucet 13:15:30.0
12 Max Sarrazin 13:16:00.0
13 Sawyer Puumala 13:16:30.0
14 Markus Jamsa 13:17:00.0

Atom Girls 1 km. Classic    
Bib Name Start Time
15 Forest Wheeler 13:17:30.0
16 Taylor Brown 13:18:00.0
17 Hazel Moffatt 13:18:30.0
18 Abigail Skomoroh 13:19:00.0
19 Chloe Sproule 13:19:30.0
20 Emmi Puiras 13:20:00.0

Pee Wee Boys 2 km. Classic    
Bib Name Start Time
21 Reid Thompson 13:25:30.0
22 Sebastien Doucet 13:26:00.0
23 Nolan Nyitrai 13:26:30.0
24 Willem Abbink 13:27:00.0
25 Willem van Duyn 13:27:30.0
26 Samuel Vanlenthe 13:28:00.0
27 Mikkai Jones 13:28:30.0
28 Eric Jamsa 13:29:00.0
29 Daven Jamsa 13:29:30.0

Pee Wee Girls 2 km. Classic    
Bib Name Start Time
30 Sally Stewart 13:30:00.0
31 Delaney Summers 13:30:30.0
32 Charlotte Ailey 13:31:00.0
33 Kaia Hakanen 13:31:30.0
34 Mattea Hakanen 13:32:00.0
35 Maaritta Puiras 13:32:30.0
36 Mackenzie Thompson 13:33:00.0
37 Avery Sproule 13:33:30.0
38 Charlotte Sarrazin 13:34:00.0
39 Jillian Thompson 13:34:30.0
40 Kiera Hall 13:35:00.0
41 Sarah Kiiskila 13:35:30.0
42 Abbi Brown 13:36:00.0

Midget Boys 3.75 km. Classic    
Bib Name Start Time
43 Jake Hollmann 13:39:30.0
44 Edgar Sarrazin 13:40:00.0
45 Liam Kyle 13:40:30.0
46 Cedric Martel 13:41:00.0
47 Matthew Randall 13:41:30.0
48 Joel Haering 13:42:00.0

Midget Girls 3.75 km. Classic    
Bib Name Start Time
49 Isobel Stewart 13:42:30.0
50 Brooke Ailey 13:43:00.0
51 Arwyn MacIntosh 13:43:30.0
52 Aubrey Smith 13:44:00.0
53 Carley Kiiskila 13:44:30.0
54 Danika Whitaker 13:45:00.0
55 Daphne Martel 13:45:30.0
56 Sarah Cullinan 13:46:00.0

Juvenile Boys 5 km. Classic    
Bib Name Start Time
301 Alexander Randall 13:52:30.0
302 Max Hollmann 13:53:00.0

Senior Women 5 km. Classic    
Bib Name Start Time
304 Laura Inkila 13:54:00.0
303 Gwendolyn Buttemer 13:53:30.0

Junior Girls 5 km. Classic    
Bib Name Start Time
305 Heidi Stewart 13:54:30.0
306 Madi Fabiano 13:55:00.0

Juvenile Girls 5 km. Classic    
Bib Name Start Time
307 Anna Stewart 13:55:30.0

Master Men 40+ 5 km. Classic    
Bib Name Start Time
308 Todd Randall 14:00:00.0
309 Roy Summers 14:00:30.0
310 Keith Ailey 14:01:00.0
311 Patrick Martel 14:01:30.0
312 Rodney Puumala 14:02:00.0
313 Olivier Doucet 14:02:30.0

Master Men 50+ 5 km. Classic    
Bib Name Start Time
314 Peter Myllymaa 14:03:00.0
315 Peter Lovis 14:03:30.0
316 Peter Clark 14:04:00.0
318 Christian Hollmann 14:05:00.0
319 Kevin Schlyter 14:05:30.0

Master Men 60+ 5 km. Classic    
Bib Name Start Time
317 Mark Thomas 14:04:30.0
320 Ron Mahler 14:06:00.0
321 Peter Watson 14:06:30.0
322 Dave Mutrie 14:07:00.0
323 Jim Bailey 14:07:30.0

Master Women 30+ 5 km. Classic    
Bib Name Start Time
324 Susanna Puiras 14:09:00.0
325 Becky Puiras 14:09:30.0

Master Women 40+ 5 km. Classic    
Bib Name Start Time
326 Brook Latimer 14:10:00.0
327 Sarah Peters 14:10:30.0
328 Marilyn Ailey 14:11:00.0
329 Marlene Wandel 14:11:30.0
330 Alison Thompson 14:12:00.0
331 Jodi Hall 14:12:30.0
332 Stephanie Marler 14:13:00.0

Master Women 50+ 5 km. Classic    
Bib Name Start Time
333 Lynn Palmer 14:13:30.0
334 Judy Hall 14:14:00.0
335 Susan Shields 14:14:30.0

Master Women 60+ 5 km. Classic    
Bib Name Start Time
336 Susan Fabius 14:15:00.0
337 Diane Scocchia 14:15:30.0

Senior Men 10 km. Classic    
Bib Name Start Time
338 Jeffrey Cameron 14:31:00.0
339 Matthew Cuddy 14:31:30.0
340 Paul Inkila 14:32:00.0
341 Werner Schwar 14:32:30.0
342 Brady Harkonen 14:33:00.0
343 Gavin Shields 14:33:30.0

Junior Boys 10 km. Classic    
Bib Name Start Time
344 Jonathan Whatley 14:34:00.0
345 Niklas Harkonen 14:34:30.0
346 Nicholas Randall 14:35:00.0
347 Eli Greenwood 14:35:30.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2018 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4