Thames Valley Invitational 2018 | Zone4.ca

Thames Valley Invitational 2018

Date: Jan 11, 2018
StartList
Location: Duntroon, ON
Host Club: Highlands Trailblazers

Jury
Convenor  Janet Thompson 
    
    
    
    
Obs. Time: 10:00
Weather Drizzle 
Air Temp: 5C Snow Temp: 0c

Elementary Boys 2 km.  Rainbow and Green Trail  
Bib Start Time Name School
1 11:00:30.0 Ethan Panagos-Reibl huron park secondary
2 11:01:00.0 Kiran Lewis Peninsula Shores
3 11:01:30.0 Hunter Maisonneuve Peninsula Shores
4 11:02:00.0 Ewan Sangster FE Madill
5 11:02:30.0 Hudson Maisonneuve Peninsula Shores
6 11:03:00.0 Sullivan Macdonald Eastview Secondary

Elementary Girls 2 km.  Rainbow and Green Trail  
Bib Start Time Name School
11 11:04:30.0 Abigail Peel FE Madill
12 11:05:00.0 Emily Gordon Regent Park P.S.
13 11:05:30.0 Lola Johnston FE Madill
14 11:06:00.0 Emily Panagos-Reibl huron park secondary
15 11:06:30.0 Hanna Jackson FE Madill
16 11:07:00.0 Kristianna Murray Peninsula Shores
17 11:07:30.0 SCRATCH  FE Madill

Para-Nordic Standing Skier 2 km.  Rainbow and Green Trail  
Bib Start Time Name School
20 11:09:00.0 Rory McDonald Mayfield Secondary S

Novice Boys 2 km.  Rainbow and Green Trail  
Bib Start Time Name School
21 11:10:30.0 Alistair Binnendyk St. Andrew's College
22 11:11:00.0 Ben Van Eeden St. Andrew's College
23 11:11:30.0 Nathan Kee Orillia Secondary Sc
24 11:12:00.0 Mark Li Rosseau Lake College
25 11:12:30.0 Peter Potapchick Lorne Park
26 11:13:00.0 Colton Philips St. Andrew's College
27 11:13:30.0 Owen Lapshinoff St. Andrew's College
28 11:14:00.0 Thomas Beer Lorne Park
29 11:14:30.0 Caleb Veisman St. Andrew's College
30 11:15:00.0 Robert Helka Lorne Park
31 11:15:30.0 Oliver Dunlop St. Andrew's College
32 11:16:00.0 Eric Lougheed St. Mary's High Scho
33 11:16:30.0 Rentaro Motegi St. Andrew's College
34 11:17:00.0 Patricio Girault Saenz St. Andrew's College
35 11:17:30.0 Reese Enderlein St. Andrew's College
36 11:18:00.0 Javier del Rio Cardenas St. Andrew's College
37 11:18:30.0 Blake Philips St. Andrew's College
38 11:19:00.0 Logan Marple Woodstock C. I.
39 11:19:30.0 Eric Houghton St. Mary's High Scho
40 11:20:00.0 Zach Hensley-Reano Innisdale SS
41 11:20:30.0 Cameron Krause Elmvale
42 11:21:00.0 Aiden Marshall St. Mary's High Scho
43 11:21:30.0 Caleb Wood Woodstock C. I.
44 11:22:00.0 Jakub Kulawiak Glenforest Secondary
45 11:22:30.0 Brendan Younker-Tsaltas Lorne Park
46 11:23:00.0 Jomathan Stringer Elmvale
47 11:23:30.0 William Wang Rosseau Lake College
48 11:24:00.0 Riley Dowd Lorne Park
49 11:24:30.0 Jack Oomen St. Andrew's College
50 11:25:00.0 Gavin Lunau St. Andrew's College
51 11:25:30.0 Colby Younker-Tsaltas Lorne Park
52 11:26:00.0 Andy Niu Rosseau Lake College
53 11:26:30.0 Jake Williamson Orillia Secondary Sc
54 11:27:00.0 Yaroslav Feshchenko Lorne Park
55 11:27:30.0 Andrew Rossing Rosseau Lake College
56 11:28:00.0 Eric Kramer Woodstock C. I.
57 11:28:30.0 Bowen Zhu Glenforest Secondary
58 11:29:00.0 Brandon Harris-Lowe Innisdale SS
59 11:29:30.0 Jackson Madden Orillia Secondary Sc
60 11:30:00.0 Michael Bessanov St. Andrew's College
61 11:30:30.0 Dante Gallo St. Andrew's College
62 11:31:00.0 Steven Ma Rosseau Lake College
63 11:31:30.0 Mateo Ruiz Lopez St. Andrew's College
64 11:32:00.0 Mason Rennie St. Mary's High Scho
65 11:32:30.0 Francisco Delgado Martin St. Andrew's College
66 11:33:00.0 Mason Sorbera St. Andrew's College
67 11:33:30.0 Shaun Darling FE Madill

Novice Girls 2 km. Free  Rainbow and Green Trail  
Bib Start Time Name School
71 11:34:30.0 Meghan Rogers Twin Lakes S.S.
72 11:35:00.0 Katelyn Morris St. Mary's High Scho
73 11:35:30.0 Megan Arnold St. Mary's High Scho
74 11:36:00.0 Anna Reive Elmvale
75 11:36:30.0 Venessa Oliver Orillia Secondary Sc
76 11:37:00.0 Jodie Leung Lorne Park
77 11:37:30.0 Jocelyn Deng Beal
78 11:38:00.0 Danielle Brooks Lorne Park
79 11:38:30.0 Rachel Kim Lorne Park
80 11:39:00.0 Raurie Moffat St. Mary's High Scho
81 11:39:30.0 Kristen Till Lorne Park
82 11:40:00.0 Camryn Williams Twin Lakes S.S.
83 11:40:30.0 Erin Iserhoff Lorne Park
84 11:41:00.0 Gargi Rane Georgian Bay Distric
85 11:41:30.0 Maria Vallettas Lorne Park
86 11:42:00.0 Carolyn Brown St. Mary's High Scho
87 11:42:30.0 Ruby Moffat St. Mary's High Scho
88 11:43:00.0 Alexandria MacDonald Lorne Park
89 11:43:30.0 Yvonne Chen Lorne Park
90 11:44:00.0 Lauren Steinman Central Huron Second
91 11:44:30.0 Hanna Hoogeveen Innisdale SS
92 11:45:00.0 Anna Glavic Lorne Park
93 11:45:30.0 Alexia Vallettas Lorne Park

Junior Girls 3.5 km. Free  Blue Trail  
Bib Start Time Name School
101 11:50:15.0 Brooke Jez FE Madill
102 11:50:30.0 Molly Trayling Eastview Secondary
103 11:50:45.0 Sierra Macdonald Eastview Secondary
104 11:51:00.0 Isabela Fleguel Orillia Secondary Sc
105 11:51:15.0 Molly Hingorani Mayfield Secondary S
106 11:51:30.0 Elizabeth Rodionova Beal
107 11:51:45.0 Emma Thomson Orillia Secondary Sc
108 11:52:00.0 Kelly Lawson Eastview Secondary
109 11:52:15.0 Katrina Kobal Lorne Park
110 11:52:30.0 Freyja Moser Beal
1111 *** Zoe Clark Georgian Bay Disrict
111 11:52:45.0 Amelia Davis Woodstock C.I.
112 11:53:00.0 Audrey  Reickeberg Orillia Secondary Sc
113 11:53:15.0 Mollie Tigwell Georgian Bay Distric
114 11:53:30.0 Brooke Currie Innisdale SS
115 11:53:45.0 Bella Kavanagh Orillia Secondary Sc
116 11:54:00.0 Leyla Barber Eastview Secondary
117 11:54:15.0 Rheanna Bowler Clarkson Secondary S
118 11:54:30.0 Abi Roos Innisdale SS
119 11:54:45.0 Dayana Hoyos Barrie North Collegi
120 11:55:00.0 Courtney Geddes Central Huron Second
121 11:55:15.0 Emma Pullen huron park secondary
122 11:55:30.0 Olivia Karn Orillia Secondary Sc
123 11:55:45.0 Charlotte Todd FE Madill
124 11:56:00.0 Kiara Whyte Central Huron Second
125 11:56:15.0 Yumna Al-Sharqi Lorne Park
126 11:56:30.0 Nicole Levesque Lorne Park
127 11:56:45.0 Maeve Conaghan Orillia Secondary Sc
128 11:57:00.0 Leah Johnston FE Madill
129 11:57:15.0 Siena McLaven Innisdale SS
130 11:57:30.0 Ella Sawchuck FE Madill
131 11:57:45.0 Erica Murray FE Madill
132 11:58:00.0 Julia Michaud Lorne Park
133 11:58:15.0 Hunter Youngblut FE Madill
134 11:58:30.0 Maggie Klunder Peninsula Shores
135 11:58:45.0 Issie McCloskey Mayfield Secondary S

Junior Boys 5 km. Free  Yellow Trail  
Bib Start Time Name School
141 12:00:15.0 Hunter Birch Orillia Secondary Sc
142 12:00:30.0 Will Smith Eastview Secondary
143 12:00:45.0 Graeme DePiero Orillia Secondary Sc
144 12:01:00.0 Reid Kidner Eastview Secondary
145 12:01:15.0 Ethan Sangster FE Madill
146 12:01:30.0 Alex Wilmot Orillia Secondary Sc
147 12:01:45.0 Aiden Wilson Central Huron Second
148 12:02:00.0 Liam Wilson Central Huron Second
149 12:02:15.0 Patrick Leroux FE Madill
150 12:02:30.0 Zander Castro Wiese Lorne Park
151 12:02:45.0 Ethan Chan Clarkson Secondary S
152 12:03:00.0 Brandon Stein FE Madill
153 12:03:15.0 Symen Vander Vlies FE Madill
154 12:03:30.0 Jackson Wood Mayfield Secondary S
155 12:03:45.0 Ivan Yevenko Lorne Park
156 12:04:00.0 Tyler Lee Clarkson Secondary S
157 12:04:15.0 James Hicks Clarkson Secondary S
158 12:04:30.0 Cole Janson Orillia Secondary Sc
159 12:04:45.0 Morgan Murray Peninsula Shores
160 12:05:00.0 Graham Starrs St. Mary's High Scho
161 12:05:15.0 Connor McGee Elmvale
162 12:05:30.0 Sam Myles Peninsula Shores
163 12:05:45.0 Emile Rose St. Mary's High Scho
164 12:06:00.0 Jackson Rothenburg Eastview Secondary
165 12:06:15.0 Owen Gemmel Central Huron Second
166 12:06:30.0 Zac Nyenhuis St. Mary's High Scho
167 12:06:45.0 Matthew Gordon Twin Lakes S.S.
168 12:07:00.0 EVERON KENT-MAGOFFIN huron park secondary
169 12:07:15.0 Marco Reid Mayfield Secondary S
170 12:07:30.0 Owen Whyte Central Huron Second
171 12:07:45.0 Ethan Odlozinski Orillia Secondary Sc
172 12:08:00.0 Andrew Batek Lorne Park
173 12:08:15.0 Andrus Kaarid Mayfield Secondary S
174 12:08:30.0 Liam Knoll Georgian Bay Distric
175 12:08:45.0 Gabe McLean Orillia Secondary Sc
176 12:09:00.0 Lucas Machowski Clarkson Secondary S
177 12:09:15.0 Tyler Mihkelson Mayfield Secondary S
178 12:09:30.0 Ryan McGowan FE Madill
179 12:09:45.0 Sayansh Verma Mayfield Secondary S
180 12:10:00.0 Anatoliy Duko Glenforest Secondary
181 12:10:15.0 Matthew Shaw Mayfield Secondary S
182 12:10:30.0 Zach Avery Orillia Secondary Sc
183 12:10:45.0 Cameron Knox Eastview Secondary
184 12:11:00.0 Adam King Georgian Bay Distric

Senior Girls 5 km. Free  Yellow Trail  
Bib Start Time Name School
191 12:13:15.0 Josie Geerlink huron park secondary
192 12:13:30.0 Anna Satterhwaite Clarkson Secondary S
193 12:13:45.0 Tina Han Glenforest Secondary
194 12:14:00.0 Dana Long Twin Lakes S.S.
195 12:14:15.0 Sonja Rankin Lorne Park
196 12:14:30.0 Bridget Doyle Lorne Park
197 12:14:45.0 Allissa Law Glenforest Secondary
198 12:15:00.0 Michelle Domagala -Tang huron park secondary
199 12:15:15.0 Lilly Ukos huron park secondary
200 12:15:30.0 Katya Dondi Mayfield Secondary S
201 12:15:45.0 Ashley Skinkle Mayfield Secondary S
202 12:16:00.0 Olivia Torrie St. Mary's High Scho
203 12:16:15.0 Karina McDonald Mayfield Secondary S
204 12:16:30.0 Freya Powell Georgian Bay Distric
205 12:16:45.0 Sarah Dunkley Barrie North Collegi
206 12:17:00.0 Sandra Bojic Clarkson Secondary S
207 12:17:15.0 Gillian MacKinnon Barrie North Collegi
208 12:17:30.0 Kady Wellman Mayfield Secondary S
209 12:17:45.0 Katya Marenich Clarkson Secondary S
210 12:18:00.0 Emma Grove Mayfield Secondary S
211 12:18:15.0 Jaz Pels huron park secondary
212 12:18:30.0 Raynen Hargreaves College Avenue S. S.
213 12:18:45.0 Jessica Winchester Orillia Secondary Sc
214 12:19:00.0 Emily Schwartzentruber Woodstock C. I.
215 12:19:15.0 Audrey-Anna Colson Rosseau Lake College
216 12:19:30.0 Sarah Karelsen huron park secondary
217 12:19:45.0 Amanda Brooks Lorne Park
218 12:20:00.0 Abbey Davis Woodstock C. I.
219 12:20:15.0 Madelynn Lett Lorne Park

Senior Boys 8 km. Free  Orange Trail  
Bib Start Time Name School
231 12:23:15.0 Evan Chisholm Central Huron Second
232 12:23:30.0 Franklin Marshall FE Madill
233 12:23:45.0 Arta Kourishnia St. Mary's High Scho
234 12:24:00.0 Myles Strano Innisdale SS
235 12:24:15.0 Owen Leach Woodstock C. I.
236 12:24:30.0 Jake McClure Central Huron Second
237 12:24:45.0 Alex Cowman Central Huron Second
238 12:25:00.0 William Wootton Mayfield Secondary S
239 12:25:15.0 Thomas Childerhose St. Andrew's College
240 12:25:30.0 Sean Denton St. Andrew's College
241 12:25:45.0 Duke Bang Clarkson Secondary S
242 12:26:00.0 Braedan Allen Elmvale
243 12:26:15.0 Tyler Calhoun St. Mary's High Scho
244 12:26:30.0 Quinn Driscoll Central Huron Second
245 12:26:45.0 Jordan Woolner Barrie North Collegi
246 12:27:00.0 Thomas Nychka Twin Lakes S.S.
247 12:27:15.0 Bill Li Glenforest Secondary
248 12:27:30.0 Stirling Cochrane St. Andrew's College
250 12:28:00.0 Evan Lougheed St. Mary's High Scho
251 12:28:15.0 Sebastian Hoyos Barrie North Collegi
252 12:28:30.0 Noah Walker Elmvale
253 12:28:45.0 Evan Thomson Orillia Secondary Sc
254 12:29:00.0 Cameron Epp Orillia Secondary Sc
255 12:29:15.0 Ryan Jamieson St. Andrew's College
256 12:29:30.0 Liam O'Donaghue St. Mary's High Scho
257 12:29:45.0 Josh Mihkelson Mayfield Secondary S
258 12:30:00.0 Scratch  Orillia Secondary Sc
259 12:30:15.0 Mike Bahen St. Andrew's College
260 12:30:30.0 Benno Schmidt Barrie North Collegi
261 12:30:45.0 Yaseen Chirathodi Glenforest Secondary
262 12:31:00.0 Cai MacDonald St. Mary's High Scho
263 12:31:15.0 Jared Merkley Orillia Secondary Sc
264 12:31:30.0 Nicholas Klymciw Mayfield Secondary S
265 12:31:45.0 Thomas Corlett College Avenue S. S.
266 12:32:00.0 Graham Stanley-Paul St. Andrew's College
267 12:32:15.0 Brandon Murray FE Madill


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2018 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4