June 23 - Hardwood Trail Running Series 2019 | Zone4.ca

June 23 - Hardwood Trail Running Series 2019

Date: Jun 23, 2019
StartList
Location: Hardwood Ski and Bike
 

 

Girls 12yrs and Under Kids Race 1.5 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
10 Briar Eisses Midhurst 10:00:00.0
11 Olivia Smyth Coldwater 10:00:00.0
12 Avery Smyth Coldwater 10:00:00.0
17 Londyn Houben Oro Medonte 10:00:00.0

Boys 12yrs and Under Kids Race 1.5 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
2 Pierson Lankin Oro Medonte 10:00:00.0
13 Ewan Hurley Collingwood 10:00:00.0
14 Cooper Eisses Midhurst 10:00:00.0
15 Ryan Smyth Coldwater 10:00:00.0
16 Carson Smyth Coldwater 10:00:00.0
18 Callum Macdonald Oro Medonte 10:00:00.0
19 Nolan Macdonald Oro Medonte 10:00:00.0

5km Women 15yrs and Under 5 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
45 Megan Woodley Oro-Medonte 10:30:00.0
46 Violet Baker Oro Medonte 10:30:00.0
96 Nolyn Houben Oro Medonte 10:30:00.0

5 km Women 16yrs to 19 yrs 5 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time

5km Women 20yrs to 34 yrs 5 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
47 Emma Fleming Blue Mountains 10:30:00.0
48 Kirsty Wilson Collingwood 10:30:00.0
49 Jennifer Larmand Penetanguishene 10:30:00.0
51 Laura Poirier Barrie 10:30:00.0
69 Vanessa Johnston Barrie 10:30:00.0
104 Jessica Metheral Stayner 10:30:00.0

5km Women 35yrs to 49yrs 5 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
32 Susan Barber Midland 10:30:00.0
53 Karla Benoit Midhurst 10:30:00.0
55 Louella Thivierge Clarksburg 10:30:00.0
58 Samantha Case Barrie 10:30:00.0
59 Shelley philpott Barrie 10:30:00.0
60 Lindsay Grasmeyer Barrie 10:30:00.0
105 Hannah Lankin Oro Medonte 10:30:00.0
106 SANDRA NOBRE BARRIE 10:30:00.0
107 Michelle Wigner BEETON 10:30:00.0
108 Monica Jackson BEETON 10:30:00.0

5km Women 50yrs 5 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
1 Nancy Chong   10:30:00.0
61 Ann Budge Coldwater 10:30:00.0
68 Christine Miroslavich Barrie 10:30:00.0
100 Julia Barker   10:30:00.0

5km Men 15yrs and Under 5 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
62 Ben Barber Midland 10:30:00.0
63 Evan Boettger Victoria Harbour 10:30:00.0
98 Charlie Larson   10:30:00.0
102 Andrew Bougai Concord 10:30:00.0
513 Ewan Hurley   10:30:00.0

5km Men 16yrs to 19yrs 5 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time

5km Men 20yrs to 34yrs 5 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
64 Josh Stevens Port Sydney 10:30:00.0
65 Tim Cornfield Victoria Harbour 10:30:00.0

5km Men 35yrs to 49yrs 5 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
9 Dan Hurley Collingwood 10:30:00.0
66 JORDAN PETERS BARRIE 10:30:00.0
87 Je Fadel London 10:30:00.0

5km Men 50yrs 5 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
67 Rick Larmand Penetanguishene 10:30:00.0
103 Steven Cherwenka Toronto 10:30:00.0

10km Women 20yrs to 34 yrs 10 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
70 Courtney Sherk Oakwood 10:30:00.0
71 Kiley Dunlop Barrie 10:30:00.0
72 Jenna Gorman Minesing 10:30:00.0
73 marie-eve brassard borden 10:30:00.0
74 Cassandra Costello Victoria Harbour 10:30:00.0
75 Amanda Smyth Coldwater 10:30:00.0

10km Men 15yrs and Under 10 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
97 Thomas Larson   10:30:00.0

10km Women 16yrs to 19 yrs 10 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time

10km Men 16yrs to 19yrs 10 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
101 Robert Bougai Concord 10:30:00.0

10km Women 35yrs to 49yrs 10 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
76 Lenora Hamilton Washago 10:30:00.0
77 Ellen Campbell Uxbridge 10:30:00.0
78 Lorraine Murphy barrie 10:30:00.0
79 krista hoddy tottenham 10:30:00.0
80 Sarah Moye Tottenham 10:30:00.0
99 Tanya Wharton   10:30:00.0

10km Men 20yrs to 34yrs 10 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
81 Alex Lyness Barrie 10:30:00.0
82 Matthew Robb Port Sydney 10:30:00.0
83 William Luft Coldwater 10:30:00.0
84 Tyler Burke Orillia 10:30:00.0
85 Shane Hill Kilworthy 10:30:00.0

10km Women 15yrs and Under 10 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time

10km Men 35yrs to 49yrs 10 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
86 Trevor Fairchild Orillia 10:30:00.0
88 Pierre Gautier Midhurst 10:30:00.0
89 James Hoysa Orillia 10:30:00.0
94 George Hutchings Utopia 10:30:00.0
95 Eli Raffay Angus 10:30:00.0

10km Women 50yrs 10 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
90 Debbie Larcombe Uxbridge 10:30:00.0
91 Galina Zilberberg Angus 10:30:00.0

10km Men 50yrs 10 km. Mass Start    
Bib Name City Start Time
92 Allan Van Brunschot Waterloo 10:30:00.0
93 Evgeny Fyodorov Angus 10:30:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4