Dr. G. W. Williams Invitational | Zone4.ca

Dr. G. W. Williams Invitational

Date: Feb 5, 2020
StartList
Location: Horseshoe Resort
Host Club: 

Convenor:  Maria Moreau 
Technical Advisor:  Al White 
Race Time: 11:00
 

Novice Boys 1.9 km. Free    
Bib Start Time Name Seed Team
301 11:00:15.0 Trevor Knight 1 Special Olympics Barrie
302 11:00:30.0 Benjamin Paribello 1 Special Olympics Barrie
303 11:00:45.0 Bennett Woods 3 Georgian Bay DSS
304 11:01:00.0 Dawson McCron 4 Georgian Bay DSS

Novice Girls 1.9 km. Free    
Bib Start Time Name Seed Team
305 11:01:15.0 Laura Milne 1 king city ss
306 11:01:30.0 SCRATCH  1 Cardinal Carter CHS
307 11:01:45.0 Faith Pye 1 Special Olympics Barrie
308 11:02:00.0 Cassandra Collura 1 Cardinal Carter CHS
309 11:02:15.0 Tia Salvador 2 king city ss
310 11:02:30.0 Rachel Kearns 2 king city ss
311 11:02:45.0 Emily Colautti 3 king city ss
322 11:10:30.0 Marley Campbell 1 Orillia Secondary School

Special O 100m 0.1 km. Classic    
Bib Start Time Name Seed Team
300 11:06:00.0 James Laframboise   St. Joseph's CHS

Junior Girls 3.6 km. Free    
Bib Start Time Name Seed Team
321 11:10:15.0 Megan Clark 1 Orillia Secondary School
323 11:10:45.0 Brooke Anton 1 St. Ignatius of Loyola
324 11:11:00.0 Jacqueline Winchester 1 Orillia Secondary School
325 11:11:15.0 Sarah Mulligan 1 St. Joan of Arc CHS
326 11:11:30.0 Madison Matthews 1 Orillia Secondary School
327 11:11:45.0 Alaina Vandenberg 1 Orillia Secondary School
328 11:12:00.0 Amelie Pires 2 Cardinal Carter CHS
329 11:12:15.0 Breanna Wells-Garrett 2 Innisdale Secondary School
330 11:12:30.0 Claire Kudar 2 Orillia Secondary School
331 11:12:45.0 McKenna Karn 2 Orillia Secondary School
332 11:13:00.0 Alexandra Pino 2 Bear Creek SS
333 11:13:15.0 Megan Mackenzie 2 Twin Lakes S.S.
334 11:13:30.0 Madelaine Young 2 Orillia Secondary School
335 11:13:45.0 Emma Winger 2 Orillia Secondary School
336 11:14:00.0 Chloe Smit 2 Orillia Secondary School
337 11:14:15.0 Katarina Culhane 3 Bear Creek SS
338 11:14:30.0 Marlee Currie 3 Innisdale Secondary School
339 11:14:45.0 sasha fisher 3 dr denison
340 11:15:00.0 Kiyomi Burke 3 Bear Creek SS
341 11:15:15.0 Maddy Meeder 3 Orillia Secondary School
342 11:15:30.0 Emilia Glenn 3 St. Joan of Arc CHS
343 11:15:45.0 SCRATCH  3 Georgian Bay DSS
344 11:16:00.0 Alina Bochkov 4 Aurora High School
345 11:16:15.0 Anna Irwin 4 Twin Lakes S.S.
346 11:16:30.0 Millie Bolton 4 Aurora High School
347 11:16:45.0 Karen Poncelet 5 Aurora High School
348 11:17:00.0 McKenna Kelly 5 Twin Lakes S.S.
349 11:17:15.0 Chloe Walc 5 Georgian Bay DSS

Special O 7.2k Male 7.2 km. Free    
Bib Start Time Name Seed Team
350 11:17:30.0 Carter Meeuwise 1 Special Olympics Barrie

Senior Boys 7.2 km. Free    
Bib Start Time Name Seed Team
355 11:20:15.0 declan gimera 1 dr denison
356 11:20:30.0 Joseph Pyz 1 St. Joan of Arc CHS
357 11:20:45.0 Ian Mihalik 1 Orillia Secondary School
358 11:21:00.0 Andrew Mitchell 1 king city ss
359 11:21:15.0 Preston Beck 1 St. Joan of Arc CHS
360 11:21:30.0 Spencer Lawley 1 Georgian Bay DSS
361 11:21:45.0 Michael Hillson 1 Orillia Secondary School
362 11:22:00.0 Ethan Odlozinski 1 Orillia Secondary School
363 11:22:15.0 Rhys Hawke 1 Orillia Secondary School
364 11:22:30.0 Hunter Birch 1 Orillia Secondary School
365 11:22:45.0 Ciaran Byles-Ho 2 Eastview Secondary School
366 11:23:00.0 Matthew Collins 2 Dr. G.W.Williams SS
367 11:23:15.0 Nathan Kee 2 Orillia Secondary School
368 11:23:30.0 Vincent Robbenhaar 2 Eastview Secondary School
369 11:23:45.0 Luke Bremner 2 Orillia Secondary School
370 11:24:00.0 Cameron Goss 2 Orillia Secondary School
371 11:24:15.0 Michael Raposo 2 St. Joan of Arc CHS
372 11:24:30.0 Erik Floyd 2 Aurora High School
373 11:24:45.0 Jackson Rothenburg 2 Eastview Secondary School
374 11:25:00.0 Justin Baird 2 king city ss
375 11:25:15.0 Josh Longa 3 king city ss
376 11:25:30.0 Calvin Kudar 3 Orillia Secondary School
377 11:25:45.0 aaron wright 3 dr denison
378 11:26:00.0 Brian Cook 3 Aurora High School
379 11:26:15.0 Tiago De Oliveira 3 St. Joan of Arc CHS
380 11:26:30.0 Colt Penrose 3 Eastview Secondary School
381 11:26:45.0 Bayze Murray 3 Orillia Secondary School
382 11:27:00.0 SCRATCH  3 Barrie North Collegiate
383 11:27:15.0 Graeme DePiero 3 Orillia Secondary School
384 11:27:30.0 Kevin Chang 4 RHHS
385 11:27:45.0 CJ Buelow 4 Bear Creek SS
386 11:28:00.0 Reid Kidner 4 Eastview Secondary School
387 11:28:15.0 Yontan Neyshtadt 4 Aurora High School
388 11:28:30.0 Alex De Fazio 4 St. Joseph's Catholic High School
389 11:28:45.0 Adam King 5 Georgian Bay DSS
390 11:29:00.0 Nikita Neyshtadt 5 Aurora High School
391 11:29:15.0 Liam Knoll 5 Georgian Bay DSS

Special O 5.5k Male 5.5 km. Free    
Bib Start Time Name Seed Team
392 12:00:15.0 Phillip Lock 1 Special Olympics Barrie
393 12:00:30.0 Grant Vahi 1 Special Olympics Barrie
394 12:00:45.0 Nicholas Paribello 1 Special Olympics Barrie

Junior Boys 5.5 km. Free    
Bib Start Time Name Seed Team
404 12:01:00.0 Viatle Rizzaardo   King City SS
405 12:01:15.0 Colin Marsh 1 Dr. G.W.Williams SS
406 12:01:30.0 Rory  O'Connell 1 St. Joseph's Catholic High School
407 12:01:45.0 Thomas Osso 1 Dr. G.W.Williams SS
408 12:02:00.0 Cameron Pepper 1 Orillia Secondary School
409 12:02:15.0 Alexander Nechadim 1 Aurora High School
410 12:02:30.0 Levon White 2 Orillia Secondary School
411 12:02:45.0 Alex Rozenberg 2 Dr. G.W.Williams SS
412 12:03:00.0 Malcolm Goss 2 Orillia Secondary School
413 12:03:15.0 Ben Frechette 2 Orillia Secondary School
414 12:03:30.0 Cole Bremner 2 Orillia Secondary School
415 12:03:45.0 Aaron Hurd 2 St. Joseph's CHS
416 12:04:00.0 Jack Dilawri 2 Orillia Secondary School
417 12:04:15.0 Caleb Wallis 3 Bear Creek SS
418 12:04:30.0 Nathan Gojic 3 king city ss
419 12:04:45.0 Desmond Laframboise 3 St. Joseph's Catholic High School
420 12:05:00.0 Isaac Locker 3 Orillia Secondary School
421 12:05:15.0 jacob hankai 4 dr denison
422 12:05:30.0 Jack Ormsby 4 Twin Lakes S.S.
423 12:05:45.0 Colby Small 4 Twin Lakes S.S.
424 12:06:00.0 Davis Kidner 4 Eastview Secondary School
425 12:06:15.0 Brogan Long 4 Twin Lakes S.S.
426 12:06:30.0 Sully MacDonald 5 Eastview Secondary School

Special O 5.5k Female 5.5 km. Free    
Bib Start Time Name Seed Team
427 12:07:15.0 Scratch    Special Olympics Barrie

Senior Girls 5.5 km. Free    
Bib Start Time Name Seed Team
436 12:08:30.0 sarah venier 1 king city ss
437 12:08:45.0 Brooke Elliott 1 Aurora High School
438 12:09:00.0 Avery Murrell 1 Innisdale Secondary School
435 12:08:15.0 SCratch  1 Aurora High School
439 12:09:15.0 Emma Mikkelsen 1 Dr. G.W.Williams SS
440 12:09:30.0 Emma Thomson 1 Orillia Secondary School
441 12:09:45.0 Maria Necula 1 Aurora High School
442 12:10:00.0 Bella Kavanagh 1 Orillia Secondary School
443 12:10:15.0 Isabelle Cresencia 1 St. Ignatius of Loyola
444 12:10:30.0 Lauryn Buchan 2 Orillia Secondary School
445 12:10:45.0 shawna perrault 2 dr denison
447 12:11:15.0 Mackenzie Widdup 2 St. Ignatius of Loyola
448 12:11:30.0 Madison Anton 2 St. Ignatius of Loyola
449 12:11:45.0 Maria Mihele 2 Aurora High School
446 12:11:00.0 SCRATCH  2 Eastview Secondary School
450 12:12:00.0 Lauren McConnell 2 Eastview Secondary School
452 12:12:30.0 Alieya Pires 2 Cardinal Carter CHS
454 12:13:00.0 Isabela Fleguel 3 Orillia Secondary School
455 12:13:15.0 Mollie Tigwell 3 Georgian Bay DSS
451 12:12:15.0 Sierra Macdonald 2 Eastview Secondary School
456 12:13:30.0 Annika Martensson 3 Bear Creek SS
457 12:13:45.0 Jadyn Keeler 4 Innisdale Secondary School
453 12:12:45.0 SCRATCH  3 king city ss
458 12:14:00.0 Olivia Karn 4 Orillia Secondary School
459 12:14:15.0 Amber Fisher 4 Bear Creek SS
460 12:14:30.0 Maeve Conaghan 4 Orillia Secondary School
461 12:14:45.0 Audrey Rieckenberg 5 Orillia Secondary School
462 12:15:00.0 Julia Shannon 5 St. Joseph's Catholic High School
463 12:15:15.0 Kileigh Harrington 5 St. Joseph's Catholic High School


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2020 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4