dB Performance Jason Lapierre Memorial - ITT | Zone4.ca



dB Performance Jason Lapierre Memorial - ITT

Date: Aug 9, 2013
StartList
Location: Airdrie
Host Club: Calgary Crankmasters

 

Para 15 km. Individual Time Trial    
# Last Name First Name Club Start Time
173 Power Jesse Juventus 18:00:00.0
172 Holberton Kasey Cyclemeisters/Bow Cycle 18:01:00.0
174 Wilson Ross Independent 18:02:00.0
171 Zaplotinsky Derek Independent 18:03:00.0

U15 15 km. Individual Time Trial    
# Last Name First Name Club Start Time
175 Howard Benjamin Cyclemeisters/Bow Cycle 18:09:00.0

U17 15 km. Individual Time Trial    
# Last Name First Name Club Start Time
176 Webster Ryan Calgary Bicycle Track League 18:10:00.0
177 Kende Noah Bicisport 18:11:00.0

Cat 5 20 km. Individual Time Trial    
# Last Name First Name Club Start Time
279 Fiell Ron Calgary Crankmasters 18:17:00.0
254 Luntley Jeremy Speed Theory 18:18:00.0
220 Richkum Bob Calgary Crankmasters 18:19:00.0
262 Kenny Tom Speed Theory 18:20:00.0
274 Miles Glenn Calgary Crankmasters 18:21:00.0
250 Antoniou Lampros Speed Theory 18:22:00.0
237 Lung Paul Calgary Crankmasters 18:23:00.0
239 Perdomo Andres Speed Theory 18:24:00.0
269 Cutknife Sherman Juventus 18:25:00.0
275 Gabris Peter Synergy Racing 18:26:00.0
271 Bhardwaj Suchaet Speed Theory 18:27:00.0
255 Dodd Martin Calgary Crankmasters 18:28:00.0
263 Kennedy Ryan Speed Theory 18:29:00.0
272 Sametz Michael Bicisport 18:30:00.0
247 Zinatelli Adam Speed Theory 18:31:00.0
270 Kozak Brian Calgary Crankmasters 18:32:00.0
273 Loewen Erik Speed Theory 18:33:00.0
252 Toppings Connor Synergy Racing 18:34:00.0
266 McNair Bill Cranked 18:35:00.0
251 Cosman Ernie Speed Theory 18:36:00.0
278 Routley Shane TCR Sport Lab 18:37:00.0

Cat 4 20 km. Individual Time Trial    
# Last Name First Name Club Start Time
118 Godfrey Michael Speed Theory 18:43:00.0
110 Keddy Jay TCR Sport Lab 18:44:00.0
102 Gullacher Darcy Speed Theory 18:45:00.0
115 Donohue Les Bicisport 18:46:00.0
109 Kenny Stephen Speed Theory 18:47:00.0
107 Archer Paul Bicisport 18:48:00.0
112 Sutherland Alan Central Alberta Bicycle Club 18:49:00.0
101 Williamson Philip Bicisport 18:50:00.0
103 DeWolfe Ian Independent 18:51:00.0
108 Epp Noah Cyclemeisters/Bow Cycle 18:52:00.0
104 English Jason TCR Sport Lab 18:53:00.0
113 Mott Rob Speed Theory 18:54:00.0
111 Dowling Derek Edmonton Road & Track Club 18:55:00.0
119 Owen Dougal Bicisport 18:56:00.0
117 Zalasky Lawrence Speed Theory 18:57:00.0
106 Dixon Brad Rundle Mountain Cycling Club 18:58:00.0
100 Al-Rabeh Waleed Speed Theory 18:59:00.0
105 McClure Reid Rundle Mountain Cycling Club 19:00:00.0
114 Michalski Mark Speed Theory 19:01:00.0
116 Szasz Robert Edmonton Masters Cycling Club 19:25:00.0

Cat 3 20 km. Individual Time Trial    
# Last Name First Name Club Start Time
157 Yanicki Greg Bicisport 19:08:00.0
146 Ellis Clarke Team Niklas 19:09:00.0
149 Rockwell Andrew Bicisport 19:10:00.0
156 Paauwe Reinier Speed Theory 19:11:00.0
154 Auer Thomas Dejong Design p/b ROAD 19:12:00.0
148 Topilko Brent Bicisport 19:13:00.0
155 VanDyk Jack Team Niklas 19:14:00.0
147 Pinter-Findlater Dylan Bicisport 19:15:00.0
152 Faas Mark Central Alberta Bicycle Club 19:16:00.0
143 Ratzke Sam Cyclemeisters/Bow Cycle 19:17:00.0
153 Joss Matthew Speed Theory 19:18:00.0
151 Cowan Alec Cyclemeisters/Bow Cycle 19:19:00.0
141 Leishman Rob Team Niklas 19:20:00.0
144 Peschl Houston Cafe Racers 19:21:00.0
150 Brandrick Rob SPAN 19:22:00.0
145 Jacso Ferenc Cyclemeisters/Bow Cycle 19:23:00.0
142 Beall Isaac Speed Theory 19:24:00.0

Women 3/4/5 20 km. Individual Time Trial    
# Last Name First Name Club Start Time
382 Michalski Marie Speed Theory 19:30:00.0
349 McCarthy Katharine Calgary Bicycle Track League 19:31:00.0
368 Damer Rosalind Crave Racing 19:32:00.0
324 Ruttan Erin Independent 19:33:00.0
337 Brown Meghan Speed Theory 19:34:00.0
330 Ackert Holly Rundle Mountain Cycling Club 19:35:00.0
385 Jobson Emily Speed Theory 19:36:00.0
331 Buchignani Sherri Crave Racing 19:37:00.0
376 Somerset Lindsay Pedalhead Road Works 19:38:00.0
375 Oldridge Lisa Speed Theory 19:39:00.0
381 Wikel Sarah Independent 19:40:00.0
328 McNair Danielle Cranked 19:41:00.0

Women 1/2/3 20 km. Individual Time Trial    
# Last Name First Name Club Start Time
199 Beveridge Allison Trek Red Truck p/b Mosaic Homes 19:47:00.0
198 Lay Kirsti Bicisport 19:48:00.0
197 Jackson Alison Phoenix Velo/AIA 19:49:00.0

Cat 1/2 20 km. Individual Time Trial    
# Last Name First Name Club Start Time
69 Williams Trev Speed Theory 19:54:00.0
66 Cullingham Andrew Synergy Racing 19:55:00.0
64 Countryman Brian Velocity Cycling Club 19:56:00.0
65 Enter Marc Speed Theory 19:57:00.0
25 Jensen Eric Rundle Mountain Cycling Club 19:58:00.0
38 Yip Thomas Speed Theory 19:59:00.0
31 Falkenberg Aaron Edmonton Road & Track Club 20:00:00.0
34 Bayer Evan Team Niklas 20:01:00.0
30 Bland Dennis Speed Theory 20:02:00.0
68 MacDonald Geoff Edmonton Road & Track Club 20:03:00.0
29 Bougie Charles Speed Theory 20:04:00.0
47 Bialas Clinton Edmonton Road & Track Club 20:05:00.0
67 Mills-Connery Fraser Rundle Mountain Cycling Club 20:06:00.0
23 Andrews Dustin Trek Red Truck p/b Mosaic Homes 20:07:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2017 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4