Distance Free - WinSport Frozen Thunder 2014 | Zone4.ca



Distance Free - WinSport Frozen Thunder 2014

Date: Oct 27, 2014
Unofficial  Results
Location: 
Host Club: 

Jury
Technical Delegate:   
Chief of Competition:   
Chief of Course:   
Coach:   
Coach:   
Obs. Time:
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: Snow Temp:
Weather: Snow Cond:

Men 15 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk Nat Team Lap1   Lap2   Lap3   Lap4   Lap5   Lap6   Time Diff
1 72 Devon Kershaw SM 1/49 CAN Onaping Falls 0:03:35.2 (1) 0:03:47.4 (1) 0:03:47.3 (1) 0:03:57.8 (3) 0:03:56.2 (4) 0:03:56.2 (3) 0:23:00.4  
2 70 Kris Freeman SM 2/49 USA Freebird 0:03:43.3 (5) 0:03:50.0 (2) 0:03:49.8 (2) 0:03:52.2 (1) 0:03:54.9 (2) 0:03:55.1 (2) 0:23:05.5 +5.1
3 71 Scott Perras SM 3/49 CAN National Biathlon Team 0:03:42.7 (3) 0:03:57.9 (6) 0:04:00.1 (7) 0:03:56.6 (2) 0:03:56.1 (3) 0:03:57.4 (5) 0:23:31.2 +30.8
4 74 Brendan Green SM 4/49 CAN National Biathlon Team 0:03:48.9 (11) 0:03:53.6 (4) 0:03:58.8 (5) 0:04:01.5 (8) 0:03:56.5 (5) 0:03:52.9 (1) 0:23:32.5 +32.1
5 66 Kevin Sandau SM 5/49 CAN AWCA-NST 0:03:42.7 (3) 0:04:04.2 (17) 0:03:57.7 (3) 0:03:58.9 (4) 0:04:01.2 (7) 0:03:56.6 (4) 0:23:41.6 +41.2
6 73 Noah Hoffman SM 6/49 USA U.S. Ski Team (Ski and Snowboard Club Vail) 0:03:47.1 (7) 0:03:58.6 (8) 0:03:58.1 (4) 0:04:00.0 (5) 0:04:00.4 (6) 0:03:58.8 (6) 0:23:43.4 +43.0
7 61 Jesse Cockney SM 7/49 CAN AWCA-NST 0:03:51.9 (15) 0:04:00.1 (9) 0:04:00.9 (8) 0:04:00.4 (6) 0:03:52.9 (1) 0:03:58.9 (7) 0:23:45.4 +45.0
8 64 Brian McKeever SM 8/49 CAN NPNST 0:03:48.6 (10) 0:03:51.3 (3) 0:04:02.5 (9) 0:04:05.3 (13) 0:04:08.0 (12) 0:04:04.2 (11) 0:24:00.2 +59.8
9 2 Matthew Neumann SM 9/49 CAN RMR 0:03:53.2 (16) 0:04:02.3 (14) 0:04:04.0 (11) 0:04:02.9 (10) 0:04:05.5 (10) 0:04:03.0 (9) 0:24:11.3 +1:10.9
10 50 Macx Davies SM 10/49 CAN National Biathlon Team 0:03:42.3 (2) 0:03:58.4 (7) 0:04:02.9 (10) 0:04:13.8 (28) 0:04:10.5 (16) 0:04:05.0 (13) 0:24:13.2 +1:12.8
11 65 Michael Somppi SM 11/49 CAN AWCA-NST 0:03:56.6 (22) 0:04:03.7 (16) 0:04:09.0 (19) 0:04:03.0 (11) 0:04:01.2 (7) 0:04:06.3 (16) 0:24:20.2 +1:19.8
12 52 Patrick Caldwell SM 12/49 USA U.S. Ski Team (Dartmouth) 0:03:47.3 (8) 0:04:06.8 (22) 0:04:07.3 (15) 0:04:10.9 (17) 0:04:06.5 (11) 0:04:03.6 (10) 0:24:22.6 +1:22.2
13 63 Andrew Newell SM 13/49 USA U.S. Ski Team (SMST2) 0:03:48.2 (9) 0:04:00.8 (10) 0:03:59.2 (6) 0:04:10.4 (15) 0:04:15.9 (25) 0:04:08.4 (20) 0:24:23.1 +1:22.7
14 58 Inniger Mathias SM 14/49 CHE SC Adelboden 0:03:56.1 (19) 0:04:01.2 (11) 0:04:05.1 (13) 0:04:04.4 (12) 0:04:09.5 (13) 0:04:08.9 (22) 0:24:25.5 +1:25.1
15 68 Graeme Killick SM 15/49 CAN AWCA-NST 0:03:48.9 (11) 0:04:02.2 (13) 0:04:09.7 (21) 0:04:11.0 (18) 0:04:03.3 (9) 0:04:13.5 (27) 0:24:28.8 +1:28.4
16 46 Russell Kennedy SM 16/49 CAN AWCA 0:03:56.2 (20) 0:04:02.8 (15) 0:04:05.2 (14) 0:04:09.7 (14) 0:04:12.6 (20) 0:04:07.5 (19) 0:24:34.3 +1:33.9
17 62 Brian Gregg SM 17/49 USA Team Gregg/ Madshus 0:03:47.0 (6) 0:03:54.8 (5) 0:04:11.8 (26) 0:04:19.2 (30) 0:04:10.6 (17) 0:04:16.3 (31) 0:24:39.9 +1:39.5
18 67 Scott Gow SM 18/49 CAN National Biathlon Team 0:03:55.2 (17) 0:04:06.0 (20) 0:04:09.0 (19) 0:04:11.6 (19) 0:04:12.3 (19) 0:04:06.6 (17) 0:24:40.9 +1:40.5
19 44 Jack Carlyle SM 19/49 CAN AWCA 0:04:00.5 (26) 0:04:09.1 (26) 0:04:13.3 (28) 0:04:01.1 (7) 0:04:10.0 (14) 0:04:06.7 (18) 0:24:41.1 +1:40.7
20 45 Scott Hill SM 20/49 CAN NDC TBay 0:04:00.0 (25) 0:04:05.7 (19) 0:04:08.9 (18) 0:04:02.8 (9) 0:04:13.5 (22) 0:04:12.4 (25) 0:24:43.4 +1:43.0
21 54 Benjamin Saxton SM 21/49 USA U.S. Ski Team (SMST2) 0:03:58.8 (24) 0:04:05.2 (18) 0:04:09.9 (22) 0:04:12.4 (22) 0:04:15.1 (24) 0:04:02.2 (8) 0:24:43.9 +1:43.5
22 56 Christian Gow SM 22/49 CAN National Biathlon Team 0:03:49.4 (13) 0:04:01.2 (11) 0:04:04.0 (11) 0:04:13.6 (26) 0:04:19.7 (32) 0:04:16.1 (30) 0:24:44.3 +1:43.9
23 37 Nicholas Monette SM 23/49 CAN AWCA 0:04:01.8 (30) 0:04:08.2 (24) 0:04:07.6 (16) 0:04:11.6 (19) 0:04:17.2 (29) 0:04:08.6 (21) 0:24:55.3 +1:54.9
24 3 Ian Murray SM 24/49 CAN RMR 0:03:56.9 (23) 0:04:14.3 (28) 0:04:15.0 (29) 0:04:13.6 (26) 0:04:14.2 (23) 0:04:05.1 (14) 0:24:59.4 +1:59.0
25 39 Julien Locke SM 25/49 CAN Blackjack 0:04:11.1 (38) 0:04:15.4 (30) 0:04:07.9 (17) 0:04:13.0 (24) 0:04:11.6 (18) 0:04:11.6 (24) 0:25:10.8 +2:10.4
26 57 Patrick Stewart-Jones SM 26/49 CAN AWCA 0:04:01.4 (28) 0:04:13.1 (27) 0:04:10.7 (23) 0:04:11.6 (19) 0:04:13.1 (21) 0:04:21.0 (36) 0:25:11.0 +2:10.6
27 49 Bob Thompson SM 27/49 CAN NDC TBay 0:03:55.5 (18) 0:04:06.8 (22) 0:04:11.9 (27) 0:04:10.7 (16) 0:04:18.8 (30) 0:04:28.6 (43) 0:25:12.4 +2:12.0
28 42 Evan Palmer-Charrette SM 28/49 CAN NDC TBay 0:04:10.5 (37) 0:04:22.1 (36) 0:04:17.6 (31) 0:04:12.4 (22) 0:04:10.0 (14) 0:04:05.5 (15) 0:25:18.3 +2:17.9
29 47 David Palmer SM 29/49 CAN Blackjack 0:04:06.1 (34) 0:04:15.7 (31) 0:04:10.7 (23) 0:04:14.1 (29) 0:04:16.5 (28) 0:04:15.8 (29) 0:25:19.2 +2:18.8
30 60 Andy Shields SM 30/49 CAN NDC TBay 0:04:00.8 (27) 0:04:06.5 (21) 0:04:11.1 (25) 0:04:19.6 (32) 0:04:25.3 (35) 0:04:18.5 (33) 0:25:22.0 +2:21.6
31 53 Colin Ferrie SM 31/49 CAN Blackjack 0:03:56.4 (21) 0:04:15.0 (29) 0:04:16.8 (30) 0:04:19.3 (31) 0:04:24.7 (34) 0:04:18.7 (34) 0:25:31.1 +2:30.7
32 29 Carsen Campbell SM 32/49 CAN BATC 0:04:08.3 (36) 0:04:20.5 (33) 0:04:21.7 (35) 0:04:23.2 (34) 0:04:16.1 (26) 0:04:14.0 (28) 0:25:44.1 +2:43.7
33 35 Joey Foster SM 33/49 CAN Hardwood 0:04:22.3 (54) 0:04:35.3 (52) 0:04:19.5 (32) 0:04:13.0 (24) 0:04:16.1 (26) 0:04:04.4 (12) 0:25:50.8 +2:50.4
34 27 Julian Smith JM 1/15 CAN NDC TBay 0:04:13.5 (42) 0:04:24.8 (39) 0:04:23.0 (37) 0:04:20.2 (33) 0:04:19.4 (31) 0:04:11.2 (23) 0:25:52.4 +2:52.0
35 26 Pearce Hanna JM 2/15 CAN RMR 0:04:02.6 (31) 0:04:08.7 (25) 0:04:23.8 (38) 0:04:25.5 (38) 0:04:30.6 (41) 0:04:23.7 (40) 0:25:55.1 +2:54.7
36 32 Vincent Blais SM 34/49 CAN Biathlon Alberta Training Centre (BATC) 0:03:50.1 (14) 0:04:15.7 (31) 0:04:21.4 (34) 0:04:26.1 (39) 0:04:36.4 (47) 0:04:31.9 (46) 0:26:01.8 +3:01.4
37 5 Kai Skinstad SM 35/49 CAN RMR 0:04:04.5 (32) 0:04:23.9 (37) 0:04:22.9 (36) 0:04:23.9 (36) 0:04:26.4 (36) 0:04:25.2 (42) 0:26:07.1 +3:06.7
38 38 Andrew Brisbin SM 36/49 CAN RMR 0:04:11.3 (39) 0:04:24.6 (38) 0:04:19.9 (33) 0:04:26.7 (40) 0:04:29.2 (39) 0:04:21.6 (37) 0:26:13.6 +3:13.2
39 40 Benjamin Wilkinson-Zan SM 37/49 CAN NDC TBay 0:04:18.8 (49) 0:04:26.0 (42) 0:04:25.1 (39) 0:04:24.6 (37) 0:04:31.2 (43) 0:04:12.6 (26) 0:26:18.7 +3:18.3
40 43 Simeon Hamilton SM 38/49 USA U.S. Ski Team (SMST2) 0:04:14.3 (43) 0:04:30.4 (45) 0:04:32.0 (44) 0:04:28.2 (41) 0:04:19.9 (33) 0:04:16.7 (32) 0:26:21.8 +3:21.4
41 23 Matthew Hudec SM 39/49 CAN BATC 0:04:11.8 (40) 0:04:21.1 (34) 0:04:26.9 (40) 0:04:28.5 (42) 0:04:29.8 (40) 0:04:24.7 (41) 0:26:23.1 +3:22.7
42 9 Andrew Chisholm SM 40/49 CAN BATC 0:04:06.4 (35) 0:04:21.4 (35) 0:04:29.1 (42) 0:04:29.0 (43) 0:04:37.4 (48) 0:04:32.0 (47) 0:26:35.7 +3:35.3
43 41 Yannick Lapierre SM 41/49 CAN AWCA 0:04:17.5 (48) 0:04:33.8 (49) 0:04:28.7 (41) 0:04:23.3 (35) 0:04:27.4 (37) 0:04:30.2 (45) 0:26:41.3 +3:40.9
44 6 Guillaume Bertrand SM 42/49 CAN RMR 0:04:19.5 (50) 0:04:32.0 (47) 0:04:31.1 (43) 0:04:34.2 (45) 0:04:38.8 (49) 0:04:23.2 (38) 0:26:59.0 +3:58.6
45 22 Aidan Millar JM 3/15 CAN BATC 0:04:20.8 (51) 0:04:32.1 (48) 0:04:36.4 (49) 0:04:30.2 (44) 0:04:30.8 (42) 0:04:30.1 (44) 0:27:00.7 +4:00.3
46 1 Alexandre Dupuis JM 4/15 CAN BATC 0:04:05.7 (33) 0:04:24.8 (39) 0:04:36.1 (48) 0:04:35.7 (47) 0:04:39.9 (51) 0:04:38.4 (51) 0:27:01.0 +4:00.6
47 4 William Poffenroth SM 43/49 CAN RMR 0:04:01.4 (28) 0:04:30.2 (44) 0:04:38.0 (50) 0:04:54.6 (60) 0:04:33.9 (44) 0:04:23.3 (39) 0:27:01.6 +4:01.2
48 34 David Askwith JM 5/15 CAN NDC TBay 0:04:14.5 (44) 0:04:31.9 (46) 0:04:35.3 (47) 0:04:35.8 (48) 0:04:34.0 (45) 0:04:32.3 (48) 0:27:04.0 +4:03.6
49 36 Scott Fraser SM 44/49 CAN Blackjack 0:04:21.2 (52) 0:04:29.6 (43) 0:04:33.3 (45) 0:04:35.6 (46) 0:04:34.6 (46) 0:04:33.8 (49) 0:27:08.4 +4:08.0
50 30 Samuel Greer JM 6/15 CAN NDC TBay 0:04:30.0 (62) 0:04:49.6 (60) 0:04:40.6 (53) 0:04:37.6 (49) 0:04:28.4 (38) 0:04:19.4 (35) 0:27:26.0 +4:25.6
51 25 Matt Strum JM 7/15 CAN BATC 0:04:17.4 (47) 0:04:25.6 (41) 0:04:33.9 (46) 0:04:45.1 (54) 0:04:39.0 (50) 0:04:45.8 (58) 0:27:27.0 +4:26.6
52 21 Jasper Mackenzie SM 45/49 CAN WinSport 0:04:16.1 (45) 0:04:35.3 (52) 0:04:40.2 (52) 0:04:40.0 (51) 0:04:43.3 (52) 0:04:47.4 (59) 0:27:42.5 +4:42.1
52 7 Wesley Savill SM 45/49 CAN Nordic Combined Canada 0:04:13.3 (41) 0:04:37.8 (54) 0:04:43.0 (55) 0:04:43.4 (52) 0:04:46.0 (55) 0:04:38.8 (52) 0:27:42.5 +4:42.1
54 20 Alexander McDonald JM 8/15 CAN CVTC 0:04:24.2 (58) 0:04:45.9 (58) 0:04:39.9 (51) 0:04:39.6 (50) 0:04:44.5 (54) 0:04:39.7 (54) 0:27:54.0 +4:53.6
55 15 Amund Wirstad JM 9/15 NOR AST 0:04:22.7 (56) 0:04:35.2 (51) 0:04:43.6 (56) 0:04:47.0 (56) 0:04:50.0 (56) 0:04:41.3 (56) 0:28:00.1 +4:59.7
56 31 Peter Hicks JM 10/15 CAN WinSport 0:04:16.3 (46) 0:04:34.3 (50) 0:04:41.9 (54) 0:04:47.0 (56) 0:04:54.3 (60) 0:04:53.4 (63) 0:28:07.4 +5:07.0
57 28 Ryan Jackson JM 11/15 CAN Hardwood 0:04:34.9 (64) 0:04:47.6 (59) 0:04:44.5 (57) 0:04:43.7 (53) 0:04:43.3 (52) 0:04:36.9 (50) 0:28:11.1 +5:10.7
58 18 Alec Stapff JM 12/15 CAN WinSport 0:04:25.5 (59) 0:04:43.6 (57) 0:04:47.1 (58) 0:04:45.5 (55) 0:04:51.9 (58) 0:04:39.2 (53) 0:28:13.1 +5:12.7
59 13 Arthur Roots SM 47/49 CAN BATC/Caledonia Nordic 0:04:21.2 (52) 0:04:42.9 (56) 0:04:48.9 (59) 0:04:55.4 (61) 0:04:54.3 (60) 0:04:47.7 (60) 0:28:30.7 +5:30.3
60 16 Paul Moore SM 48/49 CAN Fast Trax 0:04:28.8 (61) 0:04:41.1 (55) 0:04:50.3 (60) 0:04:52.1 (59) 0:04:54.1 (59) 0:04:52.6 (62) 0:28:39.2 +5:38.8
61 14 Eric Byram JM 13/15 CAN WinSport 0:04:22.6 (55) 0:04:56.0 (63) 0:04:53.7 (62) 0:05:05.4 (64) 0:04:50.8 (57) 0:04:40.0 (55) 0:28:48.8 +5:48.4
62 24 Daniel Kerr SM 49/49 CAN Hardwood 0:04:27.1 (60) 0:04:51.0 (62) 0:04:52.7 (61) 0:04:57.8 (63) 0:05:00.4 (63) 0:04:51.4 (61) 0:29:00.8 +6:00.4
63 12 Kyle Reinhardt JM 14/15 CAN Hardwood 0:04:33.8 (63) 0:05:00.8 (64) 0:04:58.2 (64) 0:04:49.2 (58) 0:04:57.0 (62) 0:04:42.5 (57) 0:29:01.7 +6:01.3
64 8 Nate Gerwing JM 15/15 CAN RMR 0:04:23.3 (57) 0:04:49.9 (61) 0:04:56.9 (63) 0:04:57.2 (62) 0:05:00.5 (64) 0:04:55.2 (64) 0:29:03.4 +6:03.0
DNF 10 Rogan Reid JM * CAN Altius 0:05:05.7 (*) 0:05:30.0 (*) 0:05:31.3 (*) *** (*) *** (*) *** (*) *** ***
DNF 17 Timothy Austen JM * CAN WinSport 0:04:37.9 (*) 0:05:00.3 (*) 0:04:58.7 (*) 0:05:18.8 (*) *** (*) *** (*) *** ***
DNF 51 Geoffrey Richards SM * CAN CVTC *** (*) *** (*) *** (*) *** (*) *** (*) *** (*) *** ***

Women 10 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk Nat Team Lap1   Lap2   Lap3   Lap4   Time Diff
1 108 Rosanna Crawford SW 1/24 CAN National Biathlon Team 0:04:08.1 (1) 0:04:26.0 (1) 0:04:36.3 (4) 0:04:28.7 (2) 0:17:39.2  
2 112 Elizabeth Stephen SW 2/24 USA U.S. Ski Team (Burke Mt Academy) 0:04:17.5 (5) 0:04:27.8 (2) 0:04:28.8 (1) 0:04:28.6 (1) 0:17:42.8 +3.6
3 111 Zina Kocher SW 3/24 CAN National Biathlon Team 0:04:17.4 (4) 0:04:30.6 (3) 0:04:33.6 (2) 0:04:29.2 (3) 0:17:50.9 +11.7
4 109 Caitlin Gregg SW 4/24 USA Team Gregg/ Madshus 0:04:14.4 (3) 0:04:32.4 (4) 0:04:35.4 (3) 0:04:40.4 (6) 0:18:02.8 +23.6
5 107 Ida Sargent SW 5/24 USA U.S. Ski Team (CGRP) 0:04:14.2 (2) 0:04:36.1 (5) 0:04:41.0 (5) 0:04:38.7 (5) 0:18:10.1 +30.9
6 102 Alysson Marshall SW 6/24 CAN AWCA-NST 0:04:24.9 (9) 0:04:43.8 (8) 0:04:42.4 (6) 0:04:37.3 (4) 0:18:28.5 +49.3
7 106 Erika Flowers SW 7/24 USA SMS T2 0:04:22.0 (6) 0:04:41.4 (7) 0:04:47.6 (9) 0:04:41.8 (7) 0:18:33.0 +53.8
8 110 Jessica Diggins SW 8/24 USA U.S. Ski Team (SMST2) 0:04:22.8 (7) 0:04:38.5 (6) 0:04:44.4 (7) 0:04:48.3 (11) 0:18:34.2 +55.0
9 104 Heidi Widmer SW 9/24 CAN AWCA-NST 0:04:23.8 (8) 0:04:47.1 (12) 0:04:49.0 (11) 0:04:48.3 (11) 0:18:48.4 +1:09.2
10 105 Emily Nishikawa SW 10/24 CAN AWCA-NST 0:04:34.0 (13) 0:04:46.1 (10) 0:04:49.4 (12) 0:04:43.5 (9) 0:18:53.1 +1:13.9
11 100 Anne Hart SW 11/24 USA SMS T2 0:04:30.5 (10) 0:04:43.8 (8) 0:04:50.8 (14) 0:04:49.3 (14) 0:18:54.6 +1:15.4
12 98 Annie Pokorny SW 12/24 USA SMS T2 0:04:31.4 (11) 0:04:46.3 (11) 0:04:47.6 (9) 0:04:52.1 (16) 0:18:57.6 +1:18.4
13 101 Audrey Vaillancourt SW 13/24 CAN National Biathlon Team 0:04:43.9 (21) 0:04:49.7 (13) 0:04:45.8 (8) 0:04:45.7 (10) 0:19:05.3 +1:26.1
14 99 Dahria Beatty SW 14/24 CAN AWCA 0:04:40.9 (19) 0:04:54.0 (14) 0:04:57.7 (17) 0:04:42.9 (8) 0:19:15.5 +1:36.3
15 103 Anne-Marie Comeau SW 15/24 CAN CNEPH 0:04:33.3 (12) 0:05:00.7 (19) 0:04:55.7 (16) 0:04:48.3 (11) 0:19:18.1 +1:38.9
16 87 Emma Lunder SW 16/24 CAN BATC 0:04:45.0 (22) 0:04:55.4 (16) 0:04:51.1 (15) 0:04:51.5 (15) 0:19:23.1 +1:43.9
17 93 Jennifer Jackson SW 17/24 CAN NDC TBay 0:04:40.7 (18) 0:04:54.5 (15) 0:04:50.5 (13) 0:04:57.4 (18) 0:19:23.3 +1:44.1
18 78 Julia Ransom SW 18/24 CAN BATC 0:04:34.5 (14) 0:04:59.1 (18) 0:04:58.3 (18) 0:04:53.8 (17) 0:19:25.8 +1:46.6
19 92 Maya Macisaac-Jones JW 1/10 CAN RMR 0:04:39.8 (17) 0:05:01.2 (20) 0:04:59.5 (19) 0:04:57.6 (19) 0:19:38.3 +1:59.1
20 90 Sarah Beaudry SW 19/24 CAN BATC 0:04:35.6 (15) 0:04:55.5 (17) 0:05:05.6 (20) 0:05:09.1 (20) 0:19:45.9 +2:06.7
21 86 Annika Hicks SW 20/24 CAN CNSC 0:04:43.8 (20) 0:05:11.2 (22) 0:05:07.9 (21) 0:05:09.9 (21) 0:20:13.0 +2:33.8
22 94 Alannah Maclean SW 21/24 CAN NDC TBay 0:04:38.0 (16) 0:05:07.0 (21) 0:05:16.1 (23) 0:05:13.3 (22) 0:20:14.6 +2:35.4
23 91 Ember Large JW 2/10 CAN RMR 0:04:51.7 (24) 0:05:16.0 (23) 0:05:14.7 (22) 0:05:27.3 (24) 0:20:49.8 +3:10.6
24 88 Isabella Howden JW 3/10 CAN Hardwood 0:04:54.9 (25) 0:05:23.2 (25) 0:05:28.1 (24) 0:05:20.4 (23) 0:21:06.7 +3:27.5
25 76 Leilani Tam Von Burg JW 4/10 CAN BATC 0:04:50.5 (23) 0:05:21.9 (24) 0:05:33.7 (25) 0:05:36.1 (27) 0:21:22.3 +3:43.1
26 77 Chloe Selerier JW 5/10 FRA BATC 0:04:59.7 (26) 0:05:43.1 (30) 0:05:44.2 (27) 0:05:37.4 (28) 0:22:04.6 +4:25.4
27 89 Sadie White JW 6/10 CAN NDC TBay 0:05:16.5 (32) 0:05:40.2 (26) 0:05:40.6 (26) 0:05:35.0 (25) 0:22:12.5 +4:33.3
28 85 Madison Fraser JW 7/10 CAN North Bay Nordic 0:05:07.8 (27) 0:05:41.6 (27) 0:05:46.9 (29) 0:05:41.4 (31) 0:22:17.9 +4:38.7
29 84 Alexandra Stukator JW 8/10 CAN highlands trailblazers 0:05:14.0 (28) 0:05:42.4 (29) 0:05:52.8 (31) 0:05:35.2 (26) 0:22:24.5 +4:45.3
30 82 Karen Messenger SW 22/24 CAN RMR 0:05:16.0 (30) 0:05:45.9 (32) 0:05:44.8 (28) 0:05:40.1 (29) 0:22:27.0 +4:47.8
31 80 Sage Bialuski JW 9/10 CAN Caledonia Nordics 0:05:24.5 (33) 0:05:41.8 (28) 0:05:48.1 (30) 0:05:45.4 (32) 0:22:39.9 +5:00.7
32 83 Emma Camicioli SW 23/24 CAN RMR 0:05:16.4 (31) 0:05:43.6 (31) 0:05:55.3 (32) 0:05:50.8 (33) 0:22:46.1 +5:06.9
33 79 Kendall Chong JW 10/10 CAN BATC 0:05:15.5 (29) 0:06:12.3 (33) 0:06:04.1 (33) 0:05:40.5 (30) 0:23:12.6 +5:33.4
34 81 Ilona Gyapay SW 24/24 CAN RMR 0:05:56.8 (34) 0:06:23.8 (34) 0:06:21.9 (34) 0:06:07.5 (34) 0:24:50.2 +7:11.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2017 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4