1ère tranche circuit Demers - Sprint Rouge et Or 2 | Zone4.ca

1ère tranche circuit Demers - Sprint Rouge et Or 2

Date: Dec 10, 2016
StartList
Location: Stade Telus Peps
Host Club: Rouge et Or

Jury
Aviseur Technique  Pierrot Bernier 
Directeur  Martin Guay 
Chef Plateau  Luc Jolicoeur 
Chef chrono  Gilles Laliberté 
Secrétaire épreuve  Louis Emmanuel Jamet 
Chef de piste  Pierre Harvey 
Obs. Time:
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: Snow Temp:
Weather: Snow Cond:

Atome G 0.4 km. Free    
Bib Name SubCategory Start Time
  Gabriel Gervais Atome G3 2008 10:00:00.0
1 Henrik Beauchamp Atome G2 2009 10:00:15.0
2 Théodore OTIS Atome G3 2008 10:00:30.0
3 Victor Turenne Atome G3 2008 10:00:45.0
4 Xavier Moineau Atome G3 2008 10:01:00.0
5 Zachari Moreau Atome G2 2009 10:01:15.0

Atome F 0.4 km. Free    
Bib Name SubCategory Start Time
6 Éloïse Begin Atome F3 2008 10:01:30.0

Pee-Wee G 1-2 0.4 km. Free    
Bib Name SubCategory Start Time
  louis Philippe Gervais Pee-wee G1 2006-2007 10:02:45.0
  Joseph Perreault Pee-wee G2 2005 10:03:00.0
7 Xavier Normandin Pee-wee G2 2005 10:03:15.0
8 Tristan Pilote Pee-wee G1 2006-2007 10:03:30.0
9 Julien Rochon Pee-wee G2 2005 10:03:45.0
10 Justin Gosselin Pee-wee G2 2005 10:04:00.0
11 Frédéric Audet Pee-wee G1 2006-2007 10:04:15.0
12 Jérémy Moineau Pee-wee G1 2006-2007 10:04:30.0
13 Olivier Rochette Pee-wee G1 2006-2007 10:04:45.0
14 Bao Charest Pee-wee G1 2006-2007 10:05:00.0
15 Alexandre Fournier Pee-wee G1 2006-2007 10:05:15.0
16 Albert Raymond Pee-wee G1 2006-2007 10:05:30.0
17 Justin Prescott Pee-wee G1 2006-2007 10:05:45.0
18 Guillaume Labonté Pee-wee G2 2005 10:06:00.0
19 Thomas Beland Pee-wee G1 2006-2007 10:06:15.0
20 julien desmeules Pee-wee G2 2005 10:06:30.0
21 Thierry Olivier Pee-wee G1 2006-2007 10:06:45.0
22 Félix Olivier Pee-wee G2 2005 10:07:00.0
23 Nathan Levasseur Pee-wee G1 2006-2007 10:07:15.0
24 Arnaud Lapointe Pee-wee G1 2006-2007 10:07:30.0
25 raphael piche Pee-wee G2 2005 10:07:45.0
26 Thomas Fortin Pee-wee G1 2006-2007 10:08:00.0
27 Nicolas Claveau-Laviolette Pee-wee G2 2005 10:08:15.0
28 Louis-Philippe Labbe Pee-wee G1 2006-2007 10:08:30.0
29 Jules Lapointe Pee-wee G2 2005 10:08:45.0
30 carl truffer Pee-wee G1 2006-2007 10:09:00.0
31 joseph perreault Pee-wee G2 2005 10:09:15.0
32 Augustin OTIS Pee-wee G2 2005 10:09:30.0
33 Eli Bok Pee-wee G1 2006-2007 10:09:45.0
34 David Thériault Pee-wee G1 2006-2007 10:10:00.0

Pee-Wee G 3-4 0.4 km. Free    
Bib Name Start Time

Pee-wee F 0.4 km. Free    
Bib Name SubCategory Start Time
  Marianne  Brillant Pee-wee F1 2006-2007 10:11:15.0
35 Drouin Anabelle Pee-wee F2 2005 10:11:30.0
36 Madeleine Fortin Pee-wee F1 2006-2007 10:11:45.0
37 Juliane Dorval Pee-wee F2 2005 10:12:00.0
38 Stella Tremblay Pee-wee F2 2005 10:12:15.0
39 Marie-Eve Simard Pee-wee F1 2006-2007 10:12:30.0
40 Kim Boucher Pee-wee F1 2006-2007 10:12:45.0
41 Juliette Raymond Pee-wee F1 2006-2007 10:13:00.0
42 Isabelle Haag Pee-wee F2 2005 10:13:15.0
43 Anna Charbonneau Pee-wee F1 2006-2007 10:13:30.0
44 vanessa truffer Pee-wee F1 2006-2007 10:13:45.0
45 Mégan Lebel Pee-wee F1 2006-2007 10:14:00.0
46 Éloise St-Pierre Pee-wee F2 2005 10:14:15.0
47 Marie Dubois Pee-wee F1 2006-2007 10:14:30.0
48 Clara Giguère Pee-wee F2 2005 10:14:45.0
49 Charlotte Bernier Pee-wee F1 2006-2007 10:15:00.0
50 Florence Harrisson Pee-wee F2 2005 10:15:15.0
51 Emmanuelle Moreau Pee-wee F1 2006-2007 10:15:30.0
52 Beatrice Landry Pee-wee F1 2006-2007 10:15:45.0
53 Béatrice Côté Pee-wee F1 2006-2007 10:16:00.0
54 Alix Lachance Pee-wee F1 2006-2007 10:16:15.0
55 Béatrice Blanchard Pee-wee F2 2005 10:16:30.0
56 Juliette Tanguay Pee-wee F1 2006-2007 10:16:45.0

Midget F 0.4 km. Free    
Bib Name SubCategory Start Time
  Alexandra Tremblay Midget F1 2004 10:18:00.0
57 Elie-Anne Tremblay Midget F1 2004 10:18:15.0
58 Juliette Caron Midget F2 2003 10:18:30.0
59 Julia Gosselin Midget F1 2004 10:18:45.0
60 Béatrice Fortin Midget F1 2004 10:19:00.0
61 Morgan St-Martin Midget F2 2003 10:19:15.0
62 Lorie-Ann Drolet Midget F2 2003 10:19:30.0
63 Emy dubois Midget F2 2003 10:19:45.0
64 amelya pouliot Midget F2 2003 10:20:00.0
65 Virginie Magnan Midget F1 2004 10:20:15.0
66 Annabel Côté Midget F2 2003 10:20:30.0
67 Drouin Léa Midget F2 2003 10:20:45.0
68 Florence Morin-Boily Midget F1 2004 10:21:00.0
69 Amy Gingras Midget F2 2003 10:21:15.0
70 Anaève Buell Midget F2 2003 10:21:30.0
71 catherine truffer Midget F1 2004 10:21:45.0
72 Juliette Turenne Midget F1 2004 10:22:00.0
73 Sophie Audet Midget F1 2004 10:22:15.0
74 magalie trempe Midget F1 2004 10:22:30.0
75 Juliette Jamet Midget F1 2004 10:22:45.0
76 Amélie Harvey Midget F1 2004 10:23:00.0

Midget G 0.4 km. Free    
Bib Name SubCategory Start Time
  Olivier Gervais Midget G2 2003 10:24:15.0
77 Jacob Tremblay Midget G1 2004 10:24:30.0
78 Simon Maurice Midget G2 2003 10:24:45.0
79 Rémi Boilard Midget G1 2004 10:25:00.0
80 Raphaël Côté Midget G1 2004 10:25:15.0
81 Maxime Breton Midget G1 2004 10:25:30.0
82 philippe joly Midget G1 2004 10:25:45.0
83 xavier rouleau-ste-croix Midget G2 2003 10:26:00.0
84 Charles Journeault Midget G1 2004 10:26:15.0
85 Jérémy Bernier Midget G1 2004 10:26:30.0
86 Jérémy Lantz Midget G1 2004 10:26:45.0
87 Charles-Olivier Lachance Midget G1 2004 10:27:00.0
88 Étiène Dugré-Arcand Midget G2 2003 10:27:15.0
89 Simon Thivierge Midget G1 2004 10:27:30.0
90 Dominique Ranger Midget G2 2003 10:27:45.0
91 Thomas Paradis Midget G1 2004 10:28:00.0
92 Rémi Domingue Midget G1 2004 10:28:15.0
93 Zacharie Côté-Santerre Midget G2 2003 10:28:30.0
94 Raphaël Vigneault Midget G1 2004 10:28:45.0
95 Philippe Bégin Midget G2 2003 10:29:00.0
96 Alexis Moineau Midget G1 2004 10:29:15.0
97 Aimé Perreault Midget G2 2003 10:29:30.0
98 Nicolas Laflamme Midget G1 2004 10:29:45.0
99 jerome lafreniere Midget G1 2004 10:30:00.0
100 Colin Chenard Midget G2 2003 10:30:15.0
101 Alexis Quintin Midget G1 2004 10:30:30.0

Juvénile F 0.8 km. Free    
Bib Name SubCategory Start Time
102 Liliane Gagnon Juvénile F1 2002 10:31:45.0
103 stéphanie bégin-dion Juvénile F2 2001 10:32:00.0
104 Emmanuelle Simard Juvénile F1 2002 10:32:15.0
105 Gabrielle Gingras Juvénile F1 2002 10:32:30.0
106 chloé Landry Juvénile F2 2001 10:32:45.0
107 Magalie Daoust Juvénile F1 2002 10:33:00.0
108 Laurence Levesque Juvénile F2 2001 10:33:15.0
109 Andreanne Powers Juvénile F1 2002 10:33:30.0
110 Fannie Blais Juvénile F1 2002 10:33:45.0
111 Charlotte St-Jean Perron Juvénile F2 2001 10:34:00.0
112 Amélie Lachance Juvénile F1 2002 10:34:15.0
113 Mathilde Laroche Juvénile F1 2002 10:34:30.0
114 Keliane Johnston Juvénile F1 2002 10:34:45.0
115 Laurence Ringuette Juvénile F2 2001 10:35:00.0
116 Marion Turenne Juvénile F1 2002 10:35:15.0
117 Léa Domingue Juvénile F1 2002 10:35:30.0
118 Justine Lamontagne Juvénile F1 2002 10:35:45.0

Juvénile G 0.8 km. Free    
Bib Name SubCategory Start Time
119 anthony truffer Juvénile G1 2002 10:37:00.0
120 Laurent Fortin Lacroix Juvénile G1 2002 10:37:15.0
121 Theo Leclerc Juvénile G1 2002 10:37:30.0
122 Simon Lantz Juvénile G1 2002 10:37:45.0
123 Alec Charbonneau Juvénile G1 2002 10:38:00.0
124 Félix-Olivier Moreau Juvénile G1 2002 10:38:15.0
125 Étienne Coulombe Lamarche Juvénile G2 2001 10:38:30.0
126 Nicolas Léveillé Juvénile G1 2002 10:38:45.0
127 Olivier Léveillé Juvénile G2 2001 10:39:00.0
128 Fabrice Lemieux Juvénile G1 2002 10:39:15.0
129 Pierrick Forge Juvénile G1 2002 10:39:30.0
130 Tayo Chalifour Juvénile G2 2001 10:39:45.0
131 David-Olivier Lord Juvénile G1 2002 10:40:00.0
132 Guillaume Chartier Juvénile G1 2002 10:40:15.0
133 Maxime Dorval Juvénile G1 2002 10:40:30.0
134 Éloi Charest Juvénile G1 2002 10:40:45.0
135 Hugo Vermette Juvénile G1 2002 10:41:00.0
136 William Moineau Juvénile G1 2002 10:41:15.0
137 Axel Gref Juvénile G2 2001 10:41:30.0

Junior B H 0.8 km. Free    
Bib Name SubCategory Start Time
138 Charles Duhaime Junior B G1 2000 10:42:45.0
139 Russell Jordan Junior B G1 2000 10:43:00.0
140 Pierrick Sarthou Junior B G2 1999 10:43:15.0
141 Ariel Valade Junior B G1 2000 10:43:30.0
142 Pascal Côté Junior B G2 1999 10:43:45.0
143 Émile Studnicki-Gizbert Junior B G2 1999 10:44:00.0
144 Joel Domingue Junior B G1 2000 10:44:15.0
145 Félix Gendron Junior B G1 2000 10:44:30.0
146 Maxim Ayotte Junior B G1 2000 10:44:45.0

Junior B F 0.8 km. Free    
Bib Name Start Time

Open H 0.8 km. Free    
Bib Name SubCategory Start Time
147 Roxane Vermette Junior B F1 2000 10:46:00.0
148 Alexandra Racine Junior B F2 1999 10:46:15.0
149 Élisabeth Petitclerc Junior B F2 1999 10:46:30.0
150 Mei-Anne Girard Junior B F1 2000 10:46:45.0
151 Jeanne Carrier Carpentier Junior B F2 1999 10:47:00.0
152 William Gourgues Junior A G2 1997 10:47:15.0
153 Félix Longpré Junior A G1 1998 10:47:30.0
154 Nicolas Beaulieu Junior A G1 1998 10:47:45.0
155 August Myers Senior U23 H 10:48:00.0
156 Aaron Fahey Senior U23 H 10:48:15.0
157 Alexis Turgeon Senior H 10:48:30.0
158 Thomas Reed-Métayer Senior U23 H 10:48:45.0
159 Conor Thompson Senior U23 H 10:49:00.0
160 Guillaume Gagnier-Michel Senior U23 H 10:49:15.0
161 William Dumas Senior U23 H 10:49:30.0

Maitre H 31-40 0.8 km. Free    
Bib Name Start Time
162 frédérick duchesne 10:49:45.0

Maitre H 41-50 0.8 km. Free    
Bib Name Start Time
163 Francois Léveillé 10:50:00.0
164 Pascal Normandin 10:50:15.0
165 Luc Tremblay 10:50:30.0
166 Dominic Raby 10:50:45.0

Maitre H 51-60 0.8 km. Free    
Bib Name Start Time
167 François Boily 10:51:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2017 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4