Highlands Trailblazers Yuletide 2016 SOD Series | Zone4.ca



Highlands Trailblazers Yuletide  2016 SOD Series

Date: Dec 17, 2016
Official  Results
Location: Highlands Nordic
Host Club: Highlands Trailblazers

Officials
Chief of Competition:  Richard Lemoine 
Competition Secretary  Debra Friendly 
First start 10:30 a.m.   
Obs. Time:
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: Snow Temp:
Weather: Snow Cond:

Male 7.5 km 7.5 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Time Diff
1 25 Alexander Maycock Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 1/18 1999 Highlands Trailblazers 0:22:07.1  
2 39 Malcolm Thompson Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 2/18 2000 Georgian Nordic 0:22:49.7 +42.6
3 24 Finn Dodgson Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 3/18 1999 Team Hardwood 0:23:12.9 +1:05.8
4 29 Alec Maclean Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 4/18 1999 Team Hardwood 0:23:20.8 +1:13.7
5 18 Kieran Jones Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 1/15 1996 Team Hardwood 0:23:23.2 +1:16.1
6 22 Oliver Grocott Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 5/18 1999 University of Toronto Schools 0:24:04.5 +1:57.4
7 11 Patrick Monette Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 2/15 1991 Team Hardwood 0:24:41.0 +2:33.9
8 26 Matjaz Cigler Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 6/18 1999 Georgian Nordic 0:24:50.9 +2:43.8
9 33 Erik Ohrling Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 7/18 2000 Highlands Trailblazers 0:25:01.9 +2:54.8
10 8 Ryan Atkins Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 3/15 1987 The Kru-nordic 0:25:03.3 +2:56.2
11 16 Ron Howden Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 4/15 1996 Team Hardwood 0:25:13.2 +3:06.1
12 9 Matthew Farquharson Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 5/15 1990 Independent 0:25:25.1 +3:18.0
13 30 James Beck Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 8/18 1999 Highlands Trailblazers 0:25:28.2 +3:21.1
14 4 Bryan Dubeau Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 6/15 1975 GBN 0:25:39.2 +3:32.1
15 13 Liam Fox Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 7/15 1994 U of T Varsity Blues 0:25:41.3 +3:34.2
16 6 David White Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 8/15 1986 GBN 0:25:59.5 +3:52.4
17 36 Spencer Vreugdenhil-Beauclerc Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 9/18 2000 GBN 0:26:06.1 +3:59.0
18 27 Connor Good Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 10/18 1999 Team Hardwood 0:26:12.9 +4:05.8
19 40 Wyatt Knowles Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 11/18 2000 Highlands Trailblazers 0:27:55.0 +5:47.9
20 12 Andrei Vovk Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 9/15 1991 U of T Varsity Blues 0:28:43.7 +6:36.6
21 10 Adam Bird Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 10/15 1991 U of T Varsity Blues 0:28:46.1 +6:39.0
22 32 Aiden Tulio Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 12/18 1999 Highlands Trailblazers 0:28:54.9 +6:47.8
23 42 Matt Underwood Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 11/15 1991 University of Guelph 0:28:58.8 +6:51.7
24 7 Eric Mathison Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 12/15 1987 U of T Varsity Blues 0:29:09.4 +7:02.3
25 35 Braden Lohnes Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 13/18 2000 Highlands Trailblazers 0:29:11.1 +7:04.0
26 41 Bentzi Claassen Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 14/18 2000 Team Hardwood 0:29:19.6 +7:12.5
27 20 Michael Wootton Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 15/18 1999 Mayfield 0:30:08.1 +8:01.0
28 37 Aidan Richards Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 16/18 2000 Mono Nordic 0:30:29.1 +8:22.0
29 15 Markku Wainman Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 13/15 1995 U of T Varsity Blues 0:30:59.9 +8:52.8
30 19 Nicolas Nyenhuis Junior Men - YOB1997-1998 -7.5 km 1/1 1997 Bruce Ski CLub 0:32:24.1 +10:17.0
31 5 Scott Dowling Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 14/15 1977 Mono Nordic 0:32:39.9 +10:32.8
32 38 Alex Kirchberger Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 17/18 2000 Mono nordic 0:33:37.5 +11:30.4
33 21 Daniel Shaw Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km 18/18 1999 Mayfield 0:34:16.6 +12:09.5
34 2 Bob Smithson Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 15/15 1961 Mono Nordic 0:56:16.6 +34:09.5
DNS 3 Matthew Nelson Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 * 1972 GBN *** ***
DNS 14 Lucas Parsons Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 * 1994 Kawartha Nordic *** ***
DNS 17 Jason Greer Senior Men YOB 1996 & earlier - 7.5 * 1996 Georgian Nordic *** ***
DNS 23 Declan Barber Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km * 1999 Team Hardwood *** ***
DNS 28 Matthew Reynolds Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km * 1999 Humberview *** ***
DNS 31 Josh Mihkelson Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km * 2000 Mayfield *** ***
DNS 34 Nathan Greer Junior Boys - YOB 1999-2000- 7.5 km * 2000 Georgian Nordic *** ***

PN Standing 5 km. Free  Interval Start, Free Tech, 5 km  
PL Bib Name DOB Club Time Diff
1 50 Kyle Barber 1991 Ontario Para Nordic Renegades 0:26:19.9  

Masters Men- YOB 1985 & earlier - 5 5 km. Free  Interval Start, Free Tech, 5 km  
PL Bib Name DOB Club Time Diff
1 69 Tim Oliver 1978 Highlands Trailblazers 0:16:45.9  
2 57 Petr Jakl 1964 Arrowhead Nordic 0:16:53.8 +7.9
3 60 Richard Thomas 1965 Team Hardwood 0:17:16.4 +30.5
4 66 Martin Rydlo 1970 Highlands Trailblazers 0:17:35.1 +49.2
5 64 Oleg Bougai 1969 Arrowhead Nordic 0:18:23.6 +1:37.7
6 63 Tom Welsh 1968 Arrowhead Nordic 0:19:23.0 +2:37.1
7 53 Peter Wiltmann 1958 Georgian Nordic 0:20:03.8 +3:17.9
8 68 Ray Ryan 1973 Independent 0:20:08.5 +3:22.6
9 59 David Ohrling 1965 Highlands Trailblazers 0:20:28.7 +3:42.8
10 61 Ivan MacKenzie 1966 Team Hardwood 0:20:32.6 +3:46.7
11 52 Jack Sasseville 1951 Team Hardwood 0:20:59.2 +4:13.3
12 56 W. James MacLean 1963 Team Hardwood 0:21:16.6 +4:30.7
13 67 Russell Schick 1970 Highlands Trailblazers 0:21:27.6 +4:41.7
14 62 steve varieur 1967 Highlands Trailblazers 0:22:15.9 +5:30.0
15 70 Jimmy Truong 1989 Highlands Trailblazers 0:22:16.6 +5:30.7
16 65 Shawn Shannon 1970 Hardwood Ski & Bike 0:23:09.6 +6:23.7
17 58 Richard Cornell 1965 Highlands Trailblazers 0:24:34.8 +7:48.9
18 55 Ghislain Henry 1963 Georgian Nordic 0:26:45.5 +9:59.6
19 1 Drew Hutcheson 1952 Arrowhead Nordic 0:28:32.3 +11:46.4
20 51 Ian MacQueen 1947 Team Hardwood 0:41:13.3 +24:27.4
DNS 54 Steve Sauder 1960 Polecats *** ***

Juvenile Boys - YOB 2001 - 5 km 5 km. Free  Interval Start, Free Tech, 5 km  
PL Bib Name DOB Club Time Diff
1 84 nick poole 2001 Georgian Nordic 0:17:06.8  
2 93 Robbie Raikou 2002 Team Hardwood 0:17:22.9 +16.1
3 90 Liam O'Brien 2001 Georgian Nordic 0:18:12.4 +1:05.6
4 86 Sebastian Grocott 2001 University of Toronto Schools 0:18:53.1 +1:46.3
5 82 Wesley Schlenker 2001 GBN 0:19:05.6 +1:58.8
6 85 Ben Walker 2001 Georgian Nordic 0:19:28.4 +2:21.6
7 87 Ethan Graves 2001 Georgian Nordic 0:21:29.5 +4:22.7
8 81 William Wootton 2001 Mayfield 0:21:34.6 +4:27.8
9 92 Matt Shaw 2002 Mayfield 0:21:59.6 +4:52.8
10 83 Colin Welsh 2001 Arrowhead Nordic 0:22:06.3 +4:59.5
11 88 Austin Lane 2001 Georgian Nordic 0:22:40.3 +5:33.5
12 91 Tyler Mihkelson 2002 Mayfield 0:24:07.4 +7:00.6
DNS 89 Dylan Beck 2001 Highlands Trailblazers *** ***

Female 5 km 5 km. Free  Interval Start, Free Tech, 5 km  
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Time Diff
1 110 Isabella Howden Senior Women-YOB 1996 & ealier - 5  1/3 1996 Team Hardwood 0:17:15.1  
2 127 Tess Wortley Junior Girls - YOB 1999-2000 - 5 km 1/14 2000 Highlands Trailblazers 0:17:50.2 +35.1
3 142 Colleen Beck Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  1/23 2001 Highlands Trailblazers 0:18:31.2 +1:16.1
4 116 Zoe Pekos Junior Women-YOB 1997-1998 - 5 km 1/3 1998 Team Hardwood 0:18:36.3 +1:21.2
5 114 Jessica Roach Junior Women-YOB 1997-1998 - 5 km 2/3 1998 Team Hardwood 0:19:04.4 +1:49.3
6 130 Olivia Westbrooke Junior Girls - YOB 1999-2000 - 5 km 2/14 2000 Highlands Trailblazers 0:19:21.7 +2:06.6
7 155 Lila Yuhasz-Bell Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  2/23 2002 GBN 0:19:25.4 +2:10.3
8 152 Leyla Barber Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  3/23 2002 Team Hardwood 0:19:26.1 +2:11.0
9 124 Milla Tarnopolsky Junior Girls - YOB 1999-2000 - 5 km 3/14 2000 Highlands Trailblazers 0:19:36.8 +2:21.7
10 139 Anna George Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  4/23 2001 Georgian Nordic 0:19:43.1 +2:28.0
11 126 Hannah Skelton Junior Girls - YOB 1999-2000 - 5 km 4/14 2000 Highlands Trailblazers 0:19:43.7 +2:28.6
12 153 Sierra Macdonald Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  5/23 2002 Team Hardwood 0:19:57.9 +2:42.8
13 128 natasia varieur Junior Girls - YOB 1999-2000 - 5 km 5/14 2000 Highlands Trailblazers 0:20:02.7 +2:47.6
14 141 Marsha Lane Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  6/23 2001 Georgian Nordic 0:20:15.9 +3:00.8
15 138 Claudia De Fazio Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  7/23 2001 Team Hardwood 0:20:16.3 +3:01.2
16 149 Julia Shannon Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  8/23 2002 Team Hardwood 0:20:20.8 +3:05.7
17 137 Anna Foley Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  9/23 2001 Highlands Trailblazers 0:20:35.4 +3:20.3
18 118 Sophia Slater Junior Girls - YOB 1999-2000 - 5 km 6/14 1999 Highlands Trailblazers 0:20:37.2 +3:22.1
19 146 Sofie Ohrling Junior Girls - YOB 1999-2000 - 5 km 7/14 2002 Highlands Trailblazers 0:20:40.5 +3:25.4
20 103 Tracy Marshall Masters Women-YOB 1985 & earlier -  1/6 1969 Arrowhead Nordic 0:20:44.9 +3:29.8
21 143 Quinlan Czerny Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  10/23 2001 Highlands Trailblazers 0:21:04.7 +3:49.6
22 113 Heather F. Wilson Junior Women-YOB 1997-1998 - 5 km 3/3 1997 Team Hardwood 0:21:05.2 +3:50.1
23 144 Siann Leyshon Doughty Masters Women-YOB 1985 & earlier - 2/6 1959 Humberview 0:21:22.8 +4:07.7
24 151 Madeleine Kaminski Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  11/23 2002 Highlands Trailblazers 0:21:48.5 +4:33.4
25 125 Emma Grove Junior Girls - YOB 1999-2000 - 5 km 8/14 2000 Highlands Trailblazers 0:21:52.3 +4:37.2
26 136 Majken Bergstrom Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  12/23 2001 Highlands Trailblazers 0:21:56.9 +4:41.8
27 150 Ruari Milne Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  13/23 2002 Highlands Trailblazers 0:22:09.0 +4:53.9
28 108 Christine Huet Masters Women-YOB 1985 & earlier - 3/6 1985 Mayfield 0:22:16.3 +5:01.2
29 123 Emily O'Halloran Junior Girls - YOB 1999-2000 - 5 km 9/14 2000 Highlands Trailblazers 0:22:16.8 +5:01.7
30 104 Anne Marie Rogers Masters Women-YOB 1985 & earlier -  4/6 1972 Mono Nordic 0:22:27.9 +5:12.8
31 101 Taylor Marshall Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5 14/23   Georgian Nordic 0:22:31.9 +5:16.8
32 106 Wanda Prochazka Masters Women-YOB 1985 & earlier -  5/6 1974 Highlands Trailblazers 0:22:32.7 +5:17.6
33 119 Abbie Walker Junior Girls - YOB 1999-2000 - 5 km 10/14 1999 Humberview 0:22:54.0 +5:38.9
34 111 Marie-Claire Henry Senior Women-YOB 1996 & ealier - 5  2/3 1996 Georgian Nordic 0:23:05.2 +5:50.1
35 157 Kelly Lawson Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  15/23 2002 Team Hardwood 0:23:16.0 +6:00.9
36 109 Lindsay Webster Senior Women-YOB 1996 & ealier - 5  3/3 1989 Highlands Trailblazers 0:23:30.9 +6:15.8
37 120 Lindsay Raymond Junior Girls - YOB 1999-2000 - 5 km 11/14 1999 Georgian Nordic 0:23:35.9 +6:20.8
38 140 Abby Lohnes Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  16/23 2001 Highlands Trailblazers 0:23:42.0 +6:26.9
39 148 Maeve Conaghan Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  17/23 2002 Team Hardwood 0:24:23.6 +7:08.5
40 122 Kathryn Vance Junior Girls - YOB 1999-2000 - 5 km 12/14 2000 Team Hardwood 0:24:41.1 +7:26.0
41 129 Natalya Whitla Junior Girls - YOB 1999-2000 - 5 km 13/14 2000 Team Hardwood 0:24:58.8 +7:43.7
42 147 Jillian McDermott Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  18/23 2002 Humberview 0:26:10.2 +8:55.1
43 135 Emma Wilson Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  19/23 2001 Mayfield 0:26:31.4 +9:16.3
44 134 Ashley Skinkle Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  20/23 2001 Mayfield 0:27:52.7 +10:37.6
45 154 Jessica Rogers Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  21/23 2002 Mono Nordic 0:28:30.8 +11:15.7
46 107 Jess Oh Masters Women-YOB 1985 & earlier -  6/6 1981 Highlands Trailblazers 0:29:36.0 +12:20.9
47 121 Alex Azzopardi Junior Girls - YOB 1999-2000 - 5 km 14/14 2000 Mayfield 0:37:46.7 +20:31.6
48 145 Karlee May Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  22/23 2002 Mayfield 0:38:37.3 +21:22.2
49 133 Vanessa Lewis-Callan Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  23/23 2001 Mayfield 0:38:46.7 +21:31.6
DNS 102 Deb de Pass Masters Women-YOB 1985 & earlier -  * 1956 Team Hardwood *** ***
DNS 105 Kim Getty Masters Women-YOB 1985 & earlier -  * 1973 Team Hardwood *** ***
DNS 112 Madison Fraser Senior Women-YOB 1996 & ealier - 5  * 1996 Team Hardwood *** ***
DNS 115 Emma Perry Junior Women-YOB 1997-1998 - 5 km * 1998 Mono Nordic *** ***
DNS 117 Rachel Chan-Yaneff Junior Girls - YOB 1999-2000 - 5 km * 1999 Mayfield *** ***
DNS 131 Elise Howden Junior Girls - YOB 1999-2000 - 5 km * 2000 Team Hardwood *** ***
DNS 132 Kady Wellman Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5 * 2001 Mayfield *** ***
DNS 156 Lily Wortley Juvenile Girls - YOB 2001-2002 - 5  * 2002 Highlands Trailblazers *** ***

Midget Boys - YOB 2002-2003 3 km 3 km. Free  Interval Start, Free Tech, 3 km  
PL Bib Name DOB Club Time Diff
1 176 Reid Kidmer 2002 Team Hardwood 0:10:21.9  
2 173 Michael Anderson 2002 Georgian Nordic 0:10:36.4 +14.5
3 174 Riley de Gans 2002 Arrowhead Nordic 0:10:40.6 +18.7
4 180 Hayden McCulloch 2003 Highlands Trailblazers 0:10:57.1 +35.2
5 185 Luka Cigler 2003 Georgian Nordic 0:11:03.9 +42.0
6 175 Joel Zandvliet 2002 GBN 0:11:18.4 +56.5
7 172 Marco Di Diodato 2002 Team Hardwood 0:11:35.3 +1:13.4
8 187 zak varieur 2003 Highlands Trailblazers 0:11:44.2 +1:22.3
9 181 Alex De Fazio 2003 Team Hardwood 0:12:25.9 +2:04.0
10 188 Thom Poole 2003 Georgian Nordic 0:12:30.8 +2:08.9
11 182 Robert Bougai 2003 Arrowhead Nordic 0:12:41.6 +2:19.7
12 178 Trevor Schick 2003 Highlands Trailblazers 0:12:52.9 +2:31.0
13 177 Forrest Kipps 2002 Mono Nordic 0:13:22.6 +3:00.7
14 183 Émile Rose 2003 GBN 0:13:30.5 +3:08.6
15 184 Isaac Bergstrom 2003 Highlands Trailblazers 0:13:50.3 +3:28.4
16 171 Theo Guenther 2002 Mono Nordic 0:13:53.0 +3:31.1
17 179 Zachary Nyenhuis 2003 Bruce Ski CLub 0:14:00.7 +3:38.8
18 189 Leon Ewald 2003 Team Hardwood 0:14:05.5 +3:43.6
19 186 Oliver Czerny 2003 Highlands Trailblazers 0:14:50.9 +4:29.0
20 190 Cameron Lowes 2003 Team Hardwood 0:16:09.2 +5:47.3
DNS 191 Reiken MacLean 2003 Highlands Trailblazers *** ***

Midget Girls - YOB 2003-2004 - 3 km 3 km. Free  Interval Start, Free Tech, 3 km  
PL Bib Name DOB Club Time Diff
1 201 Sophia Marshall 2003 Arrowhead Nordic 0:11:25.8  
2 202 Emma Cornell 2003 Highlands Trailblazers 0:12:57.5 +1:31.7
3 204 Monica Foley 2003 Highlands Trailblazers 0:13:00.6 +1:34.8
4 207 Rachel Anderson 2003 Georgian Nordic 0:13:15.5 +1:49.7
5 211 Isabel Lewin 2003 Highlands Trailblazers 0:13:48.7 +2:22.9
6 208 Amy Lau 2003 Highlands Trailblazers 0:14:31.3 +3:05.5
7 212 Erin Doble 2004 Arrowhead Nordic 0:14:36.2 +3:10.4
8 216 Sarah Groh 2004 GBN 0:14:58.4 +3:32.6
9 203 Hannah Rydlo 2003 Highlands Trailblazers 0:15:00.2 +3:34.4
10 206 Eden Graves 2003 Georgian Nordic 0:15:22.5 +3:56.7
11 209 Olivia Rowan 2003 Mono Nordic 0:15:24.7 +3:58.9
12 214 Anna Zandvliet 2004 GBN 0:15:35.1 +4:09.3
13 205 Lucy Kraychyk 2003 Highlands Trailblazers 0:15:57.0 +4:31.2
14 210 Brooklin Lowes 2003 Team Hardwood 0:16:17.9 +4:52.1
15 213 Gemma Bunn 2004 Georgian Nordic 0:17:04.2 +5:38.4
16 215 Meghan Rogers 2004 Mono Nordic 0:17:32.3 +6:06.5
17 217 Anna Guenther 2004 Mono Nordic 0:26:44.7 +15:18.9

Peewee Boys - YOB 2004-2007 - 2 km 2 km. Free  Interval Start, Free Tech, 2 km  
PL Bib Name DOB Club Time Diff
1 256 Malcolm McCulloch 2006 Highlands Trailblazers 0:08:44.6  
2 250 Sullivan Macdonald 2005 Team Hardwood 0:08:45.8 +1.2
3 249 Benjamin Cornell 2004 Highlands Trailblazers 0:08:46.3 +1.7
4 255 Simon Anderson 2005 Georgian Nordic 0:08:54.3 +9.7
5 242 Theodore De Groote 2004 Mono Nordic 0:09:14.0 +29.4
6 248 Thomas Larson 2004 Team Hardwood 0:09:29.1 +44.5
7 241 Adrian Grocott 2004 Highlands Trailblazers 0:09:30.2 +45.6
8 254 Adam Marshall 2005 Team Hardwood 0:09:38.2 +53.6
9 253 Finley O'Brien 2005 Georgian Nordic 0:09:39.3 +54.7
10 260 Will Poole 2006 Georgian Nordic 0:09:43.2 +58.6
11 263 Andrew Bougai 2007 Arrowhead Nordic 0:09:46.3 +1:01.7
12 262 Tenzen Kipps 2006 Mono Nordic 0:09:54.2 +1:09.6
13 243 Mason Shouldice 2004 GBN 0:10:00.7 +1:16.1
14 252 Aidan Nelson 2005 GBN 0:10:23.7 +1:39.1
15 245 Eric Good 2004 Team Hardwood 0:10:31.3 +1:46.7
16 251 Peter Earl 2005 Highlands Trailblazers 0:10:35.4 +1:50.8
17 267 Liam Ryan 2006 Team Hardwood 0:10:55.2 +2:10.6
18 257 Levi Dittman 2006 Mono Nordic 0:11:09.6 +2:25.0
19 247 Braxton Dickey 2004 Highlands Trailblazers 0:11:12.6 +2:28.0
20 266 Jerome Dittman 2007 Mono Nordic 0:12:05.9 +3:21.3
21 261 Augustus De Groote 2006 Mono Nordic 0:13:51.1 +5:06.5
22 259 Oliver Thompson 2006 Georgian Nordic 0:15:29.2 +6:44.6
23 246 Kurtis Verstraten 2004 Georgian Nordic 0:16:16.9 +7:32.3
24 264 James Rowan 2007 Mono Nordic 0:16:22.0 +7:37.4
DNS 244 Logan Chabot 2004 Georgian Nordic *** ***
DNS 258 MARSHALL ODELL 2006 Highlands Trailblazers *** ***
DNS 265 Thomas Beukeboom 2007 Mono Nordic *** ***

PeeWee Girls - YOB 2005-2007 - 2 km 2 km. Free  Interval Start, Free Tech, 2 km  
PL Bib Name DOB Club Time Diff
1 278 Anna Jaklova 2005 Arrowhead Nordic 0:08:19.1  
2 275 Roxanna Welsh 2005 Arrowhead Nordic 0:09:33.1 +1:14.0
3 276 Sophie Lau 2005 Highlands Trailblazers 0:09:36.9 +1:17.8
4 286 Ellen Groh 2006 GBN 0:10:02.8 +1:43.7
5 277 Genevieve Dubeau 2005 GBN 0:10:19.2 +2:00.1
6 283 Ellie Dowling 2006 Mono Nordic 0:11:00.5 +2:41.4
7 281 Mia Smith 2006 Georgian Nordic 0:11:02.8 +2:43.7
8 289 Aleida Nelson 2007 GBN 0:11:19.5 +3:00.4
9 287 Claire Day 2007 GBN 0:12:08.2 +3:49.1
10 280 Yarrow Sopinka 2006 Highlands Trailblazers 0:12:27.4 +4:08.3
11 284 Hanna Lewin 2006 Highlands Trailblazers 0:13:17.1 +4:58.0
12 282 Gigi Wortley 2006 Highlands Trailblazers 0:13:45.5 +5:26.4
13 288 Vera Sobotka 2007 Highlands Trailblazers 0:14:00.3 +5:41.2
14 285 Erica Rogers 2006 Mono Nordic 0:14:11.2 +5:52.1
15 279 Marina Sobotka 2006 Highlands Trailblazers 0:14:17.7 +5:58.6
16 271 Alice Dale 2005 Highlands Trailblazers 0:16:32.4 +8:13.3
DNS 272 Mya Marshall 2005 Arrowhead Nordic *** ***
DNS 273 Quinn Hammond 2005 Highlands Trailblazers *** ***
DNS 274 Alexa Scallen 2005 Mono Nordic *** ***

Atom Boys - YOB 2008-2010 - 2 km 2 km. Free  Interval Start, Free Tech, 2 km  
PL Bib Name DOB Club Time Diff
1 302 Carlyle De Groote 2009 Mono Nordic 0:16:06.5  

Atom Girls - YOB 2008-2010 - 2 km 2 km. Free  Interval Start, Free Tech, 2 km  
PL Bib Name DOB Club Time Diff
1 313 Seraphine Dubeau 2009 GBN 0:18:41.5  
2 312 Sofia Smith 2009 Georgian Nordic 0:18:58.2 +16.7
DNS 311 Parker Chabot 2008 Georgian Nordic *** ***


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2017 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4