Ontario Cup #1 Interval Start Classic | Zone4.ca



Ontario Cup #1 Interval Start Classic

Date: Dec 29, 2016
StartList
Location: Lappe Nordic Ski Centre
Host: Lakehead Superior Nordic Association 

Jury
Technical Delegate:  Len Pizzey 
Chief of Competition:  Grant Hall 
Coach:  Chris Serratore 
Obs. Time:
Wind Vel: Wind Dir:
Air Temp: Snow Temp:
Weather: Snow Cond:

Midget B 3.5 km. Classic   Course Info:  MC: 17m   HD: 23m   TC: 82m 
Bib Name Club Start Time
401 Declan How Kenora Nordic (MB) 10:00:15.0
402 Scott Brodeur Red River Nordic 10:00:30.0
403 Hamad Alabdoulsalam Red River Nordic 10:00:45.0
404 Torin Frith Red River Nordic 10:01:00.0
405 Jarred Mora Red River Nordic 10:01:15.0
406 Trooper Mann-Baxter Red River Nordic 10:01:30.0
407 Damien Vialaret Skinouk Ontario 10:01:45.0
408 Jarod Bachinsky Kenora Nordic (MB) 10:02:00.0
409 Reid Kidner Team Hardwood 10:02:15.0
410 Robert Raikou Team Hardwood 10:02:30.0
411 Aaron Warkentine Boundary Trails Nordic 10:02:45.0
412 Sullivan Macdonald Team Hardwood 10:03:00.0
413 Taschi Klaschka Red River Nordic 10:03:15.0

Midget G 3.5 km. Classic   Course Info:  MC: 17m   HD: 23m   TC: 82m 
Bib Name Club Start Time
414 Danika Whitaker Big Thunder Nordic 10:03:30.0
415 Aubrey Smith Big Thunder Nordic 10:03:45.0
416 Charlotte Ailey Lappe Nordic 10:04:00.0
417 Hannah D'Uva Big Thunder Nordic 10:04:15.0
418 Carley Kiiskila Big Thunder Nordic 10:04:30.0
419 Brooke Ailey Lappe Nordic 10:04:45.0
420 Heidi Zechel Red River Nordic 10:05:00.0
421 Sophia Marshall Arrowhead Nordic 10:05:15.0
422 Aili Smith North Bay Nordic 10:05:30.0
423 Mya Marshall Arrowhead Nordic 10:05:45.0
424 Anna Stewart Big Thunder Nordic 10:06:00.0

15K Male 15 km. Classic   Course Info:  MC: 30m   HD: 36m   TC: 412m 
Bib Name Category Club Start Time
425 Paul Inkila Master M Lappe Nordic 10:18:15.0
426 Colin Pendziwol Sr M Big Thunder Nordic 10:18:30.0
427 Keith Ailey Master M Lappe Nordic 10:18:45.0
428 Hayden Gorman Sr M Big Thunder Nordic 10:19:00.0
429 Tobias Quinn Jr M Big Thunder Nordic 10:19:15.0
430 Cameron Roe Jr M Red River Nordic 10:19:30.0
431 Werner Schwar Sr M Lappe Nordic 10:19:45.0
432 Noah Thompson Jr M Big Thunder Nordic 10:20:00.0
433 Greg Kilroy Sr M Lappe Nordic 10:20:15.0
434 Levi Warkentine Jr M Downtown Nordic 10:20:30.0
435 Jesse Bachinsky Jr M Kenora Nordic (MB) 10:20:45.0

7.5K Male 7.5 km. Classic   Course Info:  MC: 30m   HD: 36m   TC: 206m 
Bib Name Category Club Start Time
436 Mark Naylor Jr B Red River Nordic 10:26:00.0
437 Matthew Mora Juv B Red River Nordic 10:26:15.0
438 Mattias Klassen Jr B Boundary Trails Nordic 10:26:30.0
439 Aiden Tullio Jr B Highlands Trailblazers 10:26:45.0
440 Eamon Kelly Jr B Nakkertok Nordic (ON) 10:27:00.0
441 Conor Jacobson Jr B Nakkertok Nordic (ON) 10:27:15.0
442 Joshua Tillson Jr B Walden Nordic 10:27:30.0
443 Sebastian Grocott Juv B Highlands Trailblazers 10:27:45.0
444 Aidan Westdal Juv B Nakkertok Nordic (ON) 10:28:00.0
445 Ben Walker Juv B Georgian Nordic 10:28:15.0
446 Jonathan Whatley Jr B Lappe Nordic 10:28:30.0
447 Bentzi Claassen Jr B Team Hardwood 10:28:45.0
448 Austin Lane Juv B Georgian Nordic 10:29:00.0
449 Max Hollmann Juv B Lappe Nordic 10:29:15.0
450 Finnbar Perrault Jr B Nakkertok Nordic (ON) 10:29:30.0
451 Carter Saunders Juv B Nakkertok Nordic (ON) 10:29:45.0
452 Aleksi Luoma Jr B Big Thunder Nordic 10:30:00.0
453 Niklas Harkonen Jr B Lappe Nordic 10:30:15.0
454 Aidan Johnston Jr B Big Thunder Nordic 10:30:30.0
455 Hugh Graham Jr B Nakkertok Nordic (ON) 10:30:45.0
456 Tyler Allan Juv B Nakkertok Nordic (ON) 10:31:00.0
457 Cameron Pouw Juv B Nakkertok Nordic (ON) 10:31:15.0
458 Sebastien Nicolle Jr B Nakkertok Nordic (ON) 10:31:30.0
459 Erik Schlyter Juv B Big Thunder Nordic 10:31:45.0
460 Sam Lyon Juv B Nakkertok Nordic (ON) 10:32:00.0
461 Patrick Paradine Jr B Nakkertok Nordic (ON) 10:32:15.0
462 Ezra Pierce Jr B Nakkertok Nordic (ON) 10:32:30.0
463 Kai Meekis Jr B Big Thunder Nordic 10:32:45.0
464 Oliver Grocott Jr B Highlands Trailblazers 10:33:00.0
465 Matjaz Cigler Jr B Georgian Nordic 10:33:15.0
466 Ben Milley Jr B Nakkertok Nordic (ON) 10:33:30.0
467 Evan Kealey Jr B Nakkertok Nordic (ON) 10:33:45.0
468 Eric Nussbaum Jr B Nakkertok Nordic (ON) 10:34:00.0
469 Erik Ohrling Jr B Highlands Trailblazers 10:34:15.0
470 Lucas Smith Jr B Red River Nordic 10:34:30.0
471 Graham Daly Jr B Nakkertok Nordic (ON) 10:34:45.0
472 Isaac Rondeau-Mcnair Jr B Porcupine Ski Runners 10:35:00.0
473 Malcolm Thompson Jr B Georgian Nordic 10:35:15.0
474 Frederick Serratore Jr B Big Thunder Nordic 10:35:30.0
475 Martti Muzyka Jr B Big Thunder Nordic 10:35:45.0
476 Sebastien Gingras Jr B Soo Finnish 10:36:00.0
477 Nicholas Cheney Jr B Nakkertok Nordic (ON) 10:36:15.0
478 Hudson McCubbin Jr B North Bay Nordic 10:36:30.0
479 Alec Maclean Jr B Team Hardwood 10:36:45.0
480 Finn Dodgson Jr B Team Hardwood 10:37:00.0
481 Pierre Grall-Johnson Jr B Nakkertok Nordic (ON) 10:37:15.0
482 Declan Barber Jr B Team Hardwood 10:37:30.0
483 Teagan Harris Jr B Nakkertok Nordic (ON) 10:37:45.0

7.5K Female 7.5 km. Classic   Course Info:  MC: 30m   HD: 36m   TC: 206m 
Bib Name Category Club Start Time
484 Emily Davidson Jr G Boundary Trails Nordic 10:54:00.0
485 Tracy Marshall Master W Arrowhead Nordic 10:54:15.0
486 Emily Hunt Jr G Red River Nordic 10:54:30.0
487 Sierra Macdonald Juv G Team Hardwood 10:54:45.0
488 Hannah Shields Jr W Lappe Nordic 10:55:00.0
489 Lindsay Raymond Jr G Georgian Nordic 10:55:15.0
490 Meaghan Smith Juv G Red River Nordic 10:55:30.0
491 Madeleine Kaminski Juv G Highlands Trailblazers 10:55:45.0
492 Olivia Demetrakopoulos Juv G Big Thunder Nordic 10:56:00.0
493 Chandra Rousseau Juv G Team Hardwood 10:56:15.0
494 Anna Harris Juv G Kawartha Nordic 10:56:30.0
495 Erika Mihell Jr W Soo Finnish 10:56:45.0
496 Allison Westbroek Juv G Kawartha Nordic 10:57:00.0
497 Karly Lockhart Jr W Kenora Nordic (MB) 10:57:15.0
498 Ashley Hortis Juv G Lappe Nordic 10:57:30.0
499 Alexisse Bérard Juv G Red River Nordic 10:57:45.0
500 Tessa Warkentine Jr G Boundary Trails Nordic 10:58:00.0
501 Ainsley Carr Juv G Big Thunder Nordic 10:58:15.0
502 Leyla Barber Juv G Team Hardwood 10:58:30.0
503 Adrianna Sullivan Jr G Nakkertok Nordic (ON) 10:58:45.0
504 Penelope Horn Jr G Nakkertok Nordic (ON) 10:59:00.0
505 Nicole Smith Jr G Nakkertok Nordic (ON) 10:59:15.0
506 Elise Howden Jr G Team Hardwood 10:59:30.0
507 Elise Hummelbrunner Juv G Kenora Nordic (MB) 10:59:45.0
508 Julia Shannon Juv G Team Hardwood 11:00:00.0
509 Fiona Schute Jr G Nakkertok Nordic (ON) 11:00:15.0
510 Olivia Westbrooke Jr G Highlands Trailblazers 11:00:30.0
511 Marsha Lane Juv G Georgian Nordic 11:00:45.0
512 Katherine Mason Juv G Nakkertok Nordic (ON) 11:01:00.0
513 Sarah Macintosh Juv G Nakkertok Nordic (ON) 11:01:15.0
514 Milla Tarnopolsky Jr G Highlands Trailblazers 11:01:30.0
515 Chloe Ranahan Jr G Nakkertok Nordic (ON) 11:01:45.0
516 Charlotte Johnston Juv G Big Thunder Nordic 11:02:00.0
517 Casey Nelson Juv G Red River Nordic 11:02:15.0
518 An Duong Jr G Nakkertok Nordic (ON) 11:02:30.0
519 Claudia De Fazio Juv G Team Hardwood 11:02:45.0
520 Kristen Kornell Juv G Porcupine Ski Runners 11:03:00.0
521 Zoe Pekos Jr W Team Hardwood 11:03:15.0
522 Jessica Roach Jr W Team Hardwood 11:03:30.0
523 Shaylynn Loewen Jr G Georgian Nordic 11:03:45.0
524 Shilo Rousseau Jr G Team Hardwood 11:04:00.0
525 Kailey Young Jr G Nakkertok Nordic (ON) 11:04:15.0
526 Hannah Story-Korman Jr G Temiskaming 11:04:30.0
527 Heidi Stewart Jr G Big Thunder Nordic 11:04:45.0
528 Tess Wortley Jr G Highlands Trailblazers 11:05:00.0
529 Colleen Beck Juv G Highlands Trailblazers 11:05:15.0
530 Laura Inkila Jr W Nakkertok Nordic (ON) 11:05:30.0
531 Meghan Burns Jr G Nakkertok Nordic (ON) 11:05:45.0
532 Sarah Peters Sr W Lappe Nordic 11:06:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2017 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4