Teck Okanagan Cup #1&2 Free Interval Start | Zone4.ca



Teck Okanagan Cup #1&2 Free Interval Start

Date: Feb 12, 2017
Official  Results
Location: Macpherson Nordic Trails
Host Club: Revelstoke Nordic Ski Club

Competition Committee
Chief of Competition:  Mike Thomas 
Race Secretary  Koreen Morrone 
Chief of Course:  Ryan Gill 
Chief of Stadium  Brad Park 
Chief of Timing  Richard Brittin 
Obs. Time:
Wind Vel:  Calm Wind Dir: n/a
Air Temp: -1 C Snow Temp: -1C
Weather: Cloudy Snow Cond: Packed Powder

Peewee Boys 1.5 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Time Diff
1 5 Tobin Gill Peewee Boys 2 1/9 2007 Revelstoke Nordic 0:04:13.8  
2 13 Max Calkins Peewee Boys 2 2/9 2007 Larch Hills Nordic 0:04:29.9 +16.1
3 10 Cameron Norrie Peewee Boys 2 3/9 2007 Revelstoke Nordic 0:04:32.7 +18.9
4 12 Colby Cadden Peewee Boys 2 4/9 2007 Larch Hills Nordic 0:04:37.6 +23.8
5 2 Dawson Bond Peewee Boys 2 5/9 2007 Larch Hills Nordic 0:04:39.1 +25.3
6 7 Kian smith Peewee Boys 1 1/4 2008 Larch Hills Nordic 0:05:13.8 +1:00.0
7 4 Kieran MacIntosh Peewee Boys 1 2/4 2008 Revelstoke Nordic 0:05:17.5 +1:03.7
8 6 Daniel Neil Peewee Boys 2 6/9 2007 Larch Hills Nordic 0:05:17.6 +1:03.8
9 1 Eamonn Hawksbee Peewee Boys 2 7/9 2008 Valhalla Hills Nordic 0:05:25.4 +1:11.6
10 3 Asher Zuidhof Peewee Boys 1 3/4 2008 Larch Hills Nordic 0:05:29.8 +1:16.0
11 9 Mica Sheppard Peewee Boys 2 8/9 2007 Revelstoke Nordic 0:05:36.1 +1:22.3
12 14 Andrew Lawson Peewee Boys 1 4/4 2008 Whistler Nordic 0:05:36.7 +1:22.9
13 8 zaydah cameron-harding Peewee Boys 2 9/9 2007 Revelstoke Nordic 0:06:30.0 +2:16.2
DNS 11 Luca Gallant Peewee Boys 2 * 2007 Revelstoke Nordic *** ***

Peewee Girls 1.5 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Time Diff
1 31 Jeremia Bucher Peewee Girls 2 1/13 2007 Larch Hills Nordic 0:04:18.5  
2 30 Isobel Wilson Peewee Girls 2 2/13 2007 Revelstoke Nordic 0:04:34.8 +16.3
3 23 Madeleine Wilkie Peewee Girls 2 3/13 2007 Larch Hills Nordic 0:04:37.0 +18.5
4 15 Natalia Morrone Peewee Girls 2 4/13 2007 Revelstoke Nordic 0:04:50.4 +31.9
5 29 Sierra Munroe Peewee Girls 2 5/13 2007 Sovereign Lake Nordic 0:04:59.5 +41.0
6 20 Breena Wolgram Peewee Girls 2 6/13 2007 Revelstoke Nordic 0:05:04.6 +46.1
7 22 Lutza Berkenbosch Peewee Girls 2 7/13 2007 Revelstoke Nordic 0:05:05.1 +46.6
8 16 Sylvie Achtem Peewee Girls 2 8/13 2007 Telemark Nordic 0:05:09.2 +50.7
9 19 Petula Perry Peewee Girls 2 9/13 2007 Valhalla Hills Nordic 0:05:16.2 +57.7
10 27 Ava Kwiatkowski Peewee Girls 2 10/13 2007 Overlander Ski Club 0:05:33.0 +1:14.5
11 25 Monika Weisinger Peewee Girls 2 11/13 2007 Larch Hills Nordic 0:05:34.3 +1:15.8
12 21 Sapphira Bucher Peewee Girls 1 1/3 2009 Larch Hills Nordic 0:05:34.7 +1:16.2
13 24 Fiona Woodman Peewee Girls 1 2/3 2008 Revelstoke Nordic 0:05:48.6 +1:30.1
14 17 Ayla Kipkie Peewee Girls 2 12/13 2007 Valhalla Hills Nordic 0:05:57.4 +1:38.9
15 32 Maya Royle Peewee Girls 1 3/3 2008 Revelstoke Nordic 0:06:23.2 +2:04.7
16 26 Cynthia Pigott Peewee Girls 2 13/13 2007 Valhalla Hills Nordic 0:07:50.0 +3:31.5
DNS 18 Leila Daigle Peewee Girls 1 * 2008 Revelstoke Nordic *** ***
DNS 28 Evan Smith Peewee Girls 2 * 2007 Revelstoke Nordic *** ***

Atom Girls 1.5 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Time Diff
1 36 Keira Cadden Atom Girls 3 1/5 2009 Larch Hills Nordic 0:05:47.4  
2 35 Livia McMechan Atom Girls 3 2/5 2009 Revelstoke Nordic 0:05:50.5 +3.1
3 41 Raya Kipkie Atom Girls 3 3/5 2009 Valhalla Hills Nordic 0:06:07.9 +20.5
4 39 Megan Norrie Atom Girls 2 1/2 2010 Revelstoke Nordic 0:06:42.2 +54.8
5 33 Katy Calkins Atom Girls 3 4/5 2009 Larch Hills Nordic 0:07:21.5 +1:34.1
6 38 Micayla MacIntosh Atom Girls 2 2/2 2010 Revelstoke Nordic 0:07:57.9 +2:10.5
7 37 Sela McMechan Atom Girls 1 1/1 2011 Revelstoke Nordic 0:09:31.4 +3:44.0
8 34 Autumn Baechler Atom Girls 3 5/5 2009 Revelstoke Nordic 0:11:35.7 +5:48.3
DNS 40 Ember Smith Atom Girls 3 * 2009 Revelstoke Nordic *** ***

Atom Boys 1.5 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Time Diff
1 51 Ian Orchard Atom Boys 3 1/4 2009 Larch Hills Nordic 0:05:14.2  
2 42 Kai Hansen Atom Boys 3 2/4 2009 Larch Hills Nordic 0:05:28.5 +14.3
3 45 Elias Pigott Atom Boys 3 3/4 2009 Valhalla Hills Nordic 0:05:46.2 +32.0
4 48 Nicholas Gill Atom Boys 3 4/4 2009 Revelstoke Nordic 0:05:51.7 +37.5
5 47 Padraigh Hawksbee Atom Boys 2 1/5 2010 Valhalla Hills Nordic 0:06:14.1 +59.9
6 49 Aidyn Zuidhof Atom Boys 2 2/5 2010 Larch Hills Nordic 0:07:39.5 +2:25.3
7 50 Ian Calkins Atom Boys 2 3/5 2010 Larch Hills Nordic 0:08:37.7 +3:23.5
8 46 Keiran Parker Atom Boys 2 4/5 2010 Larch Hills Nordic 0:08:57.7 +3:43.5
9 44 irah cameron-harding Atom Boys 2 5/5 2010 Revelstoke Nordic 0:12:01.9 +6:47.7
DNS 43 Levi Maloney Atom Boys 3 * 2009 Revelstoke Nordic *** ***

Bantam Boys 2.5 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Time Diff
1 68 Mitchell Bond Bantam Boys 2 1/10 2005 Larch Hills Nordic 0:07:48.5  
2 56 Eli Decker Bantam Boys 2 2/10 2005 Larch Hills Nordic 0:08:17.4 +28.9
3 57 Jonah Hawes Bantam Boys 2 3/10 2005 Telemark Nordic 0:08:19.6 +31.1
4 63 Jonathan Breugem Bantam Boys 1 1/5 2006 Larch Hills Nordic 0:08:21.5 +33.0
5 54 Frankie Ayotte Bantam Boys 2 4/10 2005 Larch Hills Nordic 0:08:28.3 +39.8
6 64 Cullumn Hawksbee Bantam Boys 2 5/10 2005 Black Jack Ski Club 0:08:46.2 +57.7
7 60 Nathan Achtem Bantam Boys 2 6/10 2005 Telemark Nordic 0:08:48.3 +59.8
8 62 Benjamin Milne Bantam Boys 1 2/5 2006 Larch Hills Nordic 0:08:55.1 +1:06.6
9 66 Simon Bakker Bantam Boys 2 7/10 2005 Larch Hills Nordic 0:09:10.9 +1:22.4
10 55 Sam Calkins Bantam Boys 2 8/10 2005 Larch Hills Nordic 0:09:11.5 +1:23.0
11 59 Callum Orchard Bantam Boys 1 3/5 2006 Larch Hills Nordic 0:09:17.2 +1:28.7
12 65 Nate Hardy Bantam Boys 2 9/10 2005 Sovereign Lake Nordic 0:09:19.9 +1:31.4
13 58 Ian Van Bergeyk Bantam Boys 1 4/5 2006 Larch Hills Nordic 0:09:26.9 +1:38.4
14 52 Lucas Hansen Bantam Boys 1 5/5 2006 Larch Hills Nordic 0:09:39.8 +1:51.3
15 61 Andreas Sheppard Bantam Boys 2 10/10 2005 Revelstoke Nordic 0:10:35.0 +2:46.5
DNS 53 Bence Berkenbosch Bantam Boys 1 * 2006 Revelstoke Nordic *** ***
DNS 67 Joe Murphy Bantam Boys 1 * 2005 Revelstoke Nordic *** ***
DNS 69 Eric Moore Bantam Boys 2 * 2005 Larch Hills Nordic *** ***

Bantam Girls 2.5 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Time Diff
1 88 Hilary Vukadinovic Bantam Girls 2 1/8 2005 Larch Hills Nordic 0:08:33.0  
2 85 Ruby Serrouya Bantam Girls 1 1/8 2006 Revelstoke Nordic 0:08:35.5 +2.5
3 76 Nyssa Thomas Bantam Girls 2 2/8 2005 Revelstoke Nordic 0:08:45.0 +12.0
4 80 Emily Carelse Bantam Girls 2 3/8 2005 Larch Hills Nordic 0:08:51.7 +18.7
5 78 Meya Musseau Bantam Girls 1 2/8 2006 Revelstoke Nordic 0:09:04.4 +31.4
6 86 Maeve MacLeod Bantam Girls 2 4/8 2005 Revelstoke Nordic 0:09:06.8 +33.8
7 74 Tessa Elliott Bantam Girls 2 5/8 2005 Larch Hills Nordic 0:09:09.8 +36.8
8 70 Aislin Buchanan Bantam Girls 2 6/8 2005 Revelstoke Nordic 0:09:25.8 +52.8
9 83 Samantha Peterson Bantam Girls 1 3/8 2006 Larch Hills Nordic 0:09:31.5 +58.5
10 72 TIanna Zuidhof Bantam Girls 1 4/8 2006 Larch Hills Nordic 0:09:33.9 +1:00.9
11 79 Makayla Cadden Bantam Girls 1 5/8 2006 Larch Hills Nordic 0:09:40.4 +1:07.4
12 71 Taylor Parker Bantam Girls 2 7/8 2005 Larch Hills Nordic 0:09:48.2 +1:15.2
13 75 Brynne smith Bantam Girls 1 6/8 2006 Larch Hills Nordic 0:09:57.1 +1:24.1
14 77 Maeve Hawksbee Bantam Girls 1 7/8 2006 Black Jack Ski Club 0:10:34.9 +2:01.9
15 81 Senna Bailey Bantam Girls 2 8/8 2005 Revelstoke Nordic 0:11:49.4 +3:16.4
16 84 Abby Maloney Bantam Girls 1 8/8 2006 Revelstoke Nordic 0:12:28.0 +3:55.0
DNF 87 Sophie van Oort Bantam Girls 1 * 2006 Revelstoke Nordic *** ***
DNS 73 Jasmine Filatow Bantam Girls 1 * 2006 Telemark Nordic *** ***
DNS 82 Anna Couper Bantam Girls 1 * 2006 Telemark Nordic *** ***

Midget Boys 3.75 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Time Diff
1 98 Gregor Graham Midget Boys 2 1/4 2003 Telemark Nordic 0:10:06.6  
2 93 Trond May Midget Boys 2 2/4 2003 Larch Hills Nordic 0:10:21.0 +14.4
3 92 Nelson Luxmoore Midget Boys 2 3/4 2003 Revelstoke Nordic 0:11:13.6 +1:07.0
4 96 Francesco Morrone Midget Boys 1 1/8 2004 Revelstoke Nordic 0:11:17.2 +1:10.6
5 100 Elliot Wilson Midget Boys 1 2/8 2004 Revelstoke Nordic 0:11:18.6 +1:12.0
6 95 Cameron Carelse Midget Boys 1 3/8 2004 Larch Hills Nordic 0:11:29.2 +1:22.6
7 91 Mason Hawes Midget Boys 2 4/4 2003 Telemark Nordic 0:11:50.0 +1:43.4
8 94 Parker Munroe Midget Boys 1 4/8 2004 Sovereign Lake Nordic 0:12:06.8 +2:00.2
9 97 Jacob Hepburn Midget Boys 1 5/8 2004 Larch Hills Nordic 0:12:23.5 +2:16.9
10 89 Nikhil Filatow Midget Boys 1 6/8 2004 Telemark Nordic 0:12:24.8 +2:18.2
11 99 Jabin Zuidhof Midget Boys 1 7/8 2004 Larch Hills Nordic 0:12:28.6 +2:22.0
12 90 Lukas Pigott Midget Boys 1 8/8 2004 Black Jack Ski Club 0:13:07.9 +3:01.3

Midget Girls 3.75 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Time Diff
1 107 Julianne Moore Midget Girls 1 1/10 2004 Larch Hills Nordic 0:11:16.1  
2 117 Samantha Vukadinovic Midget Girls 1 2/10 2004 Larch Hills Nordic 0:11:17.5 +1.4
3 110 Sophia van Varseveld Midget Girls 2 1/7 2003 Larch Hills Nordic 0:11:20.3 +4.2
4 115 Zara Bucher Midget Girls 1 3/10 2004 Larch Hills Nordic 0:11:27.1 +11.0
5 103 Emily Macleod Midget Girls 2 2/7 2003 Revelstoke Nordic 0:11:35.7 +19.6
6 111 Jaclyn Elliott Midget Girls 2 3/7 2003 Revelstoke Nordic 0:11:43.0 +26.9
7 118 Claire Van Bergeyk Midget Girls 2 4/7 2003 Larch Hills Nordic 0:11:43.5 +27.4
8 105 Isabelle Wilkie Midget Girls 1 4/10 2004 Larch Hills Nordic 0:11:50.3 +34.2
9 109 Alexandra Luxmoore Midget Girls 1 5/10 2004 Revelstoke Nordic 0:11:57.7 +41.6
10 114 Arianna Morrone Midget Girls 2 5/7 2003 Revelstoke Nordic 0:12:04.5 +48.4
11 102 Lys Milne Midget Girls 2 6/7 2003 Larch Hills Nordic 0:12:10.0 +53.9
12 113 Teslyn Bates Midget Girls 1 6/10 2004 Larch Hills Nordic 0:12:34.6 +1:18.5
13 101 Haleigh Parker Midget Girls 2 7/7 2003 Larch Hills Nordic 0:12:35.9 +1:19.8
14 108 Cassie Wolgram Midget Girls 1 7/10 2004 Revelstoke Nordic 0:12:48.4 +1:32.3
15 116 Talia Brown Midget Girls 1 8/10 2004 Larch Hills Nordic 0:13:01.4 +1:45.3
16 104 Polly Van Oort Midget Girls 1 9/10 2004 Revelstoke Nordic 0:13:57.7 +2:41.6
17 112 Maja Weisinger Midget Girls 1 10/10 2004 Larch Hills Nordic 0:15:26.0 +4:09.9
DNS 106 cedar cameron-harding Midget Girls 1 * 2004 Revelstoke Nordic *** ***

Juvenile Boys 5 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Time Diff
1 121 Erik Brosch Juvenile Boys 2 1/2 2001 Revelstoke Nordic 0:12:37.1  
2 123 Calvin Hepburn Juvenile Boys 1 1/4 2002 Larch Hills Nordic 0:13:05.8 +28.7
3 120 Stephen Moore Juvenile Boys 1 2/4 2002 Larch Hills Nordic 0:13:09.9 +32.8
4 122 Ben Van Bergeyk Juvenile Boys 2 2/2 2001 Larch Hills Nordic 0:14:10.8 +1:33.7
5 124 Japheth Bucher Juvenile Boys 1 3/4 2002 Larch Hills Nordic 0:14:46.1 +2:09.0
6 119 Josip Bailey Juvenile Boys 1 4/4 2002 Revelstoke Nordic 0:21:37.4 +9:00.3

Juvenile Girls 5 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Time Diff
1 128 Natalie Wilkie Juvenile Girls 2 1/4 2001 Larch Hills Nordic 0:13:26.5  
2 130 Maggie Beckner Juvenile Girls 1 1/5 2002 Larch Hills Nordic 0:13:44.5 +18.0
3 135 Kolibri Drobish Juvenile Girls 1 2/5 2002 Revelstoke Nordic 0:14:05.1 +38.6
4 129 Maggie Rodwell Juvenile Girls 1 3/5 2002 Larch Hills Nordic 0:14:12.6 +46.1
5 127 Clara Hardy Juvenile Girls 2 2/4 2001 Sovereign Lake Nordic 0:14:27.4 +1:00.9
6 125 Rebecca Brosch Juvenile Girls 1 4/5 2002 Revelstoke Nordic 0:14:32.6 +1:06.1
7 131 Leah Nash Juvenile Girls 2 3/4 2001 Larch Hills Nordic 0:15:19.0 +1:52.5
8 133 Eden Thomas Juvenile Girls 1 5/5 2002 Revelstoke Nordic 0:15:47.7 +2:21.2
9 132 Miika Park Juvenile Girls 2 4/4 2001 Revelstoke Nordic 0:15:54.7 +2:28.2
DNS 126 Lucy Elliott Juvenile Girls 1 * 2002 Larch Hills Nordic *** ***
DNS 134 Julia Brown Juvenile Girls 2 * 2001 Larch Hills Nordic *** ***

Junior Boys 10 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Lap1 Lap2 Time Diff
1 136 Konrad van Varseveld Junior Boys 1 1/2 2000 Larch Hills Nordic 0:12:59.2 0:12:52.5 0:25:51.7  
2 137 Aidan Hepburn Junior Boys 1 2/2 2000 Larch Hills Nordic 0:14:01.9 0:14:39.4 0:28:41.3 +2:49.6

Junior Men 10 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Lap1 Lap2 Time Diff
1 140 Seth van Varseveld Junior Men 1 1/3 1998 Larch Hills Nordic 0:12:25.4 0:13:05.3 0:25:30.8  
2 139 James Hardy Junior Men 1 2/3 1998 Larch Hills Nordic 0:12:39.2 0:13:33.2 0:26:12.4 +41.6
3 138 Andrew Nash Junior Men 1 3/3 1998 Larch Hills Nordic 0:12:58.2 0:15:02.4 0:28:00.6 +2:29.8

Masters Men 10 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Lap1 Lap2 Time Diff
1 142 Glenn Bond Masters Men 40-49 1/13 1973 Larch Hills Nordic 0:12:55.3 0:13:01.2 0:25:56.5  
2 154 Ted Lawson Masters Men 40-49 2/13 1969 Whistler Nordic 0:12:57.7 0:13:58.2 0:26:55.9 +59.4
3 152 Kim Poole Masters Men 50-59 1/4 1957 Nelson Nordic 0:13:30.1 0:14:06.5 0:27:36.6 +1:40.1
4 153 Benjamin Achtem Masters Men 40-49 3/13 1971 Telemark Nordic 0:13:35.5 0:14:01.2 0:27:36.7 +1:40.2
5 147 Harry van Oort Masters Men 40-49 4/13 1973 Revelstoke Nordic 0:13:31.5 0:14:10.6 0:27:42.1 +1:45.6
6 157 Brendan MacIntosh Masters Men 30-39 1/2 1978 Revelstoke Nordic 0:13:27.9 0:14:15.2 0:27:43.1 +1:46.6
7 149 Rory Luxmoore Masters Men 50-59 2/4 1966 Revelstoke Nordic 0:13:57.7 0:14:30.6 0:28:28.3 +2:31.8
8 144 Paul Hardy Masters Men 50-59 3/4 1961 Sovereign Lake Nordic 0:13:55.7 0:14:40.4 0:28:36.2 +2:39.7
9 155 Keith Hepburn Masters Men 40-49 5/13 1970 Larch Hills Nordic 0:14:02.4 0:14:51.5 0:28:53.9 +2:57.4
10 159 Scott Kipkie Masters Men 40-49 6/13 1976 Valhalla Hills Nordic 0:14:25.4 0:15:01.9 0:29:27.4 +3:30.9
11 158 Kyle Hawes Masters Men 40-49 7/13 1974 Telemark Nordic 0:14:16.8 0:15:15.4 0:29:32.3 +3:35.8
12 148 Alistair Graham Masters Men 40-49 8/13 1968 Telemark Nordic 0:14:33.6 0:15:11.6 0:29:45.2 +3:48.7
13 143 Mark Filatow Masters Men 40-49 9/13 1971 Telemark Nordic 0:15:12.0 0:16:07.5 0:31:19.5 +5:23.0
14 145 Neil Munroe Masters Men 40-49 10/13 1971 Sovereign Lake Nordic 0:15:17.6 0:16:43.1 0:32:00.7 +6:04.2
15 150 Jeff Orchard Masters Men 30-39 2/2 1977 Larch Hills Nordic 0:15:50.0 0:16:22.5 0:32:12.5 +6:16.0
16 141 Duncan Moore Masters Men 50-59 4/4 1962 Larch Hills Nordic 0:16:59.6 0:17:33.4 0:34:33.1 +8:36.6
17 146 Michael Vukadinovic Masters Men 40-49 11/13 1970 Larch Hills Nordic 0:16:42.7 0:19:10.5 0:35:53.3 +9:56.8
18 156 Brad Calkins Masters Men 40-49 12/13 1973 Larch Hills Nordic 0:17:28.6 0:18:50.1 0:36:18.8 +10:22.3
19 151 Leon Pigott Masters Men 40-49 13/13 1970 Valhalla Hills Nordic 0:22:00.6 0:23:29.2 0:45:29.8 +19:33.3

Junior Girls 10 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Lap1 Lap2 Time Diff
1 162 Kate Granstrom Junior Girls 1 1/2 2000 Revelstoke Nordic 0:14:03.4 0:14:10.7 0:28:14.1  
2 161 Mhari Runciman Junior Girls 2 1/1 1999 Larch Hills Nordic 0:16:05.0 0:16:47.0 0:32:52.1 +4:38.0
3 160 Annah Bucher Junior Girls 1 2/2 2000 Larch Hills Nordic 0:16:08.4 0:16:59.0 0:33:07.4 +4:53.3

Masters Women 10 km. Free    
PL Bib Name SubCategory Rnk DOB Club Lap1 Lap2 Time Diff
1 166 Abbigail May Masters Women 40-49 1/9 1971 Larch Hills Nordic 0:13:57.9 0:14:22.4 0:28:20.3  
2 170 Nikki Norrie Masters Women 40-49 2/9 1974 Revelstoke Nordic 0:14:23.5 0:15:19.4 0:29:42.9 +1:22.6
3 163 Annmarie Gill Masters Women 40-49 3/9 1974 Revelstoke Nordic 0:15:07.1 0:15:47.6 0:30:54.8 +2:34.5
4 173 Laura Hepburn Masters Women 40-49 4/9 1968 Larch Hills Nordic 0:15:07.3 0:16:12.7 0:31:20.0 +2:59.7
5 164 Sarah Newton Masters Women 40-49 5/9 1968 Revelstoke Nordic 0:15:55.0 0:16:23.3 0:32:18.3 +3:58.0
6 171 Stephanie Cripps Masters Women 40-49 6/9 1969 Whistler Nordic 0:15:51.1 0:16:47.1 0:32:38.3 +4:18.0
7 165 Jen Bond Masters Women 40-49 7/9 1976 Larch Hills Nordic 0:16:04.8 0:16:51.0 0:32:55.9 +4:35.6
8 168 Louise Poole Masters Women 60-69 1/1 1956 Nelson Nordic 0:16:07.2 0:17:03.5 0:33:10.8 +4:50.5
9 167 Suzy Beckner Masters Women 40-49 8/9 1971 Larch Hills Nordic 0:16:46.1 0:17:55.4 0:34:41.6 +6:21.3
10 169 Daphne Brown Masters Women 40-49 9/9 1968 Larch Hills Nordic 0:19:12.9 0:19:49.6 0:39:02.6 +10:42.3
DNS 172 Mandy Kellner Masters Women 40-49 * 1971 Revelstoke Nordic *** *** *** ***


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2017 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4