2017 Lappe Fresh Air Race #4 | Zone4.ca



2017 Lappe Fresh Air Race #4

Date: Feb 16, 2017
Official  Results
Location: Lappe Ski Centre
Host Club: Lappe Nordic

 

1.5 km Group 1.5 km. Free Mass Start    
PL Bib Name SubCategory Rnk Time Diff
1 7 Edgar Sarrazin Pee Wee Boys 1/5 0:07:28.9  
2 1 Ruth Zavitz Pee Wee Girls 1/3 0:07:54.3 +25.4
3 9 Charlotte Ailey Pee Wee Girls 2/3 0:08:01.0 +32.1
4 3 liam kle Pee Wee Boys 2/5 0:08:03.2 +34.3
5 5 willem abbink Pee Wee Boys 3/5 0:08:19.4 +50.5
6 4 Anson Moorey Pee Wee Boys 4/5 0:08:20.8 +51.9
7 11 jakob hollmann Pee Wee Boys 5/5 0:08:26.6 +57.7
8 12 mattea hakanen Pee Wee Girls 3/3 0:08:45.1 +1:16.2
9 6 kiera hall Atom Girls 1/2 0:10:57.8 +3:28.9
10 10 Kaia Hakanen Atom Girls 2/2 0:10:58.1 +3:29.2
11 8 Jake Vaillant Atom Boys 1/2 0:17:13.7 +9:44.8
12 2 Caeden Hakanen Atom Boys 2/2 0:19:51.8 +12:22.9

2.5 km Group 2.5 km. Free Mass Start    
PL Bib Name SubCategory Rnk Time Diff
1 14 Hannah Zavitz Midget Girls 1/1 0:13:42.0  
2 13 Susan Shields Adaptive/Novice Female 2.5 km 1/1 0:14:54.3 +1:12.3

5 km Group 5 km. Free Mass Start    
PL Bib Name SubCategory Rnk Lap1 Rnk Lap2 Rnk Time Diff
1 21 Gavin Shields Senior Men 1/2 0:08:25.2 (1) 0:08:28.4 (1) 0:16:53.7  
2 19 Werner Schwar Senior Men 2/2 0:08:32.5 (2) 0:08:48.5 (2) 0:17:21.1 +27.4
3 33 Paul Inkila Master Men 1/7 0:08:32.8 (3) 0:08:48.8 (3) 0:17:21.7 +28.0
4 22 Niklas Harkonen Junior Boys 1/5 0:08:38.9 (4) 0:09:10.1 (6) 0:17:49.1 +55.4
5 34 Jonathan Whatley Junior Boys 2/5 0:08:59.5 (5) 0:09:01.1 (4) 0:18:00.7 +1:07.0
6 30 Hannah Shields Junior Women 1/1 0:09:05.1 (6) 0:09:03.6 (5) 0:18:08.7 +1:15.0
7 27 eli greenwood Junior Boys 3/5 0:09:21.4 (7) 0:09:30.9 (7) 0:18:52.4 +1:58.7
8 31 max hollmann Juvenile Boys 1/1 0:09:35.4 (8) 0:09:50.0 (8) 0:19:25.5 +2:31.8
9 23 Angus Reid Master Men 2/7 0:09:43.1 (10) 0:09:55.7 (9) 0:19:38.9 +2:45.2
10 32 Daphne Doble Senior Women 1/2 0:09:42.3 (9) 0:10:00.2 (11) 0:19:42.5 +2:48.8
11 24 Keith Ailey Master Men 3/7 0:09:49.5 (11) 0:09:57.3 (10) 0:19:46.9 +2:53.2
12 18 kelly henry Senior Women 2/2 0:10:05.8 (14) 0:10:24.5 (12) 0:20:30.3 +3:36.6
13 26 Brian Campbell Master Men 4/7 0:10:13.8 (16) 0:10:26.4 (13) 0:20:40.2 +3:46.5
14 35 Regan Bolduc Master Men 5/7 0:10:03.5 (12) 0:10:37.6 (15) 0:20:41.2 +3:47.5
15 20 Rena Viehbeck Master Women 1/3 0:10:12.4 (15) 0:10:30.0 (14) 0:20:42.5 +3:48.8
16 17 Christian Hollmann Master Men 6/7 0:10:04.3 (13) 0:10:39.9 (16) 0:20:44.3 +3:50.6
17 25 Jim Bailey Master Men 7/7 0:10:29.3 (17) 0:10:49.0 (17) 0:21:18.4 +4:24.7
18 15 Joshua Zavitz Junior Boys 4/5 0:10:43.3 (18) 0:10:55.6 (19) 0:21:39.0 +4:45.3
19 28 Marilyn Ailey Master Women 2/3 0:10:48.9 (19) 0:10:54.7 (18) 0:21:43.7 +4:50.0
20 29 Susanna Puiras Master Women 3/3 0:10:52.3 (20) 0:11:21.1 (20) 0:22:13.5 +5:19.8
21 16 Dillon Henry Junior Boys 5/5 0:12:11.7 (21) 0:13:23.1 (21) 0:25:34.9 +8:41.2


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2017 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4