OFSAA Nordic 2017 | Zone4.ca

OFSAA Nordic 2017

Date: Feb 28, 2017
Unofficial  Results
Location: South Porcupine, ON
Host Club: Porcupine Ski Runners

Jury
OFSAA SAC Rep:  John Cowan 
Technical Advisor:  Al White 
 
Convenor: John Labine Chief Official: Greg Deyne

Junior Boys 5 km. Free    
PL Bib Name Team Time
1 282 Tyler Allan Ashbury College I 0:13:00.3
2 297 Nick Poole Parry Sound High School 0:13:36.8
3 286 Cameron Pouw Glebe Collegiate Institute 0:13:46.0
4 296 Dylan Beck Owen Sound DIstrict Secondary School I 0:13:46.3
5 293 River McCubbin Chippewa Secondary School 0:13:54.2
6 281 Owen Johnstone Huntsville High School 0:14:01.5
7 294 Sebastian Grocott University of Toronto Schools I 0:14:05.5
8 214 Carter Saunders Glebe Collegiate Institute 0:14:08.8
9 270 Sam Lyon Glebe Collegiate Institute 0:14:09.5
10 277 Michael Anderson Parry Sound High School 0:14:17.8
11 183 Guillaume Pelchat École secondaire publique L'Équinoxe I 0:14:19.1
12 203 Cameron Boland Lo-Ellen Park Secondary School 0:14:29.7
13 283 Tristen Jones St. Peter Catholic Secondary School I 0:14:32.1
14 287 Robbie Raikou BARRIE NORTH I 0:14:32.9
15 265 Kendyn Mashinter Lo-Ellen Park Secondary School 0:14:41.3
16 228 Ben Walker Parry Sound High School 0:14:41.8
17 288 Lucas Mrozewski Lo-Ellen Park Secondary School 0:14:42.0
18 278 Riley deGans Huntsville High School 0:14:46.8
19 234 Aidan Westdal Glebe Collegiate Institute 0:14:49.2
20 260 Derek Jones Chippewa Secondary School 0:14:55.4
21 264 REID KIDNER EASTVIEW SECONDARY SCHOOL I 0:14:59.4
22 280 Matt Cottam St. Peter Catholic Secondary School I 0:15:09.5
23 219 Adam Sanger Glebe Collegiate Institute I 0:15:09.9
24 257 Max Mahaffy Lo-Ellen Park Secondary School 0:15:11.8
25 164 Liam O'Brien Parry Sound High School 0:15:14.2
26 161 WILL STEER MACKENZIE COMMUNITY SCHOOL 0:15:16.7
27 171 Cameron Heinz Huntsville High School 0:15:19.3
28 218 Liam Marshall Parry Sound High School 0:15:23.7
29 285 Morgan Murray Peninsula Shores I 0:15:23.8
30 271 William Wootton Mayfield Secondary School 0:15:23.9
31 186 Kai Parrish Red Lake District High School I 0:15:28.1
32 175 Joshua Zelek Stratford Central Secondary School I 0:15:29.7
33 179 Ethan Graves Parry Sound High School I 0:15:31.7
34 292 Jake Korpi Collingwood Collegiate Institute 0:15:33.3
35 295 Tyler Downey Mayfield Secondary School 0:15:35.0
36 261 Joe HUTTON ST.MARYS DCVI 0:15:39.8
37 197 RAPHAEL GUEROUT MACKENZIE COMMUNITY SCHOOL 0:15:40.3
38 291 Thomas WRIGLEY ST.MARYS DCVI 0:15:43.3
39 275 John Noble Thomas A Stewart Secondary School I 0:15:44.7
40 274 Joel Zandvliet Owen Sound DIstrict Secondary School I 0:15:52.1
41 193 Sébastien Tremblay Béatrice-Desloges I 0:15:53.4
42 245 Matt Shaw Mayfield Secondary School 0:15:54.8
43 256 Kelyn Vos Atikokan High School I 0:15:56.5
44 210 Thomas Pelchat École secondaire publique L'Équinoxe I 0:15:57.0
45 187 Sebastian Horton Huntsville High School 0:15:59.6
46 238 Brett Stoppa Chippewa Secondary School 0:16:00.0
47 230 Ryan Bruschetto Ingersoll District Collegiate Institute I 0:16:07.5
48 229 Erik Bertelsen Huntsville High School 0:16:09.5
49 239 Jonathan Koot Stratford Northwestern Secondary School I 0:16:09.6
50 212 Keegan Chan Huntsville High School B 0:16:10.7
51 253 Caleb Canfield huron park secondary school I 0:16:14.9
52 231 Ben Wylie Glebe Collegiate Institute I 0:16:16.9
53 241 Jake Douglas St. Peter Catholic Secondary School I 0:16:19.3
54 252 Stuart Jones colonel by secondary 0:16:19.8
55 263 Alex Monteith-Pistor colonel by secondary 0:16:20.0
56 273 Neil Paterson Orangeville District Secondary School I 0:16:24.9
57 196 Rylan Martin Lisgar Collegiate Institute I 0:16:26.5
58 192 Thomas Corlett College Avenue Secondary School I 0:16:30.7
59 268 Aidan McClung Huntsville High School B 0:16:31.7
60 225 Henschel Daelin Widdifield Secondary School I 0:16:33.0
61 209 Justin Vanstone Mayfield Secondary School 0:16:41.8
62 226 Sean SLATER ST.MARYS DCVI 0:16:42.7
63 177 Peter Chung colonel by secondary 0:16:43.6
64 222 Jason Sutherland Bell High School I 0:16:46.9
65 182 Tyler Mihkelson Mayfield Secondary School 0:16:53.8
66 201 Nicholas Peters Dryden High School I 0:16:58.5
67 246 Brandon Plante Red Lake District High School I 0:17:02.0
68 290 Zachary McPhee St. Michael CSS - Stratford 0:17:03.3
69 181 Eric Koski-Harja Chippewa Secondary School 0:17:03.4
70 211 Arta Kouroshnia St. Mary's High School I 0:17:03.8
71 216 Kyle Gelderland Red Lake District High School I 0:17:04.6
72 200 Sam BOLTON ST.MARYS DCVI 0:17:06.2
73 254 Jake McClure Central Huron Secondary School I 0:17:07.3
74 249 Nick Sammon Collingwood Collegiate Institute 0:17:07.6
75 199 Tyler Calhoun St. Mary's High School I 0:17:10.9
76 298 Louis Zhang colonel by secondary 0:17:13.6
77 276 Sam McDonald Collingwood Collegiate Institute 0:17:16.7
78 247 David Laughton Huntsville High School B 0:17:18.9
79 262 Jarett Vogels St. Michael CSS - Stratford 0:17:23.9
80 224 Ryan Gillett Orangeville District Secondary School I 0:17:26.1
81 284 Colin Welsh Huntsville High School B 0:17:32.9
82 191 Owen Bell Collingwood Collegiate Institute 0:17:34.1
83 169 Austin Lane Parry Sound High School I 0:17:34.5
84 189 Sam Myles Peninsula Shores I 0:17:38.9
85 232 Graeme Depiero ORILLIA SECONDARY SCHOOL I 0:17:45.3
86 207 Nathan Pilkey K.C.V.I. I 0:17:46.2
87 206 Jacob Dionne Elmvale District High School I 0:17:46.4
88 195 Jacob Kropf huron park secondary school I 0:17:48.8
89 267 DANIEL FRITZSCHE MACKENZIE COMMUNITY SCHOOL 0:17:54.7
90 198 Cole Zwep Central Huron Secondary School I 0:17:59.3
91 237 Nic Miller Cameron Heights Collegiate Institute 0:18:02.2
92 165 Alex Christie CAIRINE WILSON SS I 0:18:04.5
93 223 Artur Renzenbrink Lakefield College School I 0:18:06.3
94 173 Liam Sonoski Fellowes High School I 0:18:12.9
95 163 Liam Cole Lakefield College School I 0:18:21.5
96 258 Vincent Chenier École secondaire catholique Thériault I 0:18:26.1
97 240 Andrew Batek Lorne Park SS 0:18:28.4
98 215 Ravi Bhindi colonel by secondary 0:18:30.2
99 259 James Copeland St. Michael CSS - Stratford 0:18:31.0
100 233 ERIC GHARGHOURI MACKENZIE COMMUNITY SCHOOL 0:18:33.9
101 184 Sawyer BURLINGHAM ST.MARYS DCVI 0:18:38.1
101 272 Ivan Yevenko Lorne Park SS 0:18:38.1
103 235 Calvin Kudar ORILLIA SECONDARY SCHOOL I 0:18:42.4
104 289 JAMES DILLENBECK MACKENZIE COMMUNITY SCHOOL 0:18:46.9
105 190 Malcolm Browne St. Michael CSS - Stratford 0:18:47.8
106 255 CJ Buelow Bear Creek Secondary School I 0:18:48.5
107 170 William Mouser Glebe Collegiate Institute 0:18:53.1
108 205 Lucas Despres Ecole secondaire catholique Sainte-Marie I 0:18:53.5
109 269 Tommy Collins Dr. G.W. Williams S.S. 0:18:55.1
110 243 James Warnica Chesley District Community School I 0:19:05.5
111 174 Tyson Jurchuk St. Michael CSS - Stratford 0:19:06.9
112 221 Dan McColm Widdifield Secondary School I 0:19:07.7
113 176 Ethan Rue colonel by secondary I 0:19:11.0
114 194 Thomas Kalab Bell High School I 0:19:12.8
115 208 Aidan Olson Lorne Park SS 0:19:16.5
116 217 Symen Van der Vlies FE Madill I 0:19:19.3
117 213 Max Kerrigan Chippewa Secondary School 0:19:25.1
118 188 Christian Lefebvre Ecole secondaire catholique Sainte-Marie I 0:19:26.2
119 266 Callum Keenan Glebe Collegiate Institute I 0:19:28.1
120 166 Kieran Blake Widdifield Secondary School I 0:19:54.7
121 251 Alex Palubiskie École secondaire catholique Thériault I 0:19:58.4
122 178 Jackson Wood Mayfield Secondary School I 0:19:58.8
123 204 Ryan Smyth Rosseau Lake College I 0:21:04.1
124 279 Adrian Farano King City Secondary School 0:21:46.4
125 172 Simon Nolet Ecole secondaire catholique Sainte-Marie I 0:22:06.4
126 236 Noah Dodgson Dr. G.W. Williams S.S. 0:22:37.0
127 250 Ben Wright Dryden High School I 0:22:53.1
128 202 Jake Williamson Dr. G.W. Williams S.S. 0:22:55.7
129 220 Josh Longa King City Secondary School 0:23:25.9
130 162 Zander Wiese Castro Lorne Park SS 0:23:47.3
131 185 Daniel Musico Lo-Ellen Park Secondary School 0:24:56.7
132 168 Luca Perrone King City Secondary School 0:25:05.5
133 167 Shyam Kannan Dr. G.W. Williams S.S. 0:25:33.0
134 244 Justin Baird King City Secondary School 0:26:17.2


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4