Western Canadian/AB Championships - AM Sprint | Zone4.ca



Western Canadian/AB Championships - AM Sprint

Date: Feb 26, 2017
StartList
Location: Hinton, Alberta
Host Club: Hinton Nordic Skiers

Race Info
Start Time:  10:00 
End Time:   
Obs. Time:
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: Snow Temp:
Weather: Snow Cond:

Air Rifle 1 Boys 2.25 km. Sprint  Y-P-P  
Bib Name Club P P Start Time
1 Enzo MARINO Canmore Nordic 0 0 10:00:00.0
2 Eric Koinski SILVA Foothills Nordic 0 0 10:00:30.0
3 Ben THOMPSON Canmore Nordic 0 0 10:01:00.0
4 Benjamin DREGER Canmore Nordic 0 0 10:01:30.0
5 Gustavo GROENEVELD Foothills Nordic 0 0 10:02:00.0
6 Max CLEMENT Canmore Nordic 0 0 10:02:30.0
7 William ARMSTRONG Wapiti Nordic 0 0 10:03:00.0
8 Avery BRINDLE Foothills Nordic 0 0 10:03:30.0
9 Thomas HENGEL Hinton Nordic 0 0 10:04:00.0

Air Rifle 1 Girls 2.25 km. Sprint  Y-P-P  
Bib Name Club P P Start Time
27 Isabella QUINTILIO Crazy Mare Ranch Biathlon 0 0 10:15:00.0
28 Clara VAN MELLE Foothills Nordic 0 0 10:15:30.0
29 Annalise MORIN Devon Nordic Bears 0 0 10:16:00.0
30 Faith VAN MELLE Foothills Nordic 0 0 10:16:30.0

Air Rifle 2 Boys 3.25 km. Sprint  Y-Y-P  
Bib Name Club P P Start Time
41 Tomas QUINTILIO Crazy Mare Ranch Biathlon 0 0 10:25:00.0
42 Bodhi WALKER Hinton Nordic 0 0 10:25:30.0
43 Aiden ARMSTRONG Wapiti Nordic 0 0 10:26:00.0
44 Will BRINDLE Foothills Nordic 0 0 10:26:30.0

Air Rifle 2 Girls 3.25 km. Sprint  Y-Y-P  
Bib Name Club P P Start Time
54 Aimee-Rae MORIN Devon Nordic Bears 0 0 10:35:00.0
55 Dani BREWSTER Devon Nordic Bears 0 0 10:35:30.0
56 Antija QUINTILIO Crazy Mare Ranch Biathlon 0 0 10:36:00.0
57 Halle BROUGH Wapiti Nordic 0 0 10:36:30.0
58 Amelie BURKINSHAW Hinton Nordic 0 0 10:37:00.0

Dev 1 Boys 3.25 km. Sprint  Y-Y-P  
Bib Name Club P P Start Time
10 John PLUNKETT Foothills Nordic 0 0 10:05:00.0
11 Henrik QUINTILIO Crazy Mare Ranch Biathlon 0 0 10:05:30.0
12 Ariel SUTHERLAND Edmonton Nordic 0 0 10:06:00.0
13 Avry NIVEN Camrose Vikings 0 0 10:06:30.0
14 Callum CROSS Canmore Nordic 0 0 10:07:00.0
15 Alex ROGANS Foothills Nordic 0 0 10:07:30.0
16 Simon EHRKAMP Edmonton Nordic 0 0 10:08:00.0
17 Michael SCHROEDER Camrose Vikings 0 0 10:08:30.0
18 Felix CLÉMENT Canmore Nordic 0 0 10:09:00.0
19 Liam TINWORTH Wapiti Nordic 0 0 10:09:30.0
20 Jasper FLEMING Edmonton Nordic 0 0 10:10:00.0
21 Willem DEJONG Foothills Nordic 0 0 10:10:30.0
22 François GAUTHIER Foothills Nordic 0 0 10:11:00.0
23 Euan MCCORKINDALE Foothills Nordic 0 0 10:11:30.0
24 Ronan TEW Hinton Nordic 0 0 10:12:00.0
25 Lance SEKORA Devon Nordic Bears 0 0 10:12:30.0
26 Marcus SKARSGARD Foothills Nordic 0 0 10:13:00.0

Dev 1 Girls 3.25 km. Sprint  Y-Y-P  
Bib Name Club P P Start Time
31 Isabel MCLURG Canmore Nordic 0 0 10:20:00.0
32 Cassidy BREWSTER Devon Nordic Bears 0 0 10:20:30.0
33 Anna MARINO Canmore Nordic 0 0 10:21:00.0
34 Keelyn THOROGOOD Calgary Biathlon Racers 0 0 10:21:30.0
35 Aria KLOTZ Foothills Nordic 0 0 10:22:00.0
36 Allyson THAIN Camrose Vikings 0 0 10:22:30.0
37 Desiree PARADIS Foothills Nordic 0 0 10:23:00.0
38 Ellie THOMPSON Canmore Nordic 0 0 10:23:30.0
39 Clara NEANDER Foothills Nordic 0 0 10:24:00.0
40 Anna PERRY Foothills Nordic 0 0 10:24:30.0

Junior/Dev 2 Boys 3.75 km. Sprint  Y-Y-Y  
Bib Name SubCategory Club P P Start Time
59 Findlay EYRE Junior Boys Foothills Nordic 0 0 10:38:00.0
60 Oliver BRINDLE Junior Boys Foothills Nordic 0 0 10:38:30.0
61 Timotej FASIANG Junior Boys Biathlon Saskatchewan 0 0 10:39:00.0
62 Justin PIANOSI HOUDEN Dev 2 Boys Canmore Nordic 0 0 10:39:30.0
63 Sam MOSES Junior Boys Foothills Nordic 0 0 10:40:00.0
64 Graeme COLE Junior Boys Foothills Nordic 0 0 10:40:30.0
65 Tryton BAIER Dev 2 Boys Devon Nordic Bears 0 0 10:41:00.0
66 Jordan LUNDSTROM Dev 2 Boys Wapiti Nordic 0 0 10:41:30.0
67 Noah HOLASH Junior Boys Foothills Nordic 0 0 10:42:00.0
68 Noah CRAMER Junior Boys Foothills Nordic 0 0 10:42:30.0
69 Matthew GILLETT Junior Boys Canmore Nordic 0 0 10:43:00.0
70 Vaughn SCALIA Junior Boys Edmonton Nordic 0 0 10:43:30.0
71 Nicholas SHERWIN Dev 2 Boys Foothills Nordic 0 0 10:44:00.0

Junior/Dev 2 Girls 3.75 km. Sprint  Y-Y-Y  
Bib Name SubCategory Club P P Start Time
45 Kate HARROP Junior Girls Calgary Biathlon Racers 0 0 10:30:00.0
46 Sage GILLILAND Junior Girls Foothills Nordic 0 0 10:30:30.0
47 Helena LINKLATER Junior Girls Edmonton Nordic 0 0 10:31:00.0
48 Ana GROENEVELD Junior Girls Calgary Biathlon Racers 0 0 10:31:30.0
49 Miranda HOPKINS Junior Girls Wapiti Nordic 0 0 10:32:00.0
50 Hannah LUNDSTROM Junior Girls Wapiti Nordic 0 0 10:32:30.0
51 Bronwyn RUTHERFORD-SIMON Junior Girls Biathlon NWT 0 0 10:33:00.0
52 Holly FISHER Dev 2 Girls Canmore Nordic 0 0 10:33:30.0
53 Danika BURKE Junior Girls Canmore Nordic 0 0 10:34:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2017 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4