2018 NB Cup #2 revised start | Zone4.ca

2018 NB Cup #2 revised start

Date: Jan 7, 2018
StartList
Location: Charlo, NB
Host Club: Les Aventuriers

Jury
Technical Delegate:  Edouard Daigle 
Chief of Competition:  Marc Leclair 
Chief of Course:  Greg Schollier 
Coach:  Manon Losier 
Chief of Timing:  Rheal Laviolette 
Zone 4 Computer  Carole Daigle 
Obs. Time:
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: Snow Temp:
Weather: Snow Cond:

Start Group 1 2 km. Classic  Red  
Bib Name SubCategory CCCLicence Start Time
1 Florence Levesque Juvenile Girls/Filles 39911 12:00:30.0
2 Mattea McNair Midget Girls/Filles 39599 12:01:00.0
3 Ariane Austin Juvenile Girls/Filles 35357 12:01:30.0
4 Anaelle Martel Midget Girls/Filles   12:02:00.0
5 Mathias Michaud Midget Boy/Garcon   12:02:30.0
6 Gabrielle Cote Midget Girls/Filles 37788 12:03:00.0
7 Philippe Robitaille Midget Boy/Garcon   12:03:30.0
8 Simon Xavier Godin Midget Boy/Garcon 37719 12:04:00.0
9 kaj Jones Midget Boy/Garcon   12:04:30.0
10 Meghan Labrecque Midget Girls/Filles   12:05:00.0
11 Marissa Curry Juvenile Girls/Filles 35466 12:05:30.0
12 Jack Toner Midget Boy/Garcon 38915 12:06:00.0
13 Samuel Daniel Basque Midget Boy/Garcon 38924 12:06:30.0
14 Leezack Caron Midget Boy/Garcon   12:07:00.0
15 Kelly-Ann Gallien Juvenile Girls/Filles   12:07:30.0
16 Hugo Austin Midget Boy/Garcon 37780 12:08:00.0

Start Group 2 9.2 km. Classic  Blue X 2  
Bib Name SubCategory CCCLicence Start Time
17 Jean Corbin Masters Women/Femme 1957& older/et    12:08:30.0
18 Julie Daigle Masters Women/Femme 1987-1958 41213 12:09:00.0
19 Claudette Maltais Masters Women/Femme 1957& older/et    12:09:30.0
20 Chloe Duchesne Junior Girls/Filles 36477 12:10:00.0
21 Olivier Jacob Godin Juvenile Boys/Garcon 35366 12:10:30.0
22 Manon Losier Masters Women/Femme 1987-1958 3206 12:11:00.0
23 Jeffrey Labrecque Juvenile Boys/Garcon 39975 12:11:30.0
24 Anna Healy Masters Women/Femme 1987-1958   12:12:00.0
25 François Leclair Junior Boys/Garcon 34116 12:12:30.0
26 Remi Walhain Juvenile Boys/Garcon   12:13:00.0
27 Maxime Savoie Junior Boys/Garcon   12:13:30.0

Start Group 3 15 km. Classic  Blue X 3  
Bib Name SubCategory CCCLicence Start Time
28 Doug Jones Masters Men/Homme 1987-1958   12:14:00.0
29 Alexandre Leclair Junior Mem/Homme 31892 12:14:30.0
30 Paul Wright Masters Men/Homme 1957& older/et pl   12:15:00.0
31 Kevin Heppell Open Men/Homme   12:15:30.0
32 Dave Moore Masters Men/Homme 1957& older/et pl   12:16:00.0
33 Jim Currie Masters Men/Homme 1987-1958   12:16:30.0
34 Sebastien Duke Open Men/Homme 4505 12:17:00.0
35 Vincent Leclair Senior Men/Homme 24503 12:17:30.0
36 Dominic Brassard Junior Mem/Homme 34763 12:18:00.0

Start Group 4 5 km. Classic  Blue X 1  
Bib Name SubCategory CCCLicence Start Time
37 Jonathan Simard Participation Men/Homme   12:18:30.0
38 Bruce Guitard Participation Men/Homme   12:19:00.0
39 Jennifer Maltais Participation Women/Femme   12:19:30.0
40 Jacques Haché Participation Men/Homme   12:20:00.0
41 Sandrine Caron Participation Women/Femme   12:20:30.0
42 Mariline Dube Participation Women/Femme   12:21:00.0


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2018 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4