20181201 Time Trial | Zone4.ca

20181201 Time Trial

Date: Dec 1, 2018
Official  Results
Location: Lappe Ski Centre
Host Club: Lappe Nordic Ski Club

Jury
Technical Delegate:   
Chief of Competition:   
Chief of Course:   
Coach:   
Coach:   
Obs. Time:
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: Snow Temp:
Weather: Snow Cond:

Group 9.9 9.9 km. Free    
PL Bib Name Lap1 Rnk Lap2 Rnk Lap3 Rnk Time Diff
1 3 Connor  McGovern 0:09:39.5 (1) 0:10:07.1 (1) 0:10:03.9 (2) 0:29:50.6  
2 5 Gavin Shields 0:09:45.3 (2) 0:10:10.0 (2) 0:10:00.6 (1) 0:29:55.9 +5.3
3 2 Max Hollman 0:09:50.8 (3) 0:10:12.1 (3) 0:10:26.0 (3) 0:30:29.0 +38.4
4 1 Werner Schwar 0:10:18.1 (4) 0:10:45.2 (4) 0:10:49.2 (4) 0:31:52.6 +2:02.0
5 4 Alannah Maclean 0:11:05.4 (5) 0:11:29.7 (5) 0:11:28.4 (5) 0:34:03.6 +4:13.0
6 8 Jonathan Whatley 0:11:17.1 (6) 0:11:37.9 (6) 0:11:36.2 (6) 0:34:31.3 +4:40.7
7 14 Paul Inkila 0:11:23.9 (7) 0:11:47.1 (7) 0:11:52.9 (9) 0:35:04.0 +5:13.4
8 7 Konrad Kuhne 0:11:39.1 (9) 0:11:49.7 (8) 0:11:40.8 (7) 0:35:09.7 +5:19.1
9 12 Sarah Peters 0:11:37.5 (8) 0:11:51.5 (9) 0:11:51.1 (8) 0:35:20.2 +5:29.6
10 9 Keith Ailey 0:12:17.0 (10) 0:12:44.2 (10) 0:13:01.3 (10) 0:38:02.5 +8:11.9
11 11 Marianne Stewart 0:13:29.9 (11) 0:13:42.9 (11) 0:13:51.7 (11) 0:41:04.7 +11:14.1
12 10 Nicole Dumonski 0:13:44.3 (12) 0:14:41.3 (12) 0:14:24.3 (12) 0:42:50.0 +12:59.4
DNS 6 Angus Carr *** (*) *** (*) *** (*) *** ***
DNS 13 Colin Pendziwol *** (*) *** (*) *** (*) *** ***

Group 6.6 6.6 km. Free    
PL Bib Name Lap1 Rnk Lap2 Rnk Time Diff
1 27 Carley Kiiskila 0:12:10.5 (2) 0:12:00.6 (1) 0:24:11.1  
2 22 Matthew Whatley 0:11:55.5 (1) 0:12:25.3 (2) 0:24:20.8 +9.7
3 25 Sarah Cullinen 0:12:16.5 (3) 0:12:38.0 (3) 0:24:54.5 +43.4
4 26 Brooke Ailey 0:12:29.9 (4) 0:12:54.7 (4) 0:25:24.7 +1:13.6
5 23 Hannah Zavitz 0:12:52.8 (5) 0:13:13.0 (5) 0:26:05.8 +1:54.7
6 36 Olivia  Demtrakopolis 0:13:13.4 (6) 0:13:25.2 (6) 0:26:38.6 +2:27.5
7 38 John Kiiskila 0:13:34.2 (7) 0:14:00.6 (7) 0:27:34.8 +3:23.7
8 31 Marilyn Ailey 0:13:41.4 (8) 0:14:06.1 (8) 0:27:47.6 +3:36.5
9 29 Ainsley Carr 0:13:48.0 (9) 0:14:08.9 (9) 0:27:56.9 +3:45.8
10 21 Ruth Zavitz 0:13:58.0 (10) 0:15:21.9 (12) 0:29:20.0 +5:08.9
11 32 Stephanie Marler 0:14:51.6 (11) 0:15:05.0 (10) 0:29:56.6 +5:45.5
12 33 Cristine Sillen 0:14:54.9 (12) 0:15:16.9 (11) 0:30:11.9 +6:00.8
13 34 Diane Scocchia 0:15:02.6 (13) 0:15:26.9 (13) 0:30:29.5 +6:18.4
14 28 Tierza Wilson 0:16:04.6 (14) 0:17:25.5 (14) 0:33:30.1 +9:19.0
15 37 Holly Flemming 0:17:40.9 (15) 0:18:48.2 (15) 0:36:29.1 +12:18.0
DNS 24 Aubrey Smith *** (*) *** (*) *** ***
DNS 30 Mathew Waboose *** (*) *** (*) *** ***
DNS 35 Sarah Lutes *** (*) *** (*) *** ***

Group 3.3 3.3 km. Free    
PL Bib Name Time Diff
1 48 Joel  Haering 0:11:49.9  
2 51 Cedric Martel 0:13:27.1 +1:37.2
3 64 Willem Van Duyn 0:13:36.9 +1:47.0
4 47 Eric Jamsa 0:13:37.0 +1:47.1
5 45 Edgar Sarrazin 0:13:49.1 +1:59.2
6 52 Sarah  Kiiskila 0:13:58.3 +2:08.4
7 54 Josiah Weber 0:14:13.7 +2:23.8
8 56 Tihana Vidjen 0:14:28.5 +2:38.6
9 55 Maaritta Puiras 0:14:38.8 +2:48.9
10 57 Mikkai Jones 0:14:57.3 +3:07.4
11 42 Kytalyn  Smith 0:15:03.8 +3:13.9
12 43 Liam Kyle 0:15:06.1 +3:16.2
13 59 Willem Abbink 0:15:20.4 +3:30.5
14 50 Isobel Stewart 0:15:28.8 +3:38.9
15 62 Arwyn MacIntosh 0:15:40.7 +3:50.8
16 53 Mattea Hakanen 0:15:50.6 +4:00.7
17 49 Charlotte Sarrazin 0:16:29.7 +4:39.8
18 63 Nolan Nyitrai 0:16:47.7 +4:57.8
19 61 Charlotte  Ailey 0:21:36.1 +9:46.2
20 41 Daphne Martel 0:23:46.4 +11:56.5
DNS 44 Tristan Van Lenthe *** ***
DNS 46 Reley  Breitsprecher *** ***
DNS 58 Catrina Long *** ***
DNS 60 Jessica Long *** ***


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2018 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4