2018 CCI Holiday Hustle Afternoon Finals | Zone4.ca



2018 CCI Holiday Hustle Afternoon Finals

Date: Dec 19, 2018
Official  Results
Location: Highlands Nordic, Duntroon
Host School Collingwood Collegiate

Convenor  Bill Hewitt 
Chief of Competition:  Richard Lemoine 
Race Secretary  Debra Friendly 
First start time  12:30 PM. 
Obs. Time:
Wind Vel: 11km/hr Wind Dir: East
Air Temp: +2 C Snow Temp:
Weather: Overcast Snow Cond: Granular

Jr Girls 4 x 0.7 km. Free Relay    
PL Bib Team Lg Name Time Rnk Total Diff
1 11 CCI Exhibition A 1
2
3
4
Jamie Korpi
Alexa Flood
Hailey Abbott
Marin Hurley
0:-36:-16.95
0:03:37.24
0:05:03.93
0:05:00.68
(1)
(2)
(6)
(7)
0:-22:-35.10  
2 2 CCI JR Girls A 1
2
3
4
Monica Foley
Isabelle Lewin
Sadie Campbell
Emma Cornell
0:02:53.90
0:03:15.13
0:03:19.45
0:03:12.92
(2)
(1)
(1)
(1)
0:12:41.40 +35:16.50
3 4 CCI JR Girls B 1
2
3
4
Ingrid Pedersen
Meghan Howell
Lucy Kraychyk
Hannah Rydlo
0:02:59.43
0:04:29.95
0:04:12.63
0:03:22.49
(3)
(5)
(2)
(2)
0:15:04.50 +37:39.60
4 3 GBDSS Tiny Dancers 1
2
3
4
Chloe Walc
Jayneigh Hesler
Julia Buttineau
Katherine Beeston
0:03:52.55
0:04:23.99
0:04:27.45
0:03:36.61
(4)
(4)
(3)
(4)
0:16:20.60 +38:55.70
5 5 GBDSS Hula Girls 1
2
3
4
Rowan Switzer
Devon Sponagle
Abby Goneau
Alexandra Beeston
0:03:55.50
0:03:57.33
0:04:47.52
0:03:41.35
(6)
(3)
(5)
(5)
0:16:21.70 +38:56.80
6 1 OSDSS JR Girls 1
2
3
4
Yara Bjoernsen
Saige Locking
Paula Weyergang
Sarah Groh
0:04:08.52
0:04:34.55
0:04:37.13
0:03:28.90
(7)
(7)
(4)
(3)
0:16:49.10 +39:24.20
7 7 Mayfield Dashers & D 1
2
3
4
Paige Sze
Zaryna Leo
Emma Flemming
Ginger Meek
0:03:53.44
0:04:34.48
0:05:51.60
0:04:49.98
(5)
(6)
(7)
(6)
0:19:09.50 +41:44.60

Jr Boys 4 x 0.7 km. Free Relay    
PL Bib Team Lg Name Time Rnk Total Diff
1 8 CCI JR Boys A 1
2
3
4
Oliver Czerny
Sage Fry
Ben Cornell
Hayden McCulloch
0:02:54.15
0:03:12.67
0:02:57.48
0:03:00.60
(1)
(1)
(1)
(1)
0:12:04.90  
2 9 CCI JR Boys B 1
2
3
4
Matthew Hammond
Jackson Hulshof
James MacCulloch
Braxton Dickey
0:03:04.08
0:03:46.53
0:03:34.53
0:03:08.76
(2)
(2)
(2)
(2)
0:13:33.90 +1:29.00
3 10 OSDSS JR Boys 1
2
3
4
Kurtis Indoe
Nathan Delaloy
Colin Nicol
Jimmy St. Marie
0:03:14.61
0:04:29.24
0:04:44.13
0:04:03.32
(3)
(3)
(3)
(3)
0:16:31.30 +4:26.40

Exhibition 4 x 0.7 km. Free Relay    
PL Bib Team Lg Name Time Rnk Total Diff
1 16 GBDSS+1 1
2
3
4
Liam Knoll
Adam King
Mollie Tigwell
TBD TBD
0:03:00.97
0:03:26.59
0:03:24.77
0:03:23.17
(3)
(1)
(1)
(3)
0:13:15.50  
2 15 CCI Exhibition B 1
2
3
4
Jacob Dionne
Macey Gougen
Taza Deluna
Mikayla  Wilson
0:02:57.28
0:04:36.00
0:04:32.26
0:03:55.76
(2)
(4)
(3)
(4)
0:16:01.30 +2:45.80
3 14 HUMB1 1
2
3
4
Alex Lee
Hannah Saarmaki
Aysia Maurice
Sam Hoffman
0:03:38.79
0:04:19.27
0:04:23.40
0:04:11.14
(5)
(3)
(2)
(5)
0:16:32.60 +3:17.10
4 12 SHOO 1
2
3
4
Jamie Kuhl
Karson Proulx
Ninfa Riveiro Cores
Amelia Zocca
0:02:51.77
0:04:14.84
0:06:20.15
0:03:06.94
(1)
(2)
(5)
(2)
0:16:33.70 +3:18.20
5 13 OSDSS EX1 1
2
3
4
Jackson Torrie
Brais Gesto Herrera
Laura Santamaria de Bustos
Ole Benstem
0:04:27.11
0:05:00.25
0:05:20.79
0:04:12.15
(6)
(5)
(4)
(6)
0:19:00.30 +5:44.80
6 6 Mayfield Prancers & 1
2
3
4
Amelia Mitchell
Kayla Trieu
Anisha Sasikumar
Nicole Deslauriers
0:03:31.81
0:09:01.38
0:13:00.41
0:00:-22.60
(4)
(6)
(6)
(1)
0:25:11.00 +11:55.50

Sr Girls 4 x 0.7 km. Free Relay    
PL Bib Team Lg Name Time Rnk Total Diff
1 18 CCI SR Girls A 1
2
3
4
Sofie Ohrling
Allison McMullin
Ashley Stewart
Quin Czerny
0:03:11.53
0:03:58.70
0:03:06.07
0:03:18.00
(2)
(2)
(1)
(1)
0:13:34.30  
2 22 OSDSS SR Girls 1
2
3
4
Janna Wardell
Alex Scheifele
Katharina Schmitz
Colleen Beck
0:03:07.56
0:03:47.02
0:04:57.75
0:03:35.27
(1)
(1)
(5)
(2)
0:15:27.60 +1:53.30
3 23 HUMB1 1
2
3
4
Addy Proulx
Lexy Maurice
Macy Schultz
Jillian McDermott
0:03:12.57
0:04:00.30
0:04:09.69
0:04:19.24
(3)
(3)
(3)
(3)
0:15:41.80 +2:07.50
4 21 Mayfield Jingle Bell 1
2
3
4
Kady Wellman
Issie McCloskey
Ashley Skinkle
Emma Wilson
0:03:57.44
0:04:04.47
0:04:03.39
0:04:40.60
(5)
(4)
(2)
(5)
0:16:45.90 +3:11.60
5 19 HUMB2 1
2
3
4
Mackenzie Enns
Sierra Black
Amelia Walker
Kiana Hudson
0:03:38.76
0:04:48.02
0:05:54.91
0:04:27.11
(4)
(5)
(6)
(4)
0:18:48.80 +5:14.50
6 20 Mayfield Elves 1
2
3
4
Molly Hingorani
Maghan Scholtz
Madelene Oake
Emily Gow
0:05:11.52
0:04:55.97
0:04:33.50
0:06:19.61
(6)
(6)
(4)
(6)
0:21:00.60 +7:26.30
DNF 17 scratch 1
2
3
4
Lydia Pedersen
Sanna Huyssen
Holly Lecour
Lily Wortley
***
***
***
***
(*)
(*)
(*)
(*)
*** ***

Sr Boys 4 x 0.7 km. Free Relay    
PL Bib Team Lg Name Time Rnk Total Diff
1 24 OSDSS SR Boys 1
2
3
4
Wesley Schlenker
Reid Locking
Nathan Clare-Green
Dylan Beck
0:02:40.83
0:02:58.57
0:03:25.33
0:02:48.07
(1)
(1)
(3)
(1)
0:11:52.80  
2 27 CCI SR Boys A 1
2
3
4
Jack Czerny
Sam McDonald
Nick Sammon
Will Hurley
0:03:18.12
0:03:04.34
0:02:55.52
0:02:57.42
(3)
(2)
(1)
(2)
0:12:15.40 +22.60
3 26 Mayfield Drummer Boy 1
2
3
4
Tyler Mihkelson
Jackson Wood
Matt Shaw
Justin Vanstone
0:03:09.13
0:03:17.30
0:02:57.01
0:03:07.96
(2)
(3)
(2)
(3)
0:12:31.40 +38.60
4 25 Mayfield Holy Knight 1
2
3
4
Carson Burke
Andrus Kaarid
Christopher Gomez
Sayansh Verma
0:03:51.01
0:05:26.52
0:03:49.79
0:04:20.38
(4)
(4)
(4)
(4)
0:17:27.70 +5:34.90


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4