2018 CCI Holiday Hustle Morning Heats | Zone4.ca



2018 CCI Holiday Hustle Morning Heats

Date: Dec 19, 2018
Official  Results
Location: Highlands Nordic, Duntroon
Host School Collingwood Collegiate

Convenor  Bill Hewitt 
Chief of Competition:  Richard Lemoine 
Race Secretary  Debra Friendly 
First start time  10:00 a.m. 
Obs. Time:
Wind Vel:  15kmWest Wind Dir:
Air Temp: -2 Snow Temp:
Weather: Partly sunny Snow Cond: Granular

Jr Girls 4 x 0.7 km. Free Relay    
PL Bib Team School Lg Name Time Rnk Total Diff
1 2 CCI JR Girls A Collingwood Collegia 1
2
3
4
Monica Foley
Isabelle Lewin
Sadie Campbell
Emma Cornell
0:02:57.38
0:03:20.80
0:03:25.90
0:03:14.12
(1)
(1)
(1)
(1)
0:12:58.20  
2 4 CCI JR Girls B Collingwood Collegia 1
2
3
4
Ingrid Pedersen
Meghan Howell
Lucy Kraychyk
Hannah Rydlo
0:04:03.95
0:04:51.90
0:03:33.67
0:03:23.98
(5)
(5)
(2)
(2)
0:15:53.50 +2:55.30
3 5 GBDSS Hula Girls Georgian Bay Distric 1
2
3
4
Rowan Switzer
Devon Sponagle
Abby Goneau
Alexandra Beeston
0:03:50.78
0:03:59.03
0:04:53.34
0:03:51.55
(4)
(2)
(6)
(5)
0:16:34.70 +3:36.50
4 1 OSDSS JR Girls Owen Sound District 1
2
3
4
Yara Bjoernsen
Saige Locking
Paula Weyergang
Sarah Groh
0:03:48.99
0:04:44.05
0:04:34.54
0:03:30.32
(2)
(4)
(4)
(3)
0:16:37.90 +3:39.70
5 3 GBDSS Tiny Dancers Georgian Bay Distric 1
2
3
4
Chloe Walc
Jayneigh Hesler
Julia Buttineau
Katherine Beeston
0:03:49.98
0:04:36.89
0:04:39.02
0:03:40.91
(3)
(3)
(5)
(4)
0:16:46.80 +3:48.60
6 7 Mayfield Dashers & D MAYFIELD SS 1
2
3
4
Paige Sze
Zaryna Leo
Emma Flemming
Ginger Meek
0:04:39.94
0:06:35.13
0:04:29.29
0:04:21.74
(6)
(6)
(3)
(6)
0:20:06.10 +7:07.90

Jr Boys 4 x 0.7 km. Free Relay    
PL Bib Team School Lg Name Time Rnk Total Diff
1 8 CCI JR Boys A Collingwood Collegia 1
2
3
4
Oliver Czerny
Sage Fry
Ben Cornell
Hayden McCulloch
0:02:59.21
0:03:11.08
0:02:57.18
0:02:54.13
(1)
(1)
(1)
(1)
0:12:01.60  
2 9 CCI JR Boys B Collingwood Collegia 1
2
3
4
Matthew Hammond
Jackson Hulshof
James MacCulloch
Braxton Dickey
0:03:14.59
0:03:49.51
0:03:28.08
0:03:13.32
(2)
(2)
(2)
(2)
0:13:45.50 +1:43.90
3 10 OSDSS JR Boys Owen Sound District 1
2
3
4
Kurtis Indoe
Nathan Delaloy
Colin Nicol
Jimmy St. Marie
0:03:32.80
0:04:45.66
0:04:25.93
0:03:55.71
(3)
(3)
(3)
(3)
0:16:40.10 +4:38.50

Exhibition 4 x 0.7 km. Free Relay    
PL Bib Team School Lg Name Time Rnk Total Diff
1 16 GBDSS+1 Georgian Bay Distric 1
2
3
4
Liam Knoll
Adam King
Mollie Tigwell
TBD TBD
0:03:15.22
0:03:24.36
0:03:30.62
0:03:24.10
(2)
(2)
(1)
(1)
0:13:34.30  
2 15 CCI Exhibition B Collingwood Collegia 1
2
3
4
Jacob Dionne
Macey Gougen
Taza Deluna
Mikayla  Wilson
0:03:04.48
0:04:44.26
0:04:16.95
0:04:20.01
(1)
(4)
(3)
(6)
0:16:25.70 +2:51.40
3 14 HUMB1 Humberview SS 1
2
3
4
Alex Lee
Hannah Saarmaki
Aysia Maurice
Sam Hoffman
0:03:44.05
0:04:25.39
0:04:22.39
0:04:15.07
(3)
(3)
(4)
(5)
0:16:46.90 +3:12.60
4 12 SHOO SaugeenHumberviewOwe 1
2
3
4
Jamie Kuhl
Karson Proulx
Ninfa Riveiro Cores
Amelia Zocca
0:04:02.33
0:03:07.54
0:06:04.85
0:04:10.88
(4)
(1)
(6)
(3)
0:17:25.60 +3:51.30
5 11 CCI Exhibition A Collingwood Collegia 1
2
3
4
Jamie Korpi
Alexa Flood
Hailey Abbott
Marin Hurley
0:04:50.83
0:05:12.32
0:03:57.96
0:03:55.69
(6)
(6)
(2)
(2)
0:17:56.80 +4:22.50
6 13 OSDSS EX1 Owen Sound District 1
2
3
4
Jackson Torrie
Brais Gesto Herrera
Laura Santamaria de Bustos
Ole Benstem
0:04:27.47
0:04:46.68
0:05:20.54
0:04:10.91
(5)
(5)
(5)
(4)
0:18:45.60 +5:11.30
7 6 Mayfield Prancers & MAYFIELD SS 1
2
3
4
Amelia Mitchell
Kayla Trieu
Anisha Sasikumar
Nicole Deslauriers
0:43:16.53
0:14:47.37
0:14:44.82
0:10:11.68
(7)
(7)
(7)
(7)
1:23:00.40 +1:09:26.10

Sr Girls 4 x 0.7 km. Free Relay    
PL Bib Team School Lg Name Time Rnk Total Diff
1 18 CCI SR Girls A Collingwood Collegia 1
2
3
4
Sofie Ohrling
Allison McMullin
Ashley Stewart
Quin Czerny
0:03:05.52
0:03:50.18
0:03:12.71
0:03:19.09
(2)
(1)
(1)
(1)
0:13:27.50  
2 22 OSDSS SR Girls Owen Sound District 1
2
3
4
Janna Wardell
Alex Scheifele
Katharina Schmitz
Colleen Beck
0:02:57.82
0:03:53.86
0:04:49.75
0:03:37.27
(1)
(2)
(4)
(3)
0:15:18.70 +1:51.20
3 23 HUMB1 Humberview SS 1
2
3
4
Addy Proulx
Lexy Maurice
Macy Schultz
Jillian McDermott
0:04:04.19
0:04:26.02
0:04:17.75
0:03:32.04
(4)
(3)
(3)
(2)
0:16:20.00 +2:52.50
4 21 Mayfield Jingle Bell MAYFIELD SS 1
2
3
4
Kady Wellman
Issie McCloskey
Ashley Skinkle
Emma Wilson
0:03:43.07
0:04:41.97
0:04:02.57
0:03:53.09
(3)
(4)
(2)
(4)
0:16:20.70 +2:53.20
5 19 HUMB2 Humberview SS 1
2
3
4
Mackenzie Enns
Sierra Black
Amelia Walker
Kiana Hudson
0:04:13.60
0:07:00.83
0:05:20.92
0:04:01.95
(5)
(6)
(6)
(5)
0:20:37.30 +7:09.80
6 20 Mayfield Elves MAYFIELD SS 1
2
3
4
Molly Hingorani
Maghan Scholtz
Madelene Oake
Emily Gow
0:05:06.84
0:05:01.08
0:05:12.56
0:06:14.42
(6)
(5)
(5)
(6)
0:21:34.90 +8:07.40
DNF 17 scratch Collingwood Collegia 1
2
3
4
Lydia Pedersen
Sanna Huyssen
Holly Lecour
Lily Wortley
***
***
***
***
(*)
(*)
(*)
(*)
*** ***

Sr Boys 4 x 0.7 km. Free Relay    
PL Bib Team School Lg Name Time Rnk Total Diff
1 24 OSDSS SR Boys Owen Sound District 1
2
3
4
Wesley Schlenker
Reid Locking
Nathan Clare-Green
Dylan Beck
0:02:38.96
0:02:59.06
0:03:18.85
0:02:45.83
(1)
(1)
(3)
(1)
0:11:42.70  
2 27 CCI SR Boys A Collingwood Collegia 1
2
3
4
Jack Czerny
Sam McDonald
Nick Sammon
Will Hurley
0:03:06.84
0:03:08.93
0:02:59.96
0:02:50.47
(2)
(2)
(1)
(2)
0:12:06.20 +23.50
3 26 Mayfield Drummer Boy MAYFIELD SS 1
2
3
4
Tyler Mihkelson
Jackson Wood
Matt Shaw
Justin Vanstone
0:03:07.39
0:03:21.63
0:03:04.11
0:02:55.77
(3)
(3)
(2)
(3)
0:12:28.90 +46.20
4 25 Mayfield Holy Knight MAYFIELD SS 1
2
3
4
Carson Burke
Andrus Kaarid
Christopher Gomez
Sayansh Verma
0:03:42.63
0:06:18.98
0:04:00.02
0:04:30.17
(4)
(4)
(4)
(4)
0:18:31.80 +6:49.10


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4