Ontario Para-Nordic Trials | Zone4.ca

Ontario Para-Nordic Trials

Date: Jan 5, 2019
Official  Results
Location: Kivi Park Sudbury, ON
Host Club: Laurentian

Jury
Technical Delegate:  Al White 
Chief of Competition:  Lise Leblanc 
Chief of Course:  Bob Hanson 
Obs. Time: 11:00
Snow Cond:  Mach Groomed
Air Temp: 0 Snow Temp: -1

PN Standing Male 3 km. Classic    
PL Bib Name CCCLicence Lap1 Rnk Lap2 Rnk RealTime Time Diff
1 2 Kyle Barber 37861 0:06:32.9 (1) 0:06:45.3 (1) 0:13:18.3 0:10:30.6  

PN VI Male 3 km. Classic    
PL Bib Name CCCLicence Lap1 Rnk Lap2 Rnk RealTime Time Diff
1 4 Rory McDonald 41912 0:07:56.4 (1) 0:08:43.9 (1) 0:16:40.3 0:14:40.2  
2 8 Logan Lariviere   0:09:27.5 (2) 0:09:48.4 (2) 0:19:15.9 0:19:15.9 +4:35.7

PN Standing Female 3 km. Classic    
PL Bib Name CCCLicence Lap1 Rnk Lap2 Rnk RealTime Time Diff
1 1 Julie Huguette Marie Mayer 39944 0:07:35.4 (1) 0:08:30.0 (1) 0:16:05.5 0:15:55.8  
2 3 Sarah Hunt 42556 0:10:30.5 (2) 0:10:12.3 (2) 0:20:42.8 0:19:03.3 +3:23.9

PN VI Dev Male 3 km. Classic    
PL Bib Name CCCLicence Lap1 Rnk Lap2 Rnk RealTime Time Diff

PN Standing Dev Male 3 km. Classic    
PL Bib Name CCCLicence Lap1 Rnk Lap2 Rnk RealTime Time Diff
1 11 Hudson BOOTH   0:08:31.0 (2) 0:08:26.1 (2) 0:16:57.1 0:14:55.0  
2 5 Brian Eaton   0:07:21.4 (1) 0:07:42.4 (1) 0:15:03.9 0:15:03.9 +8.9
3 6 James Butcher   0:09:09.1 (3) 0:09:50.1 (3) 0:18:59.3 0:16:42.5 +2:02.3
4 12 David Barber   0:09:38.4 (4) 0:13:08.8 (4) 0:22:47.2 0:20:03.1 +5:50.2

PN Standing Dev Female 3 km. Classic    
PL Bib Name CCCLicence Lap1 Rnk Lap2 Rnk RealTime Time Diff
1 10 Madison Mullin   0:08:42.4 (1) 0:08:30.1 (1) 0:17:12.5 0:17:12.5  
2 9 Audreanne Soenens   0:10:38.6 (2) 0:11:20.1 (2) 0:21:58.7 0:19:20.4 +2:25.4
3 7 Laura Marks   0:13:10.5 (3) 0:12:41.5 (3) 0:25:52.0 0:25:36.4 +8:29.1

PN VI Female 3 km. Classic    
PL Bib Name CCCLicence Lap1 Rnk Lap2 Rnk RealTime Time Diff

PN Sitting Male 2 km. Classic    
PL Bib Name CCCLicence Lap1 Rnk Lap2 Rnk Lap3 Rnk RealTime Time Diff
1 17 Collin Cameron 35767 0:01:37.2 (1) 0:01:52.1 (1) 0:01:54.0 (1) 0:05:23.4 0:05:07.2  
2 16 Caelan Flannigan 31842 0:02:18.2 (3) 0:02:40.1 (3) 0:02:44.5 (3) 0:07:42.8 0:07:15.0 +2:16.0
3 13 Daruisz Symonowicz 41995 0:02:14.5 (2) 0:02:35.2 (2) 0:02:34.7 (2) 0:07:24.6 0:07:24.6 +2:17.4

PN Sitting Female 2 km. Classic    
PL Bib Name CCCLicence Lap1 Rnk Lap2 Rnk Lap3 Rnk RealTime Time Diff
1 14 Tanya Quesnel 25798 0:02:46.2 (1) 0:03:24.4 (1) 0:03:25.4 (1) 0:09:36.1 0:09:07.2  

PN Sitting Dev Female 2 km. Classic    
PL Bib Name CCCLicence Lap1 Rnk Lap2 Rnk Lap3 Rnk RealTime Time Diff

PN VI Dev Female 2 km. Classic    
PL Bib Name CCCLicence Lap1 Rnk Lap2 Rnk Lap3 Rnk RealTime Time Diff
1 18 Dorothy Moorcroft   0:04:35.5 (5) 0:04:57.2 (5) 0:00:00.0 (5) 0:09:32.8 0:08:24.0  

Special 0 km. Mass Start    
PL Bib Name CCCLicence RealTime Time Diff
1 99 Micheal Butcher   0:15:28.4 0:15:28.4  


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4