2019 OUA Championship & Ontario Cup #5 | Zone4.ca



2019 OUA Championship & Ontario Cup #5

Date: Feb 16, 2019
Official  Results
Location: Nipissing University
Host Club: Nipissing Nordic

Jury
Technical Delegate:  Al White 
Chief of Competition:  Andrew Rees 
Coach:  Victor Wiltmann - XCSO 
Obs. Time: 10:00
Snow Cond:  Fresh!
Air Temp: -11 Snow Temp: -9

Open Women 12 km. Classic Mass Start  Mass Start  
PL Bib Name SubCategory Rnk CCCLicence Team Time
1 102 ZoŽ Williams SENIOR WOMEN 1/33 27366 Carleton 0:41:19.2
2 101 Alannah Maclean SENIOR WOMEN 2/33 19646 Lakehead 0:41:30.4
3 108 Maggie McClure SENIOR WOMEN 3/33 30248 Carleton 0:44:20.6
4 104 Shaylynn Loewen JUNIOR WOMEN 1/11 33371 Lakehead 0:44:21.6
5 103 Bronwyn Williams JUNIOR WOMEN 2/11 31834 Nakkertok Nordic QC 0:44:40.7
6 110 Laura Inkila SENIOR WOMEN 4/33 25805 Carleton 0:45:25.8
7 105 Erika Mihell SENIOR WOMEN 5/33 28155 Lakehead 0:45:39.3
8 109 Alyssa Stowe SENIOR WOMEN 6/33 27371 Carleton 0:46:02.1
9 114 Emily Drake SENIOR WOMEN 7/33 35751 NipissungU 0:46:28.9
10 107 Chloe Ranahan JUNIOR WOMEN 3/11 33123 Carleton 0:47:05.2
11 145 Alexandra Slobodian SENIOR WOMEN 8/33 13717 Carleton 0:47:12.4
12 112 Jessica Roach SENIOR WOMEN 9/33 35355 Team Hardwood 0:47:49.1
13 106 Katherine Denis SENIOR WOMEN 10/33 25762 UOttawa 0:48:03.5
14 129 Marlee Sauder SENIOR WOMEN 11/33 29479 Polecats 0:48:44.4
15 146 Isabelle Maclean SENIOR WOMEN 12/33   U of T 0:49:27.4
16 115 Sophia Slater JUNIOR WOMEN 4/11 37777 NipissingU 0:49:38.6
17 111 Shelby Dickey SENIOR WOMEN 13/33 21473 NipissungU 0:49:49.7
18 143 Madeline Aarts SENIOR WOMEN 14/33 44627 Guelph 0:51:07.6
19 113 Allison Caswell JUNIOR WOMEN 5/11 34761 Guelph 0:51:52.5
20 136 Emily Heroux SENIOR WOMEN 15/33 27377 uOttawa 0:52:04.2
21 117 Mariah Hudec SENIOR WOMEN 16/33 24504 Guelph 0:52:10.1
22 118 Shelby Howard SENIOR WOMEN 17/33 29274 Carleton 0:52:14.3
23 116 Elizabeth Fowler SENIOR WOMEN 18/33 27386 Lakehead  0:52:23.6
24 119 Raylan Stroud SENIOR WOMEN 19/33 38916 Guelph 0:52:51.4
25 135 Lydia Harris SENIOR WOMEN 20/33 No Lic Laurentian  0:53:24.0
26 130 Katja Zbogar SENIOR WOMEN 21/33 NoLic Guelph 0:53:24.8
27 120 Emerson Bach JUNIOR WOMEN 6/11 41189 Nipissing University 0:53:58.3
28 138 Shayna Herr SENIOR WOMEN 22/33 NoLic uOttawa 0:54:48.4
29 125 Hannah Goodings MASTER WOMEN 1/1 36410 University of Waterloo 0:55:06.5
30 141 Jordyn Leighton SENIOR WOMEN 23/33 44645 Carleton 0:56:19.0
31 132 Olivia Wolfram SENIOR WOMEN 24/33 Nolic Laurentian 0:56:39.0
32 134 Katherine Grove SENIOR WOMEN 25/33 Nolic Laurentian 0:56:46.5
33 142 Lindsay Raymond Junior Women 7/11 NoLic   0:57:18.1
34 137 Marina Tusz SENIOR WOMEN 26/33 noLic Laurentian 0:57:19.3
35 126 Claire Parrott SENIOR WOMEN 27/33 38849 University of Waterloo 0:58:05.3
36 123 Sarah Lutes JUNIOR WOMEN 8/11 43116 Lakehead 0:58:07.9
37 122 Lauren Denstedt JUNIOR WOMEN 9/11 41181 University of Waterloo 0:58:08.2
38 133 Nathalie Rowlinson SENIOR WOMEN 28/33 44626 uOttawa 0:59:01.8
39 127 Miriam Lutes JUNIOR WOMEN 10/11 44641 Guelph 0:59:08.2
40 144 Emiko Arai JUNIOR WOMEN 11/11 43087 University of Waterloo 0:59:35.9
41 121 Laura Marina Deare SENIOR WOMEN 29/33 38859 University of Waterloo 1:00:50.7
42 131 Jasmin Tuhkasaari SENIOR WOMEN 30/33 NoLic Guelph 1:02:21.9
43 124 Holly Fleming SENIOR WOMEN 31/33 42164 Lakehead 1:08:19.0
44 139 Sidney Rasberry SENIOR WOMEN 32/33 NoLic Queen's 1:08:49.5
45 140 Marissa Ditoro SENIOR WOMEN 33/33 NoLic Algoma University 1:10:34.0
DNS 128 Anna Pazdzior SENIOR WOMEN * NoLic uOttawa ***

Open Men 12 km. Classic Mass Start  Mass Start  
PL Bib Name SubCategory Rnk CCCLicence Team Time
1 151 Aidan Kirkham SENIOR MEN 1/34 31823 Carleton 0:37:36.2
2 152 Greg Kilroy SENIOR MEN 2/34 14386 Telemark Nordic Club 0:38:17.0
3 157 Jordan Cascagnette Senior Men 3/34 14334 NipissingU 0:38:17.2
4 153 Noah Thompson SENIOR MEN 4/34 29393 Lakehead 0:38:24.6
5 155 Malcolm Thompson JUNIOR MEN 1/22 33113 Lakehead 0:38:30.1
6 160 Ben Milley JUNIOR MEN 2/22 33128 uOttawa 0:38:45.2
7 159 Ezra Pierce JUNIOR MEN 3/22 31058 Carleton 0:38:58.3
8 154 Gavin Shields SENIOR MEN 5/34 19224 Lakehead 0:39:06.6
9 163 Brendan Howard SENIOR MEN 6/34 25712 Carleton 0:39:10.2
10 156 Conor McGovern JUNIOR MEN 4/22 30215 Lakehead 0:39:12.6
11 167 Cameron Pouw Junior Men 5/22 34889 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:39:31.7
12 172 Colin Ward SENIOR MEN 7/34 29432 Carleton 0:39:32.3
13 161 Geoffrey Way-Nee SENIOR MEN 8/34 29401 Lakehead 0:39:32.7
14 173 Graham Daly JUNIOR MEN 6/22 31411 Guelph 0:39:35.2
15 194 Ezekiel Williams SENIOR MEN 9/34 14195 uOttawa 0:39:42.7
16 175 Sebastian Gingras JUNIOR MEN 7/22 29495 NipissungU 0:39:59.9
17 164 Tyler Allan Junior Men 8/22 35301 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:40:04.5
18 166 Kayden Sim SENIOR MEN 10/34 27437 NipissingU 0:40:21.0
19 158 Alexander Maycock JUNIOR MEN 9/22 33728 Nipissing 0:40:33.9
20 162 Robert Simpson-Spook SENIOR MEN 11/34 25730 Guelph 0:40:40.2
21 165 Devon Pegrum JUNIOR MEN 10/22 37672 Carleton 0:40:51.6
22 168 Levi Warkentine SENIOR MEN 12/34 28640 Lakehead 0:41:16.2
23 170 Finnbar Perrault JUNIOR MEN 11/22 38034 McGill 0:41:16.5
24 178 Simon Giasson JUNIOR MEN 12/22 31894 NipissungU 0:41:25.1
25 193 Isaac Alexander-Cook Senior Men 13/34 NoLic University of Waterloo 0:41:53.5
26 169 Matteo Reich SENIOR MEN 14/34 29478 Laurentian 0:42:06.8
27 180 Nick Cheney JUNIOR MEN 13/22 31809 Queen's 0:42:12.4
28 171 Frederick Serratore JUNIOR MEN 14/22 30220 uOttawa 0:42:14.9
29 176 Cameron Roe SENIOR MEN 15/34 32889 Lakehead 0:42:25.0
30 196 Marcus Nussbaum SENIOR MEN 16/34 NoLic Queen's 0:42:34.4
31 182 Graham Shearing JUNIOR MEN 15/22 31851 Queen's 0:42:50.2
32 197 Eric Nussbaum SENIOR MEN 17/34 No lic Queen's 0:43:01.2
33 199 Thomas Gore SENIOR MEN 18/34 25815 Laurentian  0:43:03.5
34 205 Julian Alexander-Cook SENIOR MEN 19/34 NoLic Queen's 0:43:03.9
35 201 Collin Pogue SENIOR MEN 20/34 NoLic Queen's 0:43:47.9
36 181 Sander Van Walraven JUNIOR MEN 16/22 33751 Carleton 0:44:30.6
37 174 Aleksi Luoma JUNIOR MEN 17/22 31785 University of Waterloo 0:44:55.3
38 179 Evan Kealey JUNIOR MEN 18/22 31044 uOttawa 0:45:04.0
39 186 Paul Place SENIOR MEN 21/34 26928 uOttawa 0:45:04.6
40 177 Declan Barber JUNIOR MEN 19/22 31417 Guelph 0:46:20.6
41 189 Noah Sullivan JUNIOR MEN 20/22 43082 NipissingU 0:46:24.2
42 187 Joshua Cartmell SENIOR MEN 22/34 37691 Laurentian  0:47:03.4
43 183 Connor Psiuk SENIOR MEN 23/34 28857 NS Ski Team 0:47:13.1
44 188 Mitchell Slobodian SENIOR MEN 24/34 29267 Laurentian 0:47:22.3
45 190 Eamon Kelly JUNIOR MEN 21/22 31879 U of T 0:47:42.8
46 200 Thomas Saville SENIOR MEN 25/34 44646 Carleton 0:47:48.6
47 198 Erich Schultze SENIOR MEN 26/34 NoLic U of T 0:48:03.7
48 185 Nathan Johnstone SENIOR MEN 27/34 31798 Guelph 0:48:52.3
49 202 Colton Labine Senior Men 28/34 NoLic Laurentian 0:50:39.5
50 191 Brayden Scholey Junior Men 22/22 43080 Kawartha Nordic Ski Club 0:50:56.3
51 206 Eric Macneil SENIOR MEN 29/34 32888 Carleton 0:51:52.1
52 184 Hayden Gorman SENIOR MEN 30/34 33122 Lakehead  0:51:52.7
53 192 Jason Connelly SENIOR MEN 31/34 40385 University of Waterloo 0:53:02.4
54 203 Lockhart McMann Senior Men 32/34 NoLic Guelph 0:53:16.2
55 204 Zvonimir Burcul SENIOR MEN 33/34 NoLic UOttawa 0:54:04.9
56 195 George Payne SENIOR MEN 34/34 NoLic Lakehead 0:54:16.0
DNF 207 Andrew Arndt Junior Men *   Algoma university ***

Junior Boys 6 km. Classic Mass Start  Mass Start  
PL Bib Name CCCLicence Team Time
1 211 Guillaume Pelchat 35770 Pembroke & Area Cross Country Ski Club Inc. 0:19:00.2
2 213 Luke Allan 35302 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:19:07.1
3 217 Max Hollmann 35400 Big Thunder Nordic Ski Club 0:19:18.6
4 220 Alexander Randall 31038 Big Thunder Nordic Ski Club 0:20:02.8
5 214 Dylan Beck 33351 Georgian Bay Nordic 0:20:17.0
6 218 Aidan Westdal 35340 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:20:19.9
7 215 Reid Kidner 33746 Team Hardwood 0:20:32.2
8 222 Riley De Gans 37779 Arrowhead Nordic Ski Club 0:20:32.8
9 226 Raphael Guerout 36408 Pembroke & Area Cross Country Ski Club Inc. 0:20:33.5
10 224 Wesley Schlenker 35296 Georgian Bay Nordic 0:20:45.2
11 225 Max Mahaffy 42386 Walden Cross Country 0:21:04.5
12 219 Thomas Pelchat 35771 Pembroke & Area Cross Country Ski Club Inc. 0:21:15.0
13 230 Kendyn Mashinter 42385 Walden Cross Country 0:21:20.5
14 221 Sebastian Grocott 35269 Highlands Trailblazers 0:21:25.5
15 228 Callum Saravanamuttoo 35309 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:21:41.6
16 216 Sam Lyon 35324 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:22:02.1
17 229 Michael Anderson 37685 Georgian Nordic Ski and Canoe Club 0:22:05.6
18 223 Robert Raikou 36427 Team Hardwood 0:22:08.1
19 233 Jake Douglas 41222 Kawartha Nordic Ski Club 0:22:12.3
20 232 Liam Marshall 41173 Georgian Nordic Ski and Canoe Club 0:22:50.2
21 231 Derek Jones 40344 North Bay Nordic Ski Club 0:23:29.4
22 235 Cameron Boland 43054 Walden Cross Country 0:23:29.8
23 238 Joe Hutton     0:23:48.5
24 237 Sebastien Tremblay     0:24:07.4
25 234 Theo Guenther 41206   0:27:48.7
26 236 John Noble 44644 Kawartha Nordic Ski Club 0:28:40.8
27 239 Eric Koski-Harja     0:30:11.9
DNS 212 Declan Macdougall 34874 Soo Finnish Nordic Ski Club ***
DNS 227 Maxim Nicolle 37694 Nakkertok Nordic (Ontario) ***

Juvenile Boys 6 km. Classic Mass Start  Mass Start  
PL Bib Name CCCLicence Team Time
1 241 Robin Mason 37827 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:20:01.2
2 242 Zachary Varieur 40337 Barrie Cross Country 0:20:32.9
3 251 Owen Brooks 37992 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:20:58.3
4 252 Thomas Fairhead 37684 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:20:59.8
5 256 Alexander Woodford 38851 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:21:00.7
6 247 Julien Audet-Welke 36508 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:21:19.7
7 246 Adrian Grocott 39918 Highlands Trailblazers 0:21:32.8
8 244 Jeremy Hornung 37677 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:21:37.3
9 262 Sully Macdonald 38045 Team Hardwood 0:21:40.5
10 265 Zari Hoforek 41254 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:21:40.9
11 250 Ethan Aarts 41255 Polecats (Wildwood) 0:21:41.8
12 245 Leo Boyce 37848 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:21:43.7
13 249 Luka Custic 37851 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:21:45.5
14 253 Benjamin Rundle 37850 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:21:45.8
15 258 Oliver Bereznai 37714 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:21:49.4
16 248 Patrick Westdal 36484 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:21:51.5
17 261 Patrick Harrington 38013 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:22:05.0
18 269 Oliver Waddington 38937 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:22:05.1
19 274 Theodore Ochrym 43044 Team Hardwood 0:22:31.3
20 263 Sebastian Cino 42396 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:22:54.8
21 270 Ben Cornell 40346 Highlands Trailblazers 0:23:03.8
22 272 Gavin Hadfield 41198 Kawartha Nordic Ski Club 0:23:18.0
23 243 Declan McClure 37849 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:23:29.5
24 266 Sage Fry 42012 Highlands Trailblazers 0:23:31.2
25 259 Jeremy Strachan 37692 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:23:34.2
26 257 Isaac Fortin 41187 Kawartha Nordic Ski Club 0:23:38.2
27 264 Leon Ewald 40284 Team Hardwood 0:23:57.5
28 260 Robert Bougai 37723 Highlands Trailblazers 0:23:58.5
29 273 Oliver Czerny 37822 Highlands Trailblazers 0:23:58.9
30 255 Matthew Randall 36421 Big Thunder Nordic Ski Club 0:24:07.8
31 271 Xander Frappier 41895 Porcupine Ski Runners 0:24:22.3
32 254 Patrick Wiss 39925 Walden Cross Country 0:24:43.0
33 275 Adam King 43057 Team Hardwood 0:24:54.3
34 267 Eric Good 40009 Team Hardwood 0:27:05.7
35 276 Brandon Radey 39985 Walden Cross Country 0:28:23.6
36 277 Sami Chartrand 42368 Walden Cross Country 0:29:35.0
37 278 Owen Duncan     0:32:22.8
DNF 268 Parker Bray-Jones 39958 Nakkertok Nordic (Ontario) ***

Junior Girls 6 km. Classic Mass Start  Mass Start  
PL Bib Name CCCLicence Team Time
1 281 Jasmine Lyons 36501 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:22:30.3
2 286 Maddie Norman 37709 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:23:12.1
3 290 Sophie Levasseur 36411 Pembroke & Area Cross Country Ski Club Inc. 0:23:27.4
4 282 Colleen Beck 31855 Georgian Bay Nordic 0:23:50.2
5 289 Kristen Kornell 31882 Porcupine Ski Runners 0:23:50.4
6 285 Leyla Barber 33150 Team Hardwood 0:23:59.8
7 283 Caitlyn Stowe 35323 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:24:11.0
8 299 Sophie Tremblay 41899 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:24:13.7
9 284 Katherine Mason 35300 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:24:40.3
10 293 Madeleine Stymiest 35299 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:24:42.2
11 287 Fiona Shearing 35313 Team Hardwood 0:24:43.2
12 291 Emilie Lum 35305 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:25:18.1
13 295 Taylor Marshall 38847 Georgian Nordic Ski and Canoe Club 0:25:47.0
14 292 Sierra Macdonald 37707 Team Hardwood 0:26:21.6
15 302 Jayde Hurley 42410 Walden Cross Country 0:26:31.5
16 300 Quinlan Czerny 43078 Highlands Trailblazers 0:27:12.1
17 298 Fiona Braund 38861 North Bay Nordic Ski Club 0:27:20.4
18 294 Anna Bowman 35376 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:27:57.3
19 297 Anna De Leenheer 41210 Kawartha Nordic Ski Club 0:28:33.9
20 301 Danica Levesque 41168 Walden Cross Country 0:29:22.4
21 296 Maeve Conaghan 38886 Team Hardwood 0:30:57.1
DNS 288 Marsha Lane 36491 Georgian Nordic Ski and Canoe Club ***

Juvenile Girls 6 km. Classic Mass Start  Mass Start  
PL Bib Name CCCLicence Team Time
1 313 Sophia Marshall 36521 Highlands Trailblazers 0:23:08.2
2 314 Katie Macintosh 37675 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:23:13.6
3 312 Katya Semeniuk 37785 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:23:27.8
4 319 Paige Saravanamuttoo 38923 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:23:50.2
5 317 Sarah Cullinan 42382 Big Thunder Nordic Ski Club 0:23:59.7
6 311 Carley Kiiskila 38921 Big Thunder Nordic Ski Club 0:24:03.7
7 323 Annika Hess 37722 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:24:10.1
8 316 Olivia Norman 37710 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:24:19.5
9 318 Lea Skerrett 37688 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:24:22.3
10 325 Harriet Smith 37693 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:24:30.1
11 320 Amalia Tinmouth 37993 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:25:06.4
12 315 Samantha Csisztu 35464 Pembroke & Area Cross Country Ski Club Inc. 0:25:39.9
13 321 Hannah Rydlo 38889 Highlands Trailblazers 0:25:46.8
14 329 Camilla Bowman 39594 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:25:51.2
15 324 Rachel Anderson 37690 Georgian Nordic Ski and Canoe Club 0:26:03.6
16 332 Amelia Stojdl 38927 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:26:35.9
17 328 Sadie Campbell 41193 Highlands Trailblazers 0:26:45.6
18 322 Emma Cornell 37839 Highlands Trailblazers 0:27:10.1
19 326 Jamie Hopkins 43026 Pembroke & Area Cross Country Ski Club Inc. 0:27:11.3
20 327 Isabel Lewin 38874 Highlands Traillbazers 0:27:47.0
21 331 Jayde Lavergne 38878 Nakkertok QC 0:28:19.9
22 334 Maggie Parks 39926 Walden Cross Country 0:28:25.2
23 330 Lucy Kraychyk 39942 Highlands Trailblazers 0:28:54.5
24 333 Aliksandrea Jones 41220 Kawartha Nordic Ski Club 0:30:21.9
25 335 Katherine Nussbaum 37871 Nakkertok Nordic (Ontario) 0:30:27.9
26 336 Alexi Dupuis     0:32:55.1
27 337 Anna Guenther     0:45:23.9

Midgets 3 km. Classic Mass Start  Mass Start  
PL Bib Name SubCategory Rnk CCCLicence Team Time
1 346 Erik Unger Midget Boys 1/11 41216 Kawartha Nordic 0:10:51.6
2 343 Cooper de Haan Midget Boys 2/11 40354 Lifeski Academy Ski Club 0:10:57.6
3 341 Anna Jaklova Midget Girls 1/9 39977 Lifeski Academy Ski Club 0:11:06.1
4 354 Liam Ryan Midget Boys 3/11 42374 Team Hardwood 0:11:07.2
5 353 Adam Marshall Midget Boys 4/11 43027 Team Hardwood 0:11:14.9
6 344 Tilson de Haan Midget Boys 5/11 40353 Lifeski Academy Ski Club 0:11:45.9
7 358 Evan Armstrong Midget Boys 6/11 44648 Kawartha Nordic 0:11:53.1
8 342 Mya Marshall Midget Girls 2/9 37668 Haliburton Highlands Nordic Trails Association 0:12:05.2
9 345 Liam McDonald Midget Boys 7/11 40311 Pembroke & Area Cross Country Ski Club Inc. 0:12:13.3
10 356 Wil Little Midget Boys 8/11   Porcupine Ski Runners 0:14:11.2
11 347 Julia Vodusek Midget Girls 3/9 39597 Porcupine Ski Runners 0:14:46.2
12 349 Jade Shalton Midget Girls 4/9 43140 Porcupine Ski Runners 0:14:55.6
13 355 Dylan Frappier Midget Boys 9/11   Porcupine Ski Runners 0:14:58.7
14 357 Nate Sinclair Midget Boys 10/11 44642 NBN Racing Team 0:15:08.7
15 348 Brielle Charette Midget Girls 5/9 41205 Porcupine Ski Runners 0:15:17.9
16 350 Marissa Pladzyk Midget Girls 6/9 43120 Porcupine Ski Runners 0:15:18.5
17 352 Alexis Jenkins Midget Girls 7/9 43128 Kawartha Nordic Ski Club 0:15:18.8
18 359 Rowan Stinson Midget Boys 11/11   Porcupine Ski Runners 0:16:41.9
19 361 Maeve Blake Midget Girls 8/9   NBN Racing Team 0:16:51.3
20 360 Isabelle Thomas Midget Girls 9/9   NBN Racing Team 0:17:09.9
DNS 351 Maxine Wiss Midget Girls * 43022 Walden Cross Country ***

Mini-Midgets 1.5 km. Classic Mass Start  Mass Start  
PL Bib Name SubCategory Rnk CCCLicence Team Time
1 371 Andrew Bougai Mini-Midget Boys 1/2 42663 Highlands Trailblazers 0:06:22.1
2 378 Chantal Kukulka Mini-Midget Girls 1/6   Porcupine Ski Runners 0:07:07.4
3 373 Nicole Kukulka Mini-Midget Girls 2/6   Porcupine ski Runners 0:07:09.7
4 377 Chloe Young Mini-Midget Girls 3/6   Porcupine Ski Runners 0:07:13.3
5 375 Jenna Jolliffe Mini-Midget Girls 4/6   NBN Racing Team 0:07:37.4
6 376 Cailean Valentine Mini-Midget Boys 2/2     0:07:52.5
7 374 Claire Young Mini-Midget Girls 5/6   Porcupine Ski Runners 0:08:08.4
8 372 Klarissa Srigley Mini-Midget Girls 6/6 44643 NBN Racing Team 0:09:38.9

Pee Wees 1.2 km. Classic Mass Start  Mass Start 3 laps  
PL Bib Name SubCategory Rnk CCCLicence Team Time
1 392 Harrison Rees Pee Wee Boys 1/2   NBN Racing Team 0:06:42.7
2 391 Olivia Vodusek Pee Wee Girls 1/1   Porcupine Ski Runners 0:07:26.9
3 393 Jakob Varieur Pee Wee Boys 2/2     0:09:50.5


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4