2019 Hardwood Nordikids Races | Zone4.ca

2019 Hardwood Nordikids Races

Date: Mar 2, 2019
Unofficial  Results
Location: Hardwood Ski and Bike
Host Club: Hardwood

 

.8km Girls 6 & under 0.8 km.    
PL Bib Name Time Diff
1 102 Isla  Piche 0:11:20.4  
2 104 Livia Hajek 0:13:28.0 +2:07.6
3 101 Lauren Shami 0:18:43.2 +7:22.8
4 103 Catherine Donin 0:30:10.2 +18:49.8

.8km Boys 6 & under 0.8 km.    
PL Bib Name Time Diff
1 120 Elliot Hoetmer 0:11:16.2  
2 125 Frederick Lapare 0:12:01.6 +45.4
3 122 Tristan Luckett 0:12:33.8 +1:17.6
4 123 Connor Kavcic 0:12:53.5 +1:37.3

.8km Girls 7-8 0.8 km.    
PL Bib Name Time Diff
1 112 Kara Godber 0:11:22.8  
2 111 Evgeniya de Chastonay 0:11:52.5 +29.7
3 110 Talia Cohen 0:12:56.8 +1:34.0

.8km Boys 7-8 0.8 km.    
PL Bib Name Time Diff
1 136 Harrison Sibley 0:10:38.1  
2 135 Joshua Jordan 0:10:43.3 +5.2
3 137 Alexandre Lapare 0:11:20.4 +42.3
4 130 Mitchell Boulton 0:15:15.0 +4:36.9
5 134 Cole Luckett 0:17:38.5 +7:00.4

2.5km Girls 8 & under 2.5 km.    
PL Bib Name Time Diff
1 210 Anna Vurma 0:11:07.9  
2 206 Eva Feher 0:18:35.0 +7:27.1
3 207 Karstin Picken 0:18:46.4 +7:38.5
4 205 Maelle Piche 0:19:25.0 +8:17.1
5 204 Isla Otazo 0:21:37.7 +10:29.8
6 201 Evelyn Rose 0:22:44.6 +11:36.7
7 202 Ava Shami 0:23:33.2 +12:25.3

2.5km Boys 8 & under 2.5 km.    
PL Bib Name Time Diff
1 224 Evan Kavcic 0:20:15.3  
2 226 Rhys Podhradsky 0:21:07.8 +52.5
3 228 Joel Rich 0:22:41.3 +2:26.0
4 220 Henry Rose 0:23:02.4 +2:47.1
5 223 Joseph Brudno 0:25:23.3 +5:08.0
6 225 Soren Podhradsky 0:26:49.5 +6:34.2

2.5km Girls 9-10 2.5 km.    
PL Bib Name Time Diff

2.5km Boys 9-10 2.5 km.    
PL Bib Name Time Diff
1 238 Thomas Hajek 0:10:14.5  
2 234 Matthew Howard 0:12:51.6 +2:37.1
3 230 Zachary Waslander 0:13:39.9 +3:25.4
4 233 Samuel Vincent 0:14:06.5 +3:52.0
5 236 Philip Merkin 0:14:06.8 +3:52.3
6 231 Andrew Jutzi 0:16:46.6 +6:32.1
7 235 Aaron Hoetmer 0:16:52.4 +6:37.9
8 237 Calvin Picken 0:19:39.4 +9:24.9
9 240 Simon Rich 0:24:55.0 +14:40.5

2.5km Girls 11-12 2.5 km.    
PL Bib Name Time Diff
1 215 Maggie Alcide 0:14:20.1  

2.5km Boys 11-12 2.5 km.    
PL Bib Name Time Diff
1 246 Arseniy Merkin 0:13:35.3  
2 245 Nicholas Waslander 0:13:58.8 +23.5

5km Girls 10 & under 5 km.    
PL Bib Name Time Diff
1 303 Clover Young 0:23:32.8  
2 302 Vera Brudno 0:29:55.5 +6:22.7
3 301 Emily Jaenicke 0:30:15.7 +6:42.9

5km Boys 10 & under 5 km.    
PL Bib Name Time Diff
1 320 Toby Woerner 0:20:44.4  
2 322 Andrey Donin 0:25:08.2 +4:23.8
3 321 Owen Luckett 0:27:57.8 +7:13.4

5km Girls 11-12 5 km.    
PL Bib Name Time Diff
1 311 Justine Hastings 0:20:12.6  
2 310 Hallie Woerner 0:21:21.1 +1:08.5

5km Boys 11-12 5 km.    
PL Bib Name Time Diff
1 330 Harris Jaenicke 0:20:51.7  
2 331 Sam Otazo 0:27:19.5 +6:27.8

5km Girls 13-15 5 km.    
PL Bib Name Time Diff
1 316 Zoe Cohen 0:27:31.5  

5km Boys 13-15 5 km.    
PL Bib Name Time Diff


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2019 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4