Thames Valley Nordic High School Race | Zone4.ca

Thames Valley Nordic High School Race

Date: Jan 8, 2020
StartList
Location: Hardwood Ski & Bike
Host Club: Thames Valley SS

 

Para Nordic Girls 2 km 2 km. Free    
Start Time Bib Name School Name

Para Nordic Boys 2km 2 km. Free    
Start Time Bib Name School Name

Elementary Girls 2.5km 2.5 km. Free    
Start Time Bib Name School Name

Elementary Boys 2.5km 2.5 km. Free    
Start Time Bib Name School Name
11:16:00.0 305 Simon Graham WR Best

Novice Girls 2.5km 2.5 km. Free    
Start Time Bib Name School Name
11:17:15.0 310 Jessica Bell Elmvale DHS
11:17:30.0 313 Chloe Smit Orillia Secondary School
11:17:45.0 314 Megan Clark Orillia Secondary School
11:18:00.0 316 Isabelle Cresencia St. Ignatius of Loyola
11:18:15.0 319 Madison Matthews Orillia Secondary School
11:18:30.0 320 Avery Murrell Innisdale Secondary School
11:18:45.0 321 Tia Salvador King City SS
11:19:00.0 323 Emma Winger Orillia Secondary School
11:19:15.0 324 Alaina Vandenberg Orillia Secondary School
11:19:30.0 325 Hannah Groop Orangeville D.S.S.
11:19:45.0 326 McKenna Karn Orillia Secondary School
11:20:00.0 329 Katarina Culbane Bear Creek
11:20:15.0 330 Kaizu kuhrau Orangeville D.S.S.
11:20:30.0 331 Emma Elliot Huntsville High School
11:20:45.0 332 Alex Pino Bear Creek
11:21:00.0 334 Madelaine Young Orillia Secondary School
11:21:15.0 335 Emily Lombard Elmvale DHS
11:21:30.0 336 Abby Davidson Elmvale DHS
11:21:45.0 337 Sonia Chernov Orangeville D.S.S.
11:22:00.0 338 Breanna Wells-Garrett Innisdale Secondary School
11:22:15.0 339 Natalee Schors Elmvale DHS
11:22:30.0 340 Angelina DelMundo BealSS
11:22:45.0 341 Keira Filletti Orangeville D.S.S.
11:23:00.0 342 Arden Leadston Huntsville High School
11:23:15.0 344 Megan Mackenzie Twin Lakes S.S.
11:23:30.0 346 Katie Fleming Huntsville High School
11:23:45.0 347 Jacqueline Winchester Orillia Secondary School

Novice Boys 2.5km 2.5 km. Free    
Start Time Bib Name School Name
11:25:00.0 119 Charlie Kapty Eastview Secondary School
11:25:15.0 361 Cameron Pepper Orillia Secondary School
11:25:30.0 363 Aiden  Smith Huntsville HS
11:25:45.0 366 David Robinson Huntsville High School
11:26:00.0 369 Morgan Butlin Beal
11:26:15.0 371 Ben Frechette Orillia Secondary School
11:26:30.0 372 Max Odlozinski Orillia Secondary School
11:26:45.0 373 Levon White Orillia Secondary School
11:27:00.0 374 Liam Hadcock St. Andrew's College
11:27:15.0 375 Malcolm Goss Orillia Secondary School
11:27:30.0 376 Spencer Lawley Georgian Bay DSS
11:27:45.0 377 Aiden Quesnelle Elmvale DHS
11:28:00.0 380 Rhys Hawke Orillia Secondary School
11:28:15.0 381 Cameron Krause Elmvale DHS
11:28:30.0 383 Cole Bremner Orillia Secondary School
11:28:45.0 384 Bennett Woods Georgian Bay DSS
11:29:00.0 385 Ian Mihalik Orillia Secondary School
11:29:15.0 387 Elijah Wakelin Elmvale DHS
11:29:30.0 388 Caleb Cha Glenforest Secondary School
11:29:45.0 389 Udayveer Sangha St. Andrew's College
11:30:00.0 390 Luke Stringer Elmvale DHS
11:30:15.0 391 Jackson McDonald Huntsville High School
11:30:30.0 392 Isaac Locker Orillia Secondary School
11:30:45.0 393 Lachlan Sutherland Woodstock C. I.

Junior Girls 4.0km (born 2004-2005) 4 km. Free    
Start Time Bib Name School Name
11:35:00.0 200 Crystal Zhang Lorne Park Secondary School
11:35:15.0 201 Kayleigh Aitken Orillia Secondary School
11:35:30.0 202 Nicole Wickens Orangeville D.S.S.
11:35:45.0 207 Joanna DiBerardino Orangeville D.S.S.
11:36:00.0 208 Marlee Currie Innisdale Secondary School
11:36:15.0 212 Maggie Pitts Huntsville High School
11:36:30.0 213 Anna Irwin Twin Lakes S.S.
11:36:45.0 214 Leah Redmond Parry Sound High School
11:37:00.0 215 Vivian DiBerardino Orangeville D.S.S.
11:37:15.0 217 Grace Gaughan Huntsville High School
11:37:30.0 218 Nadia Parsons Huntsville High School
11:37:45.0 219 Maddy Meeder Orillia Secondary School
11:38:00.0 220 Kiyomi Burke Bear Creek SS
11:38:15.0 221 Emily Gordan Twin Lakes S.S.
11:38:30.0 224 Roxy Welsh Huntsville High School
11:38:45.0 225 Dale Graham Huntsville High School
11:39:00.0 228 Sora McEvoy Beal SS
11:39:15.0 230 Anna Jaklova Twin Lakes S.S.
11:39:30.0 231 Mya Marshall Huntsville High School
11:39:45.0 232 Chloe Walc Georgian Bay DSS

Junior Boys 5.0km (born 2004-2005) 5 km. Free    
Start Time Bib Name School Name
11:44:00.0 100 Thomas Osso Dr. G.W.Williams S.S
11:44:15.0 102 Kurtis Verstraten Parry Sound High School
11:44:30.0 104 Jack Dilawri Orillia Secondary School
11:44:45.0 105 TIlson DeHaan Eastview Secondary School
11:45:00.0 106 Brogan Long Twin Lakes S.S.
11:45:15.0 108 Cooper DeHaan Eastview Secondary School
11:45:30.0 109 Blake Punchard Huntsville High School
11:45:45.0 110 William Laughton Huntsville High School
11:46:00.0 111 Ben  Shearing Huntsville High School
11:46:15.0 112 Corbin Wendell Huntsville High School
11:46:30.0 113 Mark Cheek Huntsville High School
11:46:45.0 114 Nathan Gojic King City SS
11:47:00.0 115 Lucan Martin Huntsville High School
11:47:15.0 116 Connor McGregor Parry Sound High School
11:47:30.0 118 Ian Stager Huntsville High School
11:47:45.0 120 Colby Small Twin Lakes S.S.
11:48:00.0 121 Kade Vink Huntsville High School
11:48:15.0 122 William Tempest Huntsville High School
11:48:30.0 123 Mikko Henry Parry Sound High School
11:48:45.0 124 caleb wallis Bear Creek SS
11:49:00.0 125 Sam Richter Huntsville High School
11:49:15.0 126 Matthew Kuusk Huntsville High School
11:49:30.0 128 Aidan Spiers Huntsville High School
11:49:45.0 130 Josh Strydom Parry Sound High School
11:50:00.0 131 Sully MacDonald Eastview Secondary School
11:50:15.0 132 Adam Marshall Port Perry High School

Senior Girls 5.0km (born 2001, 02or 5 km. Free    
Start Time Bib Name School Name
11:52:30.0 150 Frejya Moser Beal
11:52:45.0 153 Emma Thomson Orillia Secondary School
11:53:00.0 154 Bella Kavanagh Orillia Secondary School
11:53:15.0 155 Leah Murray Orangeville D.S.S.
11:53:30.0 156 Janice Alvarenga Orangeville D.S.S.
11:53:45.0 160 Sarah Allen Aurora High School
11:54:00.0 161 Xenja Waser Eastview Secondary School
11:54:15.0 162 Annika Martensson Bear Creek SS
11:54:30.0 163 Nicole Rob Orangeville D.S.S.
11:54:45.0 165 Carissa Potton Orangeville D.S.S.
11:55:00.0 166 Emma Pullen Huron Park S. S.
11:55:15.0 168 Lauren McConnell Eastview Secondary School
11:55:30.0 169 Jadyn Keeler Innisdale Secondary School
11:55:45.0 170 Julia Johnson Parry Sound High School
11:56:00.0 171 Lauryn Buchan Orillia Secondary School
11:56:15.0 172 Madeleine Arsenault Huntsville High School
11:56:30.0 175 Isabela Fleguel Orillia Secondary School
11:56:45.0 176 Kate Redmond Parry Sound High School
11:57:00.0 177 Madeline Horton Huntsville High School
11:57:15.0 178 Eden Graves Parry Sound High School
11:57:30.0 179 Bryden Emerson Parry Sound High School
11:57:45.0 180 Olivia Rowan Orangeville D.S.S.
11:58:00.0 181 Emma Dickson Huntsville High School
11:58:15.0 182 Olivia Karn Orillia Secondary School
11:58:30.0 183 Audrey Rieckenberg Orillia Secondary School
11:58:45.0 184 Hilary Roye Eastview SS
11:59:00.0 185 Kennedy Burrows Parry Sound High School
11:59:15.0 188 Sierra Macdonald Eastview Secondary School
11:59:30.0 190 Julia Shannonw St Joes
11:59:45.0 191 Rachel Anderson Parry Sound High School
12:00:00.0 192 Sophia Marshall Huntsville High School
12:00:15.0 226 Maeve Conaghan Orillia Secondary School

Senior Boys 7.0km (born 2001, 02, 7 km. Free    
Start Time Bib Name School Name
12:06:30.0 3 Jack Carscadden St Joes
12:06:45.0 5 Michael Hillson Orillia Secondary School
12:07:00.0 6 Nathan Kee Orillia Secondary School
12:07:15.0 7 Ethan Odlozinski Orillia Secondary School
12:07:30.0 8 Hunter Birch Orillia Secondary School
12:07:45.0 9 Cameron Goss Orillia Secondary School
12:08:00.0 10 Taylor Morgan Orangeville D.S.S.
12:08:15.0 12 Matthew DeFrancesco Lorne Park Secondary School
12:08:30.0 13 Bayze Murray Orillia Secondary School
12:08:45.0 14 Caleb Canfield Huron Park S. S.
12:09:00.0 15 Gabriel Lonuzzo Orangeville D.S.S.
12:09:15.0 16 Eric Kramer Woodstock C. I.
12:09:30.0 17 Luke Bremner Orillia Secondary School
12:09:45.0 19 Gavin McPhee Huntsville High School
12:10:00.0 23 Adam Bailey Orangeville D.S.S.
12:10:15.0 24 Michael Raposo St. Joan of Arc
12:10:30.0 27 Calvin Kudar Orillia Secondary School
12:10:45.0 28 Thomas Beer Lorne Park Secondary School
12:11:00.0 29 Nolan Parsons Huntsville High School
12:11:15.0 30 AJ Kapty Eastview Secondary School
12:11:30.0 31 Austin Mckee Huntsville High School
12:11:45.0 35 Neil Paterson Orangeville D.S.S.
12:12:00.0 36 Robert Halka Lorne Park Secondary School
12:12:15.0 37 Cameron Knox Eastview Secondary School
12:12:30.0 39 Aidan McClung Huntsville High School
12:12:45.0 40 Keenan Paterson Huntsville High School
12:13:00.0 41 Lochlan Willows Huntsville High School
12:13:15.0 42 Ciaran Byles-Ho Eastview Secondary School
12:13:30.0 43 Cole Punchard Huntsville High School
12:13:45.0 44 Gavin DePiero Orillia Secondary School
12:14:00.0 45 Graeme DePiero Orillia Secondary School
12:14:15.0 48 Anatoliy Duko Glenforest Secondary School
12:14:30.0 52 Griffin Allen Elmvale DHS
12:14:45.0 53 Joshua Lonuzzo Orangeville D.S.S.
12:15:00.0 55 Colt Penrose Eastview Secondary School
12:15:15.0 57 Colt Penrose Eastview Secondary School
12:15:30.0 58 CJ Buelow Bear Creek SS
12:15:45.0 59 Ryan Clarke Huntsville High School
12:16:00.0 60 Zack Varieur Huntsville High School
12:16:15.0 62 Jonathan Stringer Elmvale DHS
12:16:30.0 64 David Laughton Huntsville High School
12:16:45.0 65 Forrest Kipps Orangeville D.S.S.
12:17:00.0 66 Cameron Heinz Huntsville High School
12:17:15.0 67 Adam King Georgian Bay DSS
12:17:30.0 68 Liam Marshall Parry Sound High School
12:17:45.0 69 Liam Knoll Georgian Bay DSS
12:18:00.0 70 Riley deGans Huntsville High School

Post High School Female 7.0km 7 km. Free    
Start Time Bib Name School Name

Post High School Male 7.0km 7 km. Free    
Start Time Bib Name School Name


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2020 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4