2020 OWG Division & Exhibition Relays | Zone4.ca

Date: Feb 24, 2020
Official  Results
Location: Hardwood Ski & Bike
Host Club: 

Jury
Technical Delegate:  Al White 
Chief of Competition:  Richard Lamoine 
Coach:  Katja Mathys 
Obs. Time: 1:41 PM
Wind Vel:  43 kph W Wind Dir:
Air Temp: -6 C Snow Temp:
Weather: Snow Cond: Fresh

District Relay 4 x 2 km. Free Relay    
PL Bib Team Lg Name Time Rnk Total Diff
1 1 NCD 1 1
2
3
4
Alexander Woodford
Clara Hegan
Owen Brooks
Annika Hess
0:06:55.9
0:08:05.6
0:07:17.3
0:08:02.2
(3)
(1)
(2)
(5)
0:30:21.2  
2 3 SOD 1 1
2
3
4
Theodore Ochrym
Mya Marshall
Sullivan Macdonald
Anna Jaklova
0:06:52.5
0:08:13.8
0:07:40.4
0:07:46.8
(1)
(5)
(8)
(1)
0:30:33.7 +12.5
3 2 NCD 2 1
2
3
4
Zari Hoferek
Claire Allan
Antoine Gauthier
Sarah Norman
0:07:14.1
0:08:05.7
0:07:08.9
0:08:08.0
(5)
(2)
(1)
(6)
0:30:36.8 +15.6
4 4 NCD 3 1
2
3
4
Thomas Trudel
Anna Semeniuk
Parker Bray-Jones
Amalia Tinmouth
0:06:53.3
0:08:30.0
0:07:32.0
0:08:30.6
(2)
(7)
(4)
(8)
0:31:26.0 +1:04.8
5 5 LSSD 1 1
2
3
4
Joel Haering
Brooke Ailey
Sebastien Doucet
Hannah Zavitz
0:07:49.6
0:08:13.7
0:07:38.8
0:07:57.7
(9)
(4)
(5)
(4)
0:31:39.9 +1:18.7
6 6 NCD 4 1
2
3
4
Russell Niedre
Helen McCulligh
Oliver Mason
Paige Saravanamuttoo
0:07:41.4
0:08:23.2
0:07:38.8
0:07:57.1
(7)
(6)
(5)
(3)
0:31:40.8 +1:19.6
7 7 LSSD 2 1
2
3
4
Matthew Randall
Carley Kiiskila
Willem Van Duyn
Sarah Cullinan
0:08:21.3
0:08:12.3
0:07:58.7
0:07:54.5
(15)
(3)
(10)
(2)
0:32:27.0 +2:05.8
8 8 SOD 2 1
2
3
4
Erik Unger
Mia Smith
Cooper De Haan
Ellie Dowling
0:07:18.2
0:08:58.8
0:07:42.7
0:08:32.7
(6)
(9)
(9)
(9)
0:32:32.6 +2:11.4
9 11 LSSD 3 1
2
3
4
Cedric Martel
Maaritta Puiras
Edgar Sarrazin
Ruth Zavitz
0:07:48.4
0:08:50.5
0:08:17.9
0:08:28.8
(8)
(8)
(13)
(7)
0:33:25.7 +3:04.5
10 10 SOD 3 1
2
3
4
Joshua Strydom
Alexis Jenkins
Tilson De Haan
Sophie Lau
0:07:51.1
0:09:31.5
0:07:26.3
0:08:45.6
(10)
(12)
(3)
(10)
0:33:34.7 +3:13.5
11 12 LSSD 4 1
2
3
4
Eric Jamsa
Isobel Stewart
Eagan Symonds
Mattea Hakanen
0:08:10.8
0:09:18.1
0:08:03.0
0:09:12.6
(14)
(10)
(11)
(11)
0:34:44.7 +4:23.5
12 9 NOD 1 1
2
3
4
Patrick Wiss
Sarah D'Hondt
Kai Nener
Maggie Parks
0:06:58.4
0:10:11.9
0:07:39.7
0:10:05.9
(4)
(16)
(7)
(14)
0:34:56.0 +4:34.8
13 13 SOD 4 1
2
3
4
Aidan Nelson
Genevieve Dubeau
Simon Anderson
Emily Gordon
0:07:55.8
0:09:27.8
0:08:22.0
0:09:29.2
(12)
(11)
(14)
(12)
0:35:14.9 +4:53.7
14 14 NOD 2 1
2
3
4
Micah Byman
Finlay Cuza
Kaeden Ward
Jade Shalton
0:07:54.8
0:10:03.4
0:08:06.7
0:09:39.9
(11)
(15)
(12)
(13)
0:35:44.9 +5:23.7
15 15 NOD 3 1
2
3
4
Brandon Radey
Julia Vodusek
Trysten Kahtava
Kaitlyn Lapointe
0:08:05.0
0:09:51.1
0:08:44.8
0:10:22.8
(13)
(13)
(16)
(15)
0:37:03.9 +6:42.7
16 16 NOD 4 1
2
3
4
Sami Chartrand
Ava Meadows Delbel
Micah Peake
Maxine Wiss
0:08:59.0
0:09:59.1
0:08:39.9
0:11:21.3
(16)
(14)
(15)
(16)
0:38:59.4 +8:38.2

Exhibition Relay 4 x 2 km. Free Relay    
PL Bib Team Lg Name Time Rnk Total Diff
1 21 Exhibition 21 1
2
3
4
Ciara Westdal
Anna Towle
Charlotte Brooks
Reid Mackinnon
0:08:37.5
0:10:50.5
0:08:55.1
0:08:31.8
(4)
(8)
(6)
(1)
0:36:55.0  
2 18 Exhibition 18 1
2
3
4
Saer Edwards
Aubrey Smith
Wil Little
Nate Sinclair
0:08:10.7
0:09:43.5
0:09:31.1
0:09:31.5
(2)
(2)
(11)
(3)
0:36:57.0 +2.0
3 23 Exhibition 23 1
2
3
4
Ian Morris
Ahnika Davey
Owen Duncan
Michael Butcher
0:08:38.3
0:10:15.6
0:08:28.6
0:09:37.0
(5)
(4)
(1)
(4)
0:36:59.7 +4.7
4 28 Exhibition 28 1
2
3
4
Merrick Weselak
Celena Cossette-Chan
Kiefer Melinz Dupuis
Ian Schaffer
0:08:57.4
0:10:03.6
0:08:36.4
0:09:37.0
(8)
(3)
(2)
(4)
0:37:14.5 +19.5
5 29 Exhibition 29 1
2
3
4
Amelia Stojdl
William Fairhead
Cole Norman
Jenna Anderson
0:09:12.6
0:09:25.9
0:09:00.9
0:10:06.5
(9)
(1)
(7)
(11)
0:37:46.1 +51.1
6 26 Exhibition 26 1
2
3
4
Jamie Hopkins
Brielle Charette
Jemima Saravanamuttoo
Liam Kyle
0:09:19.1
0:10:29.5
0:08:49.7
0:09:07.9
(10)
(5)
(4)
(2)
0:37:46.3 +51.3
7 19 Exhibition 19 1
2
3
4
Josiah Weber
Erik Kary
Kaia Thomas
Simone Audet-Welke
0:08:41.5
0:10:41.4
0:09:14.8
0:09:48.5
(6)
(7)
(10)
(7)
0:38:26.3 +1:31.3
8 24 Exhibition 24 1
2
3
4
Tristan Vanlenthe
Meghan Rogers
Kaitlin Dustin
Kytalyn Smith
0:08:47.6
0:10:55.8
0:09:05.9
0:09:37.2
(7)
(9)
(8)
(6)
0:38:26.6 +1:31.6
9 22 Exhibition 22 1
2
3
4
Cameron Cino
Erica Rogers
Dylan Frappier
Tihana Vidjen
0:08:30.4
0:11:19.5
0:08:52.0
0:09:50.3
(3)
(11)
(5)
(8)
0:38:32.3 +1:37.3
10 27 Exhibition 27 1
2
3
4
Josefine Bereznai
Marissa Pladzyk
Tenzen Kipps
Hanna Langenberg
0:09:24.8
0:10:37.6
0:08:36.6
0:10:31.0
(11)
(6)
(3)
(12)
0:39:10.1 +2:15.1
11 17 Exhibition 17 1
2
3
4
Evan Custic
Helena Schoahs
Henley Baird
Katherine Nussbaum
0:08:04.6
0:11:25.5
0:09:54.8
0:09:50.5
(1)
(12)
(12)
(9)
0:39:15.6 +2:20.6
12 25 Exhibition 25 1
2
3
4
Harriet Smith
Danika Whitaker
Levi Dittman
Camilla Bowman
0:10:20.3
0:11:00.1
0:09:07.4
0:10:02.4
(12)
(10)
(9)
(10)
0:40:30.3 +3:35.3
DNF 20 Exhibition 20 1
2
3
4
Liam McDonald
Ava Hodgins
Mitchell Fortin
dns dns
0:08:33.7
0:11:21.3
0:09:35.8
***
(*)
(*)
(*)
(*)
*** ***


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2020 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4