Fort Sask. Jackrabbit & Youth Olympics | Zone4.ca

Fort Sask. Jackrabbit & Youth Olympics

Date: Feb 26, 2012
Official  Results
Location: Fort Saskatchewan, AB
Host Club: FSNSC

Jury
Chief of Competition:  Craig Lukie 
Chief of Course:  Vaughn McGrath 
Chief of Stadium:  Jonathan Alexandruk 
Chief  of Timing:  Brenda Carson 
Race Secretary:  Sandra Mueller 
Obs. Time: 1:00
Wind Vel:   Wind Dir:
Air Temp: -11 Snow Temp:
Weather: Snow Cond: New

Junior Bunny Girl 0.15 km. Classic Mass Start    
PL Bib Name Club
1 20 Calleigh Osbaldeston FSNSC
2 23 Molly McKee FSNSC
3 24 Tess Crowe FSNSC

Junior Bunny Boy 0.15 km. Classic Mass Start    
PL Bib Name Club
1 21 Ansel  Rowan Devon
2 27 Adam Cadieux FSNSC
3 26 Jack Abraham Camrose
4 25 Sam Abraham Camrose
5 22 Draven Houle Devon

Bunny Girl 0.15 km. Classic Mass Start    
PL Bib Name Club
1 56 Rachel Taylor Strathcona Wilderness Centre
2 55 Penny Cowan STANSKI
3 51 Gretchen Lukie FSNSC
4 57 Olivia Toogood Devon
5 59 Makenna Sliworsky Devon
6 54 Nevada Houle Devon
7 64 Nova Land  

Bunny Boy 0.15 km. Classic Mass Start    
PL Bib Name Club
1 61 Dawson Finnerty FSNSC
2 62 Wyatt McGrath FSNSC
3 52 Seamus Serfontein Devon
4 58 Jack Toogood Devon
5 60 Kayden Martin Devon
6 63 Joseph Perozak FSNSC
7 50 Jacob  Dube FSNSC

Atom Girl 0.8 km. Classic Mass Start    
PL Bib Name Club
1 96 Annie Barraclough Devon
2 91 Emily Eggink Camrose
3 87 Dani Brewster Devon
4 97 Brooke-Lynn Finnerty FSNSC
5 89 Ella Cowan STANSKI
6 88 Autumn Houle Devon
7 83 Victoria Flynn Devon
8 81 Madison Stang Devon
DNS 98 Valerie McGrath FSNSC

Atom Boy 0.8 km. Classic Mass Start    
PL Bib Name Club
1 92 Erik Taylor Strathcona Wilderness Center
2 95 Levi MacIntyre STANSKI
3 93 Graydi Wasmuth FSNSC
4 82 Simon Lukie FSNSC
5 80 Julien Dube FSNSC
6 99 Matthew Perozak FSNSC
7 100 Zachary Crowe FSNSC
8 84 Turner Rowan Devon
9 90 Jimmy McKee FSNSC
10 101 Owen Cadieux FSNSC
DNS 86 Luca Ariano ENSC

Pee Wee Girl 1.5 km. Classic Mass Start    
PL Bib Name Club
1 133 Ngaire Barraclough Devon
2 134 Mia Cowper STANSKI
3 131 Robyn Alexandruk ENSC
4 123 Lauren Thomson STANSKI
5 137 Avery Hanson Camrose
6 124 Paige Levasseur Devon
7 125 Sydney Levasseur Devon
8 126 Cassidy Brewster Devon
9 130 Elise Toogood Devon
10 127 Grace Cowan STANSKI
11 136 Cleo Burnstad STANSKI
12 138 Anna Cadieux FSNSC

Pee Wee Boy 1.5 km. Classic Mass Start    
PL Bib Name Club
1 122 Max Stark ENSC
2 129 Edan Wasmuth FSNSC
3 128 Drew McKee FSNSC
4 135 Caleb Ree Vermilion Nordic
5 132 Ben Burnstad STANSKI
6 121 Jordan Reid Devon
7 120 Lance Sekora Devon

Mini-Midget Girl 2 km. Classic Mass Start    
PL Bib Name Club
1 160 Hannah Stolz FSNSC
2 163 Astrid Stark ENSC
3 168 Emily Morrison FSNSC
4 164 Solomia  Bobier ENSC
5 166 Natalya Ariano ENSC
6 161 Anika Lukie FSNSC
7 167 Annika Ariano ENSC

Mini-Midget Boy 2 km. Classic Mass Start    
PL Bib Name Club
1 175 Will Rickard ENSC
2 170 Jake Taylor Strathcona Wilderness Center
3 173 Samuel Ree Vermilion Nordic
4 172 Josh Kelly STANSKI
5 169 Benjamin Eggink camrose
6 162 Alex Reid Devon
7 174 Emmett Maxfield ENSC
8 165 Angus Serfontein Devon
9 171 Logan Farr STANSKI

Midget Girl 2.5 km. Classic Mass Start    
PL Bib Name Club
1 180 Brianna Mueller FSNSC
2 188 Quinn MacIntyre STANSKI
3 181 Hannah Osbaldeston FSNSC

Midget Boy 2.5 km. Classic Mass Start    
PL Bib Name Club
1 183 Michael Manning ENSC
2 182 James Thomson STANSKI
3 186 Jonathan Farr STANSKI
4 187 Braeden Kelly STANSKI
5 189 Mark Maxfield ENSC
6 185 Tomas Spasiuk ENSC
7 184 Nathan Spasiuk ENSC


Results are posted through an automated system by licenced clubs. For inquires about result corrections please contact the race organizer.

Copyright 2020 - Zone4 Systems zone4.ca       Privacy Policy     Delivery/Refund Policy     Terms of Service    Contact Zone4