Teck BC Cup 1 2017 - Interval Start Classic |
||
Date: Jan 8, 2017 | Location: Salmon Arm Host Club: Larchhills Nordic Society |
|
|
Atom Girls 1 km. Classic | 1km Interval Start |
Bib | Name | Club | Sub Category | Start Time |
1 | Ella Engel | Larch Hills Nordic | Atom Girls 3 | 10:00:15.0 |
2 | Reese Major | Larch Hills Nordic | Atom Girls 3 | 10:00:30.0 |
3 | Lily Ewanyshyn | Larch Hills Nordic | Atom Girls 3 | 10:00:45.0 |
4 | Katy Calkins | Larch Hills Nordic | Atom Girls 3 | 10:01:00.0 |
5 | Maya Roberts | Larch Hills Nordic | Atom Girls 2 | 10:01:15.0 |
6 | Audrey Liebich | Larch Hills Nordic | Atom Girls 2 | 10:01:30.0 |
7 | Julianne Derochie | Sovereign Lake Nordic | Atom Girls 1 | 10:01:45.0 |
8 | Kiara Zuidhof | Larch Hills Nordic | Atom Girls 1 | 10:02:00.0 |
9 | Melissa Neil | Larch Hills Nordic | Atom Girls 3 | 10:02:15.0 |
Atom Boys 1 km. Classic | 1km Interval Start |
Bib | Name | Club | Sub Category | Start Time |
10 | Ian Calkins | Larch Hills Nordic | Atom Boys 2 | 10:02:30.0 |
11 | Jared Peterson | Larch Hills Nordic | Atom Boys 3 | 10:02:45.0 |
12 | Ian Orchard | Larch Hills Nordic | Atom Boys 3 | 10:03:00.0 |
13 | Kai Redman | Telemark Nordic | Atom Boys 3 | 10:03:15.0 |
14 | Kai Hansen | Larch Hills Nordic | Atom Boys 3 | 10:03:30.0 |
15 | Nicholas Gill | Revelstoke Nordic | Atom Boys 3 | 10:03:45.0 |
16 | Keiran Parker | Larch Hills Nordic | Atom Boys 2 | 10:04:00.0 |
17 | Gideon Breugem | Larch Hills Nordic | Atom Boys 2 | 10:04:15.0 |
18 | Aidyn Zuidhof | Larch Hills Nordic | Atom Boys 2 | 10:04:30.0 |
PeeWee Girls 1.5 km. Classic | Interval Start |
Bib | Name | Club | Sub Category | Start Time |
21 | Peyton Major | Larch Hills Nordic | Pee Wee Girls 2 | 10:09:15.0 |
22 | Ava Kwiatkowski | Overlander Ski Club | Pee Wee Girls 2 | 10:09:30.0 |
23 | Katherine McCleary | Overlander Ski Club | Pee Wee Girls 2 | 10:09:45.0 |
24 | Eden Heckrodt | Larch Hills Nordic | Pee Wee Girls 2 | 10:10:00.0 |
25 | Gabrielle Giesbrecht | Larch Hills Nordic | Pee Wee Girls 2 | 10:10:15.0 |
26 | Hannah Breugem | Larch Hills Nordic | Pee Wee Girls 2 | 10:10:30.0 |
27 | Natalia Morrone | Revelstoke Nordic | Pee Wee Girls 2 | 10:10:45.0 |
28 | Breena Wolgram | Revelstoke Nordic | Pee Wee Girls 2 | 10:11:00.0 |
29 | Sara Worton | Larch Hills Nordic | Pee Wee Girls 2 | 10:11:15.0 |
30 | Alice Chubey | Larch Hills Nordic | Pee Wee Girls 2 | 10:11:30.0 |
31 | Jessabelle Atkinson-Trelenberg | Williams Lake Ski Club | Pee Wee Girls 2 | 10:11:45.0 |
32 | Isobel Wilson | Revelstoke Nordic | Pee Wee Girls 2 | 10:12:00.0 |
33 | Sapphira Bucher | Larch Hills Nordic | Pee Wee Girls 1 | 10:12:15.0 |
34 | Fiona Woodman | Revelstoke Nordic | Pee Wee Girls 1 | 10:12:30.0 |
35 | Jasmine Hanry | Sovereign Lake Nordic | Pee Wee Girls 1 | 10:12:45.0 |
36 | Jeremia Bucher | Larch Hills Nordic | Pee Wee Girls 2 | 10:13:00.0 |
37 | Sierra Munroe | Sovereign Lake Nordic | Pee Wee Girls 2 | 10:13:15.0 |
38 | Madeleine Wilkie | Larch Hills Nordic | Pee Wee Girls 2 | 10:13:30.0 |
PeeWee Boys 1.5 km. Classic | Interval Start |
Bib | Name | Club | Sub Category | Start Time |
39 | Mori Mayer | Telemark Nordic | Pee Wee Boys 2 | 10:13:45.0 |
40 | Tobin Gill | Revelstoke Nordic | Pee Wee Boys 2 | 10:14:00.0 |
41 | Colby Cadden | Larch Hills Nordic | Pee Wee Boys 2 | 10:14:15.0 |
42 | Max Calkins | Larch Hills Nordic | Pee Wee Boys 2 | 10:14:30.0 |
43 | Jonas Roberts | Larch Hills Nordic | Pee Wee Boys 2 | 10:14:45.0 |
44 | Cole O'Connor | Sovereign Lake Nordic | Pee Wee Boys 2 | 10:15:00.0 |
45 | Kian Smith | Larch Hills Nordic | Pee Wee Boys 1 | 10:15:15.0 |
46 | Asher Zuidhof | Larch Hills Nordic | Pee Wee Boys 1 | 10:15:30.0 |
47 | Peter Liebich | Larch Hills Nordic | Pee Wee Boys 1 | 10:15:45.0 |
48 | Cole Bukmeier | Larch Hills Nordic | Pee Wee Boys 2 | 10:16:00.0 |
49 | Dawson Bond | Larch Hills Nordic | Pee Wee Boys 2 | 10:16:15.0 |
50 | Daniel Neil | Larch Hills Nordic | Pee Wee Boys 2 | 10:16:30.0 |
Bantam Girls 2.2 km. Classic | Interval Start |
Bib | Name | Club | Sub Category | Start Time |
101 | Hazel Brooks | Larch Hills Nordic | Bantam Girls 1 | 10:19:15.0 |
102 | Heidi Liebich | Larch Hills Nordic | Bantam Girls 1 | 10:19:30.0 |
103 | Ruby Serrouya | Revelstoke Nordic | Bantam Girls 1 | 10:19:45.0 |
104 | Sophie van Oort | Revelstoke Nordic | Bantam Girls 1 | 10:20:00.0 |
105 | Tianna Zuidhof | Larch Hills Nordic | Bantam Girls 1 | 10:20:15.0 |
106 | Amelie Ewanyshyn | Larch Hills Nordic | Bantam Girls 1 | 10:20:30.0 |
107 | Sarah Sutherland | Larch Hills Nordic | Bantam Girls 1 | 10:20:45.0 |
108 | Emma Muddiman | Larch Hills Nordic | Bantam Girls 1 | 10:21:00.0 |
109 | Jasmine Filatow | Telemark Nordic | Bantam Girls 1 | 10:21:15.0 |
110 | Alessia Galvagno | Telemark Nordic | Bantam Girls 1 | 10:21:30.0 |
111 | Naila Haller | Larch Hills Nordic | Bantam Girls 1 | 10:21:45.0 |
112 | Makayla Cadden | Larch Hills Nordic | Bantam Girls 1 | 10:22:00.0 |
113 | Abby Maloney | Revelstoke Nordic | Bantam Girls 1 | 10:22:15.0 |
114 | Emily Carelse | Larch Hills Nordic | Bantam Girls 2 | 10:22:30.0 |
115 | Molly Caldwell | Golden Nordic | Bantam Girls 2 | 10:22:45.0 |
116 | Brynne Smith | Larch Hills Nordic | Bantam Girls 1 | 10:23:00.0 |
117 | Lauren Gray | Telemark Nordic | Bantam Girls 2 | 10:23:15.0 |
118 | Samantha Peterson | Larch Hills Nordic | Bantam Girls 1 | 10:23:30.0 |
119 | Kaelin Urness | Telemark Nordic | Bantam Girls 2 | 10:23:45.0 |
120 | Taylor Parker | Larch Hills Nordic | Bantam Girls 2 | 10:24:00.0 |
121 | Aislin Buchanan | Revelstoke Nordic | Bantam Girls 2 | 10:24:15.0 |
122 | Maeve MacLeod | Revelstoke Nordic | Bantam Girls 2 | 10:24:30.0 |
123 | Senna Bailey | Revelstoke Nordic | Bantam Girls 2 | 10:24:45.0 |
124 | Holland McTavish | Larch Hills Nordic | Bantam Girls 2 | 10:25:00.0 |
125 | Kendra Shaw | Telemark Nordic | Bantam Girls 2 | 10:25:15.0 |
126 | Hilary Vukadinovic | Larch Hills Nordic | Bantam Girls 2 | 10:25:30.0 |
127 | Tessa Elliott | Larch Hills Nordic | Bantam Girls 2 | 10:25:45.0 |
128 | Sofie Steinruck | Sovereign Lake Nordic | Bantam Girls 2 | 10:26:00.0 |
129 | Meya Musseau | Revelstoke Nordic | Bantam Girls 1 | 10:26:15.0 |
130 | Camille Hanry | Sovereign Lake Nordic | Bantam Girls 2 | 10:26:30.0 |
131 | Nyssa Thomas | Revelstoke Nordic | Bantam Girls 2 | 10:26:45.0 |
Bantam Boys 2.2 km. Classic | Interval Start |
Bib | Name | Club | Sub Category | Start Time |
132 | Mitchell Bond | Larch Hills Nordic | Bantam Boys 2 | 10:27:00.0 |
133 | Justin Siever | Telemark Nordic | Bantam Boys 2 | 10:27:15.0 |
134 | Ollie Jacques | Nickel Plate Nordic | Bantam Boys 2 | 10:27:30.0 |
135 | Nathan Achtem | Telemark Nordic | Bantam Boys 2 | 10:27:45.0 |
136 | Liam Williamson | Caledonia Nordic | Bantam Boys 2 | 10:28:00.0 |
137 | Eric Moore | Larch Hills Nordic | Bantam Boys 2 | 10:28:15.0 |
138 | Nate Hardy | Sovereign Lake Nordic | Bantam Boys 2 | 10:28:30.0 |
139 | Simon Bakker | Larch Hills Nordic | Bantam Boys 2 | 10:28:45.0 |
140 | Carson Paiement | Larch Hills Nordic | Bantam Boys 2 | 10:29:00.0 |
141 | Joe Murphy | Revelstoke Nordic | Bantam Boys 2 | 10:29:15.0 |
142 | Kaden O'Connor | Sovereign Lake Nordic | Bantam Boys 2 | 10:29:30.0 |
143 | Ryan Goodwin | Hollyburn Ski Club | Bantam Boys 2 | 10:29:45.0 |
144 | Eli Decker | Larch Hills Nordic | Bantam Boys 2 | 10:30:00.0 |
145 | Sam Calkins | Larch Hills Nordic | Bantam Boys 2 | 10:30:15.0 |
146 | Frankie Ayotte | Larch Hills Nordic | Bantam Boys 2 | 10:30:30.0 |
147 | Jacob Miller | Telemark Nordic | Bantam Boys 2 | 10:30:45.0 |
148 | Joe Kitamura | Overlander Ski Club | Bantam Boys 1 | 10:31:00.0 |
149 | Finn Redman | Telemark Nordic | Bantam Boys 1 | 10:31:15.0 |
150 | Daelin Riplinger | Williams Lake Ski Club | Bantam Boys 1 | 10:31:30.0 |
151 | Ian Van Bergeyk | Larch Hills Nordic | Bantam Boys 1 | 10:31:45.0 |
152 | Lucas Hansen | Larch Hills Nordic | Bantam Boys 1 | 10:32:00.0 |
153 | Benjamin Milne | Larch Hills Nordic | Bantam Boys 1 | 10:32:15.0 |
154 | Fyn Taylor | Nelson Nordic | Bantam Boys 1 | 10:32:30.0 |
155 | Jake Sutton | Williams Lake Ski Club | Bantam Boys 1 | 10:32:45.0 |
156 | Jonathan Breugem | Larch Hills Nordic | Bantam Boys 1 | 10:33:00.0 |
157 | Callum Orchard | Larch Hills Nordic | Bantam Boys 1 | 10:33:15.0 |
158 | Dustin Hay | Hollyburn Ski Club | Bantam Boys 2 | 10:33:30.0 |
159 | Jonah Hawes | Telemark Nordic | Bantam Boys 2 | 10:33:45.0 |
Midget Girls 3.75 km. Classic | Interval Start |
Bib | Name | Club | Sub Category | Start Time |
201 | Cassie Wolgram | Revelstoke Nordic | Midget Girls 1 | 10:36:15.0 |
202 | Katie Findlay | Larch Hills Nordic | Midget Girls 1 | 10:36:30.0 |
203 | Katie Thielman | Larch Hills Nordic | Midget Girls 1 | 10:36:45.0 |
204 | Sierra Pochay-McBain | Spud Valley | Midget Girls 1 | 10:37:00.0 |
205 | Naomi Swift | Strathcona Nordic | Midget Girls 1 | 10:37:15.0 |
206 | Alexa Hunter | Spud Valley | Midget Girls 2 | 10:37:30.0 |
207 | Alexandra Peterson | Larch Hills Nordic | Midget Girls 1 | 10:37:45.0 |
208 | Marlie Molinaro | Spud Valley | Midget Girls 2 | 10:38:00.0 |
209 | Sara Chubey | Larch Hills Nordic | Midget Girls 1 | 10:38:15.0 |
210 | Polly van Oort | Revelstoke Nordic | Midget Girls 1 | 10:38:30.0 |
211 | Arianna Morrone | Revelstoke Nordic | Midget Girls 2 | 10:38:45.0 |
212 | Haleigh Parker | Larch Hills Nordic | Midget Girls 2 | 10:39:00.0 |
213 | Solange Machado | Nelson Nordic | Midget Girls 2 | 10:39:15.0 |
214 | Sabien Edney | Black Jack Ski Club | Midget Girls 2 | 10:39:30.0 |
215 | Teslyn Bates | Larch Hills Nordic | Midget Girls 1 | 10:39:45.0 |
216 | Talia Brown | Larch Hills Nordic | Midget Girls 1 | 10:40:00.0 |
217 | Tess Nuttall | Nelson Nordic | Midget Girls 2 | 10:40:15.0 |
218 | Alexandra Luxmoore | Revelstoke Nordic | Midget Girls 1 | 10:40:30.0 |
219 | Abbey McLean | Black Jack Ski Club | Midget Girls 1 | 10:40:45.0 |
220 | Isabelle Wilkie | Larch Hills Nordic | Midget Girls 1 | 10:41:00.0 |
221 | Emily Macleod | Revelstoke Nordic | Midget Girls 2 | 10:41:15.0 |
222 | Zoe Larson | Revelstoke Nordic | Midget Girls 2 | 10:41:30.0 |
223 | Lys Milne | Larch Hills Nordic | Midget Girls 2 | 10:41:45.0 |
224 | Zara Bucher | Larch Hills Nordic | Midget Girls 1 | 10:42:00.0 |
225 | Grace Turner | Williams Lake Ski Club | Midget Girls 1 | 10:42:15.0 |
226 | Samantha Vukadinovic | Larch Hills Nordic | Midget Girls 1 | 10:42:30.0 |
227 | Claire Van Bergeyk | Larch Hills Nordic | Midget Girls 2 | 10:42:45.0 |
228 | Sophia Van Varseveld | Larch Hills Nordic | Midget Girls 2 | 10:43:00.0 |
229 | Jaclyn Elliott | Revelstoke Nordic | Midget Girls 2 | 10:43:15.0 |
230 | Julianne Moore | Larch Hills Nordic | Midget Girls 1 | 10:43:30.0 |
Midget Boys 3.75 km. Classic | Interval Start |
Bib | Name | Club | Sub Category | Start Time |
231 | Matthew Broder | Nickel Plate Nordic | Midget Boys 2 | 10:44:15.0 |
232 | Corbin Haller | Larch Hills Nordic | Midget Boys 2 | 10:44:30.0 |
233 | Jonas Decker | Overlander Ski Club | Midget Boys 1 | 10:44:45.0 |
234 | Ash Brooks | Larch Hills Nordic | Midget Boys 1 | 10:45:00.0 |
235 | Nikhil Filatow | Telemark Nordic | Midget Boys 1 | 10:45:15.0 |
236 | Ben Kitamura | Overlander Ski Club | Midget Boys 1 | 10:45:30.0 |
237 | Elliot Wilson | Revelstoke Nordic | Midget Boys 1 | 10:45:45.0 |
238 | Cameron Hobbs | Telemark Nordic | Midget Boys 1 | 10:46:00.0 |
239 | Simon Albrechtson | Nickel Plate Nordic | Midget Boys 1 | 10:46:15.0 |
240 | Aidan Hay | Hollyburn Ski Club | Midget Boys 1 | 10:46:30.0 |
241 | Hugo Henckel | Strathcona Nordic | Midget Boys 1 | 10:46:45.0 |
242 | Pedar Ree | Sovereign Lake Nordic | Midget Boys 1 | 10:47:00.0 |
243 | Jabin Zuidhof | Larch Hills Nordic | Midget Boys 1 | 10:47:15.0 |
244 | Eli Stockie | Hollyburn Ski Club | Midget Boys 2 | 10:47:30.0 |
245 | Parker Munroe | Sovereign Lake Nordic | Midget Boys 1 | 10:47:45.0 |
246 | Cameron Carelse | Larch Hills Nordic | Midget Boys 1 | 10:48:00.0 |
247 | Kael Murphy | Telemark Nordic | Midget Boys 2 | 10:48:15.0 |
248 | Douglas Caldwell | Golden Nordic | Midget Boys 2 | 10:48:30.0 |
249 | Mason Hawes | Telemark Nordic | Midget Boys 2 | 10:48:45.0 |
250 | Sol Jacques | Nickel Plate Nordic | Midget Boys 2 | 10:49:00.0 |
251 | Dylan Gyr | Nelson Nordic | Midget Boys 2 | 10:49:15.0 |
252 | Francesco Morrone | Revelstoke Nordic | Midget Boys 1 | 10:49:30.0 |
253 | Felix Barron | Nelson Nordic | Midget Boys 2 | 10:49:45.0 |
254 | Kaden Kwiatkowski | Overlander Ski Club | Midget Boys 1 | 10:50:00.0 |
255 | Martin Williamson | Caledonia Nordic | Midget Boys 2 | 10:50:15.0 |
256 | Nelson Luxmoore | Revelstoke Nordic | Midget Boys 2 | 10:50:30.0 |
257 | Jacob Hepburn | Larch Hills Nordic | Midget Boys 1 | 10:50:45.0 |
258 | Garrett Siever | Telemark Nordic | Midget Boys 1 | 10:51:00.0 |
259 | Lucas Sadesky | Sovereign Lake Nordic | Midget Boys 2 | 10:51:15.0 |
260 | Joshua Fiala | Caledonia Nordic | Midget Boys 1 | 10:51:30.0 |
261 | Ian Mayer | Telemark Nordic | Midget Boys 2 | 10:51:45.0 |
262 | Damian Georgyev | Caledonia Nordic | Midget Boys 2 | 10:52:00.0 |
263 | Torin Andrews | Sovereign Lake Nordic | Midget Boys 2 | 10:52:15.0 |
264 | Gregor Graham | Telemark Nordic | Midget Boys 2 | 10:52:30.0 |
265 | Trond May | Larch Hills Nordic | Midget Boys 2 | 10:52:45.0 |
Juvenile Girls 5 km. Classic | 2x2.5km Interval Start |
Bib | Name | Club | Sub Category | Start Time |
301 | Carolyn McCleary | Overlander Ski Club | Juvenile Girls 1 | 10:57:15.0 |
302 | Claire Engel | Larch Hills Nordic | Juvenile Girls 2 | 10:57:30.0 |
303 | Carolyn Shaw | Telemark Nordic | Juvenile Girls 1 | 10:57:45.0 |
304 | Zoe Taylor | Nelson Nordic | Juvenile Girls 1 | 10:58:00.0 |
305 | Linnea Uunila | Hollyburn Ski Club | Juvenile Girls 1 | 10:58:15.0 |
306 | Eden Thomas | Revelstoke Nordic | Juvenile Girls 1 | 10:58:30.0 |
307 | Amelia Wells | Strathcona Nordic | Juvenile Girls 1 | 10:58:45.0 |
308 | Rebecca Brosch | Revelstoke Nordic | Juvenile Girls 1 | 10:59:00.0 |
309 | Annelies Henckel | Strathcona Nordic | Juvenile Girls 1 | 10:59:15.0 |
310 | Danica Ariano | Sovereign Lake Nordic | Juvenile Girls 2 | 10:59:30.0 |
311 | Rachel Cuell | Bulkley Valley | Juvenile Girls 2 | 10:59:45.0 |
312 | Lucy Elliott | Larch Hills Nordic | Juvenile Girls 1 | 11:00:00.0 |
313 | Emmy Stapff | Strathcona Nordic | Juvenile Girls 1 | 11:00:15.0 |
314 | Mia Recknell | Bulkley Valley | Juvenile Girls 1 | 11:00:30.0 |
315 | Maggie Beckner | Larch Hills Nordic | Juvenile Girls 1 | 11:00:45.0 |
316 | Emma Wong | Strathcona Nordic | Juvenile Girls 1 | 11:01:00.0 |
317 | Kate Milne | Larch Hills Nordic | Juvenile Girls 2 | 11:01:15.0 |
318 | Keeya Corbett | Larch Hills Nordic | Juvenile Girls 1 | 11:01:30.0 |
319 | Danika Fiala | Caledonia Nordic | Juvenile Girls 2 | 11:01:45.0 |
320 | Maggie Rodwell | Larch Hills Nordic | Juvenile Girls 1 | 11:02:00.0 |
321 | Kolibri Drobish | Revelstoke Nordic | Juvenile Girls 1 | 11:02:15.0 |
322 | Sydney Wilson | Kimberley Nordic | Juvenile Girls 1 | 11:02:30.0 |
323 | Leah Nash | Larch Hills Nordic | Juvenile Girls 2 | 11:02:45.0 |
324 | Madison Land | Sovereign Lake Nordic | Juvenile Girls 2 | 11:03:00.0 |
325 | Marielle Ackermann | Kimberley Nordic | Juvenile Girls 1 | 11:03:15.0 |
326 | Natalie Wilkie | Larch Hills Nordic | Juvenile Girls 2 | 11:03:30.0 |
327 | Clara Hardy | Sovereign Lake Nordic | Juvenile Girls 2 | 11:03:45.0 |
328 | Sophie Edney | Black Jack Ski Club | Juvenile Girls 2 | 11:04:00.0 |
329 | Mila Wittenberg | Whistler Nordic | Juvenile Girls 2 | 11:04:15.0 |
330 | Jasmine Drolet | Black Jack Ski Club | Juvenile Girls 1 | 11:04:30.0 |
331 | Quinn Morgan | Golden Nordic | Juvenile Girls 2 | 11:04:45.0 |
332 | Hanneli Ladyman | Overlander Ski Club | Juvenile Girls 2 | 11:05:00.0 |
333 | Rachel Bates | Larch Hills Nordic | Juvenile Girls 2 | 11:05:15.0 |
Junior Girls 5 km. Classic | 2x2.5km Interval Start |
Bib | Name | Club | Sub Category | Start Time |
334 | Olivia Selles | Nickel Plate Nordic | Junior Girls 1 | 11:05:30.0 |
335 | Mhari Runciman | Larch Hills Nordic | Junior Girls 2 | 11:05:45.0 |
336 | Eva Salmon | Strathcona Nordic | Junior Girls 1 | 11:06:00.0 |
337 | Annah Bucher | Larch Hills Nordic | Junior Girls 1 | 11:06:15.0 |
338 | Michelle Metza | Sovereign Lake Nordic | Junior Women 1 | 11:06:30.0 |
339 | Madeleine Guimond | Strathcona Nordic | Junior Girls 2 | 11:06:45.0 |
340 | Emma Smedley | Sovereign Lake Nordic | Junior Girls 2 | 11:07:00.0 |
341 | Jenna Horembala | Hollyburn Ski Club | Junior Girls 2 | 11:07:15.0 |
342 | Mackenzie McLean | Kimberley Nordic | Junior Girls 1 | 11:07:30.0 |
343 | Katia Lumb | Hollyburn Ski Club | Junior Girls 1 | 11:07:45.0 |
344 | Annika Ackermann | Kimberley Nordic | Junior Girls 2 | 11:08:00.0 |
345 | Paige Latta | Sovereign Lake Nordic | Junior Girls 1 | 11:08:15.0 |
346 | Kelsey Truran | Hollyburn Ski Club | Junior Girls 2 | 11:08:30.0 |
347 | Rachel May | Larch Hills Nordic | Junior Girls 2 | 11:08:45.0 |
Juvenile Boys 7.5 km. Classic | 2x3.75km Interval Start |
Bib | Name | Club | Sub Category | Start Time |
351 | Calder Guimond | Strathcona Nordic | Juvenile Boys 1 | 11:24:15.0 |
352 | Josip Bailey | Revelstoke Nordic | Juvenile Boys 1 | 11:24:30.0 |
353 | Colton Blaney | Telemark Nordic | Juvenile Boys 1 | 11:24:45.0 |
354 | Benjamin Brouwers-Geertz | Nickel Plate Nordic | Juvenile Boys 2 | 11:25:00.0 |
355 | Alexander Swift | Strathcona Nordic | Juvenile Boys 1 | 11:25:15.0 |
356 | Japheth Bucher | Larch Hills Nordic | Juvenile Boys 1 | 11:25:30.0 |
357 | Reese Critchlow | Hollyburn Ski Club | Juvenile Boys 1 | 11:25:45.0 |
358 | Fred Albrechtson | Nickel Plate Nordic | Juvenile Boys 1 | 11:26:00.0 |
359 | Taz Oldaker | Strathcona Nordic | Juvenile Boys 1 | 11:26:15.0 |
360 | Robert Caldwell | Golden Nordic | Juvenile Boys 2 | 11:26:30.0 |
361 | Grayson McKinnon | Telemark Nordic | Juvenile Boys 1 | 11:26:45.0 |
362 | Julian Hudson | Sovereign Lake Nordic | Juvenile Boys 2 | 11:27:00.0 |
363 | Stephen Lamon | Strathcona Nordic | Juvenile Boys 1 | 11:27:15.0 |
364 | Sean Richardson | Hollyburn Ski Club | Juvenile Boys 2 | 11:27:30.0 |
365 | Gabe Gledhill | Strathcona Nordic | Juvenile Boys 1 | 11:27:45.0 |
366 | Aiden Noble | Strathcona Nordic | Juvenile Boys 1 | 11:28:00.0 |
367 | Tristan Lee | Telemark Nordic | Juvenile Boys 1 | 11:28:15.0 |
368 | Stephen Moore | Larch Hills Nordic | Juvenile Boys 1 | 11:28:30.0 |
369 | Calvin Hepburn | Larch Hills Nordic | Juvenile Boys 1 | 11:28:45.0 |
370 | Ben Van Bergeyk | Larch Hills Nordic | Juvenile Boys 2 | 11:29:00.0 |
371 | Connor Hobbs | Telemark Nordic | Juvenile Boys 1 | 11:29:15.0 |
372 | Jordan Bax | Caledonia Nordic | Juvenile Boys 2 | 11:29:30.0 |
373 | Erik Brosch | Revelstoke Nordic | Juvenile Boys 2 | 11:29:45.0 |
374 | Joe Davies | Whistler Nordic | Juvenile Boys 2 | 11:30:00.0 |
375 | Ian Oliphant | Sovereign Lake Nordic | Juvenile Boys 2 | 11:30:15.0 |
376 | Cole Turner | Caledonia Nordic | Juvenile Boys 2 | 11:30:30.0 |
Junior Boys 7.5 km. Classic | 2x3.75km Interval Start |
Bib | Name | Club | Sub Category | Start Time |
377 | Neil Kennedy | U of A Nordic | Junior Boys 1 | 11:30:45.0 |
378 | Aidan Hepburn | Larch Hills Nordic | Junior Boys 1 | 11:31:00.0 |
379 | Mads Groeholdt | Whistler Nordic | Junior Boys 1 | 11:31:15.0 |
380 | Matthias Shipley | Telemark Nordic | Junior Boys 1 | 11:31:30.0 |
381 | Matthew Salmon | Strathcona Nordic | Junior Boys 1 | 11:31:45.0 |
382 | Philip-Maynard Davies | Hollyburn Ski Club | Junior Boys 2 | 11:32:00.0 |
383 | Ross Lamon | Strathcona Nordic | Junior Boys 1 | 11:32:15.0 |
384 | David Bakker | Larch Hills Nordic | Junior Boys 2 | 11:32:30.0 |
385 | Benjamin Shipley | Telemark Nordic | Junior Boys 1 | 11:32:45.0 |
386 | Konrad Van Varseveld | Larch Hills Nordic | Junior Boys 1 | 11:33:00.0 |
387 | Michael Murdoch | Whistler Nordic | Junior Boys 1 | 11:33:15.0 |
388 | Ian Williams | Telemark Nordic | Junior Boys 1 | 11:33:30.0 |
389 | Travis Pete | Bulkley Valley | Junior Boys 2 | 11:33:45.0 |
Junior Men 11 km. Classic | 3x3.75km Interval Start |
Bib | Name | Club | Sub Category | Start Time |
401 | Seth Van Varseveld | Larch Hills Nordic | Junior Men 1 | 11:34:15.0 |
402 | Andy (Chang I) Lin | Nordic Racers | Junior Men 2 | 11:34:30.0 |
403 | Eric Embleton | Sovereign Lake Nordic | Junior Men 1 | 11:34:45.0 |
404 | James Hardy | Larch Hills Nordic | Junior Men 1 | 11:35:00.0 |
405 | Andrew Nash | Larch Hills Nordic | Junior Men 1 | 11:35:15.0 |
406 | Alexander Corbett | Larch Hills Nordic | Junior Men 2 | 11:35:30.0 |
Master Women 11 km. Classic | 3x3.75km Interval Start |
Bib | Name | Club | Sub Category | Start Time |
61 | Louise Poole | Nelson Nordic | Masters Women 60-69 | 11:36:15.0 |
62 | Alison Campbell Urness | Telemark Nordic | Masters Women 40-49 | 11:36:30.0 |
63 | Mandy Kellner | Revelstoke Nordic | Masters Women 40-49 | 11:36:45.0 |
64 | Daphne Brown | Larch Hills Nordic | Masters Women 40-49 | 11:37:00.0 |
65 | Lynn Swift | Strathcona Nordic | Masters Women 40-49 | 11:37:15.0 |
66 | Annmarie Gill | Revelstoke Nordic | Masters Women 40-49 | 11:37:30.0 |
67 | Sarah Newton | Revelstoke Nordic | Masters Women 40-49 | 11:37:45.0 |
68 | Tanya Wolgram | Revelstoke Nordic | Masters Women 30-39 | 11:38:00.0 |
69 | Robyn Thomas | Revelstoke Nordic | Masters Women 30-39 | 11:38:15.0 |
Master Men 11 km. Classic | 3x3.75km Interval Start |
Bib | Name | Club | Sub Category | Start Time |
407 | Matt Nuttall | Nelson Nordic | Masters Men 50-59 | 11:39:15.0 |
408 | David Urness | Telemark Nordic | Masters Men 40-49 | 11:39:30.0 |
409 | Jeremy Ayotte | Larch Hills Nordic | Masters Men 40-49 | 11:39:45.0 |
410 | John Hagen | Caledonia Nordic | Masters Men 50-59 | 11:40:00.0 |
411 | Dirk Breugem | Larch Hills Nordic | Masters Men 50-59 | 11:40:15.0 |
412 | Rory Luxmoore | Revelstoke Nordic | Masters Men 50-59 | 11:40:30.0 |
413 | Berend Henckel | Strathcona Nordic | Masters Men 50-59 | 11:40:45.0 |
414 | George Edney | Black Jack Ski Club | Masters Men 50-59 | 11:41:00.0 |
415 | Kim Poole | Nelson Nordic | Masters Men 50-59 | 11:41:15.0 |
416 | Rich McCleary | Overlander Ski Club | Masters Men 50-59 | 11:41:30.0 |
417 | Mark Filatow | Telemark Nordic | Masters Men 40-49 | 11:41:45.0 |
418 | Angus Woodman | Revelstoke Nordic | Masters Men 40-49 | 11:42:00.0 |
419 | Sean Siever | Telemark Nordic | Masters Men 40-49 | 11:42:15.0 |
420 | Brent Hobbs | Telemark Nordic | Masters Men 40-49 | 11:42:30.0 |
421 | Benjamin Achtem | Telemark Nordic | Masters Men 40-49 | 11:42:45.0 |
422 | Rupert Wong | Strathcona Nordic | Masters Men 50-59 | 11:43:00.0 |
423 | George Jackson | Larch Hills Nordic | Masters Men 50-59 | 11:43:15.0 |
424 | Gerry Furseth | Sovereign Lake Nordic | Masters Men 50-59 | 11:43:30.0 |
425 | Paul Hardy | Sovereign Lake Nordic | Masters Men 50-59 | 11:43:45.0 |
426 | Gary Hartling | Larch Hills Nordic | Masters Men 60-69 | 11:44:00.0 |
427 | Gerry Breneman | Sovereign Lake Nordic | Masters Men 60-69 | 11:44:15.0 |
428 | Chris Andrews | Sovereign Lake Nordic | Masters Men 50-59 | 11:44:30.0 |